۰۸:۲۱ - ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۱۰۲۸۱۳
اخبار فلزات، طلا و ارز

گزارش لحظه‌ای از نرخ ارز در بازار سه شنبه ۲۱ فرودین ۹۷

قیمت دلار در بازار (۲۱ فروردین ۹۷) / آیا بازار روز را با دلار ۴۲۰۰ تومانی آغاز می‌کند؟

قیمت دلار 21 فروردین,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

بیشتر بخوانید:

در شرایطی که بازار ارز در ٢٠ روز ابتدایی سال‌جاری جولانگاه قیمت‌ها و نرخ‌های بالا و متفاوت دلار شده بود و این ارز بر بازار حکمرانی می‌کرد، به یکباره دولت با تصمیم اعلام یکسان‌سازی نرخ ارز، بازار و تمام مخاطبان ارزی را غافلگیر کرد. بازار ارز ایران در ٢١ فروردین ١٣٩٧ از نرخ‌های متفاوت این ارز آمریکایی پاک خواهد شد.

به گزارش سرپوش، نرخ دلار از امروز سه شنبه ۲۱ فروردین برای تمام فعالان اقتصادی و برای رفع همه نیازهای قانونی و اداری آنان، نیازهای خدماتی مسافران، دانشجویان، محققین و دانشمندانی که برای کارهای تحقیقاتی خودشان به ارز نیاز دارند، ۴ هزار و ۲۰۰ تومان خواهد بود.

 

اسحاق جهانگیری دوشنبه شب و در پایان جلسه فوق العاده ستاد اقتصادی دولت برای مدیریت بازار ارز به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، گفت: با این رقم، ارز مورد نیاز همه بخش ها از طریق بانک مرکزی و صرافی‌ها و بانک‌های تحت کنترل بانک مرکزی ارز تامین می شود.

 

در شرایطی که بازار ارز روزهای پرالتهابی را پشت سر گذاشت و رکوردهای بالایی به ثبت رساند و مخاطبان ارزی نرخ ٦٠٠٠ تومان و بالاتر را تجربه کردند، اعلام معاون اول رئیس‌جمهوری نشان از سقوط یکباره دلار تا ٢٠٠٠ تومان دارد. آنطور که جهانگیری اعلام کرد براساس تصمیمی که دولت اتخاذ کرده است از امروز (سه‌شنبه) ۲۱ فروردین‌ماه ۱۳۹۷ دلار در بازار ایران تک‌نرخی می‌شود و تمامی متقاضیان و مصرف‌کنندگان، این ارز را باید با نرخ ٤٢٠٠ تومان دریافت کنند.

 

این در حالی است که تاکنون بازار ارز به طور رسمی دارای دو نرخ بود؛ نرخی که در مرکز مبادلات ارزی هر روز از سوی بانک مرکزی اعلام می‌شد و برای دلار تا بیش از ۳٧٠٠ تومان پیش رفته بود و در سوی دیگر بازار آزاد ارز قرار دارد که صرافی‌ها عرضه‌کنندگان اصلی به مردم بودند و این نرخ برای ٢٠ روز اول سال جاری از ٥٠٠٠ تومان عبور کرد و حتی تا امروز به ٦١٥٠ رسید. در این شرایط اختلاف بین دلار آزاد و مبادله‌ای در آخرین قیمت‌گذاری‌ها به حدود ٢٤٠٠ تومان رسید که این شکاف عامل ایجاد رانت بزرگی در بازار ارز شده بود و طی سال‌های گذشته همواره چندنرخی بودن ارز مورد انتقاد کارشناسان و مسئولان قرار داشت.

۸:۴۰ ۲۲ فروردین ۹۷

نحوه تأمین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی

بانک مرکزی نحوه تأمین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی را اعلام کرد.برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

۲۳:۰۰ ۲۱ فروردین ۹۷

جزئیات تازه از فروش دلار ۴۲۰۰ تومانی/ شرایط فروش ارز مسافرتی اعلام شد

رئیس کل بانک مرکزی: -سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی موجب شد تا دلار به ۴۹۰۰ تا ۵۱۰۰ تومان هم نزول داشته باشد. بانک های ملت و ملی مسئول تامین ارز مسافرتی خواهند بود. به مسافران کشورهای نزدیک ۵۰۰ یورو و در کشورهای دور ۱۰۰۰ یورو اختصاص می یابد. تا روز پنجشنبه ( ۲۳ فروردین) همه ابهامهای ارزی برطرف می شود.از فردا پیش فروش سکه با دوره یک ماهه، سه ماهه، ۶ ماهه، ۹ ماهه، یکساله، ۱۸ ماهه و ۲ ساله در بانک ملی کلید می خورد.نرخ پیش فروش سکه یک ماهه یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان است.

۲۰:۲۰ ۲۱ فروردین ۹۷

جهانگیری:دولت با قدرت تک نرخی شدن ارز را اجرا خواهد کرد

اسحاق جهانگیری بعدازظهر امروز (سه شنبه) در جلسه بررسی مسایل ارزی کشور که برای پیگیری و پیشبرد تصمیمات اتخاذ شده درباره تک نرخی شدن قیمت ارز و مقابله با قاچاق و بازار غیر رسمی ارز تشکیل و چندین ساعت به طول انجامید، اظهار داشت: تصمیم شب گذشته دولت در اعلام قیمت دلار به میزان ۴ هزار و ۲۰۰ تومان تصمیمی منطقی و کارگشاست و دولت به مردم و فعالان اقتصادی اطمینان می‌دهد که با قدرت و قوت این سیاست را اجرا خواهد کرد.

جدیدترین قيمت سکه و طلا در بازار ايران:

 

۱۶:۵۰ ۲۱ فروردین ۹۷

ریزش شاخص بورس با تک نرخی شدن ارز

شاخص کل بورس در اولین روز تک نرخی شدن ارز با ریزش ۳۷۲ واحدی مواجه شد و با عقبگرد دوباره به کانال ۹۶ هزار و ۷۴۸ واحد رسید.

۱۶:۴۰ ۲۱ فروردین ۹۷

صف‌های خرید دلار جمع شد

هماهنگونه که بانک مرکزی اعلام کرده که دلار ۴۲۰۰ تومانی به صرافی‌ها داده نمی‌شود، امروز در صرافی‌ها خبری از عرضه دلار ۴۲۰۰ تومانی نبود با وجود اینکه متقاضیان زیادی ساعت‌ها برای خرید دلار مقابل صرافی‌ها صف کشیده بودند.آخرین مشاهدات از بازار ارز حاکی از پراکنده شدن صف‌های طولانی خرید دلار در پی تعطیلی صرافی‌هاست.

لیست قیمت۳۹  ارز تک نرخی را در اینجا مشاهده کنید.

۱۵:۰۳ ۲۱ فروردین ۹۷

بانک مرکزی نرخ ارزهای جدید را اعلام کرد

با اجرایی شدن سیاست تک نرخی شدن ارز در اقتصاد ایران بانک مرکزی نرخ جدید ۳۹ ارز را که تا پیش از این به صورت دولتی و آزاد عرضه می‌شد، اعلام کرد.

۱۴:۴۰ ۲۱ فروردین ۹۷

حراج سکه فقط در روزهای زوج انجام می‌شود

به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، طبق دستور بانک مرکزی حراج سکه در روز جاری در بانک کارگشایی انجام نمی شود و این حراج از فردا تنها در روزهای زوج انجام می شود. رییس بانک کارگشایی گفت: ساعت حراج سکه در بانک کارگشایی به ساعت ۱۵ تا ۱۷ روزهای زوج تغییر کرد.

قیمت سکه در بازار یک میلیون و ۸۳۸ هزار تومان اعلام شد.

قیمت دلار 21 فروردین,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار تهران صد و شصت و دو هزار و پانصد تومان است.

قیمت دلار 21 فروردین,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

۱۴:۱۸ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷

مردم در مقابل صرافی‌ها تجمع نکنند

بانک مرکزی به متقاضیان ارزهای خارجی اعلام کرد: مردم در مقابل صرافی‌ها تجمع نکنند. دلار فقط به متقاضیان قانونی تعلق می‌گیرد. خرید و فروش ارز با هدف مبادله در بازار آزاد و خارج از سیستم بانکی جرم محسوب می‌شود

۱۴:۰۰ ۲۱ فروردین ۹۷

حال "یورو" چطور است؟!

در حالیکه بیشتر توجه‌ها در بازار امروز به سمت دلار است، یورو به عنوان یکی از ارزهای تعیین‌کننده و پرتقاضا در بازار غیررسمی با نرخ حدود ۷۰۰۰ تومان فروخته می‌شود.

 

۱۳:۱۵ ۲۱ فروردین ۹۷

سکه ۲۰۰ هزار تومان ارزان شد/ تجارت سکه متوقف شد

قیمت سکه تمام که روز گذشته در پی نوسانات دلار تا دومیلیون تومان پیش رفته بود، با اعلام نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار امروز با افت ۲۰۰ هزار تومانی در بازار معامله شد.همچنین نیم‌سکه حدود ۱۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۱۵ هزار تومان ارزان شده است.

۱۳:۱۵ ۲۱ فروردین ۹۷

هر گرم طلا ۱۵ هزار تومان ارزان شد

محمد کشتی‌آرای - عضو اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر - به ایسنا گفت:‌ امروز پس از تک‌نرخی شدن ارز و کاهش آن تا قیمت ۴۲۰۰ تومان، قیمت سکه تمام ۲۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده و نیم‌سکه نیز حدود ۱۰۰ هزار تومان ارزان شده است. به گفته وی، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۱۵ هزار تومان ارزان شده است. کشتی آرای درباره قیمت انواع سکه و طلا در تابلوی معاملات گفت: در حال حاضر هر سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خریداری و یک میلیون و ۸۲۰ هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین قیمت خرید و فروش نیم‌سکه به ترتیب ۸۶۰ و ۹۰۰ هزار تومان است. علاوه بر اینها ربع سکه ۵۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و ۵۵۰ هزار تومان خریداری می‌شود. سکه یک گرمی نیز ۳۳۰ هزار تومان قیمت فروشش است و ۳۲۵ هزار تومان خریده می‌شود. وی تاکید کرد: تنها قیمتی که طی معاملات امروز ثابت است، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار است که ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان داد و ستد می‌شود. این در حالی است که در روز گذشته قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۷۷ هزار و ۵۰۰ تومان بود.

۱۲:۳۰ ۲۱ فروردین ۹۷

استقرار خودروهای گشت ویژه در خیابان فردوسی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: حداقل ۱۵ اکیپ گشت تعزیرات امروز در مکان‌های مختلف فروش ارز مستقر شده‌اند. وی ادامه داد: ما با هرجایی به غیر از صرافی‌های مجاز که اقدام به خرید و فروش ارز کنند برخورد می‌کنیم.

۱۲:۲۷ ۲۱ فروردین ۹۷

نگهداری بیش از ۱۰ هزار یورو برای افراد غیرقانونی است

اطلاعیه بانک مرکزی درخصوص یکسان سازی نرخ ارز: نگهداری بیش از ۱۰ هزار یورو برای هر شخص ، غیر قانونی و مستوجب برخورد است.

۱۱:۵۳ ۲۱ فروردین ۹۷

قیمت طلا و سکه کاهش یافت

محمد کشتی آرای - عضو اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: بازار هنوز فعالیت خود را شروع نکرده اما از ساعت ۱۲ ظهر به بعد که بازار فعالیتش را شروع کند، می‌توان در این مورد بهتر نظر داد. هم قیمت سکه و هم قیمت طلا کاهش پیدا کرده و این کاهش کاملا چشمگیر است.

 

دلار روی تابلوی صرافی‌ها ۴۲۰۰ تومان شد

قیمت دلار 21 فروردین,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارزقیمت دلار در صرافی‌ها؛ ۱۱:۴۰ دقیقه

قیمت سکه و طلا در بازار:

قیمت دلار 21 فروردین,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
۱۰:۵۶ ۲۱ فروردین ۹۷

صرافی های مشهد به حالت نیمه تعطیل درآمد

برخی صرافی های مشهد واقع در خیابان امام خمینی(ره) مشهد به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآمدند.

۱۰:۲۵ ۲۱ فروردین ۹۷

در حال حاضر خرید و فروش ارز انجام نمی‌شود

در حال حاضر خرید و فروش ارز انجام نمی‌شود اما بسیاری از خریداران اظهار امیدواری می‌کنند که این نرخ ثابت بماند. تعدادی از صرافان به ایلنا گفتند منتظریم ساعت ۱۱ قیمت نهایی مشخص شود اما در حال حاضر دلاری برای فروش نداریم. همچنان سکه تمام تصویر امام یک میلیون و  ۹۰۰ هزار و نیم سکه ۹۳۰هزار تومان به فروش می‌رسد.

۹:۵۰ ۲۱ فروردین ۹۷

تذکر لاریجانی به دولت: یک صدا از دولت شنیده شود

رئیس مجلس شورای اسلامی در تذکری به دولت گفت: این چه وضعی است که مشاور رئیس جمهور می‌آید می‌گوید قیمت دلار باید بالاتر برود بعد رئیس دولت می‌گوید این سیاست دولت نیست، خب کنترل کنید

۹:۱۶ ۲۱ فروردین ۹۷

 سیف: به رهبری پیشنهاد کردیم یورو جایگزین دلار شود

رئیس کل بانک مرکزی گفت که پیشنهاد جایگزینی یورو با دلار را با رهبری مطرح کردم و ایشان نیز استقبال کردند.

۹:۰۸ ۲۱ فروردین ۹۷

سیف رئیس کل بانک مرکزی: با قاطعیت می گویم که با دلار ۴۲۰۰ تومانی همه نیازهای منطقی کشور  رفع می شود

ولی الله سیف گفت: لیست همه صرافی های غیر مجاز را به نیروی انتظامی دادیم تا همه آنها را ببندند. وی ادامه داد: علی رغم گشایش های ایجاد شده بانکی در برجام، هنوز مسائلی داریم . رئیس کل بانک مرکزی افزود: امروز درباره قیمت سکه تصمیم لازم را می گیریم، مبنای ارزش گذاری ما همان ۴۲۰۰ تومان قیمت دلار خواهد بود. وی از تعدیل نرخ سکه در روزهای آتی خبر داد. مقرر شده سامانه ای ایجاد و در آن کلیه درآمدهای ارزی ورود پیدا کند و تمام مصارف ارزی هم در آن سامانه بر طرف می شود.

۹:۰۱ ۲۱ فروردین ۹۷

دلار همچنان متقاضی دارد

بررسی های میدانی خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که مردم از ساعات ابتدایی صبح امروز، مقابل صرافی های بانکی برای دریافت دلار ۴۲۰۰ تومانی صف کشیده اند. گفتنی است طی روزهای گذشته، نرخ دلار تا مرز ۶۱۰۰ تومان نیز در بازار پیش رفت و اگرچه معامله به ندرت انجام می‌گرفت، اما نرخ دلار طی روزهای گذشته را با جو هیجانی حاکم بر بازار، از مرز شش هزار تومان هم عبور کرد.

۰۸:۴۳ ۲۱ فروردین ۹۷

مخالفت نمایندگان با غیرعلنی شدن جلسه مجلس برای بررسی وضعیت ارز

درحالی که جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی وضعیت بازار ارز به صورت علنی از دقایقی پیش آغاز شده بود، همهمه و بی نظمی در جلسه علنی باعث شد رئیس مجلس نحوه برگزاری جلسه را به رای نمایندگان بگذارد. برهمین اساس اکثریت ۲۵۴ نماینده حاضر در یک رای‌گیری استمزاجی با برگزاری جلسه به شکل علنی موافقت کردند. پیش از این و در حالی که ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی سخنانش را در جلسه علنی آغاز کرده بود، همهمه نمایندگان و بی نظمی جلسه علنی مانع ادامه صحبت وی شده بود.

  • 19
  • 8
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۵۱
در انتظار بررسی: ۷۵
غیر قابل انتشار: ۷۵
جدیدترین
قدیمی ترین
در تکمیل حرفام شما ۶ سال پیش که دلار بود ۱۲۰۰ یک پرس غذا مرغ و میخوردی ۵ تومن.یعنی ۴ دلار.الان شده ۱۱ تومن همون غذا.یعنی ۲ برابر.یعنی ۲ دلار.خوب الان کسی که اونور دلار داشته باشه بیاد اینور پادشاهی میکنه.در تکمیل حرفهای دوست دیگمون پولدارها پولدار تر میشن
  • 0
  • 1
البته اینو در نظر داشته باشین.این داستان هم خوبه هم بد.از یک دید دولت هم از توبره مبخوره هم از اخور.با این کار هم از فروش دلار کلی سود کرد.هم اینکه سرمایه ای که میخاد بره اونور ارزی منظورمه.خوب اینور ارزشش بیشتره.مثلا یک خونه نهایت ۲۵%افزایش قیمت داشته.اما دلار نزدیک ۸۰%.یعنی اگه کسی اونور دلار داشته باشه انتقال بده اینور جولانی میتونه بده.که اینم میشه به نفع دولت.در ظاهر این سیاست خوبه.اگر همه صاف و صادق بودن.ولی متاسفانه خود همین مسولین و اقا زاده ها با رانت و انحصاری کردن خیلی چیزا دارن سود میکنن.
لیر ترکیه چقدر شده
  • 1
  • 1
چرا نوش دارو پس از مرگ سهراب کاری که با ید اول اقدام بشه انجام نمیدن بعد از این که سود کردن تا به فکر میفتن
از ماست که برماست ما ثابت کردیم ملتی هستیم که ادعای تندن و فرهنگمان دنیاراکورکرده اما در واقع از همان عربی که بهش میگیم ملخ خور کمتریم چون اونجا یه چیزی گرون شد مردم نخریدن اومد پایین تر از قیمت اولش آخه خریدوفروش دلار و پر کردن جیب دولتی که این همه کسری بودجه داره چه دردی دوامیکنه فقط یه لحظه فکر کن دلار چه سرمایه ای اول سال ۹۷ وارد خزانه کرد
اقاچرادارین سرمردوموشیره میمالیدتوجدولتون قیمت دلاروکردین ۴۲۰۰بعدقیمت یوان ۹۰۰باقی مونده قیمت درهم۱۴۰۰خخخخ واقعاخنده داره.مردوموبیچاره کردین هرروزپولداراپولدارترمیشن فقیرافقیرترنکنیداین کاراتونوخداروخوش نمیاد.
ادم یه وقتها به ایرانی بودن این مردم شک میکنه .اخه یه ملت واسه حفظ ارزش دارایی ها باید برن پول کشور دشمن قسم خورده ،رو بخرن و نگه دارن.اینهایی رو که میرن دلالی میکنن رو باید سر برید که دارن با این کارشون نون رو از تو سفره مردم میدزدن.
ادم یه وقتها به ایرا...
سلام مغز نخودی
سلام مغز نخودی...
دولت خودش باعث و بانی هست
اخه دلار رو آوردی پایین پس کم ارزش شدن چهل درصدی پول من و امثال من که نتونستیم دلار بخریم چی میشه
قیمت واقعی دلار ۳۲۰۰ و دولت داره از طریق بازی با نرخ ارز فقط سود میبره و مردم احمقم تو صف خرید دلار تو سر هم میزنن مثلا سال حمایت از کالای ایرانی ولی همین اول سال پدر من تولید کننده در اومد آقا حداقل شما که کار خودتون و میکنید چرا وعده وعید میدید شما جیب مارو نزن نمیخواد از تولید ملی حمایت کنید
قیمت واقعی دلار ۳۲۰۰...
مطمئنن وقتی حرف پول میاد وسط پای سیاست هم وسط کشیده میشه، این بازیه بالادستیاست که متاسفانه چند دسته شدن، و بالا بردن دلار تهدید و حمله ایه از طرف بعضیا نسبت به بعضیا دیگه.. و مردم چه بخرن چه نخرن متاسفانه نقش عمده و تعیین کننده رو تو برد و باخت این دعوی دارن، بخرن این برده نخرن اون برده، در هر صورت برد با مردم نیست.. مگر اینکه.. موفق باشید هموطنا..
چرا وقتی میتونیم کشور را در اقتصاد مردمی و تنها به تکیه بر خودمان به دنیایی نوین قدرت مند تبدیل کنیم به خودمان یا به مردمانمان ظربه میزنیم
اگه‌تو کشورهای متمدن این اتفاق میوفتاد واقتصاد کشورشونو تو خطر میدیدن بجای هجوم برای خرید‌برعکس اگه دلار پس اندازشونم میبردن میگذاشتن بانک یا به دولت میفروختن واقعا مردم خودشون عامل بدبختیاشونن
دلارو یکسری دلال و خاین قیمتشو میبرن بالا با ایجاد‌جو متشنج باعث هجوم مردم ساده لوح برا خرید میشن ولی اگه دولت‌واقعا درایت نشون بده وباهاشون برخورد کنه تیرشون به سنگ میخوره
با حرفی که اسحاق زده که دلار ۴۲۰۰تومان فقط خرید فروش بشه میخوان با این کارشون فعلا جلو بالا رفتن دلار رو بگیرن ولی خودشونم خوب میدونن مملکتی که اقتصادش برشکست کرده قیمت دلار رو نمیتونه نگه داره اقتصادش وصنعتش باید جلو بالارفتن نرخ دلار رو بگیره به یک مله نکشه قیمت دلار بالای ۸هزارتومان میرسه
آقایون و خانم ها هروقت رفتین صرافی دلار بهتون دادن ۴۲۰۰ اونوقت بگین دولت قیمت دلارو کنترل کرده الان برین امتحانی یا میگن نداریم یا میگن ۶۱۵۰
نه به روحانی رای دادم نه عاشق چشم و ابروی احمدی نژاد م نه هیج کس دیگه ای فقط میدونم بعضی از مردم نیازی به دلار ندارن چون نه تاجرن نه درحال سفر کاری و ...فقط تو صف ها وای میستن بخاطر تمع مثل اونایی که بخاطر سود ۲۶ ۲۸ درصد پولاشونو گذاشتن تو موسسات مالی و اعتباری خب من و امثال منم سپرده داشتیم ولی وقتی پدیده رو دیدم وقتی میزان رو دیدم حاضر نشدم سرمایمو بزارم جایی که فردا بدو ام دنبالش ولی هنوز بعضی از ادمها که با شعور درک و فهم میونه خوبی ندارن اگه فردا بگن موسسه قلی و پسران ۲۸ درصد سود میده بانک دولتی ۲۰ درصد میگن نه ضرر میکنیم بریم پیش قلی و پسران .حالا بعضی از اینا همونا هستند که جلوی صرافی ها صف کشیدند غافلن از این موضوع که پولاشونو میدن ارز و سکه بخرن ولی فردا میرن تو بقالی برنج بخرن ماست بخرن گوشت و مرغ بخرن هرچی سود کردن رو باید بدن به کارخونه دار و تولید کننده و کلا همه ی سودی که کردن دوباره برمیگرده جایی که بوده
سلام دقیقاً شداخر دولت محمود دلار دوهزاری شد چاروخورده ای سرمایه ملت بد بخت یه شبه نصف شد راستی از آهن و سیمان وغیره چه خبر
ما را از ابتدای انقلاب به کمبود و حرص زدن عادت دادند.با طرح کوپن . مایل با عشق به همنوع شروع کردیم ولی حالا با دزدی ازجیب هم وتنفراز همنوع...لحظه ای بیندیشیم.همه دریک قایق نجات.بنام ایران سواریم با کمک اجانب این کشتی نجات راسوراخ سوراخ نکنیم.. .
همتون دروغگوئین
وعده های دروغین دولت دلار ۴۲۰۰ فک کردن کمه چرا ۳۷۰۰ نباش
ممنون از رییس جمهور محترم قبلا هم ایشان تذکر داده بودند ارز ارزان می شود به ایشان اعتماد کنیم کی باید ید بگیریم هجوم نبریم
آخه چقدر ملته ما سادن هر سال کارشون همینه دلار میبرن بالا بعدش برمیگردونن به قیمتی که خودشون خواستن همه هم راضین و کیف میکنن آقای جهانگیری عزیز اگه دلت برا ملت سوخته دلارو یه قیمتی بزار که اینقدر پولمون بی ارزش نباشه هر آدم بیسوادی هم میتونه دلارو رو ۴۲۰۰ نگه داره و یه عالمه هم پول برداره از جیب مردم به امید روزی که مردم طوری رفتار کنن که سواری ندن...
ارز تک نرخی یعنی چه دیگه؟ ما رو خنگ فرض میکنید؟
درود خدا بر محمود احمدی نژاد و بقایی
بالاترین سیاست صداقت هستش مثل مرد با مردم مطرح کنید حمایت میکنند بدبختها دروغ بده گناهه
بالاترین سیاست صداقت...
کدوم مردم؟همونایی که از صبح واسه دلار صف کشیدند.چقدر میگین دولت دولت.بخدا مشکل از فرهنگ ومردممونه ودولت هم دست همون مردممونه.بد بزرگ شدیم.اینارو باید مادرها وپدرامون یادمون میدادن.تخم مرغ تو چین گرون میشه مردم نمیخرن یا از خونه هاشون میبرن میزارن تو سوپر مارکتها بخاطر دولتشون بخاطر کشورشون.ازفرهنگی که توش بزرگ شدم شرمسارم.چقدر چشم وهم چشمی.واسه شروع زندگی ازما بهترون(خارجی:فرنگی:فرهنگی) هرکی ازپدرومادرها هرچی داشته باشن که اکثرا دست دوم هم هست میدن به بچه هاشون ولی ایران واسه دراوردن چشم فامیل باید ۱۰۰ تومان جهیزیه بده و۱۰۰تومان مهمونی.ازماست که برماست.چینی ها از شرقترین قسمت دنیا اینو فهمیدن که هرچی سرمون میاد از خودمونه.موفق میگه چیکارکردم سرم اومد؟غیرموفق میگه کی به سرم آورد؟
کدوم مردم؟همونایی که...
اونا اگه اون کارو می کنن چون دولتشونو و حکومتشونو دوست دارن، نه ما که می خوایم سر به تنشون نباشه
لعنت بر این دولت پر فریب دروغگو
جمع کنید بابا
سیاست کلی دولت:۱.افزایش چشمگیر قیمت دلار بصورت مقطعی ۲.تامین کسری بودجه وسایر هزینه ها!؟۳.کاهش قیمت دلار به قیمت قبلی۴.دولت قهرمان بدون تولید واشتغال زایی و مردم هول و متضرر
سلام تو رو خدا یه کم به فکر مردم باشیدصدای نردن در اومده به قول ح صدا علی که می فرماید به حساب خودتان برسید تا قبل از اینکه به حسابتان برسن
چه وضعیتی هس درست کردین ایران یکی از ثروتمندترین کشورها هس ولی بخاطر ابلحی یه سری ادما اینقد مردمش فقیر هستن.مگه گناه من چی هس ک ایران دنیا اومدم به ملیتم افتخار نمیکنم دوتا جوون ک میخوان زندگیشون شروع کنن تازه ازدواج کردن چرا یخچال باید ده میلیون باشه چرا جنس ایرانی اینید بی کیفیت باشه .چرا دولت ایران از مردمش حمایت نمیکنه یه بچه جای اینکه مدرسه بره تو خیابونا باید ادامس بفروشه...چرا باید حمایتش به کشورهای جنگ زده سوریه باشه وقتی کشور خودش اینقد فقیر هس
چه وضعیتی هس درست کر...
ای کاش فقط دستم به اینایی که منفی دادن می رسید، که حال و روز ما از همیناست
دمشون گرم به چه زیبایی دلار ۳۷۰۰ تومنی سال قبل رو به ۴۲۰۰ تومنی تبدیل کردن ... به مرگ گرفتند که به تب راضی بشین به این میگن سیاست!!! تازه کلاهمون رو هم میندازیم هوا که دلار از ۶۲۰۰ شد ۴۲۰۰
دمشون گرم به چه زیبا...
خداروشکرکنید که امنیت داریم
اینا همش نقشه دولت تزویر و دروغ هست برای پر کردن خزانه خودشون و اختلاس بیشتر. هردم از این باغ بری میرسد. تازه تر از تازه تری میرسد
اینا همش نقشه دولت ت...
درود بر رهبری
از نظر من اتفاق خوبی هست که باید رخ بده ، اما مهم تر از دلار برای فعال اقتصادی ، نرخ بقیه ارزهاست ، مثلا یوان چین که از ۵۴۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان رسیده ، بخش اعظم واردات ما از چهار کشور ، چین ، هند ، کره و ترکیه هست که دولت استفاده از دلار برای واردات از اینها را ممنوع کرده ، یعنی ما همچنان باید با یوان و با نرخ بسیار زیاد تهیه کنیم ، هیچ کمکی به فعال اقتصادی نمیکنه دلار ، باید بقیه ارزها همونطور که هماهنگ با دلار بالا رفتن ، الان هم پایین بیان ، در غیر اینصورت ما مجبوریم کارگاهمون را تعطیل کنیم چون قطعات الکترونیکی کاملااز چین وارد میشه و ما مجبوریم الان با دوبرابر قیمتخریداری کنیم یعنی ۱۰۰%افزایش قیمت در حالی که نهایتا بتونیم ۱۰% قیمت محصولمون را افزایش بدیم
از نظر من اتفاق خوبی...
یعنی میگی یوان بخریم؟
یاد زمان احمدی نژاد افتادم دلار بالای ۳۰۰۰ بود بعد الکی صرافیا زده بودن ۱۰۵۰
سلام این سیاست از سیاست گرفتن دلالان ارزی که بهتر نیست این چند روز نگه داشتن قیمت ارز درحالی که ادامه پیدا میکند که آن هم مثل ۲ماه پیش موقتی است باید قبول کنیم که ارزش ریال از بین رفته وشاید این فنر که توسط دولت جمع شده بیش از قیمت دیروز باز نشود
روحانی جان نکنه کلید جا گذاشتی؟
خدایا تاکی باید تاوان بی عقلی های دولت تزویر رو بدیم پس کی ما رو نجات میدی کجا هستن کسانی که دلار رو با هزارتومانی گذاشته بودن کنار هم و تو خیابونها واسه برجام نافرجام خوشحالی میکردن اخه جهالت تا کجا؟؟؟!!!
عزیزان این سیاست جمع کردن نقدینگیه و کسر بودجه دولت رو اینجوری جور میکنن کسی نیست بگه کمتر بخوریم تا کم نیارین گیر یه مشت کلاهبردار حرفه ای افتادیم نه خادم ملت به مرگ میگیرن که به تب راضی بشیم خدا پدرتان رو بیامرزه چقدر خدمت میکنید خسته نباشیم سر رای گیری التماس کردیم به این گروه کلاهبردار اعتماد نکنید همه رو دارن به لجن می کشن برای منافع خودشون حالا ادامه داره راه دراز است و قلندر بیدار
هرکاری میکنن مهم نیست. اصلا بززن تو سر و کله همدیگه، بازار و قیمت رو به حال اول برگردونن، به قول خودشون دلیل اقتصادی پشت این افزایش قیمت نیست پس چرا نمیتونن کنترل کنن؟
شما یه صرافی پیدا کن ۴۲۰۰ بفروشه تابلو که هیچ رو بیلبورد هم بزنن ۴۲۰۰ کسی باورش نمیشه
اینم یه دروغ دیگه هست از دولت تخریب و فریب
تو هیچ کارتون با رهبری مشورت نمیکنید . کلی ازقراردها رو نوشتید با دیگر کشورها . با رهبری مشورت نکردید حالا برا دلار میان مشورت میکنید . اینم ازسیاستتونه .
آگه میتونید. کنترل کنید چرا میزارید بالا بره این. چه بازی هست دراوردین بسه دیگه ما چه گناهی کردیم خسته شدیم به خدا
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید