شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۰۸:۰۵ - ۲۳ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۱۶۶۴
سیاست داخلی

دختر گفت «خودم پدر و مادر دارم»، آتش به اختیارها سیلی تو گوشش زدند!

جزئیات ماجرای درگیری بر سر حجاب و زدن سیلی به دختر مشهدی در پاساژ آرمیتاژ

درگیری برای حجاب در مشهد,جزئیات ماجرای درگیری بر سر حجاب و زدن سیلی به دختر مشهدی در پاساژ آرمیتاژ
پنجشنبه شب، گروهی که به گفته مدیر فود کورت پاساژ آرمیتاژ مشهد، خود را مأموران فرمانداری معرفی می‌کردند، بدون ارائه مجوز و حکم قانونی، به دختر جوانی که شال‌اش افتاده بود، سیلی زدند و دیگر کسبه پاساژ را با استفاده از شوکر، مورد ضرب و جرح قرار دادند.

روزنامه شرق نوشت: «طبق معمول تعدادی عناصر خودسر بدون حکم و مجوز قضائی وارد مرکز خرید برج آرمیتاژ گلشن شده و با خانم‌هایی که به زعمشان پوشش نامناسبی داشتند، برخورد کرده و از چهره زنان فیلم‌برداری می‌کنند»؛ این روایت مهدی آقاسی‌زاده، مدیر روابط عمومی پاساژ آرمیتاژ مشهد است. او این توضیحات را در اینستاگرام خود در پاسخ به پرسش‌های مخاطبان مطرح کرده. توضیحاتی که روایت آغاز اتفاقات رخ داده در پنجشنبه شب هفته گذشته در مشهد است. اتفاقاتی که در نهایت به یک درگیری منجر شده و به گفته مدیر روابط عمومی پاساژ آرمیتاژ، حدود ۲ سه ساعت به طول انجامیده است.

جنجال در پاساژ و مجوزی که ارائه نشد

ماجرا از این قرار است که پنجشنبه شب، گروهی که حدودا ۱۰ نفره، به پاساژ آرمیتاژ مشهد رفته و اقدام به «ارائه تذکر حجاب به زنان و مغازه داران» می‌کنند اما با لحنی تند و تیز. آنان همچنین اقدام به فیلم‌برداری از زنان و دختران حاضر در پاساژ می‌کنند. به گفته مدیر روابط عمومی این پاساژ، این سبک از ارائه تذکر، با درخواست ارائه مجوز از سوی مدیران پاساژ آرمیتاژ همراه می‌شود اما مجوزی ارائه نمی‌شود. در این شرایط، مدیران پاساژ با مقامات نیروی انتظامی، سپاه و بسیج تماس می‌گیرند و جزئیات ماجرا را اطلاع می‌دهد، همزمان نیز تماسی با فرماندار مشهد گرفته می‌شود اما همه این مقامات به صورت تلفنی اعلام می‌کنند که گروهی را برای ارائه تذکر به پاساژ نفرستاده‌اند.

عدم ارائه مجوز و اظهارات شفاهی مقامات مسئول در مشهد مبنی بر اینکه گروهی را برای ارائه تذکر به پاساژ آرمیتاژ نفرستاده‌اند، سبب می‌شود تا مدیران این افراد را به خارج از پاساژ هدایت کنند. مدیر روابط عمومی پاساژ در اینستاگرامش این روایت را در اینستاگرامش تأیید کرده است. یکی از کسانی که تلاش می‌کند این افراد را از پاساژ خارج کند، مدیر فود کورت مجموعه آرمیتاژ مشهد است. عادل سوختانلو می‌گوید: «فرماندار مشهد در جلسه‌ای که با ما داشت، به خود من دستور داد که اگر کسی، بدون مجوز به پاساژ آمد، با ۱۱۰ تماس بگیرید. من هم همین کار را کردم و همزمان از این افراد می‌خواستم که مجموعه را ترک کنند اما با یکی از مشتریان من که دختری تقریبا ۱۸ ساله بود، درگیر شدند.»

سیلی به دختر جوان و انتقال به کلانتری

ماجرای درگیری هم از این قرار است که این افراد زمان خروج، به دختر نوجوانی که شال از سرش افتاده بود، با تندی می‌گویند که «حجابتو رعایت کن»، از قرار معلوم آن دختر نوجوان هم در پاسخ می‌گوید که «من خودم پدر و مادر دارم»، همین گفته دختر سبب می‌شود تا یکی از افرادی که به پاساژ آرمیتاژ رفته بودند، با سیلی به گوش دختر جوان بزند، اقدامی که منجر به شروع درگیری شد. مدیر فود کورت آرمیتاژ می‌گوید: «زمانی که به دختر تذکر حجاب دادند، من رفتم وسط و گفتم با نیروی انتظامی تماس گرفته‌ام و آرام باشید اما به یکباره به دختر جوان سیلی زدند. همین کار باعث شروع درگیری شد. در زمان درگیری، این افراد از شوکر برقی استفاده کردند.»

شاکی بازداشت شد

در نهایت همه این افراد با شکایت مدیر فود کورت پاساژ آرمیتاژ به کلانتری «هفت تیر» که در نزدیکی پاساژ واقع شده، منتقل می‌شوند. به گفته مدیر روابط عمومی پاساژ، در ابتدای امر مقامات انتظامی از برخورد با افرادی که در پاساژ درگیری ایجاد کرده بودند، می‌گویند اما در ادامه آنان آزاد می‌شوند و مدیر فود کورت پاساژ که از طرف مجموعه برای شکایت رفته بود، بازداشت شد. عادل سوختانلو، مدیر فود کورت پاساژ است که برای شکایت رفته بود ولی بازداشت شد.

او می‌گوید: «در کلانتری به یکباره همه چیز برعکس شد. این افراد مجوز نداشتند، به دروغ خود را مأموران فرمانداری معرفی کرده بودند، از شوکر استفاده کردند، به دختر مردم سیلی زدند اما من بازداشت شدم و یک شب هم در بازداشت بودم. فردای آن روز هم من را نزد قاضی کشیک فرستادند و به قید وثیقه آزاد شدم.»

مدیر روابط عمومی پاساژ آرمیتاژ در اینستاگرامش نوشته که برای سوختانلو پرونده‌ای با اتهام «ممانعت از امر به معروف» تشکیل شده و در انتظار تشکیل جلسه رسیدگی است.

  • 14
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۹
جدیدترین
قدیمی ترین
بزودی همه چیز درست می شود
توحش تو این مملکت حدومرذ نداره.
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش