پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
۱۰:۳۸ - ۲۳ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۱۴۴۰
لیگ برتر و جام حذفی

حمله پیشکسوتان استقلال به فرهاد؛ دوستان جواب دهند چرا استقلال این‌همه مصدوم و کرونایی دارد؟محبوبیتی که زود خرج شد!

پیسکسوت اسستقلال,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
مدافع ملی پوش سابق استقلال عقیده دارد وقتی قرار شده که لیگ برگزار شود باید در این شرایط تیم را مدیریت کرد تا به مشکل نخورد.

به گزارش ایلنا، مهدی پاشازاده می گوید الان دیگر وقت این نیست که بهانه بیاورند و مدام از مخالفت حرف بزنند. بلکه باید تیم را به بهترین نحو برای مسابقات آماده کرد. پاشازاده در ادامه می گوید یک ماه دیگر باید در آسیا بازی کنند و آنجا این حرف ها خریدار ندارد و اگر چنین کاری بخواهند بکنند به راحتی از مسابقات کنار می گذارند و سهمیه سال بعد هم می سوزد. پاشازاده که از اوضاع استقلال ناراحت است می گوید چرا فقط استقلال این همه مصدوم و کرونایی دارد و بقیه تیم ها این گونه نیستند؟ برای همین دوستان باید جواب دهند چه بلایی سر تیم آمده است.

هدایت تیمی را به عهده گرفتید که در آستانه سقوط است؟

ریسک بزرگی کردم و مطمئن هستم ریسکم جواب می دهد. من با چشم باز سپیدرود را انتخاب کردم و شرایط را می دانستم. برای همین از انتخابم پشیمان نیستم.

پس با این اوصاف باید گفت سپیدرود در لیگ باقی می ماند؟

سپیدرود در لیگ باقی می ماند و سقوط نمی کند. مطمئن باشید اگر مطمئن نبودم هدایت سپیدرود را قبول نمی کردم.

تیم شما در ماهشهر در آستانه صعود قرار داشت ولی از این تیم جدا شدید و یک تیمی را تحویل گرفتید که در حال سقوط است. چه شد از ماهشهر جدا شدید؟

خب شرایط در ماهشهر برای ماندن فراهم نبود. با مدیران تیم شهرداری صحبت کردیم و درنهایت به توافق رسیدیم که جدا شویم. ابن را هم قبول دارم که شرایط تیم خیلی خوب بود و درواقع در آستانه صعود قرار داشت ولی یک سری مسائل پیش آمد که باعث شد نمانم. امیدوارم شهرداری هم نتیجه لازم را بگیرد.

این روزها در لیگ شرایطی به وجود آمده که یک سری تیم ها مثل استقلال و فولاد اعلام کردند که تعداد کرونایی بیش ازاندازه دارند ولی تعطیل شود و یک عده می گویند باید برگزار شود شما چه فکر می کنید؟

من در مقامی نیستم که بگویم لیگ برگزار شود یا نشود. اما سازمان لیگ و فدراسیون یک سری قوانین وضع کردند که باید همه این را رعیت کنیم. به عقیده من پرسپولیس و نساجی و پیکان و استقلال ندارد همه باید از قوانین تبعیت کنیم. اگر واقعاً کرونایی های یک تیم به حدنصاب نرسیده خب باید بازی کند و اگر رسیده نباید بازی کند. در ثانی ما تابه حال تجربه چنین چیزی در فوتبالمان نداشته ایم. البته نه تنها ما بلکه تمام دنیا چنین تجربه این نداشته است. من فکر می کنم تنها راه این است که باید شرایط را مدیریت کرد تا به مشکل نخوریم.

پس معتقدید که لیگ باید ادامه پیدا کند؟

بله لیگ را نمی شود تعطیل کرد. کرونا (corona) حالا حالاها نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا خواهد بود و نیم شود همه چیز را تعطیل کرد بلکه باید در کنار کرونا (corona) زندگی کرد اما باد پروتکل ها را رعایت کرد و با مدیریت شرایط کاری کرد تا کمترین آسیب را ببینیم.

یک ماه دیگر لیگ قهرمانان آسیا هم شروع می شود.

در آسیا نمی توان گفت کرونایی داریم و بازی نمی کنیم. آنجا همه چیز قانونمند است. کوچک ترین بهانه باعث می شود که شمارا حذف کنند و سهمیه سال بعد را هم از دست بدهید. بنابراین باید بدون بهانه در آسیا به میدان بروند.

قبل از شروع لیگ خیلی تیم ها مثل تراکتور مخالف برگزاری بازی ها بودند حالا در شرایطی که استقلال اوضاع خوبی ندارد مدیران این تیم می گویند باید بازی ها برگزار شود این دوگانگی را چطور ارزیابی می کنید ؟

این دوگانگی فقط مخصوص یک تیم و دو تیم نمی شود بلکه کل فوتبال ما و حتی در کل کشور ما و در تمام زمینه ها دیده می شود. متأسفانه هرکجا به نفعمان باشد از حرف هایی که زده ایم می گذریم. اما وقتی به نفعمان نباشد آسمان وریسمان می کنیم. این موضوع حتی شامل استقلال و پرسپولیس هم می شود. شما نگاه کنید اگر پرسپولیس هم به جای صدر جدول، رده ششم بود می گفت لیگ برگزار نشود و برعکس آن اگر استقلال صدر بود می گفت حتماً لیگ برگزار شود. الان همین تراکتور وقتی می بیند شانس سهمیه دارد می گوید حتماً بازی انجام شود. به خدا اشتباه است هیچ کجای دنیا این طوری نیست. باید همه چیز طبق قانون انجام شود. وقتی می گویند باید بازی ها انجام شود هیچ تیم نباید بهانه بیاورد و باید بازی ها برگزار شود.

با این اوصاف فکر می کنید استقلال بتواند سهمیه آسیایی بگیرد؟

کار خیلی سخت شده است. تا سه هفته قبل صحبت از قهرمانی در لیگ و قهرمانی در آسیا بود. اما الان شرایط و حرف ها به صورت دیگر است. باید بیایند توضیح دهند چرا در عرض این چند هفته تیم این همه مصدوم و کرونایی داده تا به این وضعیت دربیایند؟ چرا بقیه تیم ها این همه به مشکل نخورده اند؟ پس یک جای کار می لنگد. باید توضیح دهند چه بلایی به سر تیم آمده است. من با این وضع شرایط کار را خیلی سخت می بینم. ۴تیم آماده به دنبال کسب سهمیه هستند و همین کار استقلال را خیلی سخت تر کرده است. اگر بازی با پارس جنوبی انجام می شد و تیم برنده از زمین بیرون می آمد بازیکنان یک روحیه ای می گرفتند و می شد، مقابل تراکتور هم امیدوار بود ولی این بازی انجام نشد و اگر امروز مقابل تراکتور هم نتوانند نتیجه لازم را بگیرند تیم خیلی لطمه می بیند و اوضاع بدتر خواهد شد.

گویا سازمان لیگ اعلام کرده چون حدنصاب کرونایی های استقلال به ۲۵ درصد نرسیده بوده باید به جم می رفتند و برای همین احتمالاً نتیجه ۳ بر صفر شدن این بازی به سود پارس جنوبی خیلی زیاد است ؟

بله من هم شنیدم. بالاخره قانون است و باید به آن پایبند باشیم. اگر نتیجه ۳ بر صفر شود باید آن دوستانی که تیم را از فرودگاه برگرداندند و نگذاشتند بازی انجام شود، به هواداران پاسخگو باشند.

پیسکسوت اسستقلال,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

منصوریان:۲۰۰، ۳۰۰ سال است فرنگ پرستیم!

سرمربی سابق تیمهای استقلال و ذوب آهن حرفهای عجیبی درباره دو مربی خارجی شاغل در استقلال و پرسپولیس به زبان آورد.

به گزارش" ورزش سه"، علیرضا منصوریان پیشکسوت تیم استقلال و سرمربی سابق این تیم در گفتگوی زنده درباره موقعیت فعلی استقلال گفت:آستانه تحمل هواداران فوتبال در ایران، نسبت به مربی خارجی فوق العاده بالاست. به عنوان مثال برانکو سال اولی که در پرسپولیس حضور داشت، نتایج افتضاحی می گرفت. آنها حتی ۳ گل از الهلال دریافت کردند و نتایج خوبی نمی گرفتند ولی هواداران پرسپولیس از او حمایت کردند. بطور کلی، آستانه تحمل بین مردم ایران برای مربیان خارجی بالاست. اگر نگاهی به گذشته بیاندازیم، از ۲۰۰، ۳۰۰ سال پیش فرنگ پرستی در ایران وجود دارد. چنانچه یک ایرانی و یک خارجی بر سر موضوع واحدی صحبت کنند، مردم حرفهای آن فرد خارجی را می پسندند.

منصوریان افزود:به عنوان مثال ، در زمان سرمربیگری افشین قطبی در تیم ملی، او پیشنهاد داد که تیم ملی یک هواپیمای اختصاصی داشته باشد که این اظهارنظر او با واکنش تند رسانه ها و اطرافیان تیم ملی همراه شد و خیلی ها به او حمله کردند اما همین جمله را بعد ها کارلوس کی روش به زبان آورد و خیلی ها از طرح او استقبال کردند.

منصوریان ادامه داد :هواداران استقلال به استراماچونی فرصت دادند و در زمانی که من هدایت ذوب آهن را بر عهده داشتم، در دیدار با ما، استقلالی ها افتضاح بودند و ما موقعیت های زیادی را از دست دادیم. من در کنفرانس بعد از بازی نیز گفتم که تیم استراماچونی ریتم سیستم ۳۵۲ را پیدا کرده است و برای رسیدن به آمادگی مطلوب، به چند هفته تمرین مستمر نیاز است.بعد از آن بازی، وریا غفوری در تماس با من گفت که استرا در تمرینات خیلی به ما فشار آورده و باعث هماهنگی ما شده است.

منصوریان گفت:تفاوت آشکاری که استراماچونی در استقلال ایجاد کرد این بود که تیم او ترسی از باخت نداشت. حتی اگر استقلال با یک گل عقب می افتاد، آنها به سمت دروازه ی حریف حمله می کردند تا ۳ تا گل بزنند. این انرژی که استرا به تیم تزریق کرد، تفاوت را ایجاد کرد.

او خاطرنشان کرد :فصل قبل و زمانیکه من سرمربی ذوب آهن بودم، از فرهاد مجیدی خواهش کردم که چند سال به صورت پشت سر هم به عنوان دستیار سرمربی ها فعالیت کند و به او گفتم فعلا تفکرات سرمربی نداشته باش. چون به هر حال تو در بین قشر عظیمی از هواداران دارای محبوبیت بالایی هستی و نوبت سرمربی گری استقلال به تو خواهد رسید. این محبوبیت را زود خرج نکن.

منصوریان در پایان گفت:شاید سال قبل مجیدی را مجبور کردند که به عنوان جانشین شفر بر روی نیمکت استقلال بنشیند ولی طبیعتا بعد از رفتن استراماچونی حتی اگر مدیران استقلال گواردیولا را برای نیمکت تیم می آوردند، هواداران استراماچونی را میخواستند. به نظر من این فشار روی فرهاد مجیدی تأثير گذاشته است بخصوص اینکه اکنون بازیهای استقلال بدون تماشاگر برگزار می شود و یک نوع بار روانی از روی دوش حریفان برداشته شده است.

 • 12
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
استیون جرارد,عکس استیون جرارد,استیون جرارد و همسرش بیوگرافی استیون جرارد از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد: ۳۰ می ۱۹۸۰ انگلیس

پیشه: بازیکن و مربی فوتبال

مدرک تحصیلی: دیپلم

قد: ۱۸۳ سانتیمتر 

همسر: الکس کوران

فرزندان: ۳ دختر

ادامه
پروانه سلحشوری,تصاویر پروانه سلحشوری,بیوگرافی پروانه سلحشوری بیوگرافی پروانه سلحشوری و انتقادات آن به نظام حکومتی ایران

متولد: ۱۳۴۳

محل تولد: مسجدسلیمان، خوزستان

ملیت: ایران

همسر: برات قبادیان

فرزندان: دو پسر و یک دختر

شغل: سیاستمدار

ادامه
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲۲ مرداد
  لیگ برتر اسکاتلند
  میرن - سلتیک
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آتالانتا - پاری سن ژرمن
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۲۳ مرداد
  بسکتبال NBA
  هیوستون راکتس - ایندیانا پیسرز
  ساعت: ۰۰:۴۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لایپزیش - اتلتیکومادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • جمعه ۲۴ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  بارسلونا - بایرن مونیخ
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • شنبه ۲۵ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - لیون
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش