سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
۱۷:۴۹ - ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۱۵۸۵
لژیونرها

صحبت‌های جنجالی حاج‌صفی از شکست تیم ملی مقابل انگلیس

احسان حاج صفی,صحبت‌های جنجالی حاج‌صفی از شکست تیم ملی مقابل انگلیس
کاپیتان تیم ملی شرایط این تیم را در جام جهانی و به خصوص قبل از بازی با انگلیس با کلمات جالب توجهی توصیف می‌کند.

به گزارش ورزش سه، بدون تردید یکی از برترین لژیونرهای این فصل فوتبال ایران در اروپا، احسان حاج‌صفی، کاپیتان تیم ملی است که در فصلی فوق‌العاده با آاک آتن، در آستانه قهرمانی در سوپرلیگ و جام حذفی یونان است.

حاج‌صفی که تیمش برای قهرمانی در لیگ یونان به یک امتیاز از بازی آخر احتیاج دارد، برترین مدافع این فصل فوتبال یونان بوده و در مجموع آماری هم جزو یازده بازیکن برتر این فصل بوده است. بازیکنی که روز گذشته خبر تمدید دو ساله قراردادش با صدرنشین فوتبال یونان به صورت رسمی اعلام شد تا به این ترتیب ستاره این فصل زردها، دو فصل دیگر را در پایتخت یونان بماند.

به همین بهانه، با کاپیتان تیم ملی که پیگیر قرعه‌کشی جام ملت‌های آسیا بوده، گفت‌وگویی مفصل از شرایط او در یونان، آنچه به تیم ملی در جام جهانی گذشت و همچنین پیش‌بینی او از سرنوشت ایران در جام ملت‌ها داشتیم که توصیه می‌کنیم خواندن آن را از دست ندهید؛

* از فصل فوق‌العاده‌ات شروع کنیم. آلمیدا در مصاحبه قبل از بازی با آریس گفته بود که اگر می‌دانستم انقدر خوب نتیجه می‌گیریم، قراردادی ۱۰۰ ساله با باشگاه می‌بستم. تو چطور احسان، پیش‌بینی می‌کردی انقدر خوب نتیجه بگیرید؟

- مربی ما از لحاظ فنی، مدیریتی و اخلاقی واقعا مربی خیلی خوبی است و در این چند سال بهترین مربی‌ای که به آاک آمده آلمیدا است. از همه نظر مربی درجه یکی است و واقعا اخلاق خوبی دارد. با بازیکنان رفیق است. به موقع شوخی می‌کند و به موقع جدی است. فکر نمی‌کنم چه کسی که بازی نمی‌کند و چه کسی که بازی می‌کند از کادر و به خصوص مربی ناراضی باشد. کمک‌هایی هم که آورده و شش هفت نفر هستند، همه آدم‌های درجه یکی هستند. چه از نظر اخلاقی، چه فنی و چه مدیریت تیم. همه عالی هستند. پارسال شرایط خیلی خوبی نداشتیم و لیگ را به عنوان تیم پنجم تمام کردیم و امسال با آمدن آلمیدا، یک بدنسازی و پیش فصل خیلی خوبی داشتیم. بازی‌ها را خیلی خوب شروع کردیم و باخت نداشتیم و همان جا فهمیدم می‌توانیم فصل خیلی خوبی داشته باشیم با این کادر و این بدنسازی که کردیم. سخت بود پیش‌بینی کنم این نتایج را ولی واقعا از پیش فصل امیدوار بودم به رقم زدن شرایط خیلی بهتر از پارسال.

*  در بیست سال گذشته فقط چهارتا تیم به جز المپیاکوس قهرمان یونان شدند و شما هم به سلطه سه سال این تیم در لیگ پایان دادید. از تقابل‌هایتان با المپیاکوس بگو.

- بله این تیم در این چندسال قهرمان یونان شده بود. باشگاه بسیار بزرگی است. ولی ما امسال یک سر و گردن از این تیم بالاتر بودیم و توانستیم یکی از رقیبان مستقیم خود را کاملا از دور خارج کنیم و هم در لیگ و هم در حذفی شکستشان بدهیم.

* رقابت شانه به شانه و نفس‌گیری با پاناتینایکوس داشتید و بعد از تساوی جلوی المپیاکوس احتمالا فکر می‌کردید که کار تمام شده ولی شانس آوردید که آنها هم با پائوک مساوی کردند. آن شب فکر می‌کردید قهرمانی از دست رفته؟

- پاناتینایکوس در این چندسال تیم خیلی خوبی داشتند و روند یکنواخت و مثبتی داشتند و امسال هم بهتر بود شرایط آنها به نسبت سال‌های گذشته و رقابت خیلی خوبی با آنها داشتیم. البته امسال خیلی بازی‌هایشان را بعد از دقیقه ۸۵ بردند و این ما را اذیت می‌کرد. خیلی از بازی‌ها را هم با یک بازی معمولی می‌بردند با گل زدن در دقایق پایانی ولی رقابت خوبی بود در کل. بالاخره در دو بازی آخر صدر را از آنها گرفتیم. المپیاکوس را هم باید در این بازی آخر می‌بردیم ولی شانس نیاوردیم. وقتی بازی همزمان یک یک شد نفس راحتی کشیدیم واقعا.

* می‌دانی که بعد از ۴۵ سال این فرصت را دارید تا دوباره در فوتبال یونان دبل کنید. چقدر به فینال مقابل پائوک خوش‌بینی؟

- خدا را شکر در هر دو جام خوب بودیم و به فینال حذفی هم رسیدیم. پائوک هم یکی از تیم‌های خیلی خوب یونان است ولی می‌توانیم قهرمان شویم. فینال تک بازی است و قابل پیش‌بینی نیست ولی این شانس را داریم تا دبل کنیم و این اتفاق را در تاریخ ثبت کنیم.

* برویم سراغ عملکرد خودت. این فصل با اختلاف بهترین دوره حضورت در فوتبال خارج از کشور بود. دلیل خاصی برای آن متصور هستی؟

- همیشه وقتی فصل شروع می‌شود، یک تصویر سازی ذهنی انجام می‌دهم و می‌گویم باید بهترین عملکردم را داشته باشم و در هر پستی که هستم در آن لیگ و کشور هدف گذاری می‌کنم که بهترین باشم.

* امسال چند تا بازی قبل از جام جهانی حتی به عنوان فول بک و مدافع وسط بازی کردی. تجربه عجیبی به نظر می‌آمد.

- این مربی خیلی به سیستم ۳۵۲ علاقه داشت و مایل بود که من یک پست بیایم عقب‌تر و در سه دفاعه سمت چپ بازی کنم. بازی‌های دوستانه را این طور شروع کردیم و در لیگ هم که شروع شد، چهار بازی اول را ۳۵۲ شروع کردیم و در این بازی‌ها یک باخت دادیم و سیستم عوض شد. در زمان توپ داشتن دفاع چپ بودم و وقتی توپ نداشتیم به دفاع وسط تبدیل می‌شدم. هرجا مربی بگوید بازی می‌کنم.

احسان حاج صفی,صحبت‌های جنجالی حاج‌صفی از شکست تیم ملی مقابل انگلیس

* در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های آماری، بهترین مدافع سوپرلیگ یونان محسوب می‌شوی. تسلط تو در بازی در پست‌های مختلف باعث شده هنوز هم بسیاری ندانند که پست اصلی تو چیست. اگر از صحبت‌های معمول در خصوص این که هرکجا مربی‌ها بگویند بازی می‌کنم، بگذریم، خودت شخصا کدام پست را ترجیح می‌دهی؟

- بله خدا را شکر که امسال آمار خوبی داشتم و شرایط مناسبی را پشت سر گذاشتم. خودتان هم گفتید اما واقعا برای من فرق نمی‌کند. هر کجا که مربی خواسته بازی کنم، همان جا بازی می‌کنم و فرقی برایم نمی‌کند. یک تجربه جدید دفاع وسط هم دارم و می‌توانم در پست‌های دفاع چپ، دفاع وسط، هافبک دفاعی و وینگر چپ بازی کنم. در تراکتور دفاع راست هم بازی کرده بودم البته. هرجا مربی بخواهد بازی می‌کنم و سعی می‌کنم بهترین عملکردم را بگذارم.

*  به جام جهانی هم یک فلش بک بزنیم. از بازی با انگلیس بگو. نتیجه‌ای که شاید با توجه به حضور کی‌روش روی نیمکت به واسطه تبحرش در فوتبال متراکم، خیلی دور از انتظار بود اما از مصاحبه‌های اخیر بازیکنان تیم ملی این طور بر می‌آید که انگار برای خودتان این نتیجه خیلی عجیب نبوده.

- شرایط به گونه‌ای نبود که ما بتوانیم واقعا برای این بازی تمرکز کنیم. از موقعی که وارد قطر شدیم شرایط خیلی بدی برای همه ما بود و صادقانه می‌گویم که اصلا تمرکز بازی نداشتیم و در مهم‌ترین شروع خود در جام‌های جهانی، که با رقیب سختی بود، تمرکز نداشتیم. اگر این طور هم بود نمی‌گویم می‌بردیم، اما وضعیت خیلی بهتری پیدا می‌کردیم و حداقل با این نتیجه نمی‌باختیم. واقعا شرایط خوبی تا قبل از بازی نداشتیم. آقای کی‌روش هم واقعا نمی‌توانستند کاری کنند و از دست ایشان هم خارج بود تاثیرگذاری. بعد از این بازی شرایط خیلی خیلی بهتر شد و توانستیم یک بازی را ببریم ولی متاسفانه جلو آمریکا هم باختیم اما در کل در این جام شرایط خیلی سختی به نسبت گذشته داشتیم.

احسان حاج صفی,صحبت‌های جنجالی حاج‌صفی از شکست تیم ملی مقابل انگلیس

* از تمدید قراردادت بگو. شاید کسی انتظار نداشت تو در ۳۳ سالگی در این سطح از فوتبال اروپا، دو ساله تمدید کنی.

- خدا را شکر فصل خیلی خوبی پشت سر گذاشتم و هم مربی و هم باشگاه تمایل داشتند که قراردادم را تمدید کنم و خب من هم خیلی دوست داشتم همین جا بمانم. دو سال خیلی خوب را در این کشور و این تیم گذراندم. صحبت‌ها را انجام دادیم و پیشنهاد دو ساله دادند و بعد از در نظر گرفتن خیلی چیزها، تمدید کردم و امیدوارم که در دو سال آینده شرایط خیلی خوبی داشته باشم و بتوانم قهرمانی‌های بیشتری را تجربه کنم.

*  قرعه‌کشی جام ملت‌ها را هم داشتیم. حریفان ایران را چطور می‌بینی و اگر بخواهی نظرت را به عنوان کاپیتان تیم ملی بگویی، تا چه اندازه این حق را برای طرفداران تیم ملی قائلی که قهرمانی، تنها انتظار آنها از تیم باشد؟

- بله قرعه کشی هم انجام شد. واقعیت را بگویم، گروه ما زیاد سخت نیست ولی مرحله به مرحله سخت‌تر می‌شود و باید به همه تیم‌ها احترام بگذاریم. هیچ بازی‌ای راحت نیست و هر تیمی که الان در این تورنمنت هست، قطعا تیم خوبی است و نباید آنها را دست کم بگیریم. باید با قدرت به عنوان تیم اول صعود کنیم تا در این تورنمنت قهرمانی کسب کنیم و مردم را خوشحال کنیم چون واقعا می‌توانیم. تیم خیلی خوبی داریم و امیدوارم که بدشانسی نیاوریم. می‌دانم که این نسل یک قهرمانی به مردم بدهکار است و امیدوارم آن را در این تورنمنت به مردم تقدیم کنیم.

* در دو باشگاه با امیر قلعه نویی کار کردی و شناخت خیلی خوبی از او داری. حضورش روی نیمکت تیم ملی را چطور می‌بینی؟

- بله با امیرخان سه چهار سال در سپاهان و تراکتور کار کردم و شناخت خیلی خوبی از لحاظ فنی و مدیریتی از ایشان دارم. از هر دو نظر درجه یک هستند و می‌توانیم با امیرخان شرایط خیلی خوبی در جام ملت‌ها داشته باشیم. امیرخان هم با مدیریت و سطح بالای فنی که دارند، صد درصد تجارب خود را در اختیار تیم می‌گذارند و ان‌شاءالله که بتوانیم در جام ملت‌ها یک نتیجه خیلی خوب را کسب کنیم و همه ایران را خوشحال کنیم.

* به عنوان سوال آخر. تو به همراه کریم، علیرضا و مسعود رکورد بازی در سه جام جهانی را داری و امسال هم چهارمین جام ملت‌ها را تجربه می‌کنی و با مسعود برابری می‌کنی از این نظر. ۱۲۵ بازی ملی هم داری. اگر بخواهی صادقانه بگویی، به جام ملت‌های پنجم (۲۰۲۷) و شکستن رکورد بازی‌های ملی جواد نکونام (۱۵۱ بازی)، فکر می‌کنی؟

- بله این چهارمین جام ملت‌های من است که امیدوارم بالاخره با قهرمانی همراه شود. این را صادقانه می‌گویم. من اصلا دنبال بازی ملی یا رکورد شکنی نیستم. تا جایی که بتوانم برای تیم ملی مفید باشم و مربی بخواهد، خواهم بود. تا جایی که به کشورم و تیم ملی کمک کنم و در توانم باشد، برای تیمم در زمین می‌جنگم و واقعا دنبال رکورد زدن نیستم.

* و صحبت پایانی؟

از وزیر ورزش و رئیس فدراسیون باز هم این درخواست را دارم که شرایط خیلی خوبی برای تیم ملی در نظر بگیرند. برای اردوها و بازی‌های دوستانه برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند تا بتوانیم ان شاءالله یک تیم ملی خوب، قبراق و آماده را روانه بازی‌ها کنیم و نتیجه خیلی خوبی بگیریم.

* اتفاق جالبی که در هنگام تمدید قراردادت رخ داد، حضور دخترت بود. عکس‌های خیلی بامزه‌ای هم گرفته شده که باشگاه آنها را در شبکه‌های اجتماعی‌اش استفاده کرده. در مورد این ایده بگو.

راستش می‌خواستم یک کار جدید کرده باشم. خیلی‌ها با ایجنت‌شان برای قرارداد به باشگاه می‌روند و من ترجیح دادم امضای دخترم پای این قرارداد دوساله باشد (با خنده). فکر کنم این قرارداد برایم خیلی شانس بیاورد.

 • 18
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۱۰ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  آلمالیق - نیروی هوایی عراق
  ۱۵:۳۰
 • لیگ آزادگان
  نفت مسجدسلیمان - خلیج فارس ماهشهر
  ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نسف قارشی - السد
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - الاتحاد
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - باشاک شهیر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  النصر - استقلال تاجیکستان
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الدحیل - پرسپولیس
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - چلسی
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۱۱ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  آرژانتین - بلغارستان
  ۰۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  صربستان - مصر
  ۰۷:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  هلند - بلژیک
  ۰۸:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - ترکیه
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - کانادا
  ۱۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  کاوازاکی - اولسان هیوندای
  ۱۳:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - تونس
  ۱۳:۵۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  شاندونگ تایشان - یوکوهاما مارینوس
  ۱۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایران - قطر
  ۱۶:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نوبهار نامانگان - مومبای سیتی
  ۱۷:۳۰
 • جام حذفی روسیه
  لوکوموتیو مسکو - روستوف
  ۱۷:۴۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نساجی مازندران - الهلال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الفیحا - پاختاکور
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سالزبورگ - رئال سوسیداد
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  کپنهاگن - بایرن مونیخ
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - بنفیکا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لانس - آرسنال
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچستریونایتد - گالاتاسرای
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  ناپولی - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آیندهوون - سویا
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۱۲ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  برزیل - آلمان
  ۰۳:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آرژانتین - بلژیک
  ۰۸:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - تونس
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - مکزیک
  ۱۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  اوراوا ردز - هانوی اف سی
  ۱۳:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - ترکیه
  ۱۳:۵۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  بانکوک یونایتد - چونبوک موتورز
  ۱۵:۳۰
ویژه سرپوش