سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
۰۹:۰۳ - ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۴۸۹۷
اخبار خواندنی ها و دیدنی ها

خانه خورشیدی در هند ساخته شد/ عکس‌ها

خانه خورشیدی در هند,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
معماران این خانه متفاوت را با الهام از طبیعت آتشین خورشید طراحی کرده‌اند.

"خانه خورشیدی" در منطقه ای گرمسیری و ساحلی در گوا در هند قرار دارد و توسط گروه معماری SAV طراحی شده است که شرکتی مستقر در لندن، بمبئی و گوآ است. معماران این خانه را با الهام از طبیعت آتشین خورشید طراحی کردند که شامل دیوارهای خارجی از جنس سنگ های لاتریت بومی به رنگ قرمز ،صفحه های خورشیدی بزرگ، اتاق نشیمن و ورودی با ارتفاع زیاد و با روکش آجری، می شود. هندسه خانه از منظره اطراف تاثیر گرفته و درآن  از برجستگی های سراسری، خطوط سیال و پیش آمدگی هایی که فضای داخلی را منعکس می کنند، اسفاده شده است.

ایوان کرکره ای و مشبک، یک فضای ورودی دلپذیر و جذاب را برای خانه خورشیدی ایجاد کرده و در کنار دیوارهای لاتریت بومی در قسمت ورودی و هم چنین نمای جنوبی  قرار گرفته است که دمای خانه را خنک تر نگه می دارند.

به گزارش آرل، موقعیت خانه محدود و پرتراکم است و چشم اندازهای کمی دارد که برای خانه های ایام تعطیلات غیر عادی است، بنابراین تمرکز معماران بر این بوده تا خانه ای را طراحی کنند که دری رو به حیاط دارد. این خانه عناصر طبیعی را جذب کرده و آنها را در فضای داخلی اش به نمایش گذاشته است. دیوار آجری اکسپوز هسته اصلی خانه را تشکیل می دهد که با حرکت به سمت نشیمن در طبقه دوم، تغییر مسیر داده و فضایی گسترده و پویا را ایجاد می کند.اتاق نشیمن منحنی که در میان فضای اطرافش فرو رفته، به گونه ای طراحی شده که با استخری که در بیرون قرار دارد هم تراز باشد که این باعث ایجاد یک ارتباط بصری شاعرانه با آب می شود و فضایی همانند آمفی تئاتر را برای نشستن ایجاد می کند.

خانه خورشیدی در هند,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

راه پله از جنس چوب ساج با نرده های برنجی ،لایه های از بافت ها و متریال های مختلف و زیبا را ایجاد میکند که در تمام خانه جریان دارند.

با باز و بسته شدن درهای کشویی اتاق نشیمن، فضای داخلی به استخر متصل می شود. معماران با استفاده از تجربیاتشان از  متریال های ساده و قابل دسترسی استفاده کردند که گزینش این متریال ها با تمرکز بر هر دوی ساخته های انسانی و جزییات آنها و  هم چنین طبیعت و ارتباط با محیط بیرون، انجام شده است. سقف و کف سازی از جنس بتن اکسپوز که از بتن در جا ساخته شده اند، فضای داخلی یکپارچه ای را ایجاد می کنند و هم چنین خانه را در هوای گرم گوا ، خنک نگه می دارند.

خانه خورشیدی در هند,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

طراحی لابی، خنک و خیال انگیز است و صندلی هایی که به شکل مجسمه هستند،  فضایی ساده و اصولی ، ایجاد میکنند.

این خانه با یک طراحی هنرمندانه، بوسیله برآمدگی های بزرگ و فضای سبز سایه دار در حیاط ، به آب و هوای گرمسیری پاسخ می دهد. پیش آمدگی ها و بام های شیب دار اطراف، در فضای داخلی منعکس می شود و شیب ها و زوایای مختلف آنها، فضایی منحصر به فرد را در داخل خانه ایجاد می کند. ورودی خانه با یک دیوار آجری و یک استخر کم عمق با صفحه های خورشیدی بزرگ روی دیوار جنوبی طراحی شده است که به محض ورود مهمان به خانه، فضایی بازتاب کننده و هم چنین، کاربردی را ایجاد می کنند.

خانه خورشیدی در هند,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

معماران، پلان باز فضای غذا خوری را، شاد، با طراوت و پر نور طراحی کردند که عناصر بومی و مدرن را به زیبایی در کنار هم قرار می هد.

پله های از جنس چوب ساج با نرده های برنجی،لایه هایی از بافت و متریال های مختلف را ایجاد می کنند که در سراسر خانه جریان دارند. سالن غداخوری دارای کف سازی از جنس کاشی های سیمانی و سنتی برگرفته از عناصر پرتغالی در گوآ، پیشخوان گرانیتی محلی،آشپزخانه مدرن و اثاثیه روشن می شود. فضای غداخوری و آشپزخانه در اطراف حیاط داخلی در هر دو طرف قرار گرفته اند و به همین خاطر، نور زیاد، تهویه طبیعی و امکان ارتباط مداوم با محیط بیرون در این فضاها فراهم شده است.

پزخانه در اطراف حیاط داخلی در هر دو طرف قرار گرفته اند و به همین خاطر، نور زیاد، تهویه طبیعی و امکان ارتباط مداوم با محیط بیرون در این فضاها فراهم شده است.

اتاق نشیمن منحنی که میان فضای اطرافش فرو می رود به گونه ای طراحی شده که با استخری که در بیرون قرار دارد هم تراز باشد که این باعث ایجاد یک ارتباط بصری شاعرانه با آب میشود و فضایی همانند آمفی تئاتر را برای نشستن ایجاد می کند.

در سطح اول، پله ها در یک نیم طبقه با پلان باز تمام می شوند که به اتاق نشیمن با ارتفاعی کمتر از اطرافش ، مشرف است. چراغ های منحصر به فرد توسط معماران، با الهام از خطوط معماری خانه طراحی شده اند. همه اتاق خواب ها به یک راهروی سفید باز می شوند که عنصری غافلگیر کننده در خانه است. هر اتاق خوابی یک ارتباط جداگانه با محیط بیرون دارد و اتاق اصلی یک بالکن بزرگ و خصوصی دارد که از یک سمت به حیاط و از سمت دیگر به استخر دید دارد.

خانه خورشیدی در هند,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

هدف معماران این بوده که اتاق نشیمن خانه خورشیدی، حسی همانند خورشید داشته باشد.

نازک کاری های چوبی و وجود چند رنگ جسورانه و برجسته در منسوجات و آثار هنری، گرمایی همراه با تضاد را به عناصر معماری ساده و آرام خانه اضافه می کنند.یکی از مهم ترین بخش های یک خانه، فضای حمام است که در این خانه پنج حمام طراحی شده اند تا با متریال های گرم، پنجره پرنور در سقف و خطوط سیال در معماری خانه، ارتباط قوی برقرار کنند.

اتاق نشیمن با داشتن یک دیوار آجری گرم درکنار خطوط هندسی ، به شکلی پویا طراحی شده تا با ایجاد فضایی خیال انگیز، احساساتی قوی را برانگیزد.

فضای سرگرمی و نوشیدن در اطراف استخر، ترکیب زیبایی را ارائه می دهد که شامل یک طراحی داخلی شیک و مبلمانی هنرمندانه در کنار گیاهان گرمسیری، می شود. هر دو فضا، رو به استخر و حیاط داخلی هستند. هرچند که منظره اطراف استخر بزرگ نیست ولی از هندسه خانه تاثیر می گیرد و فضاهایی زیبا و پویا را ایجاد می کند که به صورت یکپارچه در داخل و خارج خانه جریان دارند.

خانه خورشیدی در هند,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

خانه خورشیدی یک حیاط مرکزی با سرخس های گرمسیری دارد که با رشد به سمت آسمان، سایه هایی خنک و هم چنین یک تهویه طبیعی را برای فضاهای داخلی متصل به حیاط ایجاد می کنند.

هر حمام در خانه خورشیدی، به اندازه سایر قسمت های خانه، چشمگیر و کاربردی است.

irana​rt.‎​ir
  • 17
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
ویژه سرپوش