چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
۱۴:۰۴ - ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۲۰۴۳۶۹
دولت

معاون اول رییس جمهور:

کودک دبستانی هم می‌تواند مدعی انجام بسیاری از کارها شود/ مدیران نباید منتی بر سر مردم داشته باشند

اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت,اسحاق جهانگیری
معاون اول رییس جمهور با اشاره به برخی سخنان و وعدههای غیرواقعی که این روزها مطرح می‌شود، گفت: نباید به حرف‌ها و شعارها توجه کرد زیرا یک کودک دبستانی هم می‌تواند مدعی انجام بسیاری از کارها شود. سابقه و عملکرد مدیران است که بیانگر توانایی آنها برای عمل کردن به وعده‌هایشان است.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری ظهر امروز در آیین خدمت‌رسانی آب و برق به روستاها اظهار داشت: کسی که حتی یک روز سابقه اجرایی نداشته است، ادعا می‌کند که فلان کار را انجام خواهد داد. باید از این شخص پرسید که بر اساس کدام سابقه عملکردی خود چنین وعده‌هایی می‌دهی. آیا در مسئولیتی که تاکنون داشته‌ای کارهایی را که باید انجام می‌دادی، انجام داده‌ای؟ 

 

معاون اول رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه مدیران کشور نباید هیچ منتی بر سر مردم داشته باشند، تصریح کرد: اگر مدیران اقدامات موثری انجام داده باشند در حقیقت به وظیفه خود عمل کرده‌اند و اگر هم عملکرد آنها مناسب نبوده و موجب هدر رفت منابع کشور شده باشد، باید در پیشگاه خدا و ملت پاسخگو باشند. 

 

او اظهار داشت: دولت یازدهم در مقطعی کار خود را ‌آغاز کرد که مشکلات فراوانی در بخش‌های مختلف کشور وجود داشت و سوءمدیریت، ندانم‌کاری‌ها و عدم اشراف مدیران به حوزه مسئولیت خود سبب شده بود که علیرغم سر دادن شعار عدالت و رفع محرومیت، وضعیت قشر ضعیف جامعه و روستاییان روزبه‌روز بدتر شود. 

 

جهانگیری افزود: در سال ۹۲ که دولت تدبیر و امید کار خود را آغاز کرد سفره مردم در روستاهای کشور به دلیل تورم و رشد منفی اقتصاد نسبت به سال‌های گذشته بیش از ۳۵ درصد کوچک‌تر شد و همین وضعیت با نسبت کمتری در شهرها نیز وجود داشت. 

 

معاون اول رییس‌جمهور همچنین با اشاره به ارائه نامطلوب خدمات به مردم در دولت گذشته گفت: یکی از مهمترین خدمات به مردم آبرسانی و برق‌رسانی به روستاهای کشور است که در واقع جزو ابتدایی‌ترین اقدامات دولت است اما آمارها بیانگر عملکرد نامطلوب در این حوزه در دولت گذشته است. 

 

او با تاکید بر اینکه مدیر باید بداند مشکل واقعی و راهکار آن چیست و چه کسی قادر است مشکلات را حل کند، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید توانست بحران را از بخش‌های مختلف کشور برطرف کند و به عنوان مثال پرونده هسته‌ای که به درجه بالایی از پیچیدگی رسیده بود و همه قدرت‌های جهان علیه ایران متحد شده بودند از طریق مذاکره و منطق حل شد و امروز همه علاقمند هستند با ایران همکاری کنند. 

 

جهانگیری با یادآوری وضعیت نامساعد اقتصادی کشور در دولت گذشته، یادآور شد: در دولت گذشته نرخ ارز، قیمت سکه و بهای کالاها بصورت لحظه‌ای تغییر می‌کرد. در سال ۹۰ قیمت سکه ۸۴ هزار تومان بود ولی در پایان دولت دهم به یک میلیون و پانصد هزار تومان رسید و دلار که قیمت آن ۸۰۰ تومان بود به حدود ۳۸۰۰ تومان افزایش یافت که این افزایش قیمت در مورد سایر کالاها نیز صادق است.

 

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه با سیاستگذاری صحیح دولت تدبیر و امید، آرامش و ثبات به اقتصاد ایران بازگشته است، خاطرنشان کرد: در چهار سال اخیر با وجود کاهش شدید درآمدهای نفتی اما نرخ ارز تغییر محسوسی نداشت و امید در دل مردم کشور زنده شد و اعتماد مردم به مسئولین کشور افزایش یافت. 

 

او با اشاره به مشکلات کشور در حوزه سیاسی در دولت گذشته و افشاگری مقامات ارشد کشور علیه یکدیگر گفت: این مسائل باعث فرسودگی سیاسی در کشور شده بود که خوشبختانه در دولت تدبیر و امید آرامش سیاسی به کشور بازگشت و رابطه خوبی میان جریانات سیاسی مختلف برقرار شد.

 

جهانگیری اضافه کرد: در دولت یازدهم ارتباط مطلوبی میان دستگاه‌های دولتی با مرجعیت و روحانیت شکل گرفت و حرف روحانیت از جایگاه مناسبی در دستگاه‌های دولتی برخوردار شد. 

 

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید وظیفه خود می‌دانست که اقدامات اساسی را از محروم‌ترین نقاط کشور آغاز کند، به اقدام دولت در گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان در بدترین شرایط مالی اشاره و خاطرنشان کرد: در طول چند سال اخیر بدون اینکه یک ریال از بودجه دولت استفاده شود، به ۹ هزار روستای کشور گازرسانی شد و این در حالی است که تعداد روستاهایی که از نعمت گاز برخوردار هستند جمعاً ۱۴ هزار روستا است که گازرسانی به ۹ هزار روستا در دولت تدبیر و امید بوده است.

 

او با یادآوری تلاش‌ها، اقدامات اساسی و دستاوردهای وزارت نیرو در اجرای طرح‌های آبرسانی و برق‌رسانی در کشور، گفت: روزنامه‌هایی که دائم به دولت حمله می‌کنند، اگر صداقت دارند کافی است که نمودار عملکرد وزارت نیرو را در روزنامه خود منتشر کنند تا مشخص شود که در سال ۹۵ بیش از عملکرد ۸ ساله دولت مدعی عدالت، به روستاهای کشور آبرسانی شد و این یعنی همه توانایی حرف و شعار را دارند اما مدیران دولت تدبیر و امید به جای شعار عمل کرده‌اند.

 

جهانگیری با اشاره به یکی از تصمیمات دولت تدبیر و امید برای بهبود وضعیت کشاورزان، تصریح کرد: کشاورزان در سال‌های گذشته وام‌ها و تسهیلاتی دریافت کرده بودند که توانایی بازپرداخت آن را نداشتند و دولت تدبیر و امید با همراهی مجلس شورای اسلامی تصمیمی اتخاذ کرد که کسانی که بدهی آنها کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان بوده است فقط اصل بدهی خود را بپردازند و جرائم و سود تسهیلات آنها بخشوده شود و این امر باعث شد که اکنون بیش از ۱۵۰ هزار پرونده در این زمینه مختومه شده است.

 

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به دستاورد دیگر دولت یازدهم در بخش سلامت و اجرای طرح تحول نظام سلامت که منجر به رفع بخش زیادی از دغدغه‌های مردم در زمینه درمان شد، گفت: اجرای این طرح باعث شد که امروز هیچ ایرانی غیر از رنج بیماری، رنج دیگری ندارد و هزینه‌های درمان و بستری به میزان چشمگیری کاهش یافته است.

 

او با تاکید بر اینکه باید هرچه سریع‌تر مسائل کاری و استخدامی ۳۳ هزار و ۵۰۰ دهیار مرتفع شود، گفت: دولت لایحه مربوط به این موضوع را تصویب کرده و امیدوارم شاهد حل مشکلات این عزیزان باشیم. 

 

جهانگیری با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید در همه بخش‌ها کارهای بزرگی با وجود محدودیت‌های مالی انجام شده، خاطرنشان کرد: ماشین اقتصاد کشور تازه شروع به حرکت کرده و امیدوارم که این ماشین دوباره وارد دره نشود. 

 

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: باید رفاقت‌های سیاسی عمیق شود و همه فرزندان امام و رهبری دور هم جمع شوند و مهمترین پیام اقتصاد مقاومتی نیز این است که باید انسجام داخلی برای پیشرفت کشور به حد اعلا برسد. 

 

او افزود: حل مشکلات کشور نیازمند تصمیم‌گیری‌های عاقلانه و عالمانه و مدیران کارکشته است که سابقه عملکرد و مثبتی در کارنامه خود داشته باشند.

 

وزیر نیرو هم در این مراسم یکی از مشکلات اصلی کشور در زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید را عدم برخورداری روستاها از آب مناسب دانست و گفت: در سال ۹۲ متوجه شدیم که چند سالی است که ردیفی در بودجه برای آبرسانی به روستاها گنجانده نشده و تنها مقادیر اندک و ناچیزی از اعتبارات استانی برای این موضوع هزینه می‌شود. 

 

حمید چیت‌چیان افزود: دولت تدبیر و امید در سال ۹۳ یک ردیف به میزان ۳۰۰ میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاها در بودجه قرار داد و در سال ۹۴ و ۹۵ این روند صعودی ادامه یافت به گونه‌ای که در سال ۹۶ در قانون بودجه ۱۱۰۰ میلیارد تومان برای آبرسانی روستایی پیش‌بینی شده است.  

 

او همچنین به اقدامات صورت گرفته در برق‌رسانی اشاره و خاطرنشان کرد: وزارت نیرو در سال ۹۵ در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی متعهد شد که تا پایان سال روستاهای بالای ۱۰ خانوار برق‌دار شوند و امروز تمام این روستاها از نعمت برق برخوردار شده‌اند.  

 

گفتنی است در این مراسم با حضور معاون اول رییس‌جمهور از مدیران دست‌اندرکاران اجرای طرح‌های آبرسانی و برق‌رسانی به روستاها قدردانی شد. 

 

 

  • 10
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش