یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۰۱:۴۶ - ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۲۰۷۹۶۶
لیگ برتر و جام حذفی

تمام زندگی‌ام را مدیون استقلال هستم/ افتخارات من برای دیگران رویا است

حیدری: از امروز برابر دشمنان استقلال می ایستم/ جلوی قهرمانی تیم ما گرفته شد

خسرو حیدری,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
خسرو حیدری، مدافع - هافبک تیم فوتبال استقلال تأکید کرد که تمام زندگی‌اش را مدیون این تیم است.

به گزارش تسنیم، خسرو حیدری، مدافع تیم فوتبال استقلال پس از خداحافظی از دنیای فوتبال در نشست خبری پس از بازی با سپیدرودرشت، اظهار داشت: خیلی خوشحالم در این ماه مبارک که امیدوارم طاعات و عبادات هموطنان ما مورد قبول واقع شود، این تصمیم را گرفتم. مدت زیادی بود که به این تصمیم فکر می‌کردم که برای من خیلی سخت بود. باید تصمیم بزرگی می‌گرفتم. اینجا که نشستم بغضی دارم که نمی‌دانم باید از کجا شروع کنم. فکر می‌کنم سال ۸۰ بود که این افتخار نصیبم شد که به باشگاه بزرگ استقلال بیایم. آن زمان یک جوان ۱۵ ساله بودم و این افتخار بزرگ نصیبم شد.

 

بیشتر بخوانید:

 

وی ادامه داد: مربیانی چون بیژن طاهری و صمد مرفاوی در تیم‌های پایه حضور داشتند که توانستم از جوانان استقلال به تیم فوتبال جوانان ایران و سپس از امیدهای استقلال به تیم امید ایران بیایم. پس از آن برای سربازی به ابومسلم رفتم. کاش شرایطی بود که در آن زمان می‌توانستم در استقلال باشم، اما پس از آن به استقلال برگشتم. خیلی خوشحالم در این باشگاه بزرگ که یکی از غول‌های آسیاست، رشد کردم.

 

هافبک تیم فوتبال استقلال با اشاره به افتخارات خود در سال‌های گذشته گفت: یک روز آرزو می‌کردم که در تیم بزرگسالان استقلال بازی کنم که این افتخار نصیبم شد و در کنار استقلال به تیم ملی رسیدم و توانستم برای کشورم و مردم عزیزم بازی کنم. در کنار استقلال توانستم به بسیاری از افتخارات دست یابم. در دو جام ملت‌های آسیا و یک جام جهانی بازی کردم و به افتخارات زیاد دیگری رسیدم که همه با نام استقلال آغاز شد. تمام زندگی‌ام را مدیون باشگاه استقلال هستم و توانستم چه از لحاظ مالی و نیز افتخارات فوتبالی، خانواده‌ام را کامل کنم.

 

حیدری با بیان اینکه تصمیمش برای خداحافظی خیلی سخت بود، تصریح کرد: امروز هم به زمین آمدم و نشان دادم که می‌خواهم در اوج خداحافظی کنم. عقده و انگیزه زیادی داشتم و به یاد ایام جوانی‌ام که پا به توپ می‌دویدم، افتادم. دوست داشتم برای آخرین بار برای تیمم مثمرثمر باشم و به قول هواداران، آن سر توپ‌های معروف را بزنم. زمانی که در بازی با بوریرام تایلند سر توپ زدم، سه بازیکن حریف به هوا پریدند و بازیکنان می‌گفتند این بازیکنان همانند یک گروه ارکستر به هوا پریدند.

 

وی با اشاره به آرزویش برای خداحافظی با پیراهن استقلال خاطرنشان کرد: از تیم جوانان در استقلال رشد کردم و آرزو داشتم که با پیراهن استقلال از دنیای فوتبال کنار بروم که امروز این افتخار نصیبم شد. هواداران امروز مرا شرمنده کردند و برایم سنگ تمام گذاشتند. شاید این فرصت دیگر نصیبم نمی‌شد که در استقلال و با این پیراهن مقدس از فوتبال خداحافظی کنم. از خانواده و همسرم تشکر می‌کنم. سال‌های زیادی در خدمت تیم ملی و باشگاه استقلال بودم. در این مدت همسرم همیشه کنارم بود و همیشه به من کمک می‌کرد.

 

بازیکن تیم استقلال با سپاس از مربیان تیم‌های پایه این باشگاه که برایش زحمت کشیدند، اظهار داشت: از همه‌ی همبازیانم و نیز مهدی تاج به خاطر پُست زیبایی که به خاطر خداحافظی من گذاشت، تشکر می‌کنم. او گفته بود زمانی که خسرو مصدوم می‌شد، کی‌روش دغدغه داشت که چه بازیکنی در پست او بازی کند. امروز بازیکنان خیلی خوبی در تیم ملی و استقلال داریم که نمونه آن، وریا غفوری است. من او را خیلی دوست دارم و خوشحالم که وریا باز هم می‌تواند برای استقلال بازی کند.

 

حیدری با تمجید از منتظری خاطرنشان کرد: پژمان همسایه و همبازی من است و از او تشکر می‌کنم. امیدوارم بتوانم لطف همه‌ی همبازیانم را جبران کنم. این سال‌هایی که در استقلال بودم و پس از سربازی به این باشگاه بازگشتم، تلاش کردم که همیشه در اوج بوده و برای تیمم مثمرثمر باشم. در این یکی دو سال و به خصوص امسال، مصدومیت‌هایی داشتم که باعث شد کمتر بازی کنم، اما هیچ‌وقت برای تیمم مشکل‌ساز نبودم. در فوتبالم تلاش کردم کسی از من ناراحت نباشد و هیچ مربی دغدغه این را نداشته باشد که من در تیمش مشکل ایجاد کنم. فکر نکنم مربی یا مدیرعاملی بگوید خسرو حاشیه داشته و برای تیم مشکل ایجاد کرده است.

 

«تلاش کردم زمانی که بازی می‌کنم یا روی نیمکت می‌نشینم، همیشه در خدمت تیم باشم و جانم را برای استقلال بگذارم.»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: سال‌های زیادی برای این باشگاه زحمت کشیدم. این افتخار نصیب بسیاری از بازیکنان نشده است و خیلی‌ها از استقلال رفتند و نتوانستند با پیراهن استقلال از فوتبال خداحافظی کنند. دوست داشتم خداحافظی باشکوهی داشته باشم و این خداحافظی می‌توانست با قهرمانی استقلال همراه باشد، اما دیدید هفته گذشته چه اتفاقاتی رخ داد و بازی امروز می‌توانست مهم‌تر باشد. می‌شد که سایر مدعیان استرس بیشتری داشته باشند، اما استقلال همیشه مظلوم بوده و مظلوم خواهد بود.

 

بازیکن تیم استقلال با آرزوی موفقیت برای این باشگاه در فصل آینده گفت: امیدوارم و البته مطمئنم که استقلال دوباره بلند می‌شود. استقلال غول آسیاست و فکر نمی‌کنم کسی بتواند به این باشگاه آسیب برساند. برای فرهاد مجیدی در سال آینده در هر سمتی که باشد، آرزوی موفقیت می‌کنم. او خیلی برای استقلال زحمت کشید و امیدوارم همان‌طور که هواداران را در زمانی که بازیکن بود خوشحال کرد، در مربیگری هم موفق باشد.

 

حیدری با بیان دوباره این مطلب که دوست داشت با پیراهن استقلال از میادین خداحافظی کند، اظهار داشت: شاید می‌توانستم هنوز هم بازی کنم، اما یکی از دلایل خداحافظی من این بود که دوست داشتم در موقعیتی خوب و مقابل دید هواداران استقلال از میادین خداحافظی کنم. آنها امروز مرا شرمنده کردند. از فردا به دنبال این هستم که با دانش خوب و بالا به تیم محبوبم بازگردم. البته در این امر عجله نمی‌کنم. برایم فرقی نمی‌کند در چه سمتی سرباز استقلال باشم. اگر امروز خداحافظی کردم، به این خاطر بود که هواداران پشتم باشند و بتوانم به تیم محبوبم بازگردم.

 

وی با بیان اینکه این افتخار نصیب هر بازیکنی نشده است که بتواند با پیراهن استقلال از میادین خداحافظی کند، اما او این افتخار را داشت، تصریح کرد: آخرین بار ۱۰ سال پیش منصوریان مقابل هواداران استقلال خداحافظی کرد. الان خیلی داغ هستم. نه به خاطر اینکه از فوتبال خداحافظی کردم. من برای استقلال و تیم ملی افتخارآفرینی‌های زیادی کردم و از این مسئله غنی هستم. شاید حضور در جام ملت‌های آسیا، جام جهانی و سابقه چند ساله در تیم ملی برای خیلی‌ها رؤیا باشد، اما این‌ها برایم خاطره شد.

 

«خوشحالم که از نام استقلال به همه جا رسیدم و هر چه دارم از استقلال است.»، بازیکن تیم استقلال با بیان این جمله خاطرنشان کرد: امروز جلوی این هواداران خیلی اشک ریختم. این اتفاق به خاطر این بود که شاید در مستطیل سبز نتوانم آنها را ببینم، اما می‌دانم که این تماشاگران کنار من هستند و من کنار آنها هستم. من استقلال را تنها نمی‌گذارم. به من می‌گویند «خسروی خوبان» و در سالیانی که بازی کردم، حاشیه‌ای نداشتم، اما مطمئن باشید اگر افرادی که دور تیم هستند بخواهد به استقلال ضربه بزنند، نگذارند استقلال موفق باشد و برای تیم  حاشیه درست کنند، مقابل آنها می‌ایستم.

 

حیدری با بیان اینکه نمی‌گذارد حق استقلال ضایع شود، اظهار داشت: در فوتبال حاشیه‌ای نداشتم و همیشه تلاش می‌کردم پشت تیمم باشم. چه زمانی که بازی کردم و چه وقتی در زمین نبودم. استقلال از این بازیکنان در باشگاه دارد، اما خیلی کم هستند. به بازیکنان گفتم این لباس خیلی ارزش دارد و باید آن را بالا نگه داریم. این پیراهن به تن هر کسی نمی‌رود و بچه‌ها باید قدر آن را بدانند. به آنها گفتم پیراهن استقلال را بالا نگه دارند.

 

وی با بیان اینکه دوست داشت با قهرمانی استقلال از میادین خداحافظی کند، گفت: امسال می‌توانستیم قهرمان شویم، اما خیلی چیزها دست به دست هم داد و مظلومیت استقلال بیشتر از همه بود. جلوی قهرمانی این تیم گرفته شد، اما امیدوارم همه دست به دست هم بدهیم. بازیکنان و مربیان بیایند تا استقلال را دوباره به جایگاه اصلی خود بازگردانیم. ان‌شاءالله سال آینده قهرمانی را جشن بگیریم و مطمئناً در آن زمان من هم کنار تیم هستم.

 

در پایان این نشست خبری، خبرنگاران برای خسرو حیدری دست زدند.

 

 

 • 15
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۳۱ تیر
  جی لیگ ژاپن
  ساگان توسو - سانفرسه هیروشیما
  ۱۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  عربستان - عمان
  ۱۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  کویت - کره جنوبی
  ۱۵:۳۰
 • دوستانه
  پاتوم تایلند - دورتموند
  ۱۶:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ایران - ژاپن
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر روسیه
  اورنبورگ - اسپارتاک
  ۱۸:۰۰
 • بسکتبال دوستانه
  فرانسه - استرالیا
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۱ مرداد
  سوپرلیگ آرژانتین
  دفنسا و جاستیسیا - بوکاجونيورز
  ۰۲:۳۰
 • دوستانه
  اینتر - پرگولتزه
  ۱۵:۳۰
 • دوستانه
  الهلال - العربی
  ۱۹:۳۰
 • دوستانه
  کوشیچه - آاس رم
  ۲۱:۰۰
 • بسکتبال دوستانه
  آمریکا - آلمان
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۲ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  لوگانو - فنرباغچه
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  اسپورتینگ - سویا
  ۲۳:۰۰
ویژه سرپوش