جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
۱۰:۳۱ - ۲۳ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۱۴۳۹
سیاست داخلی

ماجراى تخلفات اقتصادی «رسول سجاد» جانباز ۷۰ درصد / هجمه به روحانی با رمز «سجاد»!

ماجراى ديدار روحانى با رسول سجاد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

از يک‌سو هر روز بر طبل فراخواندن رئيس‌جمهور به مجلس مي‌زنند و از سوي ديگر سعي دارند با بهانه‌جويي‌هاي بي‌حاصل اذهان را نسبت به عملکرد روحاني تيره‌وتار کنند. ۲۱ تير اولين جلسه دادگاه اتهامات برخي از مديران سابق بانک مرکزي برگزار شد و نام يکي از متهمان اين پرونده رسول سجاد بود. سايت‌هاي مخالف دولت ديروز نوشتند: «در دادگاه شنبه نماينده دادستان کيفي پر از سکه را در دادگاه نشان داد و گفت: اينها قريب به ۴۰۰ سکه است که از منزل سجاد و صالحي کشف شده است. بنا بر اعلام نماينده دادستان، اين کيف پر از سکه از سوي ساير متهمان به‌عنوان رشوه به مديران سابق بانک مرکزي از جمله رسول سجاد داده شده بود. يک کليپ از اقارير متهم سجاد پخش شد، در اين اقارير متهم سجاد مي‌گويد در عيد ۹۶ اسدبيگي تقويمي به او داده است که متوجه مي‌شود تعدادي سکه در آن بوده است، متهم سجاد در اين کليپ اقرار مي‌کند که يک بسته ديگري اسدبيگي به او مي‌دهد که ۱۵۰ سکه در آن قرار داشته است، متهم سجاد مي‌گويد اين مساله چند بار اتفاق افتاده است، اما اعلام مي‌کند که در مجموع ۷۰۰ تا ۸۰۰ سکه به او داده شده است، در اين کليپ مشخص مي‌شود ۲۴۰ سکه وکيوم صرافي اسدبيگي بوده است. در ادامه جلسه دادگاه، فيلمي درخصوص اعمال‌نفوذ سجاد پيرامون تخصيص چند ميليون دلار ارز دولتي براي واردات قطعات کارخانه به اميد اسدبيگي به نمايش درآمد.»

ماجراى ديدار روحانى با رسول سجاد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

بهانه ديدار با جانباز ۷۰ درصد

حالا سجاد بهانه خوبي براي مخالفان شده که اقدامات او را مرتبط با دولت کرده و به روحاني بتازند. استدلال اين مخالفان براي طرح موضوعات واهي هم به ديدار رئيس‌جمهور با رسول سجاد بازمي‌گردد. در آخرين روز بهمن سال گذشته بود که سايت رياست‌جمهوري فيلمي کوتاه از خانواده شهيد اکرمي و «‌رسول سجاد» جانباز ۷۰ درصد منتشر کرد. اين ديدار هم مانند بسياري از ديدارهاي گذشته مسئولان و رئيس‌جمهور با ايثارگران و خانواده شهدا بود و قابل پذيرش نيست اگر ادعا شود روحاني با آگاهي از تخلفات اقتصادي سجاد با او ديدار کرده است. برخي کانال‌ها مدعي شدند که رئيس دولت با او ديدار کرده است.

ماجراى ديدار روحانى با رسول سجاد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

فاجعه افزايش نرخ سکه زمان احمدي‌نژاد

مشرق‌نيوز در ادامه تلاش براي هجمه به رئيس‌جمهور با تلاش در برقراري ارتباطي ميان سجاد و دولت به انتشار نمودار رشد قيمت سکه از پايان دولت دهم تا امروز پرداخته است. ساده‌انگاري است اگر تصور شود هدف از انتشار اين گزارش تنها هجمه به روحاني است بلکه انتشار اين نمودار پرده از اهداف دلواپسان برداشت. گزارش‌هاي رسمي دولت نشان مي‌دهد که در طول سال‌هاي ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ (دوره فعاليت دولت نهم و دهم)، يعني از خردادماه ۱۳۸۴ که محمود احمدي‌نژاد دولت نهم را از دولت اصلاحات تحويل گرفت تا خردادماه سال ۱۳۹۲ که دولت دهم را به حسن روحاني، رئيس دولت يازدهم تحويل داد، قيمت سکه ۱۱۶هزار و ۹۸۸ تومان به يک‌ميليون و ۲۶۶هزار و ۸۷۲ تومان افزايش پيدا کرده است. اين نشان مي‌دهد که در طول ۸سال فعاليت دولت احمدي‌نژاد، قيمت سکه ۹۸۲.۹ درصد رشد پيدا کرده است. قيمت سکه در طول ۹ ماهه اول فعاليت دولت نهم ۲۸.۲ درصد گران شد.

در سال‌هاي بعد دولت احمدي‌نژاد نيز روند افزايشي قيمت سکه ادامه داشت؛ تا جايي که آمارها نشان مي‌دهد که طي ۴ سال اول دولت محمود احمدي‌نژاد قيمت سکه حدود ۸۷.۷ درصد افزايش پيدا کرد. اعداد و ارقام بانک مرکزي از متوسط قيمت سکه در خردادماه ۱۳۸۸ نشان مي‌دهد که هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادي در خردادماه سال ۱۳۸۸ و در زمان انتخاب رئيس دولت دهم، به‌طور متوسط ۲۱۹هزار و ۶۲۶ تومان قيمت داشته است. اين موضوع، به نوعي حرکت صعودي قيمت سکه در بازار را نشان مي‌دهد.

بر اين اساس، روند قيمتي سکه تمام بهار آزادي در دولت نهم نمايانگر آن است که سکه در سال ۱۳۸۴ به‌طور متوسط ۱۲۲هزار و ۸۵۰ تومان، در سال ۱۳۸۵ حدود ۱۶۷هزار و ۹۵۵ تومان، در سال ۱۳۸۶ حدود ۱۹۰هزار و ۶۷۸ تومان، در سال ۱۳۸۷ حدود ۲۳۱هزار و ۶۴۲ تومان و در سال ۱۳۸۸ حدود ۲۴۶هزار و ۶۱۶ تومان بوده است. با شروع دولت روحاني افزايش نرخ سکه متوقف شد چنانکه طي دو سال فعاليت دولت يازدهم نه‌تنها با رشد قيمت سکه روبه‌رو نبوديم، بلکه قيمت‌ها نيز کاهش يافته است. پس از آن، با امضاي برجام و بالا گرفتن تحريم‌ها عليه کشورمان تغيير در نرخ ارز و سکه طبيعي است و نمي‌توان دولت را در آن داراي نقش اصلي معرفي کرد.

مفسدان اقتصادي و دولت احمدي‌نژاد

رسانه‌هايي سعي در تخريب روحاني با القاي ارتباط دولت با مفسدان اقتصادي را دارند که اشاره‌اي به آنچه در ۸ سال دولت موردحمايت خودشان يعني از ۸۴ تا ۹۲ رخ داد ندارند. فسادهاي اقتصادي زيادي در ميان نزديکان احمدي‌نژاد وجود داشت که نمونه بارز آن محمدرضا رحيمي معاون اول او در دولت نهم بود که برخي او را متهم اصلي پرونده‌هاي «فساد اقتصادي» در بيمه دانستند. اظهارات بابک زنجاني در دادگاه هم گوياي ارتباط برخي در دولت احمدي‌نژاد با او بوده است مانند روزي که در دادگاه گفت: «من به وزير گفتم ۴ميليارد يورو در تامين‌اجتماعي اعتبار دارم، شما با مرتضوي صحبت کنيد که از اين مبلغ ۲ميليارد يورو به شرکت HK پرداخت شود. حتي در اين خصوص از احمدي‌نژاد و بانک مرکزي اجازه گرفتم تا اينکه مرتضوي آن مسخره‌بازي‌ها را درآورد و دستگير شد. بعد هم گفت امضايش اعتبار ندارد.» ۲۶ بهمن ۹۴ اميرعباس سلطاني يکي از نمايندگان پيگيري‌کننده پرونده بابک زنجاني گفت که «سه وزير احمدي‌نژاد و رئيس کل بانک مرکزي به بابک زنجاني کمک کردند از اين رو بايد همگي عوامل پشت پرده پرونده زنجاني مجازات شوند.»

*مطهره شفیعی

armanmeli.ir
  • 18
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش