یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۱۲:۱۴ - ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۹۳۴
سیاست داخلی

قرار دادن مردم روبروی یکدیگر | مدیر حوزه علمیه تهران: حجاب ممکن است به اقدامات شخصی منجر شود❗️

مدیر حوزه علمیه استان تهران,محمدهادی رحیمی صادق
مدیر حوزه علمیه استان تهران با اشاره به ۴ راهکار گسترش عفاف و حجاب گفت: این کار باید به صورت تدریجی همراه با کار فرهنگی انجام شود. البته می‌طلبد مسؤولان نظام به صورت آشکار و علنی درباره حجاب اعلام موضع کنند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدهادی رحیمی صادق، مدیر حوزه علمیه استان تهران با اشاره به جایگاه ماه مبارک رمضان در تهذیب نفس و به تبع آن تأثیر این ماه بر جامعه اسلامی بیان داشت: در زمینه حجاب چند مسأله روشن و مسلم است؛ اول اینکه «حجاب» یکی از ضروریات دین اسلام و به خصوص مکتب اهل بیت (ع) است و آیات زیادی از قرآن کریم اصل حجاب، محدوده حجاب و لزوم توجه به مسأله حجاب را بیان می‌کند.

وی افزود: همچنین در قانون اساسی و در قوانین قضایی ایران اسلامی، مسأله حجاب و محدوده آن مشخص شده است و بی‌حجابی به عنوان یک جرم مسلم تلقی شده است. بنابراین در این ۲ نکته جای هیچ شک و شبهه‌‌ای نیست.

گلایه‌مندیم که چرا در مسأله بی‌حجابی این قدر منفعل عمل می‌شود

حجت‌الاسلام رحیمی صادق ابراز داشت: آنچه الان باعث تعجب جامعه اسلامی به خصوص مردم متدین، علما و حوزویان شده است، سکوت عجیبی است که در مسؤولان نسبت به این مسأله مشاهده می‌شود. مراد من از مسؤولان، فقط مسؤولان دولتی نیست، هر سه قوه را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: بعضی از بزرگواران درباره اجرای قانون حجاب می‌‌گویند ما در قانون کمبود داریم و مشکل داریم. از سویی دیگر ما منکر زحمات این سه قوه نیستیم، آن‌ها برای رفع نابسامانی‌‌های اقتصادی و خرابی‌های عجیبی که بر جای مانده است، تمام تلاششان را می‌کنند و انصافاً باید از زحماتشان تقدیر و تشکر کنیم، اما واقعا گلایه‌مندیم که چرا در مسأله بی‌حجابی این قدر منفعل عمل می‌شود؟

بی‌حجابی به همین محدوده‌ای که هست باقی نخواهد ماند

مدیر حوزه علمیه استان تهران خاطرنشان کرد:‌ اگر وضع به همین صورت پیش برود، ما دچار چند مشکل بزرگ خواهیم شد، اولاً بی‌حجابی به همین محدوده‌ای که هست، باقی نخواهد ماند و کیفیت و کمیت آن روز به روز با تلاشی که دشمنان ما دارند و بعضی‌ها هم بی‌مبالات هستند، محدوده‌اش گسترش پیدا خواهد کرد و بی‌‌حجابی متوقف نخواهد شد.

وی گفت:‌ عوارض مخرب دیگری که در سایه بی‌حجابی رخ می‌دهد، به هیچ وجه جامعه و نظام ما نمی‌تواند با آن‌ها کنار بیاید و برخورد خواهد شد. دوم اینکه صبر مردم متدین ما به پایان خواهد رسید و ممکن است خودشان دست به اقداماتی بزنند، آن وقت جامعه دچار نابسامانی و هرج و مرج خواهد شد؛ بنابراین به هیچ وجه وضعیت موجود قابل پذیرش نیست.

حجت‌الاسلام رحیمی صادق اظهار داشت:‌ اگر نظام ما نظام اسلامی و حکومت، حکومت اسلامی است و ما در مقابل احکام اسلامی سکوت کنیم و کاری نتوانیم انجام دهیم، چیزی از نظام اسلامی باقی نخواهد ماند؛ ضمن اینکه تأکید می‌کنم این مسأله به حجاب هم متوقف نخواهد شد و روزه‌خواری و مباحث دیگر هم پشت‌‌بند این دامن‌گیر جامعه اسلامی ما خواهد شد.

وی افزود:‌ نکته دیگری که حائز اهمیت است، اینکه باید کار تبیینی و اثباتی توسط همه دستگاه‌‌های دینی و فرهنگی کشور در امر حجاب صورت گیرد که حوزه علمیه، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی، صداوسیما و همه دستگاه‌‌ها در این مسأله باید نقش داشته باشند.

چهار راه‌حل برای برچیدن بی‌حجابی

مدیر حوزه علمیه استان تهران تصریح کرد: اما بخشی از اقدامات در مواجهه با بی‌حجابی اقدامات سلبی است. عرض ما این است که دولتمردان عزیز از محدوده خودشان شروع کنند و بزرگوارانی که کارمند این نظام هستند چه در فرودگاه، چه در شرکت‌‌های مسافرتی، چه در بیمارستان‌‌ها و غیره ابتدا از درون خودشان به صورت تدریجی شروع کنند. در کنار دولت باید دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و مجلس ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد: درست است که جامعه دچار التهاباتی بعد از اغتشاشات اخیر شد و نظام اسلامی صبوری کرد تا دامنه اغتشاش‌ها گسترش پیدا نکند، اما ادامه دادن این مسأله اصلاً به نفع نظام نیست. راهکار اجرایی که به نظرم می‌آید، این است که به صورت تدریجی باید وارد شد. امروز کلیپ‌‌هایی از سازمان‌های دولتی و شرکت‌های دولتی پخش می‌‌شود که برخی از آن‌ها همه حیثیت و اعتبارشان را از مجوزهای دولت گرفته‌اند و در کلیپ‌های تبلیغاتی بانوان مکشفه و بی‌‌حجاب هستند، این اصلاً قابل قبول نیست.

حجت‌الاسلام رحیمی صادق بیان داشت: در قدم دوم عزیزانی را که از اصناف مجوز کسب به مغازه‌ها داده‌اند، مکلف کنند که هیچ فروشنده‌ای در مغازه‌ها، پاساژها، هایپراستارها و غیره نباید بدون حجاب باشد و اگر بود با او برخورد کنند. در قدم سوم مجموعه دستگاه‌‌های دولتی و بانک‌ها مکلف شوند به افرادی که رعایت حریم شرع و قوانین شرع و نظام و جامعه را نمی‌کنند، خدمات ندهند و در مرحله چهارم و نهایی متروها، اتوبوس‌ها، وسایل حمل و نقل مکلف شوند به کسانی که حریم جامعه را رعایت نمی‌کنند خدمات ندهند.

مجید انصاری: مگر اینجا ملوک الطوایفی است که هر امام جمعه‌ای به خودش حق بدهد فرمان آتش به اختیار صادر کند

مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:▫️برخی اقدامات نابخردانه و سخیف مانند «ماست‌پاشی» مسأله حجاب را تشدید و عده‌ای را به لجبازی وادار خواهد کرد.

مگر اینجا ملوک الطوایفی است که هر امام جمعه‌ای پشت تریبون قرار می‌گیرد به خودش حق بدهد فرمان عمل و فرمان آتش به اختیار صادر کند؟ آقایان به خودشان حق می‌دهند در هر کاری دخالت عملی کنند.

جریاناتی که احساس می‌کنند در اعتراضات گذشته آتش معرکه‌ای برافروخته بودند و به اتاق جنگ برای برهم زدن آرامش اجتماعی تبدیل شده بودند و ناکام مانده‌اند، این روزها مجددا با طرح همین موضوع روی به تحریک آورده‌اند؛ تحریک جوانان، خانم‌ها و خبرسازی‌ و بزرگنمایی از برخی حوادث.

دستاویزشان هم اظهارات نسنجیده، بسیار خشن و تند برخی از روحانیون، ائمه جمعه و مقامات غیر مسئول است.

اینکه در مقام فرمانده عملیات پشت تریبون قرار بگیرند و دستور بگیر و ببند و برخورد صادر کنند، قطعا به نفع ضد انقلاب هست و کار را برای مسئولان اداره کشور هم دشوار خواهد کرد./ 

عباس صالحی در توئیتر خود نوشت: 

مدیر حوزه علمیه استان تهران,محمدهادی رحیمی صادق

  • 12
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
از بس که ...
ترخدا چه کشور اسلامی ساختید کجای دنیا این جوریه دزدی و فقر و ول کردید دغدغه تون شده شال دخترا
دلیل بی حجابی یک جمله هست چند نگری بزرگان درموضاعت مختلف هست درانجا اختلاس نبیشود میگوند صبر کنید انجا گرانی وفقر به اوج اعلا خود میرسد میگویند مصلحت هست سکوت شوذ وانجا مسولی دروغ میگویند..عدالت در قران باید همه جا باشد واسلامی که منفعت طلب که اهل مصالحه ودوست ورفیق بازی باشد وهرجا صرفایش کنذ سنگ علی وشیعه وحسین راسینه بزند ریا ونفاق در دلها میکارد واخرش هیچ وسرنوشتش سرنوشت ظالمان عست..
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش