جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
۱۶:۰۲ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۳۷۴
اخبار خواندنی ها و دیدنی ها

همه چیز در مورد زامبی های سریال The Last of Us؛ از انواع آن ها تا تفاوت و قدرتشان

زامبی,سریال The Last of Us
خطر اسپویل: در ادامه این مطلب ممکن است بخش هایی از اتفاقات اپیزود دوم سریال The Last of Us فاش شود.

اپیزود دوم سریال The Last of Us یا آخرین بازمانده از ما یک نوع جدید بسیار ترسناک از انسان های مبتلا شده به قارچ زامبی کننده را در یکی از پرتنش ترین سکانس های سریال معرفی می کند. در ماموریتشان برای رساندن الی به دست فایرفلای ها، جوئل و تس مجبور می شوند بین یک مسیر بلند اما کم خطر و یک مسیر کوتاه اما خطرناک یکی را انتخاب کنند. در ابتدا، این سه نفر مسیر طولانی اما کم خطرتر را در پیش می گیرند و در نهایت گله ای از انسان های مبتلا را بین خود و ساختمان ایالتی می بینند. بدین ترتیب جوئل، الی و تس به موزه ای می روند که نوع دیگری از انسان های آلوده در آن حضور دارند. در سکانسی که مستقیماً از نسخه بازی ویدیویی گرفته شده، این سه نفر باید از موزه عبور کنند تا به جایی که می خواهند برسند. در این مرحله از سریال است که الی با نوعی از انسان های مبتلا شده به قارچ زامبی کننده روبرو می شود که تا آن زمان تنها شایعاتی در موردشان شنیده بود: کلیکرها.

زامبی,سریال The Last of Us

کلیکرها چه تفاوتی با دیگر انسان های بیمار دارند؟

کلیکرها نوع متفاوتی از انسان های بیمار معمول موسوم به رانرها هستند، هم از لحاظ ظاهر و هم ویژگی ها. تفاوت کلیکرها با رانرها در این است که آن ها انسان هایی هستند که برای مدت طولانی تری به بیماری کوردیسپس مبتلا شده اند. اگر انسانی برای بیش از یک سال میزبان این قارچ باشد، قارچ کوردیسپس شروع به رشد در بیرون از بدن او می کند. این موضوع به رشد فزاینده قارچ در سر مبتلا شده، تمام چشم ها را در بر گرفته و میزبان را کور می کند. این موضوع، دلیل تفاوت ظاهری آن ها با رانرهایی است که ظاهراً انسانی تری دارند. رشد قارچی که کلیکرها را متفاوت می سازد نیز به عنوان نوعی زره عمل می کند. کشتن رانرها بسیار ساده تر است که با شلیکی خوب یا ضربه به مغزشان کشته می شوند. اما رشد قارچ در کلیکرها باعث می شود بدن آن ها مستحکم تر شده و حتی بعد از شلیک چند گلوله به سرشان، مغز آن ها هنوز دست نخورده باقی می ماند.

زامبی,سریال The Last of Us

چرا کلیکرها آن صدای خاص را تولید می کنند؟

نام کلیکرها در سریال The Last of Us به این خاطر به آن ها داده شده که صدایی شبیه کلیک تولید می کنند که بسیار متفاوت از جیغ ها و ناله های معمول رانرهاست. در شرایطی که قارچ کوردیسپس شروع به رشد روی چهره میزبان کرده و او را نابینا می سازد، کلیکرها به عنوان ابزاری برای موقعیت یابی یا شناسایی فاصله با اشیاء اطرافشان بر اساس انعکاس صدا از آن ها از این صدای خاص استاده می کنند، قابلیتی که با نام echolocation شناخته می شود. این تکنیک توسط بسیاری از جانوران در دنیای واقعی استفاده می شود که از امواج صوتی بازگشتی از اشیاء استفاده کرده و از موج بازگشتی برای تشخیص فاصله تا آن شیء، اندازه و مکان آن استفاده می کنند. این قابلیت کلیکرها به شکلی موثر به آن ها امکان می دهد که از صدا به عنوان نوعی بینایی موثر استفاده کنند.

در حالی که کلیکرها عمدتاً از صدا برای شناسایی موقعیت مکانی شکار خود استفاده می کنند، این تکنیک محدودیت هایی نیز دارد، همان چیزی که در اپیزود دوم The Last of Us دیدیدم، جایی که یک کلیکر فاصله ای بسیار نزدیک با سه شخصیت اصلی دارد اما علیرغم داشتن قدرت مکان یابی انعکاسی نمی تواند حضور آن ها را تشخیص دهد تا اینکه الی با صدای بلند نفس کشیده و فاش می کند که آن ها زنده بوده و یک سری جنازه بی جان نیستند. همانند مکان یابی طعمه، قدرت مکان یابی انعکاسی کلیکرها برای مسیریابی نیز استفاده می شود. بدون این قابلیت، کلیکرها بی هدف به دیوارها و اشیاء برخورد می کردند. اما همانطور که در اپیزود دوم دیدیم، کلیکرها می توانند در جاهای شلوغ و محدود نیز از طریق همین صدای کلیک مانند، مسیر خود را پیدا کنند.

زامبی,سریال The Last of Us

قدرت واقعی کلیکرها در سریال The Last of Us چقدر است؟

موضوع کلیدی که کلیکرها را از رانرها در نسخه سریالی و بازی ویدیوی آخرین بازمانده از ما متفاوت می سازد قدرت آن هاست. اپیزود دوم The Last of Us نشان می دهد که کلیکرها هم از لحاظ قدرت فیزیکی و هم توانایی مقاومت در برابر صدمه و آسیب قوی تر هستند. اولین کلیکری که سه شخصیت اصلی داستان در ابتدا با آن روبرو می شوند با چندین گلوله از طرف جوئل هدف قرار می گیرد. این همان کلیکری است که در ادامه با جوئل گلاویز شده و او را خلع سلاح می کند. در ادامه این سکانس، این کلیکر جوئل را زمین زده و جوئل دو بار دیگر به او شلیک می کند. و در ادامه چهار شلیک دیگر به سر لازم است تا این کلیکر در نهایت بمیرد، که نشان می دهد این کلیکرها تا چه اندازه قوی بوده و توان مقاومت در برابر ضربات به سرشان را دارند.

دومین کلیکر نیز قدرت بالایی دارد، حتی پس از اینکه تس با یک تبر به او ضربه می زند. بعد از آن، این کلیکر می تواند به جستجوی خود برای پیدا کردن سه انسان ادامه دهد تا اینکه جوئل با دو شلیک به سرش او را می کشد. این اپیزود نشان می دهد که کلیکرها بسیار پیشرفته تر از رانرهایی هستند که در سکانس تراژیک مرگ سارا در اپیزود اول سریال دیدیم. در آن سکانس، جوئل با یک ضربه همسایه زامبی شده خود را می کشد که مقایسه آن با کلیکرها نشان می دهد که این نسخه از زامبی ها بسیار قوی تر از دیگر نسخه هاست.

زامبی,سریال The Last of Us

آیا تمام مبتلایان بالاخره کلیکر می شوند؟

کلیکرهای اپیزود دوم سریال The Last of Us این سوال را مطرح می کنند که آیا تمام میزبانان مبتلا شده به این نوع از هیولاهای آدمخوار تبدیل می شوند؟ پاسخ به این سوال تماماً به این موضوع بر می گردد که انسان مبتلا شده تا چه مدت پس از ابتلا به قارچ کوردیسپس زنده می ماند. در آخرین بازمانده از ما می بینیم که افراد مبتلا به این انگل در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از گاز گرفته شدن، به رانر تبدیل می شوند. بعد از چند هفته، فرد مبتلا به استاکر یا تعقیب گر تبدیل می شود که نسخه ای پنهانکارتر و باهوش تر از رانرهاست. یک سال بعد، استاکرها به کلیکر تبدیل می شوند و این نشان می دهد تنها انسان هایی که تا یک سال بعد از ابتلا زنده بمانند به کلیکر تبدیل می شوند. اما همانطور که در اپیزود اول دیدیم، تمام انسان های مبتلا جان سالم به در نمی برند.

زامبی,سریال The Last of Us

برخی از آن ها در همان مراحل اولیه ابتلا کشته می شوند که ناشی از فساد بدنشان بعد از رشد قارچ در بدنشان است. تنها میزبانان مبتلایی که بتوانند این ابتلای قارچی را بیش از یک سال تاب بیاورند به کلیکر تبدیل می شوند و این نشان می دهد که کلیکرها بسیار نادر و انگشت شمار هستند. مرحله بعد از کلیکر شدن حتی ترسناک تر است، چیزی که الی در اپیزود دوم به آن اشاره می کند و در تریلر رسمی سریال نیز دیده شده که بلوتر یا باد کرده ها نام دارند. باد کرده ها یا متورم ها کسانی هستند که بعد از یک دهه ابتلا به قارچ زامبی کننده هنوز زنده اند، که در آن قارچ کلیکرها به تمام بدنشان سرایت کرده است و نه تنها سرشان.

بدین ترتیب قارچ ها به زرهی تقریباً غیرقابل نفوذ در سراسر بدنشان تبدیل شده و کشتن آن ها را دشوارتر از قبل می سازد. در نسخه بازی ویدیویی، متورم ها می توانند هاگ های قارچی از خود ساتع کنند که انسان های سالم را مبتلا می کند و اولین آن ها در شهر بیل دیده می شود. در حالی که کلیکرها تمرکز اصلی اپیزود دوم هستند، معرفی آن ها در این اپیزود پیش درآمدی بر آماده سازی مخاطب برای باد کرده هاست که در ادامه فصل اول The Last of Us خواهیم دید.

  • 19
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
الناز ملک,بیوگرافی الناز ملک,زندگینامه الناز ملک پور بیوگرافی الناز ملک، بازیگر سریال سقوط (+ تصاویر)

متولد:۱۹ آذر ۱۳۷۴ تهران

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک تحصیلی:دانش آموخته موسسه آزاد بازیگری

سالهای فعالیت:۱۴۰۱ تاکنون

قد:۱۷۴ سانتیمتر

ادامه
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
محمد دلاوری,بیوگرافی محمد دلاوری,عکس های محمد دلاوری بیوگرافی محمد دلاوری + تصاویر و حواشی زندگی اش

تاریخ تولد: ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: روزنامه‌نگار، خبرنگار، مجری، نویسنده و مستندساز

تحصیلات: فوق لیسانس علوم سیاسی

شناخته شده برای: خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

ادامه
سلطان محمود غزنوی,زندگینامه سلطان محمود غزنوی,بیوگرافی سلطان محمود غزنوی سلطان محمود غزنوی پادشاه قدرتمند غزنوی

تاریخ تولد: دهم محرم ۳۶۱ هجری قمری

محل تولد: شهر غزنی در منطقه زابلستان

پدر: سبکتگین

همسر: کوثر جهان

فرزندان: جلال داوود محمد ،سلطان مسعود غزنوی، عبدالرشید غزنوی، سلیمان ،شجاع

دین و مذهب: اسلام، سنی

ادامه
ذوالقرنین,زندگینامه ذوالقرنین,ذوالقرنین چه کسی است ذوالقرنین در حقیقت چه کسی بوده است؟

معنای اسم: صاحب دو شاخ

تکرار نام در قرآن: در سوره کهف

بیوگرافی ذوالقرنین:

ذوالقرنین یکی از شخصیت های قرآن و کتاب های مقدس می باشد که صاحب قدرت می شود تا دیواری را بین نوع بشر و قوم یاجوج و ماجوج ایجاد کند. این قوم تجسمی از آشوب بوده اند و رهاسازی آنها از پشت دیوار نشانه ای برای پایان دنیا خواهد بود. این قوم توسط خداوند در یک شب از روزهای قیامت نابود خواهند شد. این داستان از طریق رمانس اسکندر که نسخه ای افسانه ای از پیشه و زندگی اسکندر است در قرآن وارد شده است. 

براساس داستان قرآنی ذوالقرنین دارای سه لشکرکشی مهم بوده است که ابتدا به غرب، سپس به شرق و در نهایت به یک تنگه کوهستانی بوده است. وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود. وی یار نیکوکاران و دشمن ستمگران محسوب می شده و به مال و ثروت دنیا علاقه نداشته، همچنین به سبب ایمانی که به خداوند و روز قیامت داشته خداوند او را مامور ساخت سدی می کند که از جنس آجر و سنگ از آهن و مس است و هدف از ساختن آن کمک به گروهی مستضعف در مقابل ظلم و ستم قوم یاجوج و ماجوج بوده‌ است. 

ادامه
ساتوشی ناکاموتو,بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو؛ خالق اصلی بیت کویین کیست؟

تاریخ تولد: اطلاعی در دست نیست

محل تولد: اطلاعی در دست نیست

حرفه: خالق بیت کوین

تاریخ شروع فعالیت: از دسامبر ۲۰۱۰

ساتوشی ناکاموتو,خالق اصلی بیت کویینبیوگرافی ساتوشی ناکاموتو

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
ویژه سرپوش
X