یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
۱۷:۰۵ - ۱۸ آذر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۹۰۳۹۷۰
لیگ برتر و جام حذفی

خلیل زاده:فرهاد مجیدی یکی از گزینه‌های اصلی سرمربیگری استقلال است/ اگر تا ۴۸ ساعت آینده استراماچونی به ایران باز نگردد از او شکایت می‌کنیم

اسماعیل خلیل زاده,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: استراماچونی بدون هماهنگی ما ایران را ترک کرده و اگر تا ۴۸ ساعت آیندهباز نگردد از او شکایت می کنیم.

اسماعیل خلیل زاده رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، در خصوص حواشی ایجاد شده پیرامون فسخ قرارداد یک طرفه استراماچونی با آبی ها پایتخت اظهار داشت: استراماچونی بدون هماهنگی با مدیرعامل و هیئت مدیره باشگاه استقلال، ایران را ترک کرده است. او یک اقدام غیرقانونی انجام داده و با توجه به این که با استراماچونی قراردادی ۲ ساله به مبلغ ۷۵۰ هزار یورو بسته بودیم، او نزدیک به ۳۴۰ الی ۳۳۰ هزار دلار از مطالباتش را دریافت کرده است. یعنی در مدت ۶ ماه حضورش در ایران، نصف مبلغ قراردادش پرداخت شده است و هیچ بندی در قرارداد وجود نداشت که ما به آن عمل نکرده باشیم و استراماچونی بر اساس آن بتواند قراردادش را فسخ کند.

استراماچونی از ما خواسته بود قراردادش را از ۲ سال به یک سال کاهش دهیم

خلیل زاده در پاسخ به این سوال که ایا پیشنهاد قطری‌ها می‌تواند او را به ترک استقلال متقاعد کرده باشد گفت: حدود ۱۵، ۲۰ روز پیش استراماچونی از ما خواسته بود قراردادش را از ۲ سال به یک سال کاهش دهیم و خیلی روی این موضوع اصرار داشت. پس از بازی برابر شهرخودرو که استقلال صدرنشین شد، استراماچونی مجددا این درخواست را ارائه کرد و هیئت مدیره باشگاه نشستی تشکیل داد تا استراماچونی دلایلش برای کاهش مدت قرارداد را به اطلاع مسئولان باشگاه برساند که متاسفانه او در نشست حاضر نشد. من هم شنیدم که یکی از باشگاه‌های قطری به او پیشنهاد داده، البته نمی‌دانم این موضوع صحت داشته باشد یا خیر، اما تا این لحظه استراماچونی نزدیک به ۳۳۰، ۳۴۰ هزار یورو گرفته که اسناد آن هم در باشگاه موجود است و درخواست کردم این اسناد در سایت باشگاه منتشر شود.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره سکوت اعضای هیئت مدیره باشگاه در ماجرای فسخ قرارداد استراماچونی گفت: روز گذشته تمام اعضای هیئت مدیره در هتل حضور داشتند. شاید دلیل صحبت نکردن آن‌ها این بوده که من مصاحبه کردم و آن‌ها دیگر حرفی برای گفتن نداشتند، اما مسلما در روز‌های آینده صحبت خواهند کرد.

برخی از مسئولان باشگاه هم برای مذاکره با استراماچونی شب گذشته به منزلش رفتند که او حضور نداشت

او در ادامه گفت: دلیل رفتن استراماچونی فقط این بود که می‌خواست قراردادش یک ساله باشد و پس از موفقیتی که با استقلال داشت، در فصل آینده به تیم دیگری بپیوندد. با توجه به این که این اتفاق شب گذشته رخ داد، این موضوع را با وزیر ورزش در میان گذاشتیم و او هم تلاش مرد تا از رفتن استراماچونی جلوگیری کند. با توجه به رضایت هواداران از عملکرد تیم و علاقه بازیکنان به استراماچونی، تصمیم گرفتیم همانطور که استراماچونی می‌خواهد قراردادش را از ۲ سال به یک سال کاهش دهیم. برخی از مسئولان باشگاه هم برای مذاکره با استراماچونی به منزل او رفتند که او حاضر به مذاکره نشد.

استراماچونی طبق قراردادی که با ما دارد باید به ایران برگردد

خلیل زاده در پاسخ به این سوال که با وجود اتفاقاتی که رخ داده، آیا امکان بازگشت استراماچونی به استقلال وجود دارد گفت: استراماچونی طبق قراردادی که با ما دارد باید به ایران برگردد و به تعهداتش در قبال تیم پایبند باشد. ۴۸ ساعت به او فرصت می‌دهیم. پس از آن هیئت مدیره نشست تشکیل می‌دهد و درباره این اقدام استراماچونی تصمیم گیری خواهیم کرد.

تا ۴۸ ساعت آینده منتظر استراماچونی می‌مانیم

خلیل زاده درباره اینکه استراماچونی با تمامی وسایلش ایران را ترک کرده تصریح کرد: طبق قراردادی که استراماچونی با ما دارد باید به ایران برگردد و هدایت تیم را عهده دار شود، اما اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد را نمی‌دانم، اما ما تا ۴۸ ساعت آینده منتظر استراماچونی می‌مانیم و با توجه به اینکه نشست هیئت مدیره را برگزار می‌کنیم در صورتی که او به ایران بازنگردد ما نسبت به سرمربی جدید تصمیم می‌گیریم.

فرهاد مجیدی یکی از گزینه‌های اصلی سرمربیگری استقلال است

او درباره اینکه اکنون هدایت تیم اکنون به عهده چه کسی است و آیا فرهاد مجیدی جزو گزینه‌های سرمربیگری خواهد بود یا خیر بیان کرد: بله فرهاد مجیدی از لحاظ شخص من یکی از گزینه‌های اصلی سرمربیگری استقلال است و در بازی امروز مصطفوی و زرینچه تیم را هدایت می‌کنند.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره استعفای فتحی و تمامی اعضای هیئت مدیره و اینکه گفته می‌شود قرار است او سرپرست باشگاه شود گفت: خیر قرار نیست سرپرست باشم و استعفایی در کار نبوده است و چنین موضوعاتی مطرح نشده و خبر استعفا‌های دسته جمعی کذب محض است.

او درباره اینکه آیا وزارت ورزش و جوانان به مدیران استقلال اولتیماتوم داده بوده که مدیران مشکل استراماچونی را حل کنند در غیر این صورت از باشگاه کنار بروند تصریح کرد: من بعید می‌دانم چنین موضوعی باشد و باید بگویم دیشب چند باری با وزیر ورزش و جوانان صحبت کردم و او هم در تلاش بود تا استراماچونی را حفظ کنیم تا بحران ایجاد نشود. سلطانی فر با وزارت امور خارجه صحبت کرد و با عراقچی حرف زدند. اصلا قرار نبود استراماچونی با این شیوه برود و به نظرم او با شیوه بدی ایران را ترک کرد و به هیچ عنوان با توجه به حضور یک سال و نیمه در استقلال تا به حال ندیده بودم مربی‌ای به این شکل برود و با این شیوه عمل کند.

باشگاه استقلال مستقیما نمی‌تواند به حساب استراماچونی در ایتالیا پول واریز کند

خلیل زاده ادامه داد: جا دارد توضیحی درباره نحوه پرداختی به استراماچونی بدهم و آن هم این است که باشگاه استقلال مستقیما نمی‌تواند به حساب استراماچونی در ایتالیا پول واریز کند و با توجه به قراردادی که داریم باید به حساب این مربی در میلان پول واریز می‌کردیم. ما مرحله اول را واریز کردیم و مرحله دوم و سوم را با واسطه پرداخت کردیم و در مرحله بعد به یک باره استراماچونی اعلام کرد پولی که ما به حساب او ریختیم بلوکه شده است. باشگاه استقلال که نمی‌تواند به حساب او پول واریز کند و باید یک واسطه این کار را انجام دهد. ما درخواست کردیم و نامه اش هم موجود است که در ترکیه حساب باز کند که او قبول نکرد و گفتیم پول را به صورت فیزیکی در اختیارش بگذاریم که باز هم استراماچونی سر باز زد و عملا همه این موارد بهانه بود. اگر پول بلوکه شد پس چرا می‌خواهد قرارداد را از ۲ سال به یک سال کاهش دهد؟!

 او ادامه داد: ما چهارشنبه‌ هفته گذشته برای او حواله زدیم و در آخر این مربی یک بانک را در کشور دیگر اعلام کرد اما در نهایت این حواله برگشت خورد و قرار بود امروز صبح برای او مجدد پول واریز کنیم. استراماچونی با ما توافق کرده و با مدیر عامل حرف زده، اما باز به یک باره به دنبال کاهش زمان قراردادش است. بحث رفتنش بابت حساب مالی و بلوکه شدن بهانه بوده است، او بندی بیاورد که ما به او پول ندادیم. من شخصا اعلام کردم اگر هر بازیکنی که می‌خواهد بگوید تا رسما جذب کنیم و درخواستی به ما نداد.

ظرف ۴۸ ساعت آینده اگر استراماچونی به ایران برنگردد به طور حتم ر او شکایت می‌کنیم

رئیس هیئت مدیره گفت: ما بازیکنان خوبی داریم و بازی زیبایی را به نمایش می‌گذاریم. به نظر من با رفتن یک فرد دنیا به آخر نمی‌رسد، اما استراماچونی به عنوان یک فرد  باید به تعهدات خود عمل کند و به ایران برگردد. ظرف ۴۸ ساعت آینده اگر استراماچونی به ایران برنگردد به طور حتما ر او شکایت می‌کنیم.

هواداران حق دارند که ناراحت باشند

خلیل زاده درباره حضور هواداران مقابل در باشگاه گفت: هواداران حق دارند و در هر صورت تیم در صدر جدول بوده و مدت‌ها دنبال این مساله بوده اند.حتی هواداران رقیب هم از بازی ما تعریف می‌کردند و آن ها حق دارند که ناراحت باشند، اما تیم و بازیکنان خود را پیدا کردند و بازیکنان خوبی داریم. از هواداران می‌خواهم احساسات خود را کنترل کنند و من قول می‌دهم بازی و برد‌های خوبی را در آینده رقم بزنیم و از این پس بیش‌تر پیگیر مدیریت هستیم تا مشکلی پیش نیاد.

 • 9
 • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گالیله,ماه تولد گالیله,نام پدر گالیله زندگینامه گالیله فیزیکدان ایتالیایی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ فوریهٔ ۱۵۶۴

محل زندگی: دوک نشین بزرگ توسکانی، ایتالیا

ملیت: ایتالیایی

محل تحصیل: دانشگاه پیزا

شناخته شده برای: سینماتیک (مکانیک)، Dynamics، تلسکوپ، نظریه خورشید مرکزی

ادامه
فروغ فرخزاد,اشعار فروغ فرخزاد,خانواده فروغ فرخزاد زندگینامه فروغ فرخزاد و علت فوت او (+ تصاویر)

زادروز: ۸ دی ماه ۱۳۱۳ (۲۹ دسامبر ۱۹۳۴)

پدر: محمد فرخزاد

مادر: توران وزیری تبار

مرگ: ۲۴ بهمن ۱۳۴۵ (۱۳ فوریهٔ ۱۹۶۷)

ملیت: ایرانی

محل زندگی: تهران

ادامه
جان مینارد کینز,عکس های جان مینارد کینز,زندگینامه جان مینارد کینز بیوگرافی جان مینارد کینز و فعالیت های او در دوران زندگی اش (+ تصاویر)

حیطه: اقتصاد سیاسی

مکتب: اقتصاد کینزی

زادروز: ۵ ژوئن ۱۸۸۳

زادگاه: کمبریج، انگلستان

تاریخ مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۴۶

ادامه
ویلیام شکسپیر,آثار ویلیام شکسپیر,کتاب ویلیام شکسپیر زندگینامه ویلیام شکسپیر (+ تصاویر)

متولد: ۲۶ ماه آوریل ۱۵۶۴میلادی

فوت: ۲۳ ماه آوریل ۱۶۱۶ میلادی

سمت: شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی

ملیت: انگلیسی

محل زندگی: لندن، استراتفورد

سبک نوشتاری: تئاتر رنسانس انگلستان

ادامه
نیوتون,زندگی نامه نیوتون,قانون های نیوتون زندگی نامه نیوتون بزرگترین و مشهورترین دانشمند جهان (+ تصاویر)

متولد: ۴ ژانویهٔ ۱۶۴۳

محل تولد: روستای وولزثروپ، لینکلن شر، انگلستان

مرگ: ۳۱ مارس ۱۷۲۷

ملیت: انگلیسی

رشته فعالیت: گرماشناسی، فیزیک، ریاضیات، ستاره شناسی، فیزیولوژی، شیمی

دانش آموختهٔ: کالج ترینتی

ادامه
صادق هدایت,اشعار صادق هدایت,سگ ولگرد صادق هدایت بیوگرافی صادق هدایت از کودکی تا زمان خودکشی اش (+ تصاویر)

زادروز: ۲۸ بهمن ۱۲۸۱

ملیت: ایرانی

محل زندگی: ایران، هندوستان، فرانسه

مذهب: خداناباور، بی دین 

شغل: نویسنده، داستان نویس، مترجم، حسابدار بانک ملی ایران، کارمند وزارت خارجه

ادامه
مهناز افشار,عکس های جدید مهناز افشار,زندگینامه مهناز افشار بیوگرافی مهناز افشار و تصاویر اینستاگرامی او

تولد:۲۱ خردادماه ۱۳۵۶

زادگاه: تهران، ایران

ملیت: ایرانی

شغل: هنرپیشه

سال های فعالیت: ۱۳۷۷ تاکنون

ادامه
امیر قلعه نویی,افتخارات امیر قلعه نویی,معرفی امیر قلعه نویی بیوگرافی امیر قلعه نویی و عکس هایش

نام مستعار: ژنرال

تاریخ تولد:۱ آذر ماه ۱۳۴۲

محل تولد: تهران، ایران

قد: ۱۶۵ سانتی متر

پست: مربی

ادامه
دیوید ریکاردو,تفاوت نظریه های پارسون مالتوس و دیوید ریکاردو,نظریه رشد اقتصادی دیوید ریکاردو بیوگرافی دیوید ریکاردو از تأثیرگذارترین اقتصاددانان سنتی(+ تصاویر)

زاده: ۱۸ آوریل ۱۷۷۲

محل تولد: لندن، انگلستان

حزب سیاسی: ویگ

تخصص: اهالی کسب و کار، اقتصاددان

مکتب فکری: اقتصاد کلاسیک

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۹ شهریور
  هفته دوم لیگ برتر انگلیس
  اورتون - وست برومویچ
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته دوم لیگ برتر انگلیس
  لیدز - فولام
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • هفته دوم لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - کریستال پالاس
  ساعت: ۲۱:۰۰
 • هفته اول سری آ ایتالیا
  هلاس ورونا - آاس رم
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • هفته دوم لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - وستهام
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۳۰ شهریور
  لیگ قهرمانان آسیا
  شهر خودرو - الهلال عربستان
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  استقلال - الشرطه عراق
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • هفته اول سری آ ایتالیا
  یوونتوس - سمپدوریا
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • دوشنبه ۳۱ شهریور
  لیگ قهرمانان آسیا
  پرسپولیس - الدحیل
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - العین امارات
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش