دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
۰۸:۰۸ - ۲۳ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۱۵۵۳
امنیتی و دفاعی

وزیر جنگ اسرائیل: حماس کنترل نوار غزه را از دست داده است

کربی: اگر ایران همچنان به نیروهای آمریکایی حمله کند، به «واکنش تهاجمی» ادامه خواهیم داد/ تصرف ساختمان شورای قانون گذاری حماس توسط اسرائیل

تصرف ساختمان شورای قانون گذاری حماس توسط اسرائیل,جنگ غزه
اسرائیل ساختمان شورای قانون گذاری حماس را تصرف کرد.

به گزارش دیده بان ایران، ارتش اسرائیل تصویری از حضور سربازان خود ساختمان پارلمان(شورای قانون گذاری) حماس در غزه را منتشر کرد.

کاخ‌سفید: به دنبال تضعیف توان سپاه در هدف قرار دادن نیروهایمان هستیم

«جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید شامگاه دوشنبه در مصاحبه با فاکس نیوز گفت که واشنگتن به دنبال مقابله با ایران نیست اما برای تضعیف توان سپاه پاسداران و نیروهای تحت حمایت ایران در هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی تلاش خواهیم کرد.

وی در ادامه سخنانش گفت: «دنبال درگیری نیستیم اما با قدرت به هرگونه حملاتی که نیروهایمان در عراق و سوریه مواجه می‌شوند پاسخ خواهیم داد».

کربی به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه اشاره کرد و گفت: «هدف قرار دادن فرماندهان حماس، حق اسرائیل است اما باید دقت کند تلفاتی در میان غیرنظامیان به خصوص بیمارستان‌ها بوجود نیاید».

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید در ادامه سخنانش گفت: «در حال همکاری برخی شرکا در منطقه بوده و برخی از آنها ارتباط مستقیمی با حماس برای آزادی ربوده شدگان دارند».

مشاور امنیت ملی بایدن: به حملات علیه نیروهای آمریکایی پاسخ می‌دهیم

جیک سالیون مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران افزود: هدف ما این است که نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه محافظت شده باشند و اگر مورد حمله واقع شوند ما پاسخ بدهیم. ما این کار را انجام داده ایم و به این پاسخ ادامه خواهیم داد.

این مقام ارشد دولت بایدن با خط و نشان کشیدن برای این گروهها و علیه تهران گفت: اگر نیروهای وابسته به ایران به حملات علیه نیروهای آمریکایی ادامه دهند، ما به پاسخ به آنها ادامه خواهیم داد.

سالیوان همچنین گفت که می پذیرم میان حزب الله و اسرائیل درگیری وجود دارد و جنگ در غزه ادامه دارد و نیروهای ما در عراق و سوریه به صورت مکرر از سوی نیروهای وابسته به سپاه مورد حمله واقع شده اند و ما به این حملات پاسخ داده ایم.

سالیوان در پاسخ به سوال دیگری درباره تماس های آمریکا و اسرائیل با قطر درباره آزادی اسرا گفت: آمریکا با قطر در تماس بوده است و قطر با حماس درحال گفتگو بوده و اسرائیل نیز با قطر گفتگو کرده است. آمریکا با همه طرف ها در ارتباط بوده است. این ارتباطات با هدف پیشبرد مذاکرات برای آزادی گروگان ها در غزه است.

وی اضافه کرد: ایالات متحده به کار شبانه روزی برای حمایت از تلاش‌ها برای بازگرداندن گروگان‌های حماس ادامه می‌دهد.ایالات متحده اطلاعات روشنی در مورد مکان و شرایط گروگان ها در غزه ندارد. ما خواهان توقف توقف های بشردوستانه چند روزه در زمینه آزادی گروگان‌ها هستیم .

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین در پاسخ به سوالی درباره دیدار جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با شی جین پینگ که قرار است این هفته در سانفرانسیسکو انجام شود، و ادعای حمایت ایران از حملات گروههای مقاومت علیه نیروهای آمریکایی در منطقه به تلافی بمباران غزه از سوی اسرائیل گفت: بایدن در دیدار خود با شی جین پینگ اعلام خواهد کرد که چین باید مانند هر بازیگر مسوول دیگر برای جلوگیری از تنش ها اقدام کند. بنابرین بایدن اعلام خواهد کرد اقدامات ایران که به شکلی تشدید کننده و بی ثبات کننده انجام می شوند، در راستای منافع چین یا هرگونه کشور دیگر نیستند.

اصابت ۶ راکت به پایگاه آمریکا در سوریه

‌المیادین به‌نقل از منابع خود گزارش داد که صدای چند انفجار از پایگاه آمریکا در داخل میدانی نفتی العمر واقع در شرق سوریه شنیده شده است.

این منابع خبر دادند که صدای انفجارها به‌خاطر اصابت ۶ راکت به این پایگاه بوده. تاکنون جزئیاتی از میزان خسارت یا تلفات احتمالی منتشر نشده است.

وزیر جنگ اسرائیل: حماس کنترل نوار غزه را از دست داده است

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل مدعی شد که حماس «کنترل» نوار غزه را از دست داده است.

او در ادامه مدعی شده است که نیروهای حماس و دیگر شبه نظامیان در حال فرار به جنوب غزه، و غیرنظامیان هم در حال غارت پایگاه‌های حماس هستند.

وزیر دفاع اسرائیل همچنین مدعی شد که حماس توان توقف ارتش اسرائیل را ندارد.

پسر رئیس‌جمهور اسرائیل در غزه ناپدید شد/ احتمالا اسیر یا کشته شده است

میشل هرتزوگ به رادیو کان گفت: «ما مدتی است که با او تماسی نداشته‌ایم، اما امیدواریم.»

اسکای نیوز عربی هم در خبری فوری نوشت که ارتباط خانواده رئیس‌جمهوری اسرائیل با فرزندشان در غزه قطع شده است.

رئیس‌جمهور اسرائیل و همسرش سه پسر دارند: نوام، متان و روی. میشل هرتزوگ نگفت که کدام یک از این سه نفر در غزه حضور دارد و معنای قطع ارتباطش با او چیست.

آمریکا: دیدگاه ما با نتانیاهو درباره غزه متفاوت است

 متیو (مت) میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران درباره دعاهای اخیر نخست وزیر رژیم اسرائیل افزود: اظهارات اخیر نتانیاهو در مورد احتمال ماندن در غزه با دیدگاه ما متفاوت است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: در پایان این جنگ هیچ انتقال اجباری مردم غزه نباید وجود داشته باشد. همچنین غزه دیگر نباید به عنوان یک سکو برای انجام حملات تروریستی مورد استفاده قرار گیرد. اسرائیل نمی تواند غزه را بار دیگر اشغال کند و سرزمین غزه نباید کوچک شود. این اصولی است که آمریکا به آنها اعتقاد دارد.

میلر در ادامه ادعاهای واشنگتن افزود: اما حرکت مردم برای دور ماندن از آسیب با انتقال اجباری متفاوت است. اسرائیل به صورت عمومی اعلام کرده که پس از جنگ مردم می توانند به خانه های خود بازگردند.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا همچنین گفت: «آزادی گروگان های در اختیار حماس که یک گروه تروریستی خشن است همچنان در اولویت امور برای دولت آمریکا است.»

بایدن خواستار توقف تحرکات اسرائیل در اطراف بیمارستان الشفا شد

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی خواستار توقف تحرکات ارتش رژیم صهیونیستی در اطراف بیمارستان الشفا شد.

کریستین لیندمایر سخنگوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) پیشتر ضمن انتقاد از حضور ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی بیمارستان الشفا و وقوع درگیری‌های نظامی در اطراف آن و کمبود شدید برق و دارو، این بیمارستان را به یک قبرستان تشبیه کرده بود.

رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید و در پاسخ به پرسش خبرنگاری که ضمن اشاره به این اظهارات لیندمایر از بایدن خواست تا نظر خود را در این باره اعلام کند، با تاکید بر لزوم محافظت از بیمارستان الشفا، خواستار توقف تحرکات ارتش رژیم صهیونیستی در اطراف این بیمارستان شد.

بایدن تاکید کرد: امید و انتظار من این است که اقدامات مداخله جویانه کمتری از سوی ارتش (رژیم) اسرائیل در رابطه با بیمارستان الشفا انجام شود.

به نوشته ویون، صدها بیمار از جمله ده‌ها نوزاد همچنان در داخل بیمارستان الشفا در شهر غزه به دلیل حضور ارتش رژیم صهیونیستی در اطراف آن محبوس شده‌اند.

در همین حال وزارت بهداشت غزه نیز اعلام کرد که حداقل ۳۲ بیمار از جمله سه نوزاد نارس در طی سه روز گذشته جان خود را در این بیمارستان از دست داده‌اند.

به نوشته ویون، سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه با اعلام این خبر که حداقل ۲ هزار و ۳۰۰ نفر در داخل تأسیسات الشفا هستند، افزود: این افراد شامل بیماران، متخصصان بهداشت و حتی افرادی است که در حال فرار از جنگ هستند.

  • 15
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش