سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
۱۷:۵۰ - ۲۳ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۱۴۸۰
اخبار فلزات، طلا و ارز

نامه معاون دادستان کشور به جهانگیری؛ به داد بازار فولاد برسید/ میلگرد ۴ هزار تومان گران شد

وضعیت آشفته صنعت فولاد و قیمت میلگرد
معاون دادستان کشور در خصوص بازار فولاد و فروش رانتی در این صنعت، به اسحاق جهانگیری نامه نوشت.

معاون قضایی دادستان کل کشور در نامه ای به معاون اول رییس جمهور ، ساماندهی بازار فولاد و رفع رانت در فروش تولیدات صنایع بالادستی فولاد را خواهان شد.

به گزارش فارس، سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، ساماندهی بازار فولاد و رفع مشکل تامین مواد اولیه موردنیاز صنایع پایین دستی را خواستار شد.

وضعیت آشفته صنعت فولاد و قیمت میلگرد

در این نامه آمده است: ضمن تأکید بر این که مشکل فولاد ارتباطی به تحریم و ارز ندارد، استدعا دارم به داد بازار فولاد برسید. به علت عدم عرضه مواد اولیه، ویژه فروشی و ایجاد رانت فاجعه در تعطیلی صنایع پائین دستی تولید محصولات فولادی و بی کاری کارگران در راه است.

ستاد تنظیم بازار اخیراً مصوبه ای برای تنظیم بازار فولاد صادر کرد که بر اساس آن، عرضه شمش و اسلب فولادی فقط از طریق بورس کالا امکان پذیر است و تامین ارز و ورق موردنیاز واحدهای تولیدکننده لوازم خانگی منوط به ثبت اطلاعات تولید، توزیع، قیمت و موجودی این واحدها در سامانه جامع تجارت و سامانه جامع انبارها است.

به این ترتیب عرضه شمش فولاد و اسلب تنها از طریق بورس کالا امکان پذیر است و اگر عرضه ای در خارج از بورس صورت گیرد، تخلف محسوب می شود.

این مصوبه ستاد تنظیم بازار ۶ تیرماه به دستگاه های مرتبط و تولیدکنندگان ابلاغ شد.

فعالیت دلالان در ماه های گذشته بگونه ای بازار فولاد را به هم ریخته است که قیمت ورق فولادی در بازار داخلی حتی با قیمت ارز ۲۲ هزار تومانی نیز با فاصله از قیمت جهانی این محصول گران تر است.

رییس اتحادیه آهن‌فروشان: میلگرد ۴ هزار تومان گران شد/ روند افزایش قیمت در بازار غیرمنطقی است

وضعیت آشفته صنعت فولاد و قیمت میلگرد

معدن نیوز نوشت: رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با بیان این که در حال حاضر قیمت هر کیلو میلگرد به بیش از ۱۱ هزار تومان رسیده است، خاطر نشان کرد: این رقم در حالی در بازار به ثبت رسیده که دو هفته پیش قیمت هر کیلو میلگرد ۷۹۰۰ تومان بود.

حمیدرضا رستگار با اشاره به این که روند افزایش قیمت در بازار آهن غیر منطقی است، گفت: عدم عرضه شمش فولاد در بورس بهمراه افزایش قیمت دلار عاملی شده تا قیمت آهن و میلگرد در بازار رشد چشمگیری پیدا کند.

او با بیان این که در حال حاضر قیمت هر کیلو میلگرد به بیش از ۱۱ هزار تومان رسیده است، گفت: این رقم در حالی در بازار به ثبت رسیده که دو هفته پیش قیمت هر کیلو میلگرد ۷۹۰۰ تومان بود.

به گفته او، مشاهده بازار نشان می دهد ورق های آهنی بلند که چند هفته پیش ۸۵۰۰ تومان بود به کیلویی ۱۵ هزار تومان رسیده است.

  • 13
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش