دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
۱۴:۲۵ - ۱۷ آذر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۹۰۳۶۶۷
لیگ برتر و جام حذفی

مظلومی: استراماچونی مثل خیلی مربیان دیگر نیست و باید تأمین شود/ فرد ملکیان: هنوز هم نمی توانم دیاباته را به عنوان فوتبالیست بپذیرم!

پرویز مظلومی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
پرویز مظلومی، پیشکسوت باشگاه استقلال با تمجید از عملکرد سرمربی ایتالیایی این تیم تأکید کرد که از این مربی باید حمایت شود.

به گزارش تسنیم، پرویز مظلومی، پیشکسوت باشگاه استقلال درباره وضعیت این تیم اظهار داشت: ما بیشتر قایم می‌شویم که چیزی از ما نپرسید. با این حال خدا را شکر وضعیت استقلال خوب است و آنها در صدر جدول هستند.

وی درباره پرداخت نشدن دستمزد استراماچونی که برای استقلال مشکل ایجاد کرده است، اظهار داشت: با تحریم‌ها شرایطی به وجود آمده که سخت است. ناجوانمردانه فشارهایی را به ایران وارد و برای ما مشکلاتی ایجاد کردند. تا چند وقت پیش که در جریان بودم، حقوق بازیکنان و مربیان خارجی را نقدی می‌دادیم، اما الان شرایط طوری است که برخی بازیکنان و مربیان دریافت نمی‌کنند. باشگاه مشکلی برای پرداخت نقدی ندارد و واریز به حساب مشکل ایجاد می‌کند و امکان مسدود شدن حساب ‌آنها وجود دارد و به همین دلیل ریسک نمی‌کنند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره اینکه مهدی تاج گفته بود برای آوردن ویلموتس با پیشکسوتان فوتبال مشورت کرده و آیا با او مشورتی صورت گرفته است یا نه، تصریح کرد: خیر، هیچ صحبتی با ما نشد. فکر می‌کنم کمیته فنی بیشتر در این خصوص نظر داده است. هرچند آنها هم صحبتی نمی‌کنند، با این حال باید صحبت کنند و بگویند که آیا آنها انتخاب ویلموتس را تأیید کرده‌اند یا نه. تاج هم شاید با پیشکسوتان مشورت کرده است، اما مجموعاً در مدیریت‌ها خیلی مشورتی با پیشکسوتان نمی‌شود و تصمیم فردی گرفته می‌شود که بیشتر به مشکل می‌خوریم.

مظلومی در واکنش به اینکه چرا قرارداد ویلموتس منتشر نمی‌شود و می‌گویند این قرارداد محرمانه است، گفت: اکنون لیست بازیکنان و مربیان لیگ برتری به فدراسیون فوتبال شفاف اعلام می‌شود. دلیلی ندارد برای مربیان تیم ملی اعلام نشود. شفاف‌سازی باید صورت بگیرد و آیا شفاف‌سازی فقط برای مربیان و بازیکنان داخلی است؟ چه ایرادی دارد قرارداد مربیان خارجی هم منتشر شود.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود استراماچونی پس از دیدار با پیکان ایران را به نشانه اعتراض ترک می‌کند، اظهار داشت: ان‌شاءالله این اتفاق رخ نمی‌دهد. باید از استراماچونی هم تشکر کنیم که کاری کرده است هواداران استقلال خوشحال باشند. تلاش زیادی می‌کند و با انگیزه است و مثل خیلی مربیان دیگر نیست تا تعطیلی می‌شود بلیت بگیرد و برود. او حتی خیلی از تعطیلاتش را در ایران پشت سر می‌گذارد. فکر نمی‌کنم به آنجا برسد، اما به‌هرحال مشکل او باید حل شود. وقتی با خانواده‌اش به ایران آمده، باید به لحاظ مالی تأمین شود.

ماندن استراماچونی در ایران سورپرایز بزرگی بود
مهاجم سابق استقلال اوج گرفتن این تیم و ماندن سرمربی ایتالیایی در تهران را بزرگ ترین سورپرایز این فصل لیگ برتر می داند.

به گزارش ورزش سه، استقلال با برتری مقابل شهرخودرو به صدر جدول لیگ برتر رسید تا بعد از شروعی ناامیدکننده با سرمربی ایتالیایی به یکباره اوج گرفته و همه نگاه ها را تغییر بدهد. آبی های پایتخت در حالی این موفقیت بزرگ را ثبت و با استراماچونی به دلربایی از تمامی طرفداران و اهالی فوتبال پرداختند که دگرگونی گسترده ای در نوع فوتبال و برنامه های تاکتیکی این تیم مشاهده شد و همه حضور مردی مثل استراماچونی را دلیل اصلی آن قلمداد کردند. اما فرد ملکیان مهاجم سابق استقلال بیشتر از این که بخواهد از دانش فنی مربی ایتالیایی تمجید کند به تیزهوشی او و شناخت فوری از جو فوتبال ایران پرداخت.

خودباوری بازیکنان رمز بزرگ موفقیت است
این روزها همه می گویند استراماچونی و هنر او توانسته استقلال را به اوج بازگرداند. شاید تاثیرگذار باشد اما من احساس می کنم بیشتر از هر نکته فنی، خودباوری که بین بازیکنان ایجاد شد استقلال را به صدر جدول رساند. در روزهای ابتدایی فصل استقلال همین نفرات را داشت اما نتیجه نمی گرفت اما الان می بینیم که همان تیم نتیجه می گیرد پس خودباوری و اعتماد به نفس بالا در تیم ایجاد شده است. اوایل بازیکنان خودباوری لازم را نداشتند و در حالی وارد زمین می شدند که می گفتند بریم ببینیم در ۹۰ دقیقه چه پیش می آید اما الان از اول همان بازیکنان برای برد به زمین می روند.

استقلال کاملا در مشت مرد ایتالیایی است
روحیه جنگندگی در تیم فوق العاده بالاست. نمی خواهم مسائل فنی و دگرگونی تاکتیکی را نادیده بگیرم اما بی انصافی است که نقش بازیکنان را نادیده بگیریم، بازیکنانی که به خودباوری رسیدند و برخلاف ابتدای فصل که برخی از جوانان تیم می ترسیدند خودشان را در تیمی مدعی قهرمانی حل کنند الان جان خود را نیز می دهند تا استقلال برنده شود. استراماچونی باعث شد این بازیکنان به خودباوری برسند و تیمی شوند که کاملا در مشت مربی قرار دارد. 

استراماچونی فوتبال ایران را زود شناخت
سرمربی ایتالیایی یک زرنگی بزرگ داشت آن هم این که در سه ماه اول حضور در ایران کاملا جو حاکم بر فوتبال و حواشی آن را شناخت و پی برد در تیمی پرطرفدار مثل استقلال چگونه باید رفتار کند. به هر حال او روی نیمکت اینتر نشسته وبه نظرم به دور از هرگونه قیاسی استقلال کمتر از اینتر نیست. وفق یافتن با ایران مهم ترین دلیل موفقیت استراماچونی محسوب می شود چون همین الان تک تک صحبت هایی که می کند، رفتاری که در تمرینات و به دور از اردو دارد همین طور نوع ایستادن در کنار خط طولی و نیمکت نشان می دهد او دنبال هدف خاصی است و تنها با هدف پول درآوردن یا بیزینس به ایران نیامده است. او آمده که خودش و دانشش را اثبات کند و معتقدم کاملا موفق بوده است.


تبریزی به یک دلیل بزرگ در استقلال ناکام شد
بازی کردن در تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس شرایط خاص خودش را دارد. شاید این جمله کلیشه ای باشد اما برای کسی که آن را از نزدیک لمس کرده نمی تواند کلیشه باشد چون بازی در تیمی مثل استقلال با تیمی شهرستانی که نه حاشیه دارد و نه زیر ذره بین است زمین تا آسمان تفاوت هست. شاید به همین خاطر هم بود که مرتضی تبریزی نتوانست در استقلال مثل خیلی های دیگر جا بیافتد. البته اعتقاد شخصی خود من این است تبریزی بعد از چند بازی گل نزدن بیشتر از این که تحت تاثیر طرفداران باشد تحت الشعاع حس درونی خود قرار گرفت. حس ترس از گل نزدن و از بین رفتن اعتماد به نفس که یک بازیکن حرفه ای باید آن را داشته باشد. شاید اگر این حس کنترل می شد و تمرکز بیشتری در نوع بازی او وجود داشت الان به جای دیاباته ، تبریزی ستاره استقلال بود.

هنوز هم نمی توانم دیاباته را به عنوان فوتبالیست بپذیرم!
من هم مثل خیلی از هواداران استقلال اصلا تصور نمی کردم شیخ دیاباته فوتبالیست باشد چه برسد به این که ستاره استقلال هم بشود (باخنده) روزهای اول وقتی اندام او را دیدم و با اضافه وزنی که داشت فکرش را نمی کردم او فوتبالیست باشد! همین الان هم حس شخصی خودم این است دویدن او اصلا تناسبی با بازیکنان استاندارد و حرفه ای ندارد اما دیدیم که یک تمام کننده بزرگ است و این ما و تمام هواداران استقلال را خوشحال می کند و از این مهم تر هم نکته ای وجود ندارد. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد گرچه اعتراف می کنم هنوز نتوانستم به عنوان یک بازیکن سابق استقلال با این بازیکن ارتباط برقرار کنم چون قانع کردن خودم به عنوان این که دیاباته ستاره ای حرفه ای در فوتبال است، کار آسانی نیست!

دو سال زمان برد قائدی بفهمد به چه تیمی آمده است
روزی که شنیدم مهدی قائدی در سن ۱۷ سالگی به عنوان بازیکنی حرفه ای سر از استقلال درآورده حسابی نگران آینده او شدم. دیدید که این بازیکن دو سال اول در جو بزرگی استقلال و حاشیه هایش چه اتفاقاتی که تجربه نکرد اما خوشحالم او مشاوران خوبی پیدا کرد و توانست به جاده موفقیت با این تیم بازگردد. قائدی به موقع پی برد که استقلال پل پرش او به تیم های بزرگ اروپایی است و می بینید که هر بازی نسبت به بازی قبل پخته تر ظاهر می شود.

از داخل به استقلال ضربه نزنند قهرمان می شود
استقلال قهرمان می شود؟ اگر عوامل بیرونی دخیل نباشند این تیم روی ریل در مسیری افتاده که می تواند قهرمان شود. مسلما اگر از داخل باشگاه استقلال به این تیم  ضربه مالی نخورد، می تواند قهرمان شود. گرچه من احتمالش را با وضعیت فعلی بسیار ضعیف می دانم و می بینید که هر روز تن هواداران با انواع و اقسام خبرهای نگران کننده می لرزد حالا چه برسد به بازیکنی که روی قرارداد و وعده های باشگاه حساب باز کرده است.

ماندن استراماچونی در ایران سورپرایز بزرگی بود
سورپرایز این فصل؟ اول فصل حس خوبی پیرامون ماندن استراماچونی نداشتم و حس می کردم خیلی زود عطای کار در استقلال را به لقایش می بخشد و می رود اما ماند و این اولین سورپرایز فصل بود. دومین سورپرایز هم برگشت استقلال به جایی بود که باید باشد .

 • 18
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۲۰ مرداد
  هفته ۲۸ لیگ برتر ایران
  شاهین شهرداری بوشهر - تراکتور
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • یک‌چهارم نهایی جام حذفی ایران
  استقلال - سپاهان
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • یک چهارم نهایی لیگ اروپا
  اینتر - بایرلورکوزن
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۲۱ مرداد
  یک چهارم نهایی لیگ اروپا
  ولورهمپتون - سویا
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش