جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
۲۰:۳۰ - ۱۷ آبان ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۸۰۰۹۹۱
بین الملل

انتخابات آمریکا ۲۰۲۰

رسانه‌های آمریکایی: بایدن رئیس جمهور شد/ فاکس نیوز: نامزد دموکرات ۲۹۰ رای الکترال بدست آورد

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
رسانه های آمریکایی "جو بایدن" را رئیس جمهور جدید آمریکا معرفی کردند.

۲۰:۵۳/ پیروزی رسمی بایدن در ایالت نوادا

خبرگزاری آسوشیتدپرس پیروزی بایدن در ایالت نوادا را تایید کرد تا به طور رسمی تعداد آرای الکترال رییس جمهور منتخب آمریکا به عدد ٢٩٠ برسد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

۲۰:۴۰/ کامالا هریس اولین معاون اول زن تاریخ آمریکا شد

با پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا، کامالا هریس، به عنوان نخستین زن سیاهپوست در آمریکا، به مقام معاونت ریاست‌ جمهوری آمریکا رسید.

۲۰:۳۵/ وکیل ترامپ: شکایت انتخاباتی از دوشنبه آغاز می‌شود

رودی جولیانی روز شنبه در حالی که بیشتر رسانه‌های آمریکایی جو بایدن نامزد حزب دموکرات را به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا معرفی کردند، در پنسیلوانیا حضور یافت و این مطلب را در جمع خبرنگاران مطرح کرد.

۲۰:۳۲/ واکنش ترامپ به اعلام پیروزی «بایدن» در رسانه‌ها

دونالد ترامپ در واکنش به اعلام نام بایدن به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری توسط چندین رسانه آمریکایی اعلام کرد: آرای قانونی تصمیم می‌گیرند که چه کسی پیروزی انتخابات است، نه رسانه‌ها.

۲۰:۳۰/ اولین توییت جو بایدن پس از اعلام پیروزی اش در رسانه های آمریکایی

جو بایدن توییتی اعلام پیروزی کرد و نوشت: افتخار می‌کنم که من را انتخاب کردید. کاری که پیش‌روی ما قرار دارد دشوار خواهد بود اما قول می‌دهم من رییس‌جمهور همه آمریکایی‌ها خواهم بود چه به من رای داده باشید یا نه.

۲۰:۲۰/ فاکس نیوز، پنسیلوانیا و نوادا را آبی کرد

بر اساس آمار فاکس نیوز، بایدن تا این لحظه ۲۹۰ الکترال بدست آورده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

۲۰:۱۷/ فاکس نیوز: بایدن پیروز شد

فاکس نیوز نیز رسما اعلام کرد که "جو بایدن" رئیس جمهور بعدی آمریکا خواهد بود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

۲۰:۱۵/ فاکس‌نیوز پیروزی بایدن را اعلام نکرده است

در شرایطی که اکثر رسانه‌های معتبر جهان پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا را اعلام کرده‌اند، فاکس‌نیوز-نزدیک به جمهوری‌خواهان- هنوز پیروزی بایدن را اعلام نکرده است.

پیش از این اعلام پیروزی بایدن در ایالت آریزونا از سوی فاکس‌نیوز پیش از پایان شمارش در این ایالت، انتقاد شدید دونالد ترامپ را در پی داشت.

۲۰:۱۴/ آخرین نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بایدن پیروز شد

بایدن: ۲۸۴ رای الکترال

ترامپ: ۲۱۴ رای الکترال

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

۲۰:۱۱/ ترامپ مشغول بازی گلف است!

در حالی که رسانه‌های مهم جهان با اعلام قطعی نتایج شمارش آرا در پنسیلوانیا بایدن را رییس جمهوری بعدی آمریکا معرفی کردند، ترامپ از ساعتی پیش به یک زمین گلف در ایالت ویرجینیا رفته و مشغول بازی است.

بایدن به زودی سخنرانی می‌کند.

۲۰:۱۰/ رسانه‌های آمریکایی جو بایدن را پیروز انتخابات اعلام کردند

شبکه‌های خبری سی‌ان‌ان و ان‌بی‌سی و همچنین خبرگزاری آسوشیتد پرس دقایقی پیش با اعلام اینکه جو بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت کلیدی پنسیلوانیا شده است، وی را برنده نهایی انتخابات و رئیس‌جمهور آینده آمریکا معرفی کردند.

شبکه CNN بر اساس نتایج پنسیلوانیا، رسما جو بایدن را بعنوان کاندیدای پیروز انتخابات و رییس‌جمهور جدید ایالات متحده اعلام کرد.

جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با کسب ۲۷۳ رأی الکترال رئیس جمهوری آمریکا شده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

۱۹:۵۷/ ترامپ برای اولین بار بعد انتخابات از کاخ سفید خارج شد

منابع آمریکایی می گویند دونالد ترامپ کاخ سفید را ترک کرده و به تفریحگاه خود در ویرجینیا رفته است. 

۱۹:۵۵/ سی ان ان: حذف ۳۷ درصد توئیت های ترامپ از پایان رأی گیری تاکنون

شبکه سی ان ان اعلام کرد: توئیتر از زمان بسته شدن مراکز رأی گیری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا تا کنون ۳۷ درصد توئیت های دونالد ترامپ را به علت محتوای گمراه کننده آن از دسترس خارج کرده است.

۱۹:۱۰/ ترامپ: من با فاصله زیاد در این انتخابات پیروز شدم

دونالد ترامپ در توییتر مدعی پیروزی در انتخابات آمریکا شد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

۱۸:۵۷/ اخبار خوشحال کننده ستاد بایدن در مورد آرای پنسیلوانیا

ستاد بایدن خبر داد: بزودی اخبار خوشحال کننده‌ای از پنسیلوانیا خواهد آمد.

در حالی که تنها ۵۰ هزار رای شمارش نشده در ایالت پنسیلوانیا باقی مانده، بایدن با حدود ۲۹ هزار رای از ترامپ پیش است.

۱۸:۵۲/ مقام کمیسیون انتخابات فدرال: هیچ شواهدی از تقلب در انتخابات وجود ندارد

علی‌رغم ادعاهای ترامپ درباره تقلب گسترده در انتخابات و وجود آرای غیرقانونی، مقام کمیسیون انتخابات فدرال در مصاحبه با «سی‌ان‌ان» گفت می‌خواهد مردم آمریکا بدانند که هیچ شواهدی از تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا مشاهده نشده است.

۱۷:۱۴/ ترامپ: نتایج انتخابات در بسیاری از ایالتها به نفع بایدن تغییر کرده!

رئیس‌جمهور آمریکا امروز بار دیگر با انتشار پیامی در توییتر از وقوع تقلب گسترده در شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به نفع رقیب انتخاباتی خود گفت: در طول ساعاتی که به شکلی بی‌رحمانه و خبیثانه‌ای اجازه ورود تیم نظارت داده نشد، چیزهای خیلی بدی اتفاق افتاد.

همه درها و پنجره‌های اتاق‌های شمارش آراء با مقواهای ضخیم پوشانده شده بودند، بنابراین ناظران نمی‌توانستند ببینند در موقع شمارش آراء چه اتفاقی می‌افتد.

چیزهای خیلی بدی در آن اتاق‌ها اتفاق افتاد. تغییرات بسیار بزرگی رخ داده است.

این شیوه شمارش، نتایج انتخابات را در بسیاری از ایالت‌ها از جمله پنسیلوانیا تغییر داده است؛ همه آن ایالت‌هایی که شب انتخابات تصور می‌شد در آن‌ها به راحتی ما پیروز می‌شویم، به یک‌باره همه ناپدید شدند، بدون اینکه به کسی اجازه نظارت داده شود.

«روز سه شنبه (موعد اصلی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری) ده‌ها هزار رای به صورت غیرقانونی بعد از ساعت هشت شب دریافت شد و این موضوع به طور کامل و به راحتی نتایج انتخابات در پنسیلوانیا و برخی دیگر از ایالت‌ها را عوض کرد»

۱۶:۲۸/ تازه ترین نتایج انتخابات کنگره: ۲۱۲ به ۱۹۴ به نفع دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان، ۴۸ - ۴۸ مساوی در سنا

 بر اساس گزارش ها، تعیین دو کرسی باقی مانده ایالت جورجیا در دور دوم انتخابات مشخص می شود که در نهایت اکثریت سنا را تعیین خواهد کرد.

در حال حاضر آرای دموکرات‌ها و جمهوری خواهان در سنا هر کدام ۴۸ کرسی است در حالی که دمکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا ۲۱۲ کرسی و جمهوریخواهان ۱۹۴ رای بدست آورده اند.

قرار است "دیوید پردو" جمهوری خواه و "یان اوسوف" دمکرات برای یکی از کرسی ها و همچنین "رافائل وارناک" دمکرات و "کلی لوفلر" جمهوری خواه برای دیگر کرسی ایالت جورجیا در پنجم ژانویه ۲۰۲۱ (۱۶ دی ماه ۱۳۹۹) برای دور دوم انتخابات سنا رقابت کنند.

تازه ترین اخبار و آمار رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا همچنان حاکی هستند که جو بایدن با ۲۶۴ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای الکترال دونالد ترامپ پیشتاز است و با وجود اینکه گفته می شود ترامپ همچنان حاضر به پذیرش شکست نیست اما بایدن هر لحظه با شمارش آرای پستی موقعیتش بهتر می شود و همه آمریکایی ها در انتظار اعلام نتایج نهایی بسر می برند.

۱۶:۲۷/ پسر ترامپ: من خیلی به این دستگاه‌های رای‌ گیری مشکوکم

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

۱۶:۲۶/ میزان آرای مردمی کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا تا این لحظه

بایدن: ۷۴,۸۱۱,۳۷۸

ترامپ: ۷۰,۵۵۴,۵۳۷

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

۱۶:۲۴/ تیم بایدن در حال تعیین پست‌های کلیدی کاخ سفید

نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به پیشتازی جو بایدن از دونالد ترامپ در ایالت‌های کلیدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا ، از افزایش گفت و گوهای تیم مشاور این نامزد حزب دموکرات برای تعیین پست‌های کلیدی کاخ سفید خبر داد.

۱۶:۲۳/ مشاور سابق ترامپ: او سر همه داد می‌زند و می‌خواهد شمارش آراء متوقف شود

بر اساس گزارش شبکه CBS به دنبال انتشار اخبار متوالی درباره پیروزی احتمالی بایدن ، جو کاخ سفید و به ویژه در اطراف ترامپ، بسیار بد توصیف شده و برخی از دستیاران او در محل کار خود حاضر نشده‌اند.

«اوماروسا نیومن» مشاور سابق ترامپ گفته: ترامپ حال و حوصله روبراهی ندارد. بر سر همه فریاد می‌زند و از وکلای خود می‌خواهد دست به کار شوند و شمارش آراء را هر طور که شده متوقف کنند.

شبکه CNN نیز به نقل از دو تن از دستیاران نزدیک ترامپ خبر داده‌ حتی اگر او رسماً در انتخابات شکست بخورد، نمی‌خواهد به شکست اقرار کند.

هرچه زمان می گذرد، جو بایدن به ریاست جمهوری نزدیک تر و دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا از کاخ سفید دورتر می شود. شمارش آرا در چهار ایالت سرنوشت ساز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سومین روز پیاپی نیز ادامه داشت. در نتیجه ادامه شمارش آرا، ولی مشخص شد که راهی تا پیروزی قطعی و نهایی بایدن در این رقابت ها نمانده است. این در حالیست که ترامپ همچنان امیدوار است.

در حالی که ترامپ در سه ایالت از چهار ایالت مهم باقی مانده پیشتاز بود، با ادامه شمارش آرا، ولی زمان به سود ترامپ نبود و جو بایدن علاوه بر نوادا در جورجیا، پنسیلوانیا و آریزونا نیز از دونالد ترامپ پیشی گرفت و روی کاغذ احتمال پیروزی ترامپ نیز کمرنگ شد. با این وجود هنوز آرا نهایی هیچ کدام از ایالت های مهم اعلام نشده است و بایدن هم چنان ۲۶۴ و ترامپ ۲۱۴ رأی الکترال را در اختیار دارند.

ترامپ روز گذشته (جمعه) بار دیگر دموکرات ها را به تقلب متهم کرد و گفت که برای پیروزی مبارزه می کند. در مقابل رویترز اعلام‌کرد که بایدن احتمالا تا ساعاتی دیگر سخنرانی خواهد کرد و به گفته منابع آگاه بایدن قصد دارد در این سخنرانی پیروزی خود را اعلام کند.

سه شنبه گذشته سوم نوامبر، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد در این دوره از انتخابات، ۲۳۹ میلیون نفر از مردم آمریکا واجد شرایط رأی دهی بودند. بیش از ۱۵۰ میلیون نفر در این دور از انتخابات شرکت کردند و ۲ نامزد اصلی حاضر در این رقابت ها هرکدام بیش از ۶۰ میلیون رای کسب کردند.

در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مردم بطور غیرمستقیم رییس جمهور این کشور را انتخاب می کنند و نمایندگان هر ایالت یا همان الکترال کالج در نتیجه آراء مردم، رییس جمهور را انتخاب می کنند. هر ایالت در آمریکا با توجه به تعداد نمایندگانی که در این مجمع دارد از اهمیت ویژه ای در روند تعیین رییس جمهور جدید این کشور ایفا می کند.

در این انتخابات رقابت سنگین و فشرده ای از ماهها قبل میان دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا و جو بایدن، نامزد دموکرات ها و معاون رییس جمهور سابق این کشور آغاز شده بود و این انتخابات به گفته تحلیلگران یکی از مهمترین انتخابات طول تاریخ آمریکا محسوب می شود. دو نامزد رقابت های انتخاباتی آمریکا از ماهها پیش معاونین خود را نیز انتخاب کرده بودند و مایک پنس در کنار ترامپ و کاملا هریس در کنار بایدن در این رقابت ها حضور داشتند.

  • 15
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش