چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
۱۱:۳۶ - ۲۸ آبان ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۸۲۸۸۱
بین الملل

از قتل پسر ماساژور پوتین تا قتل مولتی میلیاردر اوکراینی‌تبار و خانواده‌اش

قتل‌های زنجیره‌ای نخبگان روسیه یا خودکشی‌های عجیب دسته‌جمعی؟!

تمام جنایتهای پوتین,وضعیت داخلی روسیه و قتل نخبه ها
جسد "یوری ورونوف" ۶۱ ساله مدیر حمل و نقل گازپروم در استخر شنای او پیدا شد. پس از آن "الکساندر ساببوتین" میلیاردر ۴۳ ساله در ماه مه درگذشت. گمان می‌رود که این مدیر ارشد سابق لوک اویل با سم وزغ مسموم شده باشد که منجر به بروز حمله قلبی شد. "یوگنی پالانت" مولتی میلیونر اوکراینی، ۴۷ ساله، و همسرش "اولگا پالانت" ۵۰ ساله، آخرین قربانیان این کارزار جنایت بودند

بیل برودر کارشناس مسائل روسیه به "سان" می‌گوید: الیگارش‌ها پس از ضربه شدید ناشی از تحریم‌های غرب برای محافظت از ثروت خود در تلاش هستند. این بانکدار مشهور که در زمان مدیریت بزرگترین شرکت سرمایه گذاری خارجی کشور با پوتین اختلاف نظر داشت می‌گوید موج اخیر خودکشی در میان نخبگان روسیه همگی قتل‌های سازمان یافته بوده‌اند.

به گزارش فرارو به نقل از سان؛ برودر در کنفرانسی در انجمن هنری جکسون گفت: «آن چه اکنون در حال رخ دادن است جنگ بر سر دارایی‌ها و قدرت درون لانه افعی است، زیرا به اصطلاح شیرینی پای اقتصادی روسیه در حال کوچک شدن است. این افراد فی نفسه الیگارش نیستند، اما افرادی هستند که در مناصبی قرار دارند که نوعی قدرت بر جریان‌های مالی مهم را کسب کرده اند به ویژه در حوزه نفت و گاز که از جمله آن می‌توان به شرکت‌هایی مانند گازپروم، لوک اویل، نواتک یا گازپرومبانک اشاره کرد.»

تحریم‌ها برای روسیه ویرانگر بوده‌اند. در نتیجه، کیک اقتصاد روسیه و سهم بازیگران از آن به طور جدی کاهش یافته و بسیاری از افراد می‌خواهند دارایی‌های نقدی شخصی‌شان را در سطحی که پیش از آغاز جنگ اوکراین در اختیار داشتند حفظ نمایند.

بنابراین، همه آنان به اطراف نگاه می‌کنند تا تکه‌های شیرینی پای دوباره توزیع شده و از آن بهره‌ای عایدشان شود. اگر فردی روبروی جریان پول نشسته باشد آن جریان سمت دیگری برود و شخص شریرتر و خشن‌تری بیاید و بگوید به شما نیاز داریم تا آن جریان مالی را برای ما بفرستید شخصی که مسئول آن جریان مالی است یا توسط شخصی که آن جریان را از طریق او هدایت می‌کند یا توسط شخص دیگری کشته می‌شود». او می‌گوید قتل‌های اخیر صورت گرفته چیزی جز جنگ حریصانه بر سر پول و کشته شدن افراد بر سر آن نبوده‌اند.

"پاول پچلنیکوف" ۵۲ ساله مدیر روابط عمومی راه آهن روسیه که در آپارتمان‌اش در مسکو به ضرب گلوله کشته شد، از جمله کسانی است که به پایان زندگی نابهنگام رسیدند.

پس از آن جسد "دیمیتری" پسر "کنستانتین گولوشچاپوف" کشف شد؛ چهار روز پس از فرار پدرش به بلاروس، چند روز پس از یورش طرفداران پوتین به کسب و کار او و برنامه ریزی برای متهم کردن‌اش به ارتکاب اختلاس. پوتین با "اتاق ماساژ" گولوشچاپوف در سونای سن پترزبورگ شناخته شده بود و با این سرمایه دار تبعیدی که "ماساژور" پوتین نامیده می‌شد نزدیک بود.

در ماه جولای جسد "یوری ورونوف" ۶۱ ساله مدیر حمل و نقل گازپروم در استخر شنای او پیدا شد. پس از آن "الکساندر ساببوتین" میلیاردر ۴۳ ساله در ماه مه درگذشت. گمان می‌رود که این مدیر ارشد سابق لوک اویل با سم وزغ مسموم شده باشد که منجر به بروز حمله قلبی شد.

"یوگنی پالانت" مولتی میلیونر اوکراینی، ۴۷ ساله، و همسرش "اولگا پالانت" ۵۰ ساله، آخرین قربانیان این کارزار جنایت بودند که هفته گذشته در خانه خانوادگی‌شان در منطقه مسکو با ضربات چاقو کشته شدند.

از ابتدای سال، چندین تن از نزدیکان پوتین نیز در شرایط مرموز جان خود را از دست داده اند. "ایوان پچورین" مرد مورد نظر پوتین برای توسعه منابع عظیم قطب شمال روسیه ظاهرا در شرایطی مرموز از لبه یک قایق در آب‌های نزدیک به جزیره راسکی به درون آب سقوط کرد. این اتفاق تنها چند هفته پس از آن رخ داد که "راویل ماگانوف" رئیس نفتی پس از "سقوط از پنجره بیمارستان" درگذشت.

این مرد ۶۴ ساله که رئیس غول نفتی روسیه لوک اویل بود بر اثر سقوط از پنجره طبقه ششم بیمارستان مرکزی مسکو جان خود را از دست داد. ماگانوف پیش‌تر از جنگ اوکراین انتقاد کرده بود. لوک اویل به طور عجیبی علت مرگ او را بیماری ناشناخته اعلام کرد.

در تاریخ ۲۵ فوریه یک روز پس از صدور فرمان پوتین برای ورود سربازان ارتش روسیه به اوکراین جسد "الکساندر تیولاکوف" یکی از مقام‌های ارشد مالی و امنیتی گازپروم در سطح معاون مدیر کل کشف شد. گردن این مرد ۶۱ ساله در خانه ۵۰۰ هزار پوندی اش در طناب کشف شده بود.

در همین حال، "ولادیسلاو آوایف" ثروتمند ۵۱ ساله معاون سابق رئیس گازپرومبانک و از مقام‌های سابق کرملین در پنت هاوس خود در مسکو به ضرب گلوله کشته شد. چند روز پس از آن جسد به دار آویخته شده " سرگئی پروتوسنیا" ۵۵ ساله در اسپانیا کشف شد.

پروتوسنیا معاون سابق رئیس "نووتک" شرکتی بود که ارتباط نزدیکی با کرملین دارد. در ماه مارس جسد "واسیلی ملنیکوف" میلیاردر روس در آپارتمان مجلل اش در شهر نیژنی در نووگورود کشف شد. بر روی جسد جراحات وارد شده بر اثر ضربات چاقو مشاهده شده بود.

تمام جنایتهای پوتین,وضعیت داخلی روسیه و قتل نخبه هااجساد یوگنی پالانت مولتی میلیونر ۴۷ ساله و اولگا همسر ۵۰ ساله اش با آثار ناشی از ضربات چاقو در خانه شان در مسکو کشف شد

تمام جنایتهای پوتین,وضعیت داخلی روسیه و قتل نخبه هاالکساندر ساببوتین میلیاردر ۴۳ ساله که گفته شده بود مسموم شده است.
تمام جنایتهای پوتین,وضعیت داخلی روسیه و قتل نخبه هاکنستانتین گولوشچاپوف پس از یورش افسران به خانه خانوادگی اش از روسیه گریخت.
تمام جنایتهای پوتین,وضعیت داخلی روسیه و قتل نخبه هابر اساس گزارش‌ها، ایگور نوسف بر اثر سکته مغزی درگذشت.
تمام جنایتهای پوتین,وضعیت داخلی روسیه و قتل نخبه هاجسد پاول پچلنیکوف ۵۲ ساله مدیر روابط عمومی راه آهن روسیه بر اثر اصابت گلوله در خانه اش در مسکو پیدا شد.
تمام جنایتهای پوتین,وضعیت داخلی روسیه و قتل نخبه هاراویل ماگانوف رئیس غول نفتی روسیه لوک اویل پس از سقوط از پنجره بیمارستان جان خود را از دست داد.
تمام جنایتهای پوتین,وضعیت داخلی روسیه و قتل نخبه ها
تمام جنایتهای پوتین,وضعیت داخلی روسیه و قتل نخبه هااجساد سرگئی پروتوسنیا سرمایه دار گازی روسیه و همسرش ناتالیا ۵۳ ساله و دختر نوجوان اش ماریا در عمارت اسپانیایی شان کشف شد.
تمام جنایتهای پوتین,وضعیت داخلی روسیه و قتل نخبه هاایوان پچورین دوست پوتین پس از سقوط در دریا درگذشت.
تمام جنایتهای پوتین,وضعیت داخلی روسیه و قتل نخبه هاجسد ولادیسلاو آوایف مقام سابق کرملین و معاون رئیس بانک گازپرومبانک توسط دخترش کشف شده بود.
تمام جنایتهای پوتین,وضعیت داخلی روسیه و قتل نخبه هاجسد الکساندر تیولیاکوف یکی از مدیران ارشد گازپروم یک روز پس از آغاز جنگ اوکراین کشف شد.
تمام جنایتهای پوتین,وضعیت داخلی روسیه و قتل نخبه هاجسد لئونید شولمن مدیر ارشد ۶۰ ساله گازپروم در عمارت اش کشف شد. او بر اثر ضربات چاقو کشته شده بود.

  • 12
  • 51
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی رسول خطیبی سرمربی تیم پیکان

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش