دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۰۰۰۴۴

طرز تهیه ی انواع ماسک موز برای تقویت پوست ها

ماسک موز و عسل و دارچین,ماسک موز و آووکادو,ماسک موز و زردچوبهیکی از مهم ترین ویژگی های ماسک موز اینست که مانند بوتاکس عمل میکند
ماسک موز خالص میتواند برای پوست شما به عنوان یک تغذیه مناسب محسوب شود و جوش های صورتتان را برطرف کند. موز حاوی آمینو اسیدهایی میباشد که به عنوان داروهای ضد پیری و کرم ها عمل می کند، زیرا موجب تقویت بافت همبند و حفظ خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست میشود.

ماسک موز

موز به عنوان یک میوه ی استوایی در مناطق گرمسیر رشد می کند و بر پوست صورت، اثرات به سزایی می گذارد. از مهم ترین ویژگی های موز می توان به عملکرد آن مثل بوتاکس اشاره کرد. در صنایع زیبایی، استفاده از ماسک موز دارای طرفداران بسیاری می باشد؛ به همین علت بسیاری از افراد در رژیم زیبایی خود از آن استفاده میکنند. پتاسیم موجود در موز به مرطوب کردن پوست کم آب، کمک می کند ولی روی و لکتین، آکنه را درمان می کند.

در صنایع زیبایی از بوتاکس به عنوان یک ماده ی مشهور یاد میشود. اما همانقدر که بوتاکس بر روی پوست، اثرات فوق العاده ای را بهمراه دارد، به همان میزان موجب آسیب به پوست میشود؛ بدین دلیل که پس از ورود این ماده ی شیمیایی به بدن، عوارض جانبی در بدنتان برجای میگذارد. تزریق بوتاکس اثری در پوستهای جوان و منعطف ندارد. با استفاده از روشهای دیگری میتوانید روی پوست صورتتان تغییرات چشم گیری را بوجود اورید. بسیاری از افراد از ماسک موز به عنوان بوتاکس طبیعی یاد می کنند.

- ماسک صورت موز پایه( اصلی):

از مواد مغذی و ویتامین های درون موز می توان به ویتامین E ، B1، B2، C و کاروتن اشاره کرد. برای استفاده از این ماسک صورت باید یک موز له شده را بطور مستقیم بر روی پوست خود بمالید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه صورتتان را با آب سرد بشویید. در نهایت با مقداری از تکه های یخ، صورتتان را مالش دهید. انجام این کار، باعث نرم شدن پوست خشن میشود و اثر درخشان کننده ای را فراهم می کند.

- ماسک موز و عسل پایه:

برای تهیه ی ماسک موز و عسل کافیست که یک موز رسیده ای که به قطعات کوچک، خرد شده درون یک کاسه بریزید و با قاشق بطور کامل، له کنید. سپس به ظرف حاوی موز، ۱ قاشق چایخوری عسل و ۱ قاشق چایخوری آبلیمو بیفزایید و با هم ترکیب شوند. قبل از اینکه ماسک را روی صورتتان بزنید، دقت کنید که صورتتان را باید با آب و صابون بشویید و عاری از هر گونه آرایش باشد و بعد آن را روی صورتتان به آرامی ماساژ دهید و پس از گذشت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه آن را با آب خالی بشویید.

موز برای پوست به عنوان یک ماده مغذی عمل می کند و عسل، پوست را مرطوب می کند ؛به همین خاطر برای درمان پوست خشک صورت، مناسب است؛ آبلیمو دارای خاصیت دفع کنندگی طبیعی پوست می باشد. این ماسک موز را می توانید برای یک هفته در یخچال نگهداری کنید ولی توصیه ی ما به شما اینست که دوباره نمونه تازه ای برای استفاده مجدد از این ماسک، تهیه نمایید.

ماسک موز و عسل,ماسک موز برای آکنه,ماسک موز و ماست برای موماسک موز و عسل یکی از روش‌های درمان پوست خشک صورت است

- ماسک موز و زردچوبه:

خواص ضدباکتریایی زردچوبه درون ماسک موز باعث نابودی باکتری های ایجاد کننده ی جوش می شود. برای تهیه این ماسک، باید نصف قاشق چای خوری زردچوبه را با یک عدد موز له شده ترکیب کنید و به مدت ده تا پانزده دقیقه بر روی صورت تان بگذارید.

- ماسک موز برای آکنه و جوش:

آکنه و جوش های صورت، یکی از دغدغه های تمامی افراد در این روزها شده است ولی نمیتوان به راحتی آن ها را برطرف کرد. برای رفع این مشکل می توانید از ماسک جوش شیرین ، ماسک موز و زردچوبه استفاده کنید. زردچوبه، دارای خاصیت ضد عفونی کننده و ضدباکتری میباشد و جوش شیرین، به رفع آلودگی چرب از پوست کمک می کند.

برای درست کردن این ماسک موز باید یک عدد موز له شده را با نصف قاشق چایخوری جوش شیرین و نصف قاشق چایخوری پودر زردچوبه مخلوط کنید و برای حفظ انسجام آن میتوانید ، کمی آب اضافه کنید. در این مرحله پس از شستن صورتتان با صابون باید با استفاده از حوله، صورتتان را به شکل ضربه ای خشک کنید. سپس ماسک تهیه شده را بر روی صورت خود بمدت ۱۵ دقیقه قرار دهید. بعد از شستن صورتتان، آن را خشک کنید و برای رفع خشکی ناشی از این ماسک، از مرطوب کننده استفاده کنید.

در هر هفته می توانید ۳ مرتبه از این ماسک استفاده کنید. جوش شیرین، قابلیت لایه برداری پوست صورت را دارد ولی این نکته را در نظر داشته باشید که لایه برداری بیش از حد برای پوست خوب نیست. تکه های یخ را در يک پارچه بپیچید و پس از استفاده از این ماسک، بر روی صورت تان بگذارید تا منافذ پوست، بسته شود و از ورود گرد و غبار به منافذ پوست جلوگیری کند.

- ماسک موز و آووکادو:

موز باعث تمیز شدن پوست و آووکادو موجب مرطوب و نرم شدن پوست میشود. برای درست کردن ماسک موز و آووکادو باید نصف آووکادو را با یک عدد موز رسیده له کنید و بر روی صورتتان بمدت بیست دقیقه قرار دهید بماند؛ سپس آنرا بشویید.

- ماسک موز لطیف کننده و جو دو سر:

طرز تهیه ی ماسک موز و جو دو سر به اینصورتست که باید موز و جو دو سر و شیر را با هم مخلوط کنید و پس از تمیز کردن پوستتان از این ماسک استفاده کنید و پس از گذشت ۷ دقیقه صورتتان را بشویید. بعد از انجام این مراحل می توانید از یک محصول آبرسان استفاده کنید. این ماسک بدون پارابن( ترکیبی شیمیایی در اکثر مواد بهداشتی که مشکوک به ارتباط آن با سرطان سینه در خانم ها هستند) برای پوست شما به عنوان یک اسموتی خوشمزه عمل میکند. خاصیت آلفاهیدروکسید اسید( AHA) این مواد، پوست شما را لایه برداری می کند و پوست مرده ی سطح صورت را از بین میبرد و سرانجام پوستی شاداب و درخشان برای شما به ارمغان می آورد.

- ماسک صورت موز درخشان کننده با کاکائو:

برای داشتن پوستی درخشان به موادی همچون کاکائوی خام، موز، بلوبری، پاپای سبز و ریشه زنجبیل نیاز دارید. آنتی اکسیدان و ویتامین های موجود در این ماسک برای همه ی پوستها مناسب است. این ماسک خشک را می توانید درون یخچال نگهداری کنید و ۱ قاشق چای خوری از ماسک خشک را برای هر بار مصرف کردن درون کاسه ای کوچک با آب مخلوط کنید تا یک مخلوط چسبناک و غلیظ به دست آید. این ماسک باید بمدت ده دقیقه بر روی صورتتان بماند و بعد با آب گرم بشورید.

ماسک موز و آووکادو,ماسک موز و زردچوبه,ماسک موز برای پوست چرباستفاده از ماسک موز در صنایع زیبایی طرفداران زیادی دارد

- ماسک موز برای رفع چین و چروک :

این ماسک با مواد تشکیل دهنده قوی مانند آب پرتقال غنی می شود که ویتامین C که سلول های پوست جدید تولید می کند و چین و چروک و خطوط ریز را کاهش می دهد، برای پوست فراهم می کند. ماست، تأثير به سزایی در سفت کردن منافذ دارد و در نتیجه پوست شما را جوان تر نشان می دهد. برای درست کردن این ماسک کافیست که یک موز له شده را با ۱ قاشق چایخوری ماست غلیظ و ۱ قاشق چایخوری آب پرتقال مخلوط کنید. پس از شستن صورتتان با صابون، یک لایه از ماسک را روی صورتتان بمدت یک دقیقه ماساژ دهید و سپس لایه دوم را روی صورت تان پخش کنید.شما بعد از زدن این ماسک باید ۱۵- ۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد صورت تان را با آب سرد بشویید تا باعث سفت شدن پوست تان شود. در آخر، یک مرطوب کننده بر روی صورتتان بزنید. اگر نمیخواهید از مرطوب کننده استفاده کنید باید به این ماسک، نصف قاشق چایخوری روغن زیتون بیفزایید.

- ماسک صورت موز و بلوبری:

برای درست کردن ماسک صورت موز و بلوبری باید چند عدد بلشوبری له شده را با کمی موز مخلوط کنید و بر روی صورتتان قرار دهید تا از مزایای این ماسک بهره مند شوید. پس از گذشت ۱۰ دقیقه می توانید صورتتان را بشویید. در قسمت یخدان یخچال خود می توانید اضافه ی ماسک را نگهدارید.

ماسک موز و عسل و دارچین,ماسک موز و آووکادو,ماسک موز و زردچوبهبا استفاده از ماسک موز و نارگیل، می‌توانید باکتری‌های مولد آکنه‌ را از بین ببرید

نکاتی برای استفاده از یک ماسک صورت

>> در زمان استفاده از ماسک موز باید موهایتان را به شکل دم خرگوشی در بالای سرتان جمع کنید و به کمک یک هدبند عقب نگه دارید.

>> نباید برای تهیه ی ماسک موز از موزهایی استفاده کنید که بیش از حد رسیده اند بدین دلیل که باعث از بین بردن خواص آرایشی و بهداشتی میشوند.

>> پوست های موز در رفع آکنه و زگیل، نقش حیاتی دارند و پوست شما را درخشان میکند.

>> به خاطر چسبندگی ماسک موز، احتمال دارد که این ماسک به بعضی از نواحی صورتتان بچسبد. از این رو به جای کشیدن آن، بهتر است که آب بیشتری اضافه کنید و به آرامی صورتتان را ماساژ دهید.

ماسک موز برای پوست چرب,ماسک موز و عسل,ماسک موز برای آکنهماسک موز برای از بین بردن آکنه و جوش های بیرون زده روی پوست موثر است

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 13
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریهمسر امیر جعفری؛ ریما رامینفر

خانواده امیر جعفری:

همسر امیر جعفری ریما رامین فر؛ یکی از بازیگران موفق در سینما و تلویزیون ایران است. این زوج در سال ۱۳۷۳ در طی کلاس های بازیگری زنده یاد حمید سمندریان و در نمایش دوجلاد با هم آشنا شدند و بعد از گذراندن دوره طولانی آشنایی ازدواج کردند. امیر جعفری هنگام آشنایی ۱۹ سال سن داشت و ریما رامین فر ۴ سال از امیر جعفری بزرگ تر است، به دلیل کم سن و سال بودن امیر جعفری و مشکلات اقتصادی که داشتند دوران آشنایی بسیار طولانی شد و حدود ۱۱ سال طول کشید.

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریبوسه روی پیشانی امیر جعفری برای همسرش

این زوج یکی از وفادارترین زوج های هنرمند هستند و زندگی و عشق آنها بین سایرین زبانزد است، یکی از دلایل این معروفیت تمجید و تعریف های مثبتی است که در برنامه ها و مراسمات مختلف از یکدیگر می کنند، آنها از خصوصیات، مهربانی و اخلاق خوب همدیگر صحبت می کنند. عشق او به خانواده و همسرش بسیار زیاد است و اعلام کرده سیمرغ من همسرم است که در خانه دارم، در یکی از مراسمات امیر جعفری پیشانی همسرش را در جمع حضار به نشانه احترام بوسید.

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
خلاصه داستان زندگی حضرت یحیی,زندگینامه حضرت یحیی,ولادت یحیى زندگینامه حضرت یحیی (ع) و نحوه ی به شهادت رسیدنش

محل تولد:فلسطین

آرامگاه:مسجد جامع اموی

خویشاوندان مهم:زکریا، مریم

پیامبران هم عصر :زکریا، عیسی

پیروان:بنی اسراییل

ادامه
غیاث الدین جمشید کاشانی,زندگینامه غیاث الدین جمشید کاشانی,بیوگرافی غیاث الدین جمشید کاشانی زندگی نامه غیاث الدین جمشید کاشانی، ریاضی‌دان و اخترشناس

تولد:۷۹۰ قمری

محل تولد:کاشان، ایران

درگذشت:۱۹ رمضان ۸۳۲ قمری

محل درگذشت:سمرقند اکنون در ازبکستان

پیشه:ریاضیات، ستاره شناسی

ادامه
آثار المیرا دهقانی,عکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی,آثار هنری المیرا دهقانی بیوگرافی المیرا دهقانی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

متولد:۵ شهریور ۱۳۷۰ شیراز

محل زندگی:تهران

زمینه فعالیت:سینما و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک:فوق لیسانس صنایع غذایی

شروع فعالیت:۱۳۸۸ تاکنون

ادامه
ویژه سرپوش