دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
۰۸:۲۵ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۵۰۲۷۵۳
اخبار فلزات، طلا و ارز

اخبار لحظه‌ای از بازار دلار و سکه/ قیمت روز دلار در بازار آزاد ۹۷/۰۵/۱۰

قیمت دلار و قیمت سکه (چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷) / قیمت‌ها در بازار ارز و طلا با نزدیک شدن به شروع تحریم‌ها

قیمت دلار و قیمت سکه 97/05/10,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

قیمت دلار و قیمت سکه ۹۷/۰۵/۱۰؛ به گزارش سرپوش، پس از شوک قیمتی روز یکشنبه هفته جاری که نرخ سکه را به ۴.۶ میلیون تومان و دلار را به بالای ۱۲ هزار تومان رساند، دیروز سمت و سوی بازارها تغییر کرد.

دراین روز قیمت‌ها در بازار ارز سقوط کرد و در مقابل بورس اوراق بهادار تهران که رشد خود را از چند روز پیش آغاز کرده بود به اوج رسید به‌طوری که بیشترین رشد روزانه در تاریخ ۵۰ ساله بورس به ثبت رسید و برای نخستین بار شاخص کل را در کانال ۱۲۱ هزار واحد قرار داد.

 

درحالی که در هفته‌های اخیر بازار ارز و طلا بخصوص سکه نبض سایر بازارها و همچنین جذب نقدینگی را در دست گرفته بود، چندین اتفاق مهم سمت و سوی نقدینگی را در بازارها تغییر داد.

 

از آنجا که بخش عمده‌ای از رشد عجیب قیمت‌ها در بازار ارز و طلا از مسائل روانی و انتظارات مردم نشأت می‌گیرد، سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا درخصوص مذاکره بی‌قید و شرط با رئیس جمهوری ایران، تا حدودی توانست این جو روانی را بشکند. البته این تنها عاملی نبود که به عقب‌نشینی قیمت‌ها منجر شد. از زمانی که عبدالناصر همتی (روز شنبه هفته جاری) به‌صورت رسمی بر صندلی ریاست کل بانک مرکزی ایران تکیه زد، از سیاست‌ها و برنامه‌های جدید خود برای مدیریت بازار ارز و مقابله با رانتخواران ارزی خبر داد. برنامه‌هایی که روزگذشته کلیت آن درگفته‌های تعدادی از نمایندگان مجلس مشخص شد.

 

بسته جدید اقتصادی دولت برای بازار ارز

درهمین ارتباط معاون اول رئیس جمهوری از تدوین بسته جدید اقتصادی توسط رئیس کل بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت خبر داد و گفت: امیدواریم تا آخر هفته جاری این بسته پیشنهادی برای بهبود شرایط اقتصادی کشور اعلام شود. اسحاق جهانگیری صبح دیروز در بدو ورود به فرودگاه کرمانشاه اظهار داشت: رئیس جدید بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت در حال تدوین سیاست‌هایی متناسب با شرایط جدید کشور هستند که امیدواریم تا آخر هفته جاری این بسته پیشنهادی برای بهبود شرایط اقتصادی کشور اعلام شود. همانگونه که رئیس کمیسیون اقتصادی و رئیس کمیته پولی و بانکی مجلس اعلام کرده‌اند، ورود ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی و فلزات اساسی به بازار ثانویه ارزی قوت گرفته است.

 

گرچه همچنان ورود ارز پتروشیمی‌ها به بازار دوم مخالفانی دارد ولی برخی از اقتصاددانان اعتقاد دارند که این اقدام می‌تواند بازار ارز را از التهابات اخیر دور کند و سامان را به آن بازگرداند. هرچه ورود ارز پتروشیمی‌ها و فلزات اساسی به بازار دوم ارزی تقویت می‌شود، سهامداران بورس نیز به خرید سهام شرکت‌های این مجموعه که سهم بالایی هم در بازار بورس دارند، اشتیاق بیشتری پیدا می‌کنند که نشانه آن درکنار سایر عوامل روانی روز گذشته بر شاخص کل بورس نمایان بود. با وجود این عوامل دیگری هم از سرازیر شدن نقدینگی به بازارهای ارز و طلا جلوگیری کرده است. دستگیری برخی از اخلالگران اقتصادی که عمده آنها در بازار ارز و طلا فعال بوده‌اند و همچنین تشدید حضور نیروی انتظامی در بازار ارز فعالیت دلالان را تحت‌الشعاع قرار داده و آنها براحتی نمی‌توانند به خرید و فروش ارز اقدام کنند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ دراین باره اعلام کرد: در روزهای اخیر ۳۵ اخلالگر اصلی اقتصادی بازداشت و درهمین مورد هفت پرونده مهم مرتبط با سکه و ارز تشکیل شده است.حسین رحیمی خاطرنشان کرد: عده‌ای از دلالان مستقر در بازار ارز و سکه نیز طی روزهای اخیر دستگیر شده‌اند.

 

درکنار آن توقف معاملات در بازار سکه نیز بسیاری از سوداگران این بازار را ناامید کرده است. از روز یکشنبه و دوشنبه با افزایش قیمت سکه به ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بسیاری از سکه فروشان بازار اعلام کردند که سکه‌ای برای فروش ندارند و کسانی هم که سکه در اختیار دارند تمایلی برای فروش ندارند. برهمین اساس تا ظهر روزگذشته تابلوی سکه فروشان در بازارهای مهم تهران خاموش شد و در سایت اتحادیه طلا و جواهر نیز دیگر قیمتی برای سکه معاملاتی درج نشد.

 

توافق جدید دولت و مجلس برای مدیریت بازار ارز

درهمین زمینه رئیس کمیته پولی و بانکی مجلس نیز از توافق دولت و مجلس برای مدیریت بازار ارز خبر داد و گفت: رئیس کل جدید بانک مرکزی طرح کمیسیون اقتصادی در خصوص تقویت بازار ثانویه ارز را پذیرفت. محمدحسین حسین‌زاده بحرینی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری دوشنبه شب با بیان اینکه برای ایجاد بازار ثانویه در کشور باید ساز و کارهای مناسبی شکل بگیرد، گفت: به‌دولت اعلام کردیم که در شرایطی که وضعیت بازار دچار مشکل است باید بازار مناسب را برای آن به وجود آورد؛ در شرایط بحرانی باید بازاری را به وجود آورد که بر اساس آن وارد‌کنندگان بتوانند کالاهای خود را به‌صورت آسان در کشور وارد کنند.

 

 وی افزود: اگر پتروشیمی‌ها ارز حاصل از صادراتشان را به قیمت آزاد بفروشند مابه‌التفاوت ۸۰ هزارمیلیارد تومانی ایجاد می‌شود که در حقیقت آن را از بخش تولید دریغ کرده‌ایم و به وارد‌کنندگان داده‌ایم.بحرینی افزود: چنانچه پتروشیمی‌ها ارزشان را در بازار ثانویه عرضه کنند نرخ ارز کاهش می‌یابد و بازار به آرامش می‌رسد.

 

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز دراین برنامه تلویزیونی گفت: منابع درآمد ارزی کشور بیش از دو برابر مصارف ارزی است.پیش‌بینی‌ها از درآمدهای ارزی امسال کشور حدود یکصد میلیارد دلار است، در حالی که مجموع مصارف ارزی ۴۵ تا ۵۰ میلیارد دلار ارزیابی می‌شود. وی افزود: معاملات در بازار ثانویه تاکنون تنها ۳۰۰ میلیون دلار بوده است و این نشان می‌دهد که تقاضاهای دلاری از محل‌های دیگر تأمین می‌شود. به گفته وی در حالی که پتروشیمی‌ها امسال سه و نیم میلیارد دلار صادرات داشتند تنها دو و یک دهم میلیارد دلار ثبت کردند و مابقی به جاهای دیگر رفته است.

 

ارز و طلا؛ روز عقب‌نشینی قیمت‌ها در بازار ارز و طلا

دیروز تحت تأثیر همین اخبار و اتفاقات بخشی از حباب قیمتی که از روز یکشنبه در بازار ارز جمع شده بود، تخلیه شد. تا زمان تنظیم این گزارش یورو ۱۸۵۶ تومان ارزان شد و به ۱۱ هزار و ۵۶۴ تومان عقب نشست. پوند نیز با ۲۰۸۰ تومان کاهش به ۱۲ هزار و ۹۷۱ تومان بازگشت. همچنین دلار با کاهش ۱۵۰۰ تومانی قیمت به ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان رسید. درهم امارات نیز دراین روز ۲۶۱۳ تومان قیمت خورد که ۵۰۷ تومان کمتر از روز دوشنبه بود. روز سه‌شنبه لیرترکیه هم با افت ۳۳۱ تومانی مواجه شد و به ۲۰۱۱ تومان رسید. در بازار طلا و سکه نیز قیمت‌ها ریزش شدیدی را تجربه کرد. دراین روز سکه تمام طرج جدید با ۶۲۱ هزار تومان افت به ۳ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان رسید. نیم سکه هم با کاهش ۵۰ هزار تومانی بر روی ۲ میلیون تومان ایستاد. ربع سکه و سکه گرمی نیز هر یک با ۱۰ هزار تومان افت به ترتیب به یک میلیون و ۳ هزارتومان و ۵۱۰ هزار تومان رسید. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۲۹۷ هزار تومان بازگشت که ۳۱ هزار و ۳۹۰ تومان کمتر از روز دوشنبه بود. براساس گفته‌های رئیس اتحادیه طلا و جواهر معاملات در بازار مسکوکات افت بالایی داشته است. ابراهیم محمدولی به ایرنا اظهار داشت: رشد غیرعادی و شدید قیمت مسکوکات طلا در دو روز گذشته آن هم به دلایل روانی سبب شد تا از حجم معاملات در بازار کاسته شود. وی بخشی از کاهش قیمت‌ها را ناشی از واکنش بازار به اظهارنظرهای سیاسی اخیر دانست.

قیمت دلار و قیمت سکه 97/05/10,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

بازار طلای جهانی؛ چهارمین ماه نزولی طلا

دیروز ساعت ۱۶ هر اونس طلای جهانی به قیمت ۱۲۲۰ دلار معامله شد. با وجود افت ۲/ ۰ درصدی شاخص دلار در جولای، دورنمای تسریع روند افزایش نرخ بهره آمریکا افت حدود ۵/ ۲ درصدی طلا در جولای برای چهارمین ماه نزولی را رقم زد. روز سه‌شنبه در شرایط انتظاری پیش از آغاز نشست دوروزه فدرال رزرو، شاهد کم‌نوسانی طلای جهانی در بازه ۱۲۱۷ تا ۱۲۲۲ دلاری بودیم. در میانه معاملات رشد شاخص قیمت مصرف‌کننده، نرخ تورم اروپا بیش از پیش‌بینی‌ها، با رشد یورو عامل فشار بر شاخص دلار شد. همچنان پس از دو بار افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۸، وضعیت مناسب اقتصادی آمریکا احتمال دو بار دیگر افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، معاملات آتی با چشم‌انداز نزولی طلا را به رکورد ثبت‌شده رساند. نشست بانک انگلیس، آمارهای نرخ تورم آمریکا و آمار اشتغال آمریکا بر طلا اثرگذار هستند.

 

بـــــورس؛اوجگیری بورس در روز سقوط ارز

درحالی که در بازار ارز شاهد افت شدید قیمت‌ها هستیم، در بازار رقیب یعنی بورس، با جذب بخشی از نقدینگی سرگردان بازار، رکوردهای تاریخی جدیدی به ثبت رسید. دراین روز شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۴۴۱۳ واحدی که رکورد بیشترین رشد روزانه شاخص را شکست، به رقم ۱۲۱ هزار و ۱۷۳ واحد رسید. در نهمین روز مرداد ماه اغلب نمادهای معاملاتی با صف‌های خرید مواجه شد. با رکوردشکنی دوباره شاخص کل بورس در روز گذشته بازدهی این بازار برای سهامداران آن با ۲۵.۸ درصد به ۲۶ درصد نزدیک شد. تنها در ۹ روز کاری بورس تهران شاخص با رشد ۱۲ هزار و ۳۴۳ واحدی ۱۱.۳ درصد بازدهی برای سهامداران به‌همراه داشته است. از ابتدای سال تا دیروز شاخص با رشد خیره‌کننده ۲۴ هزار و ۸۸۴ واحد روبه‌رو شده است. با افزایش بازدهی و سوددهی سهام قدرت رقابت بازار سرمایه با سایر بازارهای رقیب مانند ارز و طلا افزایش می‌یابد. این موضوع باعث می‌شود تا نقدینگی سرگردانی که در ماه‌های اخیر اثر تخریبی خود را در بازارهای مختلف برجای گذاشته است در بستر بورس به سمت تولید و اشتغال هدایت شود. روزگذشته ارزش کل معاملات بورس تهران به بیش از ۳۵۹ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک‌میلیارد و ۲۹۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۵ هزار و ۶۷۵ نوبت داد وستد بود.

قیمت دلار و قیمت سکه 97/05/10,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

۲۰:۰۰ ۱۰ مرداد ۹۷

قیمت پیشنهادی دلار در بسته جدید ارزی مشخص شد/ ارز مسافری نصف خواهد شد

طبق اعلام دولت و مجلس، سیاست ارزی بانک مرکزی در حال بازنگری است و به زودی این بسته جدید ارائه می‌شود اما آنچه از مسئولان اتاق بازرگانی شنیده شده، بر اساس این بسته، از این پس مرجع رسمی نرخ دلار بازار ثانویه است که قیمت پیشنهادی آن... کلیک کنید.

۱۹:۱۳ ۱۰ مرداد ۹۷

پور ابراهیمی: قیمت دلار شکسته می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حجم بالای واردات بی‌انضباطی در تخصیص ارز، جلوگیری از توقف صادرات و نابودی شرکت‌های صادرکننده از جمله نتایج مخرب تک نرخی کردن ارز بود و حالا پس از سه ماه ونیم دولت بالاخره محور‌های طرح دو فوریتی مجلس را تایید کرده است. سرپوش - محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به بسته ارزی دولت گفت: این سیاست‌ها می‌تواند در شرایط فعلی کارساز باشد. وی افزود: سیاست‌های این بسته از جمله مواردی بوده که ما از روز اول گفتیم و دولت به آن‌ها گوش نداد بنابراین اگر توجهی به این موارد می‌شد شاید خیلی از موارد و مشکلات امروز شکل نمی‌گرفت. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت اصرار بر سیاست تک نرخی کردن دلار داشت، تصریح کرد: حجم بالای واردات به کشور، بی انضباطی در تخصیص ارز، توقف صادرات و نابودی شرکت‌های صادر کننده از جمله نتایج مخرب تک نرخی کردن ارز بود و حالا پس از سه ماه ونیم دولت بالاخره محور‌های طرح دو فوریتی مجلس را تایید کرده است و قصد دارد آن را اجرا کند. پور ابراهیمی تاکید کرد: قطعا با در نظر گرفتن این سیاست‌ها حتما قیمت دلار شکسته خواهد شد، اما در حال حاضر نمی‌توانیم عددی را در این رابطه اعلام کنیم، اما انتظار داریم این رقم به ۵۰ درصد بالاتر از نرخ ترجیحی برسد.

۱۸:۵۰ ۱۰ مرداد ۹۷

سکه ۳.۵ میلیونی هم مشتری ندارد!

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر از سرازیر شدن فروشندگان سکه به بازار خبر داد و اعلام کرد که علی‌رغم مراجعه فروشندگان به بازار به دلیل روند کاهشی قیمت‌ها، تعداد خریداران به شدت کاهش یافته است و حتی کسی حاضر نیست با قیمت سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی سکه بخرد. محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت بازار سکه از صبح امروز تاکنون، اظهار کرد: در ابتدای صبح شاهد افزایش قیمت‌ها بودیم و بازار سکه فعالیت خود را با قیمت چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (امامی) آغاز کرد. پس از آن قیمت‌ها به تدریج روند کاهشی پیدا کرد و به ترتیب به چهار میلیون و ۵۰ هزار تومان، کمتر از چهار میلیون تومان، سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سه میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید. وی با اشاره به روند کاهشی قیمت طلا و سکه در بازار ایران درحالی که اونس جهانی تغییر چندانی نداشته است، گفت: با روند کاهشی قیمت سکه و طلا، فروشندگان فراوانی به دلیل ترس از کاهش قیمت‌ها به بازار سرازیر شده‌اند اما به دلیل اینکه قیمت‌ها لحظه به لحظه کاهش می‌یابد، کسی حاضر به خرید نیست و حتی تمایلی برای خرید سکه به قیمت سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز وجود ندارد. کشتی آرای با اشاره به آخرین قیمت سکه در ساعات پایانی امروز گفت: قیمت سکه تمام طرح جدید به سه میلیون و ۷۰۷ هزار تومان کاهش یافته و نیم سکه نیز قیمتی معادل یک میلیون و ۹۳۰ هزار تومان پیدا کرده است. همچنین قیمت ربع سکه ۹۵۱ هزار تومان بوده و سکه یک گرمی نیز به قیمتی معادل ۵۰۶ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۲۹۴ هزار تومان قیمت دارد. عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با پیش‌بینی قیمت طلا و سکه طی روزهای آتی، خاطرنشان کرد: تصور می‌کنم که تا شنبه قیمت‌ها رو به کاهش بگذارد و باید منتظر بمانیم و ببینیم بسته ارزی بانک مرکزی و نیز تحریم‌های پیش رو در ۱۳ آبان که مربوط به طلا و ارز است چه سرنوشتی را برای بازار طلا و سکه رقم خواهد زد.

۱۵:۳۰ ۱۰ مرداد ۹۷

کدام تحریم‌های آمریکا علیه ایران از ۱۶ مرداد و کدام تحریم‌ها از ۱۴ آبان اعمال خواهند شد؟

 

قیمت دلار و قیمت سکه 97/05/10,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

۱۵:۲۵ ۱۰ مرداد ۹۷

جدیدترین قیمت دلار و سکه در بازار آزاد

قیمت سکه و قیمت طلا؛ امروز چهارشنبه دهم مرداد ماه هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با نرخ... کلیک کنید.

۱۴:۳۰ ۱۰ مرداد ۹۷

گمانه‌زنی‌ها از جزئیات بسته جدید ارزی/ خبرهای خوب در راه است؟

بر اساس خبرهای رسیده دولت بنا دارد قیمت ارز تک نرخی را از ۴۲۰۰ تومان به ۵۵۰۰ تومان تغییر دهد. این سیاست ارزی البته هنوز تایید نشده و فقط در حد یک گمانه زنی است. از دیگر گمانه زنی ها درباره بسته جدید ارزی به پمپاژ ارزی از سوی پتروشیمی ها و فولادی ها مربوط می شود؛ شنیده شده شرکت های پتروشیمی، فولادی و معدنی ۲۰ درصد از صادارات خود را به نرخ طرح های توسعه ای و ۲۰ درصد را با نرخ بازار ثانویه می توانند بفروشند. البته این شرکت ها باید ۶۰ درصد باقی مانده از منابع ارزی خود را با نرخ ۵۵۰۰ تومان به بازار ثانویه بدهند. فعالان بازار معتقدند در صورتی که بسته جدید ارزی دولت هم مشابه بسته های قبل باشد بازار رنگ آرامش را به خود نخواهد دید. از روزی که اعلام شد، دولت بنا دارد بسته جدید ارزی خود را رونمایی کند، سیر نزولی در بازار طلا و ارزی که پیش از این رکوردهای عجیب و غریب به ثبت رسانده بودند، آغاز شد. برهمین اساس، دلار از سقف قیمتی ۱۲ هزار تومان تا نزدیک ۱۰ هزار تومان عقب نشینی کرد و قیمت سکه نیز که تا ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم بالا رفته بود به کمتر از ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان سقوط کرد. همچنین شاخص بورس نیز روند صعودی پر قدرتی را همزمان با اعلام خبر رونمایی از بسته جدید ارزی، پیش گرفت. ولی بعد از اینکه گمانه زنی رسانه ها درباره تکرار سیاست های غلط ارزی در محافل خبری مطرح شد، سیر صعودی در بازار قیمتی طلا و ارز آغاز شد. در بورس هم معامله گران با احتیاط بیشتری عمل کردند. بنابراین، دلار بار دیگر روند افزایشی بخود گرفت و به ۱۱ هزار تومان هم نزدیک شد؛ سکه نیز تا پیش از ظهر در تلاش برای عبور از ۴ میلیون تومان بود و به هدف خود رسید. برخی از کارشناسان اقتصادی به دولت توصیه کردند که از تکرار سیاست غلط ارزی که در گذشته هم اجرا کرد، بپرهیزد. فعالان بازار می گویند: دولت باید طرف عرضه ی ارز در بازار را تقویت کند تا مانع از التهاب های ارزی شود. فروش ارز پتروشیمی ها و فولادی ها در بازار ثانویه یکی از راه های پیشنهادی فعالان اقتصادی به دولت است و معتقدند با این روش طرف عرضه تقویت شده و به دنبال آن قیمت های کاذب از بین می رودو هرچند بسیاری این فرایند را به سود پتروشیمی ها و فولادی ها می دانند و می گویند سود اصلی این کار به جیب پتروشیمی ها می رود و موید آنهم افزایش ارزش سهام شان در بورس است. ولی کارشناسان اقتصادی به دولت پیشنهاد داده اند در صورت عملی شدن این سیاست، مالیات پتروشیمی ها را افزایش دهند.

۱۳:۰۰ ۱۰ مرداد ۹۷

۳۰ درصد کارخانجات آب معدنی تعطیل شدند

دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی کشور با اعلام اینکه نامه نگاری های مختلفی برای کاهش قیمت مواد اولیه واحدهای تولیدی آب معدنی انجام داده ایم، گفت: ۳۰ درصد کارخانجات آب معدنی تعطیل شده اند. ایمان فروهر در گفت‌وگو با تسنیم با گلایه از اینکه قیمت مواد اولیه واحدهای آب معدنی رشد ۱۰۰ درصدی داشته است، اظهارداشت: در سال گذشته قیمت هر کیلو مواد اولیه واحدهای آب معدنی ۴۴۵۰ تومان بود اما امسال قیمت به کیلویی ۲۶ هزار تومان رسیده است. وی با بیان اینکه برخی از واحدهای تولیدی آب معدنی افزایش قیمت را اعمال و تعدادی دیگر هم فعالیت خود را تعطیل کرده‌اند، افزود: مابقی واحدها هم نیمه تعطیل به فعالیت می‌پردازند. دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی کشور با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی چاره ای جز افزایش قیمت ندارند، گفت: تعزیرات بدون توجه به افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مواد اولیه مانع افزایش قیمت ها شده که این امر هیچ استدلالی ندارد. وی با اعلام اینکه نامه نگاری‌های مختلفی برای کاهش قیمت مواد اولیه واحدهای تولیدی آب معدنی انجام داده‌ایم، گفت: هنوز به هیچ نتیجه ای نرسیده ایم و حتی از مجموع ۱۷۰ کارخانه ۳۰ درصد آنها تعطیل شده است.

۱۰ مرداد ۹۷

کاخ سفید: به فشار به ایران ادامه خواهیم داد

«هوگان گیدلی» معاون سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه گفت سیاست دولت آمریکا در قبال ایران تغییری نکرده و واشنگتن قصد دارد به اعمال تحریم و فشار به ایران، ادامه دهد. *وی در توضیح خواسته‌های ترامپ گفت: «اینکه ایران به فعالیت‌های ثبات‌زدا، به اقداماتی که آن‌ها را به بزرگترین حامی دولتی تروریسم بدل کرده، پایان دهد. او دقیقا به همین دلیل، در برابر ایران بسیار قاطع بوده است. او از توافق با ایران خارج شد، که همانطور که اکنون شاهدیم، به جای آنکه مسیر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را مسدود کند، این مسیر را هموار کرده بود.» *این مقام کاخ سفید افزود: «او در حمله هدفمند به سوریه، یعنی یکی از متحدان ایران است، با برخی از شرکا و متحدان ما همراه شد. ما تحریم‌ها علیه ایران را تشدید کردیم و برخی از شراکت‌هایمان را تقویت کردیم تا فشار بیشتری به ایران تحمیل کنیم.» *گیدلی ادامه داد: «بنابراین، این [روند] ادامه دارد. اما، همانطور که او دیروز در نشست خبری دوجانبه [با نخست‌وزیر ایتالیا] گفت، او خواهان ملاقات است و می‌خواهد راه‌حلی بیابد. زمانی که اعلامیه‌ای [در این مورد] داشتیم، شما را در جریان خواهیم گذاشت.»

۱۳:۴۰ ۱۰ مرداد ۹۷

ادامه اوج گیری بورس با پرواز ۲۷۷۸ واحدی شاخص/شیمیایی‌ها، سکاندار تقویت نماگرهای بازار

در جریان معاملات آخرین روز داغ ترین هفته بورسی سال، تمام نماگرها صعود پُرقدرتی را ثبت کردند. *در این بین با بازگشایی نمادهای مطرحی همچون «فولاد»، «فملی» و «کگل» شاهد رشد حجم و ارزش معاملات خرد تا مرز ۸۸۰ میلیارد تومان بودیم. *گفتنی است جو مثبتی که از ابتدای هفته در فضای معاملاتی گروه های فلزی-معدنی، شیمیایی و پالایشی آغاز شده بود تا پایان امروز بدون افت قابل ملاحظه ای ادامه یافت. *از این رو دادوستدهای پُرحجم در نمادهای «فارس»، «پارس»، «تاپیکو» و «کگل» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل اعمال کردند. *اما نکته جالب توجه بازار امروز افزایش فشار فروش مقطعی در اواسط بازار بود که البته این عرضه تداوم نیافت. *گفتنی است جو غالب در بین فعالان بازار امروز، پُررنگ‌تر شدن فضای بیم و امید از محتویات بسته اصلاحات ارزی دولت در ابتدای هفته آینده بود.

۱۳:۰۰ ۱۰ مرداد ۹۷

طلا تعطیل شد!

مشاهدات میدانی خبرنگار ایسنا حاکی از سرگردانی مردم و فروشندگان طلا دارد تا جایی که نوسانات اخیر و قیمت های حبابی که مسئولان از آن یاد می‌کنند، اکنون حال خوشی برای فروشندگان و مشتریان نگذاشته و نگرانی از آینده طلا بر زندگی مردم تاثیر گذاشته است. براساس این گزارش، طلافروشان ادعا می کنند که در گاوصندوق های خود هیچ سکه ای ندارند و در عمل دیگر سکه خرید و فروش نمی شود. یکی از فروشندگان در بازار طلای میدان نقش جهان، به خبرنگار ایسنا گفت: از زمانی که معاملات و فروش آتی سکه از سوی دولت متوقف شد، قیمت طلا به یک باره بالا کشید. وی با بیان اینکه بازار طلا دیگر قابل پیش بینی نیست و خرید و فروشی انجام نمی شود و رکود به طور کامل بر بازار طلای اصفهان حاکم است، افزود: طلافروشندگان لحظه به لحظه بازار ثانویه ارز و همچنین سخنان ترامپ رییس جمهور آمریکا را رصد می کنند. وی در خصوص اینکه چرا سکه خرید و فروشی نمی شود، گفت: بیشتر مغازه داران سکه ندارند، البته برخی طلافروشندگان شاید سکه داشته باشند، اما به دلیل نوسانات لحظه ای نرخ طلا و ارز حاضر به فروش نیستند چرا که متضرر می شوند. در حال حاضر مردم تنها ناظر ویترین های براق و درخشان در بازار هنر اصفهان هستند، بازاری که تا چند سال پیش محل گذر و خرید نوعروسان برای تهیه حلقه و سرویس طلا ازدواجشان بود، اما اکنون در بی ثباتی و افزایش عجیب نرخ طلا مشتریان و تقاضای آنها در بازار به حدی کاهش یافته که طلافروشان صبح به صبح تنها ویترین های خود را می چینند، اما با روشن کردن تنها یک چراغ در عمل بساط معامله آنها تعطیل است. یکی دیگر از فروشندگان طلا در بازار هنر اصفهان با گلایه از وضعیت بازار طلا و نحوه دریافت مالیات بر ارزش افزوده و تقاضایی که دیگر از مشتریان واقعی دیده نمی شود، گفت: حدود دو هفته پیش به نشانه اعتراض، کرکره مغازه های خود را پایین کشیدیم و بازار تعطیل شد، اما با تذکر مسئولان و اتحادیه، دوباره به بازار برگشتیم، با این وجود مشتری برای خرید وجود ندارد. بازار ملت دیگر بازار طلای اصفهان در چهار باغ نیز شرایطی همین گونه دارد ویترین های خالی از درخشش طلا، سکوتی عجیب را بر بازار حکمفرما کرده است. یکی از فروشندگان طلا به خبرنگار ما گفت: رونق بازار ما از سکه افتاده و با این شرایط خرید و فروشی نداریم؛ نه قیمت ها ثبات دارد و نه مردم دیگر قادر به خرید هستند. خانمی حدود ۵۰ سال به خبرنگار ما، گفت: متاسفانه به دلیل تاخیر در پرداخت کرایه خانه خود مجبورم تکه ای از پس انداز طلای خود را بفروشم، اما مغازه داران زیر بار خرید نمی روند! به نظر می رسد دولت باید به جای تصمیمات لحظه ای در اقتصاد، امروز با کمک گرفتن از نخبگان اقتصادی به فکر تخلیه حباب بازارها باشد، چرا که با تداوم بی ثباتی قیمت ها و تشدید رکود در آینده‌ای نزدیک شاهد بیکاری سنگینی در کشور خواهیم بود.

۱۲:۱۰ ۱۰ مرداد ۹۷

سلاح‌ورزی: مذاکره آرامش را به بازار برمی‌گرداند

حسین سلاح‌ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران: *با توجه به این‌که رفتار و گفتار ترامپ آمریکا صادقانه نیست، هیچ دلیلی ندارد که ما بخواهیم واکنش عجولانه‌ای نشان دهیم. *ما می‌توانیم با صبر و متانت و بدون ذوق‌زدگی شرایط را در خصوص این‌که یک مذاکره‌ای که منجر به حفظ حقوق ملت ایران باشد، اعلام کنیم. در مجموع این‌گونه رفتارها نشان داده که به بازگشت آرامش به بازار کمک می‌کند.

۱۱:۵۵ ۱۰ مرداد ۹۷

قیمت دلار و طلا در بازار

 

قیمت دلار و قیمت سکه 97/05/10,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
قیمت دلار و قیمت سکه 97/05/10,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
قیمت دلار و قیمت سکه 97/05/10,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

۱۰:۴۰ ۱۰ مرداد ۹۷

شایعه گرانی بنزین تکذیب شد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: *شایعات مبنی بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی در کشور بی اساس است. *هیچ بحثی در رابطه با افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین در سطح دولت و مجلس مطرح نبوده است. *موضوع مورد بحث فعلی راهکارهای کنترل مصرف سوخت و توزیع مناسب فرآورده‌های نفتی در سطح کارشناسان، سیاست گذاران و مسئولان بوده است.

۱۰:۳۰ ۱۰ مرداد ۹۷

رایزنی با قوه قضاییه برای برخورد با اخلالگران بازار

رییس مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۰ مردادماه) مجلس شورای اسلامی گفت: *نامه ای از سوی نمایندگان مجلس در خصوص تغییر تیم اقتصادی به رئیس جمهور داده شده است. *حق می دهیم که در این شرایط باید تیم قوی در بخش های مختلفی که به اقتصاد مربوط است، فعال شود. *پیگیری ها برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور ادامه خواهد داشت. *در خصوص برخورد با اخلالگران اقتصادی با قوه قضاییه نیز صحبت شده و به زودی ضوابطی را اعلام خواهند کرد تا براساس آن بتوانند برخورد سریع تر و جدی تری را با اخلال گران بازار داشته باشند که البته این اقدامات تا شنبه انجام خواهد شد.

۱۰:۲۰ ۱۰ مرداد ۹۷

روز مهم بازار جهانی ارز

پس از صعود شاخص دلار در شب گذشته به لطف انتشار گزارش اطمینان مصرف‌کنندگان آمریکا، این نماگر در آستانه برگزاری نشست فدرال رزرو روندی باثبات را تجربه می‌کند.

قیمت دلار و قیمت سکه 97/05/10,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

۱۰:۱۰ ۱۰ مرداد ۹۷

مدیرعامل بورس کالا: بازار آتی، ابزار مهار نرخ سکه است

سلطانی‌نژاد، مدیرعامل بورس کالا: *بازار آتی بورس، ابزاری برای مهار قیمت سکه به شمار می رود و از مزایای راه اندازی آن، دور نگه داشتن افراد سفته باز از بازار نقد است. *این ادعا که معاملات آتی سکه بورس کالا باعث افزایش قیمت سکه و خط دهی به بازار نقد شده است، «نه از لحاظ نظری و نه عملی درست نیست». *باید توجه داشت که ساعت کار بازار آتی سکه در ایران پس از بازگشایی بازار نقد است، بنابراین نمی تواند بر بازار نقد تاثیر گذار باشد. *بخش قابل توجهی از افرادی که دنبال سفته بازی‌اند، در بازار آتی فعالیت می کنند که باعث می شود وارد بازار نقد نشوند. *تجربه نشان داده هر جا کالا در مقابل حجم پول قرار گرفته است، کالا بازنده شده و پول همه کالا را بلعیده است که نتیجه آن افزایش بی رویه قیمت می‌شود.

۰۹:۴۵ ۱۰ مرداد ۹۷

نرخ ارز رسمی/ دلار ۴۴۰۹ تومان شد (چهارشنبه ۱۰ مرداد)

ارزش ۲۰ ارز در بازار بین بانکی با روند صعودی و ارزش ۱۸ ارز در بازار با روند نزولی کار خود را آغاز کرد. برای دیدن نرخ سایر ارزها کلیک کنید.

۰۹:۴۰ ۱۰ مرداد ۹۷

در عرض ۴۸ ساعت آهن هزار تومان گران شد/ مرجع تعیین قیمت پایه آهن در بورس مشخص نیست

محمد آزاد، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات: *اوضاع نابسامان اقتصادی سبب شده که قیمت‌ها مرتبا توسط تولیدکنندگان افزایش پیدا کند ضمن آنکه بورس کالا نیز در این افزایش قیمت‌ها بی‌تاثیر نیست. *صادرکنندگان کالای خود را مستقیما از تولیدکننده دریافت می‌کنند و کالایی که در بورس عرضه می‌شود انحصارا برای مصرف داخلی است اما معلوم نیست که بر چه اساس قیمت آن با نرخ جهانی محاسبه می‌شود در حالی که مصرف‌کننده ایرانی است و ریال پرداخت می‌کند. *خواسته ما این است که وزارت صنعت یک قیمت پایه تعیین کند و بعد آن را در تابلوی بورس عرضه کند. اکنون نیز قیمت پایه وجود دارد و مزایده انجام می‌شود اما هیچ کس نمی‌داند که چه مرجعی این قیمت پایه را تعیین کرده و بورس نیز از مسوولیت آن شانه خالی می‌کند. *از طرف دیگر کاهش ارزش پول کشور و نقدینگی سرگردان سبب شده که در کمتر از یک ماه گذشته شاهد افزایش ۲۰ درصدی قیمت آهن باشیم ضمن آنکه افزایش قیمت دلار سبب شده که در ۴۸ ساعت گذشته شاهد افزایش هزار تومانی قیمت آهن باشیم.

۰۹:۴۰ ۱۰ مرداد ۹۷

ثبت رکورد خیره‎کننده در بورس تهران؛ رشد ۲۵۰۰ واحدی شاخص در ۵ دقیقه

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تا به این لحظه تعداد ۴۱۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۱۴۴میلیارد تومان در ۱۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با ثبت رشد ۲۷۵۱ واحدی در ارتفاع ۱۲۳هزار و ۹۲۴واحد قرار گرفته است.

۰۹:۳۰ ۱۰ مرداد ۹۷

اختلال ترانزيت بين‌المللی در پی افزايش نرخ ارز

پاي تلاطمات ارزي به مرز هم كشيده شد. از پايان سال گذشته بود كه با افزايش بي‌ضابطه نرخ ارز و قاچاق‌اعلام‌شدن خريد و فروش دلار... کلیک کنید.

۰۹:۰۰ ۱۰ مرداد ۹۷

ممنوعیت خرید و فروش ارز در فرودگاه

سردار حسن مهری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره فعالیت برخی افراد سودجو در فرودگاه‌های بین المللی و فروش دلار و ارز اظهارکرد: خرید و فروش دلار و ارز در فرودگاه‌های کشور ممنوع است و اگر فردی در فرودگاه اقدام به خرید و فروش دلار کند ماموران پلیس حتما با آن برخورد خواهند کرد. وی با بیان اینکه مبلغ این معامله و مقدار ارز تبادل شده در آن برای پلیس فرقی ندارد، گفت: به طور کلی بحث درباره ممنوعیت فروش دلار و ارز است و نباید در فرودگاه ها چنین معامله ای انجام شود، بنابراین دیگر تفاوتی ندارد که مبلغ این معامله چقدر است. فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه شهروندان و مسافران باید ارز مورد نیاز خود را از محل های مجاز و قانونی تهیه کنند، خاطرنشان کرد: چندی پیش یک راننده‌ تاکسی که اقدام به فروش ارز در یکی از فرودگاه‌ها کرده بود، دستگیر شد، موارد دیگری هم از خرید و فروش ارز در فرودگاه‌ها داشتیم که با آن برخورد شده و پس از تشکیل پرونده متهمان به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

۰۸:۵۰ ۱۰ مرداد ۹۷

ترامپ: ایران به‌زودی با آمریکا مذاکره می‌کند

به گزارش رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در تازه‌ترین اظهارنظر درباره مذاکره احتمالی با ایران، گفته است که «احساس می‌کند ایرانی‌ها به زودی با آمریکا صحبت خواهند کرد». ترامپ، سه‌شنبه‌شب در یک گردهمایی سیاسی در فلوریدا گفت: «احساس من این است که آنها به‌زودی با ما صحبت خواهند کرد. شاید هم نه، اما این هم عیبی ندارد».

۰۸:۴۰ ۱۰ مرداد ۹۷

بانك مركزي توانايي بازارگرداني ندارد

محمدحسين حسين‌زاده‌بحريني، رييس كميته پولي و بانكي مجلس گفت: بانك مركزي به عنوان مدير و متولي بازار ارز در اين عرصه غايب است و اين يك نقيصه مهم به شمار مي‌رود. تصميم دولت براي عرضه ارز به نرخ ثابت براي تمام مصارف و به هر ميزان نادرست بود. بازار ارز نيازمند مديريت فعال و نه منفعلانه بانك مركزي است. حذف صرافي‌ها از بازار ارزي كشور به هيچ وجه درست نبود. مهارت فني‌اي كه مي‌تواند در كشور بازارگرداني كند، در بانك مركزي وجود ندارد. او افزود: اگر پتروشيمي‌ها ارز حاصل از صادرات‌شان را به قيمت آزاد بفروشند، ما به التفاوت ۸۰ هزار ميليارد توماني ايجاد مي‌شود كه در حقيقت آن را از بخش توليد دريغ كرده‌ايم و به واردكنندگان داده‌ايم. چنانچه پتروشيمي‌ها ارزشان را در بازار ثانويه عرضه كنند، نرخ ارز كاهش مي‌يابد و بازار به آرامش مي‌رسد. تلاش‌هاي سه ماهه در حال نتيجه دادن است و دولت پذيرفته تا تصميمات كميسيون اقتصادي مجلس را در حوزه بازار ارز اجرا كند.

۰۸:۳۰ ۱۰ مرداد ۹۷

مانع مالیاتی عرضه اوراق پیش‌فروش سکه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، مشکل مالیاتی را مانع اجرای طرح اوراق پیش‌فروش سکه دانست و گفت: با رفع این مشکل به‌طور حتم این طرح اجرایی می‌شود.شاپور محمدی در‌ گفت‌وگو با «ایبِنا» درباره دلیل عدم‌اجرای طرح اوراق پیش‌فروش سکه که در راستای ایجاد تعادل قیمت سکه در دستورکار بانک مرکزی قرار گرفت و تاکنون اجرایی نشده، توضیح داد: بورس کالا آمادگی اجرای این طرح را دارد؛ اما در حال حاضر بحث مهم مشکل مالیاتی و تعیین تکلیف این موضوع است که پس از حل آن، به‌طور حتم این طرح اجرایی خواهد شد.رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره ورود ارز پتروشیمی به بورس گفت: این موضوع باید از سوی همکارانی که مسوولیت قانونی در این زمینه دارند، ازجمله بانک مرکزی اعلام شود.براساس این گزارش مقرر بود، بانک مرکزی با هماهنگی بورس و اوراق بهادار از ۱۰ تیرماه در اقدامی جدید، امکان عرضه تمامی حواله‌های پیش‌فروش‌شده سکه را در بورس فراهم کند و این اوراق پس از موعد سررسید در حکم مالکیت سکه طلا قابل‌خرید و فروش باشد؛ اما اجرای این طرح با تاخیر مواجه شد و تاکنون نیز اجرایی نشده است.

۰۸:۲۰ ۱۰ مرداد ۹۷

شکست تلاش‌های مقاومتی افزایش‌های بازار؟

به گفته فعالان، روز گذشته معامله‌گران افزایشی از طریق دو رویکرد در برابر نزول قیمت سعی کردند مقاومت کنند. در اولین گام، آنها تلاش کردند سیگنال رئیس‌جمهور آمریکا به بازار را کم‌اثر کنند. بیشتر آنها عنوان می‌کردند اتفاق جدیدی رخ نداده است و ایران تمایلی به مذاکره ندارد. در گام دوم، آنها بیشتر سخنان وزیر امور خارجه آمریکا را برجسته کردند. با این حال، بازار به جوسازی‌های این دسته از معامله‌گران توجهی نشان نداد و از ابتدای روز سه‌شنبه فروشندگان زیادی به بازار هجوم آوردند که نتیجه آن نزول شدید قیمت‌ها در دو بازار سکه و ارز بود. به‌عنوان مثال، یورو که روز دوشنبه در مقطعی به مرز ۱۳ هزار تومانی رفته بود، روز سه‌شنبه حتی تا انتهای کانال ۱۱ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد.موج دوم مقاومت معامله‌گران افزایشی از بعدازظهر آغاز شد؛ جایی که مردم عادی تقریبا از بازار خارج شده بودند. آنها در این ساعات سعی کردند با افزایش خریدهای خود از قیمت سکه و دلار حمایت کنند و هر دو را از کف روزانه بالا بکشند. این دسته تا حدی در این مسیر موفق شدند. با این حال، باید دید بازار در روز چهارشنبه جوسازی این دسته را جدی خواهد گرفت یا تحت‌تاثیر احتمال افزایش عرضه ارز در هفته آینده عقب‌نشینی قیمتی ادامه خواهد یافت.یکی از عوامل مهمی که در روز گذشته در افت قیمت دلار موثر بود به نزول قیمت حواله درهم برمی‌گشت. حواله درهم در این روز از مرز مهم ۳ هزار تومانی پایین رفت و در مقاطعی از روز حتی به کانال۲ هزار و ۸۰۰ تومانی سرک کشید.

  • 47
  • 27
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲۶
در انتظار بررسی: ۳۹
غیر قابل انتشار: ۳۷
جدیدترین
قدیمی ترین
بنظر من آنهایی که سکه جمع کردن الان زودتر بفروشند زیرا مطمئنا تا زیر دو میلیون پایین میاد و اون بدبختهایی که مهریه (سکه)میدن از زندان آزاد بشن-خدا لعنت کنه اونا بی رو که سکه انبار میکنن و بفکر بقیه نیستن.....
بنظر من آنهایی که سک...
تا زیر ۲ میلیون؟!! سکه در خوشبینانه ترین حالت تا پایان سال به بالای ۵ میلیون تومان نمیرسد. الان خرید و فروش سکه سود بسیار بالایی دارد و مردم هم این را میدانند و هیچکس به حرف شما توجه نخواهد کرد. زودتر بفروشید!!
من از مردم خواهش می کنم در این شرایط بیخود تنش و جو ایجاد نکنند. قیمت دلار تا ۷۰۰۰ و قیمت سکه تا سه میلیئون برای پایین آمدن جا دارد و باید پایین بیاید و در این نرخها مستقر شود تا اقتصاد آرامش یابد. بیشتر افزایش قیمت هم صرفا عامل روانی داشت و نه واقعیت اقتصادی.
آدرس بده بیاییم دلار بخریم ولی نداشتی میام .........
جنگ الان همین فشار اقتصادی است. دیگه کسی با تسلیحات نمیجنگه
امنیت خوبه ولی نه با شکم گشنه و جوان بیکار
من واقعا با جنک موافق نیستم انهایی که جنک میخوان جیبشون پر خانواده هاشون تو اروپا می خوان جنک بیندازن کند کاری های خودشان به فراموشی سپرده بشه واما تمام این مشکلات ارزی سکه ماشین خانه از زیر سر اقای سیف در امده همیشه درخت را از توی درخت کرم میخوره نا از بیرون تمام ازن کار ها زیر سر خودشنو
جنگ جنگ تا پیروزی چه جنگ فیزیکی چه اقتصادی وسلام
جنگ جنگ تا پیروزی چه...
جنگ فقط خرابی آوارگی داره
حالا بای دست به دست بزارید نگاه کنیددلار داره همینجوری میره بالاپولدار دار پول دارتر میشه،مردم همینجوریم به نون شبشو محتاجن مسولین هم فقط جلسه ناهار میزارن
حالا بای دست به دست ...
آفرین خدا خیرت بده
جنگ برا مسئولین جنگ طلب همش منفعته، دلار میره بالاتر اموالشون چند برابر میشه خونواده وبچه هاشونم که ایران نیستن تاجنگ روشون تاثیری دا‌شته باشه.اون وقتم همین قشر آسیب دیده از گرانیها و اوضاع بد اقتصادی بچه هاشونو به جبهه خواهند فرستاد وبار اوضاع بدی رو که آقا ها وآقازاده ها به وجوجود آوردن به گرده خواهند کشید.
جنگ برا مسئولین جنگ ...
احسنت
به درک که دلار شد ۱۲ تومن عوضش امنیت داریم
به درک که دلار شد ۱۲...
لیاقت همین را هم نداری. یمن و افغانستان امنیت ندارند. اما عوضش ارزش پولشان کم نشده!
قیمت واقعی دلار همان ۴۲۰۰ جهانگیریه من دارم هرکی خواست بگه
قیمت واقعی دلار همان...
خخخخخخخخخخخ
قیمت واقعی دلار همان...
سلام.میشه تلفنتونو بفرمایید.
قیمت واقعی دلار همان...
سلام دوس عزیز اگر واقعا با این قیمت دارید شماره تماس و ادرس بذارید برا خرید میخوام
موقعی که به روحانی رای میدادی فکر اینجاش هم میکردید حداقل زمان احمدی نژاد دلار ۳ تومن بود
شما بهتره اینهمه مادی نباشید ما باید جلوی زور و قدرتها بایستیم ما برای این انقلاب شهید دادیم هشت سال با کل دنیا جنگدیم حالا آمریکا که عددی نیست یک موشک بزنید توی این ناوها تو خلیج فارس همشونو رو به درک بفرستید دورد بر رزمندگان اسلام
شما بهتره اینهمه ماد...
عریزم عمار جون با یه موشک نمیشه آمریکا رو به درک فرستاد یه کم فکر کن
شما بهتره اینهمه ماد...
به درک....من دانشجوو پول ندارم چیکار کنم...ها بگوو چه غلطی کنم ..... چرا مسئولین گشنگی نکشیدن تصمیم گرفت
شما بهتره اینهمه ماد...
متاسفانه شما نمیدونی جنگ چیه و چه اثاری داره ؟؟!!! فگر کردی جنگ دوتا موشکه که میزنن به هم و تموم میشه ؟!! جنگ روی مردم اثیر غیر قابل جبرانی داره دوست من ما چند سال پیش جنگمون تموم شد؟ ولی میبینی که وضعیت خرمشهر ابادان و ... چه جوریه ؟! جنگ خوب نیست فرقی هم نداره ما اسیب ببینیم یا مردم امریکا یا مردم هر کشور دیگه ای جنگ خوب نیست اینقدر دنبال جنگ نباشیم این اقایونی که هرروز وعده ی پرتاب موشک وشروع جنگ از طرف ملت میدن با کدوم انتخابات نماینده ملت شدن که از طرف ملت صحبت میکنن!
چرا از مذاکره میترسید چرا مردم باید پای ادعاهای شما باشند چرا موقع برجام موشک هوا میکردید و همش تهدید میکردید کی میخواد جواب بده
متاسفم برای خودم که به روحانی رای دادم درود بر محمود احمدی نژاد
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کودایی بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

ادامه
افتخارات یوسف نوری,تحصیلات یوسف نوری,سوابق علمی و پژوهشی یوسف نوری بیوگرافی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۰

زادگاه:ایلام

ملیت:ایرانی

سمت:سیاست مدار و مدیر اجرایی

دین:اسلام

ادامه
حضرت شیث,بیوگرافی حضرت شیث,زندگینامه حضرت شیث بیوگرافی حضرت شیث، فرزند حضرت آدم علیه السلام

پدر:آدم

مادر:حوا

کنیه:هبة الله

سن:بیش از ۹۰۰ سال

محل دفن:کوه ابوقبیس

ادامه
عنصری بلخی,زندگینامه عنصری بلخی,آثار ابوالقاسم حسن عنصری بلخی زندگینامه عنصری بلخی (ملک الشعرا) و آثار او

نام:ابوالقاسم حسن بن احمد عنصری بلخی

لقب:عنصری بلخی

زاده:۳۵۰ هجری قمری

زادگاه:بلخ

سمت:شاعر پارسی گوی بلخ

وفات:۴۳۱ هجری قمری

ادامه
ابومعشر بلخی,بیوگرافی ابومعشر بلخی,زندگینامه ابومعشر بلخی زندگینامه ابو معشر بلخی بهمراه فعالیت هایش

زادگاه:بلخ

سمت:منجم ایرانی

دوره:خلافت المعتز بالله تا خلافت معتمد رییس منجمان بغداد

ملیت:ایرانی

وفات:واسط

ادامه
تریپل اچ,بیوگرافی تریپل اچ,زندگینامه تریپل اچ بیوگرافی تریپل اچ قهرمان کمربند wwe سنگین‌وزن جهان (+ تصاویر)

زاده:۲۷ ژوئیهٔ ۱۹۶۹

زادگاه:Nashua, New Hampshire

پیشه:کشتی گیر حرفه ای آمریکایی

ملیت:آمریکایی

قد:۱۹۳ سانتیمتر

ادامه
فعالیت های صالح حردانی,صالح حردانی تیم ملی,صالح حردانی و برادرش بیوگرافی صالح حردانی فوتبالیست دفاع راست کشور (+ تصاویر)

زاده:۲۴ شهریور ۱۳۷۷

زادگاه:دیشموک

ملیت:ایرانی

پیشه:فوتبالیست

قد:۱۷۶ سانتی متر

ادامه
ویژه سرپوش