۱۴:۲۵ - ۱۷ آذر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۹۰۳۶۶۷
لیگ برتر و جام حذفی

مظلومی: استراماچونی مثل خیلی مربیان دیگر نیست و باید تأمین شود/ فرد ملکیان: هنوز هم نمی توانم دیاباته را به عنوان فوتبالیست بپذیرم!

پرویز مظلومی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
پرویز مظلومی، پیشکسوت باشگاه استقلال با تمجید از عملکرد سرمربی ایتالیایی این تیم تأکید کرد که از این مربی باید حمایت شود.

به گزارش تسنیم، پرویز مظلومی، پیشکسوت باشگاه استقلال درباره وضعیت این تیم اظهار داشت: ما بیشتر قایم می‌شویم که چیزی از ما نپرسید. با این حال خدا را شکر وضعیت استقلال خوب است و آنها در صدر جدول هستند.

وی درباره پرداخت نشدن دستمزد استراماچونی که برای استقلال مشکل ایجاد کرده است، اظهار داشت: با تحریم‌ها شرایطی به وجود آمده که سخت است. ناجوانمردانه فشارهایی را به ایران وارد و برای ما مشکلاتی ایجاد کردند. تا چند وقت پیش که در جریان بودم، حقوق بازیکنان و مربیان خارجی را نقدی می‌دادیم، اما الان شرایط طوری است که برخی بازیکنان و مربیان دریافت نمی‌کنند. باشگاه مشکلی برای پرداخت نقدی ندارد و واریز به حساب مشکل ایجاد می‌کند و امکان مسدود شدن حساب ‌آنها وجود دارد و به همین دلیل ریسک نمی‌کنند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره اینکه مهدی تاج گفته بود برای آوردن ویلموتس با پیشکسوتان فوتبال مشورت کرده و آیا با او مشورتی صورت گرفته است یا نه، تصریح کرد: خیر، هیچ صحبتی با ما نشد. فکر می‌کنم کمیته فنی بیشتر در این خصوص نظر داده است. هرچند آنها هم صحبتی نمی‌کنند، با این حال باید صحبت کنند و بگویند که آیا آنها انتخاب ویلموتس را تأیید کرده‌اند یا نه. تاج هم شاید با پیشکسوتان مشورت کرده است، اما مجموعاً در مدیریت‌ها خیلی مشورتی با پیشکسوتان نمی‌شود و تصمیم فردی گرفته می‌شود که بیشتر به مشکل می‌خوریم.

مظلومی در واکنش به اینکه چرا قرارداد ویلموتس منتشر نمی‌شود و می‌گویند این قرارداد محرمانه است، گفت: اکنون لیست بازیکنان و مربیان لیگ برتری به فدراسیون فوتبال شفاف اعلام می‌شود. دلیلی ندارد برای مربیان تیم ملی اعلام نشود. شفاف‌سازی باید صورت بگیرد و آیا شفاف‌سازی فقط برای مربیان و بازیکنان داخلی است؟ چه ایرادی دارد قرارداد مربیان خارجی هم منتشر شود.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود استراماچونی پس از دیدار با پیکان ایران را به نشانه اعتراض ترک می‌کند، اظهار داشت: ان‌شاءالله این اتفاق رخ نمی‌دهد. باید از استراماچونی هم تشکر کنیم که کاری کرده است هواداران استقلال خوشحال باشند. تلاش زیادی می‌کند و با انگیزه است و مثل خیلی مربیان دیگر نیست تا تعطیلی می‌شود بلیت بگیرد و برود. او حتی خیلی از تعطیلاتش را در ایران پشت سر می‌گذارد. فکر نمی‌کنم به آنجا برسد، اما به‌هرحال مشکل او باید حل شود. وقتی با خانواده‌اش به ایران آمده، باید به لحاظ مالی تأمین شود.

ماندن استراماچونی در ایران سورپرایز بزرگی بود
مهاجم سابق استقلال اوج گرفتن این تیم و ماندن سرمربی ایتالیایی در تهران را بزرگ ترین سورپرایز این فصل لیگ برتر می داند.

به گزارش ورزش سه، استقلال با برتری مقابل شهرخودرو به صدر جدول لیگ برتر رسید تا بعد از شروعی ناامیدکننده با سرمربی ایتالیایی به یکباره اوج گرفته و همه نگاه ها را تغییر بدهد. آبی های پایتخت در حالی این موفقیت بزرگ را ثبت و با استراماچونی به دلربایی از تمامی طرفداران و اهالی فوتبال پرداختند که دگرگونی گسترده ای در نوع فوتبال و برنامه های تاکتیکی این تیم مشاهده شد و همه حضور مردی مثل استراماچونی را دلیل اصلی آن قلمداد کردند. اما فرد ملکیان مهاجم سابق استقلال بیشتر از این که بخواهد از دانش فنی مربی ایتالیایی تمجید کند به تیزهوشی او و شناخت فوری از جو فوتبال ایران پرداخت.

خودباوری بازیکنان رمز بزرگ موفقیت است
این روزها همه می گویند استراماچونی و هنر او توانسته استقلال را به اوج بازگرداند. شاید تاثیرگذار باشد اما من احساس می کنم بیشتر از هر نکته فنی، خودباوری که بین بازیکنان ایجاد شد استقلال را به صدر جدول رساند. در روزهای ابتدایی فصل استقلال همین نفرات را داشت اما نتیجه نمی گرفت اما الان می بینیم که همان تیم نتیجه می گیرد پس خودباوری و اعتماد به نفس بالا در تیم ایجاد شده است. اوایل بازیکنان خودباوری لازم را نداشتند و در حالی وارد زمین می شدند که می گفتند بریم ببینیم در ۹۰ دقیقه چه پیش می آید اما الان از اول همان بازیکنان برای برد به زمین می روند.

استقلال کاملا در مشت مرد ایتالیایی است
روحیه جنگندگی در تیم فوق العاده بالاست. نمی خواهم مسائل فنی و دگرگونی تاکتیکی را نادیده بگیرم اما بی انصافی است که نقش بازیکنان را نادیده بگیریم، بازیکنانی که به خودباوری رسیدند و برخلاف ابتدای فصل که برخی از جوانان تیم می ترسیدند خودشان را در تیمی مدعی قهرمانی حل کنند الان جان خود را نیز می دهند تا استقلال برنده شود. استراماچونی باعث شد این بازیکنان به خودباوری برسند و تیمی شوند که کاملا در مشت مربی قرار دارد. 

استراماچونی فوتبال ایران را زود شناخت
سرمربی ایتالیایی یک زرنگی بزرگ داشت آن هم این که در سه ماه اول حضور در ایران کاملا جو حاکم بر فوتبال و حواشی آن را شناخت و پی برد در تیمی پرطرفدار مثل استقلال چگونه باید رفتار کند. به هر حال او روی نیمکت اینتر نشسته وبه نظرم به دور از هرگونه قیاسی استقلال کمتر از اینتر نیست. وفق یافتن با ایران مهم ترین دلیل موفقیت استراماچونی محسوب می شود چون همین الان تک تک صحبت هایی که می کند، رفتاری که در تمرینات و به دور از اردو دارد همین طور نوع ایستادن در کنار خط طولی و نیمکت نشان می دهد او دنبال هدف خاصی است و تنها با هدف پول درآوردن یا بیزینس به ایران نیامده است. او آمده که خودش و دانشش را اثبات کند و معتقدم کاملا موفق بوده است.


تبریزی به یک دلیل بزرگ در استقلال ناکام شد
بازی کردن در تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس شرایط خاص خودش را دارد. شاید این جمله کلیشه ای باشد اما برای کسی که آن را از نزدیک لمس کرده نمی تواند کلیشه باشد چون بازی در تیمی مثل استقلال با تیمی شهرستانی که نه حاشیه دارد و نه زیر ذره بین است زمین تا آسمان تفاوت هست. شاید به همین خاطر هم بود که مرتضی تبریزی نتوانست در استقلال مثل خیلی های دیگر جا بیافتد. البته اعتقاد شخصی خود من این است تبریزی بعد از چند بازی گل نزدن بیشتر از این که تحت تاثیر طرفداران باشد تحت الشعاع حس درونی خود قرار گرفت. حس ترس از گل نزدن و از بین رفتن اعتماد به نفس که یک بازیکن حرفه ای باید آن را داشته باشد. شاید اگر این حس کنترل می شد و تمرکز بیشتری در نوع بازی او وجود داشت الان به جای دیاباته ، تبریزی ستاره استقلال بود.

هنوز هم نمی توانم دیاباته را به عنوان فوتبالیست بپذیرم!
من هم مثل خیلی از هواداران استقلال اصلا تصور نمی کردم شیخ دیاباته فوتبالیست باشد چه برسد به این که ستاره استقلال هم بشود (باخنده) روزهای اول وقتی اندام او را دیدم و با اضافه وزنی که داشت فکرش را نمی کردم او فوتبالیست باشد! همین الان هم حس شخصی خودم این است دویدن او اصلا تناسبی با بازیکنان استاندارد و حرفه ای ندارد اما دیدیم که یک تمام کننده بزرگ است و این ما و تمام هواداران استقلال را خوشحال می کند و از این مهم تر هم نکته ای وجود ندارد. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد گرچه اعتراف می کنم هنوز نتوانستم به عنوان یک بازیکن سابق استقلال با این بازیکن ارتباط برقرار کنم چون قانع کردن خودم به عنوان این که دیاباته ستاره ای حرفه ای در فوتبال است، کار آسانی نیست!

دو سال زمان برد قائدی بفهمد به چه تیمی آمده است
روزی که شنیدم مهدی قائدی در سن ۱۷ سالگی به عنوان بازیکنی حرفه ای سر از استقلال درآورده حسابی نگران آینده او شدم. دیدید که این بازیکن دو سال اول در جو بزرگی استقلال و حاشیه هایش چه اتفاقاتی که تجربه نکرد اما خوشحالم او مشاوران خوبی پیدا کرد و توانست به جاده موفقیت با این تیم بازگردد. قائدی به موقع پی برد که استقلال پل پرش او به تیم های بزرگ اروپایی است و می بینید که هر بازی نسبت به بازی قبل پخته تر ظاهر می شود.

از داخل به استقلال ضربه نزنند قهرمان می شود
استقلال قهرمان می شود؟ اگر عوامل بیرونی دخیل نباشند این تیم روی ریل در مسیری افتاده که می تواند قهرمان شود. مسلما اگر از داخل باشگاه استقلال به این تیم  ضربه مالی نخورد، می تواند قهرمان شود. گرچه من احتمالش را با وضعیت فعلی بسیار ضعیف می دانم و می بینید که هر روز تن هواداران با انواع و اقسام خبرهای نگران کننده می لرزد حالا چه برسد به بازیکنی که روی قرارداد و وعده های باشگاه حساب باز کرده است.

ماندن استراماچونی در ایران سورپرایز بزرگی بود
سورپرایز این فصل؟ اول فصل حس خوبی پیرامون ماندن استراماچونی نداشتم و حس می کردم خیلی زود عطای کار در استقلال را به لقایش می بخشد و می رود اما ماند و این اولین سورپرایز فصل بود. دومین سورپرایز هم برگشت استقلال به جایی بود که باید باشد .

 • 18
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۹ دی
  هفته ۲۰ سری آ ایتالیا
  آث میلان - اودینزه
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۸ بوندسلیگا
  هرتابرلین - بایرن مونیخ
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • هفته ۲۳ لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - منچستریونایتد
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۲۰ سری آ ایتالیا
  جنوا - آاس رم
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته ۲۰ سری آ ایتالیا
  یوونتوس - پارما
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • هفته ۲۰ لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - گرانادا
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • دوشنبه ۳۰ دی
  لیگ برتر بسکتبال
  آویژه صنعت مشهد - رعد پدافند
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • ﺳﻪشنبه ۱ بهمن
  لیگ قهرمانان آسیا
  شهرخودرو - الرفاع بحرین
  ساعت: ۱۶:۲۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  استقلال - الکویت
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • هفته ۲۴ لیگ برتر انگلیس
  شفیلد یونایتد - منچسترسیتی
  ساعت: ۲۳:۰۰
 • هفته ۲۴ لیگ برتر انگلیس
  چلسی - آرسنال
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • چهارشنبه ۲ بهمن
  جام اتحادیه فرانسه
  رنس - پاری سن ژرمن
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • هفته ۲۴ لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - برنلی
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • پنجشنبه ۳ بهمن
  لیگ برتر بسکتبال
  مهرام - پتروشیمی بندر امام
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • جمعه ۴ بهمن
  هفته ۱۹ بوندسلیگا آلمان
  دورتموند - کلن
  ساعت: ۲۳:۰۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید