دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
۱۳:۵۱ - ۱۹ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۱۲۱۴
اخبار فلزات، طلا و ارز

قیمت طلا امروز (۹۹/۰۴/۱۹)؛ روند صعودی قیمت در بازارهای جهانی

افزایش قیمت جهانی طلا
هر اونس طلا ۱۸۱۳ دلار شد.

در حالیکه امیدها به ترمیم اقتصادی باعث افزایش اشتها برای ریسک پذیری شده قیمت طلا اوایل امروز کمی کاهش داشت، ولی نگرانی ها از افزایش موارد ابتلا به کرونا در جهان باعث شد تا قیمت ها مجددا روند صعودی خود را از سر بگیرد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالیکه امیدها به ترمیم اقتصادی موجب افزایش اشتها برای ریسک پذیری شده قیمت طلا اوایل امروز اندکی کاهش داشت، ولی نگرانی ها از افزایش موارد ابتلا به کرونا (corona) در جهان باعث شد تا قیمت ها مجددا روند صعودی خود را که از دیروز آغاز کرده باز یابند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر انس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۱۸۱۳ دلار و ۴۱ سنت رسید. روز گذشته قیمت فلز زرد به بالاترین رقم در طی حدود ۹ سال پیش یعنی ۱۸۱۷ دلار و ۷۱ سنت رسیده بود. قیمت طلا در معاملات آینده امروز و برای تحویل در ماه اوت با ۰.۱۰ درصد رشد به ۱۸۲۲ دلار و ۴۰ سنت رسید.

مقامات فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه از احتمال متوقف شدن روند ترمیم اقتصاد آمریکا سخن گفتند و تردیدها در خصوص دوام روند ترمیمی حاضر را دامن زدند.

افزایش قیمت جهانی طلا

تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در دنیا روز گذشته از مرز ۱۲ میلیون نفر گذشت که از این میان بیش از ۵۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. طلا معمولاً در میانه بحران های سیاسی و اقتصادی به محلی امن برای سرمایه گذاری تبدیل می شود و این مسأله از عوامل اصلی رشد قیمت فلز زرد در ماه های گذشته بوده است.

ثبت سفارش برای خرید ماشین آلات از ژاپن در ماه می نسبت به ماه پیش از آن ۱.۷ درصد رشد داشته است. این آمار میتواند بیانگر افزایش هزینه های سرمایه گذاری در طی ۶ تا ۹ ماه آینده باشد.

وزیر دارایی انگستان وعده داده که ۳۸ میلیارد دلار دیگر برای مقابله با بحران بیکاری هزینه خواهد شد.

در همین حال حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست بزرگ ترين صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز چهارشنبه با ۰.۲۷ درصد رشد به ۱۱۸۲.۱۱ تن رسید.

  • 23
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش