دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
۰۰:۴۵ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۴۹۳۲
اخبار فلزات، طلا و ارز

اخبار لحظه‌ای از بازار ارز و طلا/ قیمت روز دلار در بازار آزاد ۹۷/۰۳/۲۰

قیمت دلار و قیمت سکه (یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷) / علت افزایش قیمت سکه در بازار چیست؟

قیمت روز دلاریکشنبه 20 خرداد 97,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

دیروز سکه طلا ۷۰ هزار تومان گران شد و به دو میلیون و ۲۹۵ هزار تومان رسید. بدین ترتیب از ابتدای سال تاکنون سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با بیش از ۶۸۰ هزار تومان، برابر با ۴۲ درصد رشد داشته است.

 

بازار سکه از همان روزهای نخست سال جدید، کار خود را با افزایش آغاز کرد و در مدت کوتاهی هفت کانال قیمتی یعنی از کانال ۱.۶ میلیون تومان تا ۲.۲ میلیون تومان بالا رفت و اکنون در مرز ورود به کانال جدید ۲.۳ میلیون تومان قرار گرفته است. براساس اعلام کارشناسان بازار در کنار رشد بهای اونس جهانی طلا و نوسان شدید نرخ ارز که در عمده روزها با رشد همراه است، جو هیجانی بازار که به افزایش شدید تقاضای خرید سکه منجر شده مهم‌ترین دلایل رشد تاریخی قیمت‌ها در این بازار می‌دانند. گرچه روزگذشته اونس جهانی طلا به‌عنوان یکی از بال‌های پرواز سکه با افت اندکی همراه بود، ولی رشد قابل توجه نرخ ارز در بازار آزاد ایران و همچنین عطش متقاضیان برای خرید سکه که حالا این کالا را جایگزینی مناسب برای ارز می‌دانند باعث شد تا در ساعات پایانی کار بازار قیمت‌ها لحظه‌ای تغییر کند و رکوردهای تازه‌ای به ثبت برساند.

 

درکنار رشد بالای سکه تمام طرح جدید تمام انواع سکه نیز دیروز با رشد همراه بود به طوری که سکه تمام طرح قدیم نیز با رشد ۶۰ هزار تومانی به دو میلیون و ۱۸۰ هزار تومان رسید. نیم سکه هم دراین بازار به یک میلیون و ۱۲۵ هزار تومان رسید که نسبت به روزکاری قبل ۲۰ هزار تومان افزایش داشت. همچنین ربع سکه با رشد ۱۰ هزار تومانی نرخ ۶۳۵ هزار تومان را تجربه کرد و سکه گرمی نیز با افزایش ۵ هزار تومانی روی نرخ ۳۷۵ هزار تومان ایستاد. از سوی دیگر در بازار طلا نیز فشار تقاضا باعث شد تا هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۱۱۵۰ تومان رشد به ۱۹۹ هزار و ۲۵۰ تومان بازگردد. البته پیش از آن این نوع طلا نرخ بالای ۲۰۰ هزار تومان را نیز تجربه کرده بود.

 

علت افزایش قیمت سکه

به گفته فعالان، افزایش قیمت سکه در روزهای اخیر بیشتر ناشی از تغییر انتظارات معامله‌گران بازار نقدی و رشد بهای این فلز گرانبها در معاملات آتی دی ماه بوده است. به باور بازیگران باتجربه بازار، معامله‌گران افزایشی سکه از یکسو انتظار دارند بهای اونس در بازارهای جهانی در میان‌مدت با افزایش مواجه شود؛ سکه‌بازانی نیز که به افزایش قابل‌توجه اونس دل نبسته‌اند، امیدوارند طلای جهانی کاهش چندانی را نیز تجربه نکند. این دسته از افزایشی‌های بازار سکه، بیشتر به متغیرهای بازارهای داخلی چشم دوخته‌اند. آنها تصور می‌کنند، با آغاز عملی تحریم‌ها، به‌تدریج قیمت دلار از سطوح فعلی فاصله خواهد گرفت و رشد آن محرک رکوردزنی قیمت سکه خواهد شد. چنین انتظاراتی به نظر می‌رسد خریدها را در بازار نقدی سکه بالا برده و قیمت را با نوسانات افزایشی قابل‌ملاحظه‌ای رو به کرده است.

 

سکه آتی از ۲.۶ میلیون تومان گذشت

درحالی در بازار معاملاتی انواع سکه با رشد قیمتی مواجه بود که در بازار آتی نیز شاهد رشد شدید نرخ‌ها بودیم. دراین روز سکه آتی دی ماه با ۹۳ هزار تومان افزایش به دو میلیون و ۶۴۲ هزار تومان رسید. سکه آتی آبان نیز با جهش ۱۰۷ هزار و ۵۰۰ تومانی خود را به دو میلیون و ۵۹۸ هزار تومان رساند. آتی شهریور نیز دراین روز با ۹۱ هزار تومان رشد به دو میلیون و ۵۲۰ هزار تومان و سکه آتی تیر نیز با ۷۸ هزار و ۵۰۰ تومان به دو میلیون و ۴۳۳ هزار تومان رسید.

 

رشد ۲۰۰ تومانی یورو

با وجودی که طی روزهای اخیر نرخ انواع ارز عمده بازار با نوسان همراه بوده و برخی از روزها کاهشی بود ولی در نخستین روز هفته جاری تمام ارزهای عمده با رشد قابل توجه قیمت‌ها مواجه شد. دراین روز یورو با ۲۰۸ تومان رشد نرخ ۷۸۱۶ تومان را به دست آورد. پوند انگلیس نیز با رشد بالاتر یعنی ۲۳۶ تومانی به ۸۹۰۵ تومان رسید. این درحالی است که درهم امارات هم با افزایش ۴۷ تومانی به ۱۷۹۸ تومان رسید. گرچه نرخ دلار از سوی بانک مرکزی در کانال ۴۲۰۰ تومان و برای دیروز ۴۲۲۱ تومان تعیین شده است ولی در بازار دلال‌ها نرخ این ارز بالاتر است به طوری که گزارش‌ها نشان می‌دهد که هر دلار امریکا بیش از ۶۸۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

 

بازار طلا منتظر افزایش بیشتر قیمت‌ها در هفته جاری

بر مبنای نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران با وجود اینکه پیش‌بینی می‌شود بانک مرکزی امریکا نرخ‌های بهره را افزایش دهد، انتظار دارند قیمت طلا در هفته جاری افزایش پیدا کند. به‌گزارش ایسنا، برخی  ناظران بازار به این موضوع اشاره کرده‌اند که معامله گران بالا رفتن نرخ‌های بهره امریکا را پیش از این در قیمت‌ها لحاظ کرده‌اند. طلا به افزایش نرخ‌های بهره امریکا فوق‌العاده حساس است زیرا نرخ‌های بهره بالاتر از یک طرف، از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند و از طرف دیگر به تقاضای سرمایه‌گذاری برای این فلز ارزشمند که بازدهی ندارد لطمه می‌زند. سرمایه‌گذاران رویدادهای خبری بزرگی را در هفته جاری رصد می‌کنند که مهم‌ترین آنها نشست سیاستگذاری بانک مرکزی امریکا است. انتظار می‌رود بانک مرکزی در نشست هفته جاری خود نرخ‌های بهره را ۲۵ واحد افزایش دهد. سایر رویدادها شامل دیدار میان مقامات کره شمالی و امریکا و نشست بانک مرکزی اروپا است.

 

۱۸:۰۰ ۲۰ خرداد ۹۷

سکه دومیلیون و پانصد هزارتومان، دلار ۶۷۰۰ تومان!

روز شنبه سکه تمام بهار آزادی به سوی مرز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حرکت کرد و سقف جدیدی را به ثبت رساند. روز یکشنبه، سکه تا ساعت ۴ بعدازظهر ۱۵۵ هزار تومان افزایش را به ثبت رساند و به قیمت ۲ میلیون و ۴۶۵ هزار تومان رسید. این میزان رشد روزانه از ابتدای سال ۹۲ بی‌سابقه بود و موجب شد که سقف تاریخی جدیدی در بازار به ثبت برسد. سکه از شنبه هفته گذشته روز به روز سقف‌های جدیدی را تجربه کرده است. به گفته فعالان، نزدیک شدن به عید سعید فطر یکی از متغیرهایی است که خرید فیزیکی را در بازار سکه بالا برده است. با این حال، به‌نظر می‌رسد در کنار این متغیر، عوامل مهم‌تری در رشد کم‌سابقه سکه اثرگذار بوده‌اند. مهم‌ترین موضوع از نظر فعالان به تغییر انتظارات معامله‌گران و به‌تبع آن تغییر موقعیت آنها مربوط بوده است. به گفته برخی بازیگران بازار، مسکوت ماندن دو ماهه بررسی FATF در مجلس شورای‌اسلامی یکی از عواملی بود که شیب افزایش قیمت سکه را بالاتر برد. از نظر برخی فعالان، معامله‌گران در واقع بیشتر تصویر بدبینانه‌ای از تصمیم مجلس برداشت کرده‌اند و با جوسازی پیرامون آن قیمت‌ها را صعودی کرده‌اند. البته عده دیگری باور داشتند، این موضوع در رشد قیمت اثر چندانی نداشت و متغیرهای دیگری درافزایش قیمت اثر داشتند. رشد قیمت دلار عاملی بود که از نظر بخش دیگری از فعالان بازار، در روز دوم هفته به کمک افزایشی‌های بازار سکه آمد. روز گذشته، دلار در بازار غیررسمی با عبور از سطوح مقاومتی به کانال ۶ هزار و ۷۰۰ تومان وارد شد.

۱۶:۰۰ ۲۰ خرداد ۹۷

قيمت فروش سکه و طلا در بازار ايران

 

قیمت روز دلاریکشنبه 20 خرداد 97,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

۱۴:۰۰ ۲۰ خرداد ۹۷

مردم چطور می‌توانند در صندوق‌های طلا سرمایه‌گذاری کنند؟

این روزها کمتر کسی را می‌بینید حرف از خرید سکه و طلا یا حتی ارزهای خارجی و مسکن را به‌میان نیاورد. هر کسی برای حفظ ارزش سرمایه‌اش یا کسب اندکی سود دل به دریا می‌زند و سرمایه‌ای که به‌سختی آن را به‌دست آورده وارد بازار می‌کند. در این میان بازار سکه و طلا از جذابیت سنتی و البته ثبات بیشتری برخوردار است. افرادی که نوسان شدید ارز را ریسک بزرگی می‌دانند یا از خرید مسکن با قیمت‌های آن‌چنانی ناامید شده‌اند، سراغ فلز گرانبهای طلا می‌روند؛ اما خرید این فلز ارزشمند...کلیک کنید.

۱۳:۲۰ ۲۰ خرداد ۹۷

توافق روسیه و چین برای کنار گذاشتن دلار

مسکو و پکن توافق کردند سهم یوان و روبل را در معاملات و طرح‌های مشترک خود افزایش دهند. در بیانیه مشترکی که به امضای ولادمیر پوتین - رئیس جمهور روسیه و شی جین پینگ- رئیس جمهور چین رسید، دو طرف بر تقویت همکاری خود در بخش مالی به ویژه از طریق افزایش سهم استفاده از ارزهای ملی دو کشور در مبادلات تجاری و سرمایه گذاری‌های مشترک خود تایید کردند. دو طرف همچنین اعلام کردند سیستم‌های پرداخت و بیمه‌ای جدیدی را ایجاد خواهند کرد.

۱۲:۱۰ ۲۰ خرداد ۹۷

دانشجویان مقطع لیسانس نیز به جمع دریافت‌کنندگان ارز اضافه شدند

در نتیجه اجرای سیاست‌های جدید ارزی دولت، دانشجویان در شرایط تازه‌ای برای دریافت ارز قرار دارند. در آخرین تغییرات دانشجویان مقطع لیسانس نیز به جمع دریافت‌کنندگان ارز اضافه شدند...کلیک کنید.

۱۱:۱۰ ۲۰ خرداد ۹۷

سیاست تخفیفی دولت برای جذب ارز صادراتی

بعد از افزایش قیمت ارز و راه‌اندازی سامانه نیما برای ثبت واردات و صادرات، پتروشیمی‌ها به‌عنوان دومین منبع صادراتی بعد از نفت، اعلام کردند حاضر نیستند ارز حاصل از صادرات خود را به بانک مرکزی بفروشند. حالا در توافقی... کلیک کنید.

۱۱:۱۰ ۲۰ خرداد ۹۷

قيمت فروش سکه وطلا در بازار ايران

 

قیمت روز دلاریکشنبه 20 خرداد 97,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

۰۹:۵۵ ۲۰ خرداد ۹۷

نرخ ارز رسمی در کشور/ دلار تغییری نداشت (یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷)

نرخ انواع ارز در بازار بین بانکی به واسطه تعطیلات آخر هفته میلادی بدون تغییر نسبت به روز گذشته اعلام شد.

برای دیدن نرخ سایر ارزها کلیک کنید.

۰۹:۴۰ ۲۰ خرداد ۹۷

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات :کاهش نرخ دلار باخروج آمریکا از برجام

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام نرخ ارز نه تنها افزایش نداشت بلکه تا حدودی روند کاهشی پیدا کرد.!! وی ادامه داد: شرایط خاص بازار ارز در ماه‌های انتهایی سال ۹۶ و ابتدای سال جاری، موجب شد دولت تصمیمات ویژه‌ای را اتخاذ و نرخ ۴۲۰۰ تومان را برای دلار اعلام کند که این اقدام در آن مقطع ضروری بود. در این میان دولت می‌خواست با این اقدام به بازار علامت دهد که کالاها با این نرخ وارد می‌شود و افزایش قیمتی نخواهیم داشت و از طرف دیگر، فشار افزایش نرخ ارز را مدیریت کرد و توانست اوضاع را سامان دهد

این خبر تکمیل می شود...

 

  • 6
  • 7
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۱۲
غیر قابل انتشار: ۱۵
جدیدترین
قدیمی ترین
تبریک بر سودجوسان و زالو صفتان خونخوار
بسیاری از طلا فروشها و واسطه ها مقدار زیادی سکه پیش خرید کرده اند و اکنون تلاش میکنند با جو سازی مردم را تحریک به خرید سکه با قیمت غیره واقعی کنند تا سکه هایشان فروش برود و سود زیادی به جیب بزنند. در دوران احمدی نژاد هم همین کار را انجام دادند و پس از آنکه سکه هایشان فروش رفت قیمت را پایین آوردند تا مردم از ترس ارزانتر شدن سکه هایی را گران خریده بودند ارزان بفروشند این شیوه اکنون نخ نما شده.
بسیاری از طلا فروشها...
لعنت برپدرومادربنیان گذارنظام سرمایه داری
سکه ۲۴۱۰۰۰۰ تومان / دلار ۶۸۰۰ تومان روحانی مچکریم
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کودایی بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

ادامه
افتخارات یوسف نوری,تحصیلات یوسف نوری,سوابق علمی و پژوهشی یوسف نوری بیوگرافی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۰

زادگاه:ایلام

ملیت:ایرانی

سمت:سیاست مدار و مدیر اجرایی

دین:اسلام

ادامه
حضرت شیث,بیوگرافی حضرت شیث,زندگینامه حضرت شیث بیوگرافی حضرت شیث، فرزند حضرت آدم علیه السلام

پدر:آدم

مادر:حوا

کنیه:هبة الله

سن:بیش از ۹۰۰ سال

محل دفن:کوه ابوقبیس

ادامه
عنصری بلخی,زندگینامه عنصری بلخی,آثار ابوالقاسم حسن عنصری بلخی زندگینامه عنصری بلخی (ملک الشعرا) و آثار او

نام:ابوالقاسم حسن بن احمد عنصری بلخی

لقب:عنصری بلخی

زاده:۳۵۰ هجری قمری

زادگاه:بلخ

سمت:شاعر پارسی گوی بلخ

وفات:۴۳۱ هجری قمری

ادامه
ابومعشر بلخی,بیوگرافی ابومعشر بلخی,زندگینامه ابومعشر بلخی زندگینامه ابو معشر بلخی بهمراه فعالیت هایش

زادگاه:بلخ

سمت:منجم ایرانی

دوره:خلافت المعتز بالله تا خلافت معتمد رییس منجمان بغداد

ملیت:ایرانی

وفات:واسط

ادامه
تریپل اچ,بیوگرافی تریپل اچ,زندگینامه تریپل اچ بیوگرافی تریپل اچ قهرمان کمربند wwe سنگین‌وزن جهان (+ تصاویر)

زاده:۲۷ ژوئیهٔ ۱۹۶۹

زادگاه:Nashua, New Hampshire

پیشه:کشتی گیر حرفه ای آمریکایی

ملیت:آمریکایی

قد:۱۹۳ سانتیمتر

ادامه
فعالیت های صالح حردانی,صالح حردانی تیم ملی,صالح حردانی و برادرش بیوگرافی صالح حردانی فوتبالیست دفاع راست کشور (+ تصاویر)

زاده:۲۴ شهریور ۱۳۷۷

زادگاه:دیشموک

ملیت:ایرانی

پیشه:فوتبالیست

قد:۱۷۶ سانتی متر

ادامه
ویژه سرپوش