پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
۱۵:۵۳ - ۱۱ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۷۳۰
اخبار فلزات، طلا و ارز

علت افزایش عجیب قیمت سکه چیست؟/ قیمت جهانی طلا ۷.۵ دلار گران شد

نرخ سکه طلا
محمد کشتی آرای - نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران علت افزایش قیمت روز گذشته را اینگونه تشریح کرد که افزایش قیمت روز گذشته تحت تاثیر اخبار بحث شورای امنیت در رابطه با مسائل ایران بود. با توجه به اینکه دیشب این موضوع مطرح شد و اتفاق خاصی پیش نیامد روند افزایشی امروز(چهارشنبه) برعکس شده و نرخ ارز کاهش یافته است که به دنبال آن قیمت سکه و طلا نیز مجدد کاهشی شده‌اند.

نائب رییس دوم اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران با بیان این که روند نرخ سکه طلا همچنان سینوسی است، دلیل افزایش عجیب نرخ سکه در روز قبل را ناشی از خبرهای جلسه شورای امنیت ملی دانست که بعد از آن و آرام بودن شرایط، امروز روند نرخ وارونه شده و نسبت به روز قبل کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، روز قبل علیرغم اینکه پارامترهای موثر در نرخ سکه( قیمت ارز و نرخ انس جهانی) نسبت به روزهای قبلا از آن، کاهشی بودند اما نرخ سکه طلا افزایشی بود و به بیش از ۹ میلیون تومان رسید که با توجه به کاهشی بودن عوامل موثر در نوسانات قیمت سکه، عجیب به نظر می آمد.

در رابطه با علت این موضوع محمد کشتی آرای- نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران- در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه نوسانات و روند سیسنوسی قیمت ها همیشه حاکم بر بازار است، اظهار کرد :روز گذشته( سه شنبه) نسبت به روز قبل آن، قیمت انس جهانی پایین تر بود و ارز نیز در نوسان بود. این نوسانات سینوسی در ارز و قیمت طلای جهانی وجود دارد. این عوامل و نوسانات آن غیرقابل انکار و جزو لاینفک بازار شده اند. قیمت ارز بالا و پایین می رود و این نوسان بلافاصله بر روی قیمت سکه و طلا تاثیر می گذارد.  

وی علت افزایش قیمت روز گذشته را اینگونه تشریح کرد که افزایش قیمت روز گذشته تحت تاثیر اخبار بحث شورای امنیت در رابطه با مسائل ایران بود. با توجه به اینکه دیشب این موضوع مطرح شد و اتفاق خاصی پیش نیامد  روند افزایشی امروز( چهارشنبه) برعکس شده و نرخ ارز کاهش یافته است که به دنبال آن قیمت سکه و طلا نیز مجدد کاهشی شده اند.

کشتی آرای ادامه داد:البته نرخ جهانی امروز افزایشی بوده است اما به علت کاهش نرخ ارز، به نسبت روز قبل که نرخ سکه تا ۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان هم پیش رفت، نرخ سکه کاهش پیدا کرد و اکنون در محدوده هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قرار گرفته است که نسبت به آخربن معاملات روز قبل تقریبا ۲۵۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

طلا ۷.۵ دلار گران شد

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا سبب شده تا قیمت این فلز گران بها در جهان ۷.۵۱ دلار افزایش یابد و به ۱۷۸۸.۴۷ دلار در هر اونس برسد.

به گزارش فارس و به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز افزایش یافت و در اطراف بالاترین رقم ۸ سال گذشته در نوسان است.

علت این افزایش‌ها، تشدید ابتلای بیماری کرونا در آمریکاست که امید به بهبود سریع اقتصادی را کم کرده است و سرمایه‌گذاران را به سوی طلا به عنوان دارایی امن سوق داده است.  

                

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۷.۵۱ دلار افزایش ۱۷۸۸.۴۷ دلار فروخته شد. این فلز گرانبها  روز گذشته به ۱۷۸۵.۶ دلار که بالاترین رقم از اوایل اکتبر ۲۰۱۲  به شمار می رود، رسید.

کارشناس بیمارهای عفونی دولت هشدار داد اگر شیوع کنونی کرونا در آمریکا کنترل نشود، موارد جدید می‌تواند دو برابر شود.

استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری و جرم پاول، رئیس فدرال رزرو، دیروز متعهد شدند تا برای اقتصاد آمریکا کار بیشتری انجام دهند.

طلا از اقدامات گسترده محرک اقتصادی از سوی بانک‌های مرکزی سود می‌برد زیرا این فلز گران‌بها تاحدی زیادی به عنوان مانعی در برابر تورم و بازپرداخت ارز دیده می‌شود.

  • 17
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش