۱۱:۰۵ - ۲۶ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۷۵۴۷
لیگ برتر و جام حذفی

عمران زاده: همه از فتحی عصبانی هستند

حنیف عمران زاده,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: تصمیم گیری های غلط امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال باعث شده همه از او عصبانی باشند. با شیوه ای که او در استقلال پیش گرفته شاید خیلی زود جای خود را به فرد دیگری بدهد.

«حنیف عمران زاده» اگرچه چند سالی است برای استقلال بازی نمی کند اما در بین هواداران این تیم از محبوبیت زیادی برخوردار است و بسیاری تعصب وی را در روزهایی که پیراهن آبی را می پوشید مورد ستایش قرار می دهند.

عمران زاده که در جمع کادر فنی جوانان استقلال حضور داشت به واسطه اختلافات با محد مومنی «رییس آکادمی آبی پوشان» و مدیریت استقلال جدا شد

او در مصاحبه با ایرنا درباره دلایل جدایی اش، مدیریت امیر حسین فتحی، آینده استقلال و … حرف زیادی را بر زبان آورد.

با ناراحتی از آکادمی استقلال جدا شدید؟

حق داشتم ناراحت شوم، چرا نباید ناراحت باشم، من حنیف عمران زاده و محمد نوازی عمر و جوانی مان را برای استقلال گذاشتیم و برای این تیم زحمت کشیدیم و در تمام سختی ها این تیم را تنها نگذاشتیم اما برخوردی با ما صورت گرفت که به دور از انصاف و جوانمردی بود.

چه اتفاقاتی افتاد؟

از روز اول که کار خود را در تیم جوانان استقلال شروع کردیم اساس کارمان را بر پایه صداقت و کمک به جوانانی گذاشتیم که مستعد بودند. می خواستیم به دور از حاشیه ها و اتفاقات تلخی که در گذشته در آکادمی استقلال رخ داده بود سالم کار کنیم و استعداد هایی را پرورش دهیم که در گذشته بنا به دلایلی نادیده گرفته می شدند. تمام آنهایی که در این مدت کم با ما کار کردند می توانند شهادت دهند چه عملکردی داشتیم و چگونه به استقلال خدمت کردیم اما مثل اینکه سالم کار کردن برای برخی آقایان که دوست ندارم اسمشان را بر زبان آورم ناخوشایند بود.

بیشتر توضیح می دهید؟

ما برای انتخاب بازیکن همه را به یک چشم نگاه می کردیم و برایمان فرقی نداشت که پدر کدام بازیکن پولدار است و یا پدر کدام فوتبالیست از لحاظ مالی شرایط خوبی ندارد. برای ما عملکرد فنی بازیکنان اهمیت داشت و در تست های فنی از بین هزاران فوتبالیستی که مراجعه کردند ۲۵ بازیکن را انتخاب کردیم که شرایط بهتری نسبت به سایرین داشتند.

نوازی و مومنی رییس آکادمی باشگاه استقلال بر سر انتخاب همین ۲۵ بازیکن به اختلاف خوردند؟

نوازی ماجرا را شرح داده است و من هم برایتان توضیح می دهم. به نظر شما مسولیت فنی یک تیم با چه کسی است؟ آیا جز این است که سرمربی باید تیم را ببندد؟

خیر.

ما ۲۵ بازیکن را برای فهرست نهایی انتخاب کردیم، یک روز دیدم محمد نوازی ناراحت است و وقتی دلیلش را پرسیدم وی جواب داد مومنی تماس گرفته است و به او گفته فقط ۲۰ بازیکن را می تواند انتخاب کند و سایر نفرات را باید مدیر آکادمی گزینش کند که نوازی زیر بار این قضیه نرفت و اعلام کرد تا زمانی که من سرمربی هستم اجازه چنین کاری را نمی‌دهم چرا که به عنوان سرمربی تمام مسولیت تیم با من است.

بعد از این ماجرا نوازی را به محل تمرین استقلال راه ندادند.

این یک فاجعه در مدیریت آقایان است که تا ابد باقی خواهد ماند. وقتی نوازی به محل تمرین استقلال آمد نگهبان مجموعه ورزشی امام رضا «ع» گفت مدیرعامل استقلال دستور داده شما را راه ندهیم تا مشکلاتی که به وجود آمده است برطرف شود. همان زمان به ضعف مدیریت آقایان پی بردیم و فهمیدم ماجرا از چه قرار است. من به دوستان شما گفتم آن روز به خودم گفتم فتحی استقلالی نیست و الان نیز روی حرفم هستم و همین اعتقاد را دارم.

بعد از این اتفاق به باشگاه استقلال رفتید و مثل اینکه در ظاهر مشکلات حل شد.

هر وقت که می خواستیم با فتحی درباره مشکلات آکادمی استقلال جلسه برگزار کنیم یا جلسه داشت یا در باشگاه حضور نداشت حداقل خدا پدر علی خطیر را بیامرزد که جلسه‌ای را گذاشت و البته حق را به ما داد و گفت مسئولیت فنی تیم با سرمربی است و اگر مشکلی وجود دارد باید به باشگاه گزارش کنید.

فتحی درگیر تیم بزرگسالان بود و شاید وقت نداشت به مشکلات آکادمی رسیدگی کند.

اگر او برای بزرگسالان استقلال کار مثبتی انجام می‌داد حرف شما را قبول می‌کردم و می‌گفتم یک قدم بر داشته است اما متاسفانه برای استقلال بازدهی نداشته است. او چه اقدامی برای استقلال انجام داده داست؟ تیم خوبی بسته است؟ بازیکنان بزرگ و با تجربه را نگه داشته است؟ مشکلات باشگاه را از بین برده است؟ شما به عملکرد پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات نگاه کنید. تیم فصل گذشته شان را به طور کامل حفظ کرده‌اند و نفراتی چون وحید امیری، فرشاد احمدزاده و چند ملی پوش امید ایران را جذب کرده‌اند در سوی مقابل استقلال ۱۵ بازیکن را از دست داده است و تیمی نبسته که باب میل هواداران و استقلالی‌ها باشد.

از فتحی خیلی عصبانی هستید؟

همه از او ناراحت و عصبانی هستند، او فقط یک مربی به نام آندره آ استراماچونی آورده است که رفته پشت سرش قایم شده است. من می گویم با روندی که وی در پیش گرفته برف زمستان را در استقلال نخواهد دید و خیلی زود از این تیم خواهد رفت.

آقای فتحی همین پیشکسوتان هستند که نام استقلال را زنده نگه داشته‌اند و برای این تیم زحمت کشیده‌اند اما رفتار شما با آنها خوب نیست، جوری رفتار کنید که وقتی فردا از باشگاه استقلال رفتید همین پیشکسوتان وقتی شما را در مراسمی دیدند جواب سلامتان را بدهند. مدیران بزرگ‌تر و موفق تری از شما در استقلال بودند که امروز نیستند اما نامشان به نیکی مانده است و هواداران آنها را دوست دارند اما به نظر می‌رسد شما به استقلال آمده‌اید که عکس یادگاری بگیرید و چند صباحی بر صندلی مدیریت بنشینید و بعد بروید.

نظرت درباره بازیکنان جدید استقلال چیست؟

من برای همه بازیکنانی که به عضویت استقلال در آمده‌اند احترام ویژه ای قائل هستم و منکر توانایی‌های فنی شان نیستم اما باید بگویم فقط سیاوش یزدانی اسم و رسم دارد و سایر بازیکنان مثل هندوانه دربسته هستند. در استقلال بازیکنانی بوده‌اند که در تیم‌هایشان ستاره محسوب می‌شدند اما عمر حضورشان در استقلال به یک فصل نرسید و خیلی زود جدا شدند.

فکر می‌کنی استقلال در لیگ نوزدهم موفق باشد؟

کار این تیم سخت است، من پیش بینی می‌کنم حتی این تیم برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا با مشکل مواجه شود. شما به عملکرد تیم‌هایی همچون پرسپولیس، سپاهان اصفهان، شهر خودرو، ذوب آهن، تراکتور تبریز در فصل نقل و انتقالات نگاه بندازید و حق را به من می‌دهید که نگران وضیعت استقلال باشم.

من یک استقلالی متعصب هستم و نیازی نیست از میزان علاقه ام به تیم محبوبم حرفی بزنم چرا که همه ایران از آن باخبر هستند و به خوبی می‌دانند حنیف عمران زاده چقدر عاشق استقلال است. من اگر حرفی می زنم چون در این فوتبال بوده‌ام و از خیلی چیزها باخبر هستم. نگران تیم محبوبم هستم و آرزویم موفقیت و سربلندی استقلال است. من با بردهای استقلال می خندم و با شکست‌هایش ناراحت می‌شوم. به خداوندی خدا دوست دارم استقلال همیشه در اوج باشد.

آیا استراماچونی سرمربی جدید استقلال می تواند باعث تحول این تیم شود؟

او یک مربی جوان است که سابقه مربیگری در تیم بزرگ اینتر میلان را داشته و به طور حتم مربی کوچکی نیست اما یک مربی برای رسیدن به موفقیت به ابزار نیاز دارد که متاسفانه این موضوع در استقلال وجود ندارد.

راستی ماجرای طلب شما از باشگاه استقلال به کجا کشیده شد، چند روز پیش گفته بودید شکایت خواهید کرد؟

من تنها کسی بودم که از استقلال یک ریال نگرفتم و برای اینکه استقلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف نشود برگه تفاهم نامه را امضا کردم اما متاسفانه مسئولان استقلال در قبال این رفتار کاری انجام دادند که غیر قابل باور است. تفاهم نامه را به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستادند که پولم را گرفته‌ام. ما توافق کرده بودیم اگر ظرف مدت مشخص که تعیین شده است پولم را ندهند باید کل مطالباتم را پرداخت کنند. نکته جالب این بود وقتی به سازمان لیگ رفتم متوجه شدم کپی چکی را آن گذاشته‌اند که به من پرداخت شده است و روحم از این ماجرا خبر نداشت. حالا تمام کارهایم را انجام داده‌ام و به طور حتم تا ریال آخر پولم را زا باشگاه استقلال می‌گیرم.

ما مثل برخی افراد در آکادمی باشگاه استقلال نبودیم که به پدر بازیکن زنگ بزنیم و بگوییم پسرت به درد تیم نمی‌خورد اما بعد از یک ساعت دوباره تماس برقرار کنیم و بگوییم عصبانی بودیم و حرفی زدیم با پسرت قرارداد امضا می‌کنیم. به طور حتم چند ماه بعد مشخص خواهد شد در آکادمی باشگاه استقلال چه اتفاقاتی رقم خواهد خورد.

  • 19
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • جمعه ۴ بهمن
    هفته ۱۹ بوندسلیگا آلمان
    دورتموند - کلن
    ساعت: ۲۳:۰۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید