پنجشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۱
۱۱:۰۹ - ۲۱ دي ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۰۲۰۲۲
مجلس

نماینده مجلس: ما که در جلوگیری از تورم موفق نبوده‌ایم ،حداقل حقوق ها را افزایش دهیم / افزایش حقوق‌ متناسب با تورم نیست

پیشنهاد افزایش حقوق و دستمزد در مجلس,میزان افزایش حقوق در مجلس
نماینده مردم ورامین در مجلس، گفت: اگر میانگین ۱۰ درصدی در افزایش حقوق مبنا قرار بگیرد خیلی پایین است و تناسبی ندارد، ما که در جلوگیری از تورم موفق نبوده‌ایم حداقل تعادل حقوق‌ها را افزایش بدهیم که به تعادل کلی اندکی کمک کنیم.

حسین نوش‌آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ، در رابطه با تصویب کلیات لایحه بودجه سال آینده علیرغم نگرانی‌های نمایندگان، گفت: مجلس حسن نیت خود را نسبت به لایحه بودجه نشان داد و اینکه دست دولت را در انجام این ماموریت بسیار خطیر بودجه‌ریزی کشور و مدیریت درآمد-هزینه مقداری بازتر گذاشت برای اینکه بتواند به اهداف و برنامه و شعارها دست پیدا کند، مصداق همین مساله است. به هر حال همه ما قوای سه گانه در یک کشتی هستیم و دولت امروز قوه مجریه نظام جمهوری اسلامی است و باید به یکدیگر در مسیر خدمت به مردم کمک کنیم.

وی ادامه داد: منتها نواقصی در بحث لایحه مطرح است که این‌ها باید هم در کمیسیون تلفیق رسیدگی شود هم در صحن بیاید و مطرح شود، نمایندگان دیدگاه‌ها و نظراتی دارند؛ قطعا باید یک بودجه درخور شأن کشور و مردم تنظیم شود.

نوش آبادی اضافه کرد: همانطور که آقای رئیس‌جمهور در روز یکشنبه اشاره کردند، دولت مصمم است با همکاری مجلس به بحث تبعیض‌ها پایان دهد، موضوع نامتوازن بودن حقوق‌ها و شکاف فراوانی که بین دریافت‌ها و پرداخت‌ها وجود دارد، به حداقل برسد. یک موضوع مهم دیگر مساله تورم است، با تورم بی‌رحمی مواجه هستیم و گرانی‌ها بیداد کرده است، مردم واقعا از گرانی کلافه شدند و آسایش مردم از این افزایش بی‌رویه قیمت‌ها به هم ریخته است.

وی افزود: امیدواریم که ضمن مدیریت تیم اقتصادی دولت، با همکاری بخش‌های اقتصادی مجلس این مساله به نحو مقتضی مدیریت شود و یک راهکار مناسبی برای برون رفت از فشار اقتصادی طراحی شود.

نماینده مردم ورامین در رابطه با کمبود میزان افزایش حقوق‌ها برای سال آینده، بیان کرد: من هم اعتقاد دارم که اگر این میانگین ۱۰ درصدی در افزایش حقوق مبنا قرار بگیرد، خیلی پایین است و تناسبی ندارد، ما که در جلوگیری از تورم موفق نبوده‌ایم حداقل تعادل حقوق‌ها را افزایش بدهیم که به تعادل اندکی کمک کنیم. اگرچه نقدینگی هم باعث تورم می‌شود اما در حالت فعلی راهی جز این نیست. با توجه به اینکه تورم ۴۰ درصد است، حداقل ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش حقوق باید داشته باشیم تا یک مقداری آلام مردم از گرانی و مشکلات تسکین پیدا کند.

وی افزود: گرچه این‌ها راهکار نیست، در دنیا حقوق‌ها و نرخ‌ها ثابت است، ما باید تلاش کنیم به ثبات اقتصادی برسیم؛ وقتی به این نقطه برسیم، قیمت‌ها و تورم به ثبات می‌رسد و حقوق‌ها هم در اثر آن ثابت خواهد شد.

نوش آبادی تاکید کرد: مجلس با حذف ارز ترجیحی مخالف است که در شرایط کنونی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی انجام شود و شوک وارد شود اما اگر قرار است این اتفاق رقم بخورد باید با مدیریت درست و به صورت تدریجی باشد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس: افزایش حقوق‌های پیشنهادی دولت متناسب با تورم نیست

ایلنا نوشت: یک عضو کمیسیون تلفیق ۱۴۰۱ گفت: افزایش حقوق‌هایی که پیشنهاد شده متناسب با تورم نیست و این در شرایطی است که اکنون هم قدرت خرید مردم پایین آمده است.

پیشنهاد افزایش حقوق و دستمزد در مجلس,میزان افزایش حقوق در مجلس

رحمت الله نوروزی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس ، در خصوص نگرانی‌هایی که از سوی نمایندگان در رابطه با ارز ۴۲۰۰ تومانی وجود دارد، گفت: ما به این مساله امیدواریم و همچنین انتظار داریم که وزرای محترم دولت با برنامه‌های راهبردی بیایند و برنامه‌های خود را ارائه دهند تا با ایجاد سازوکاری مناسب تدبیری صورت گیرد که در شرایط حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، مردم ما بیشتر از این در مضیقه قرار نگیرند.

وی ادامه داد: تعداد قابل توجهی از نمایندگان هم در صحن علنی و هم در کمیسیون تلفیق نسبت به مساله حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نگرانی‌ و مخالفت‌هایی داشتند. ما در این مساله که این ارز اشکالاتی دارد و لازم است حذف شود با دولت هم‌نظر هستیم اما اینکه این حذف در چه زمانی انجام شود و یا اینکه راهکار پیشنهادی و جایگزین دولت برای این موضوع چیست هنوز مشخص نشده و مجلس روی این موضوع بسیار حساس است چراکه خط قرمز ما معیشت مردم است.

نایب رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در رابطه با سایر دغدغه‌ها و نگرانی‌ها در لایحه بودجه، ابراز داشت: افزایش حقوق‌هایی که پیشنهاد شده متناسب با تورم نیست و این در شرایطی است که اکنون هم قدرت خرید مردم پایین آمده؛ لذا باید برای حمایت از قدرت خرید اقشاری مانند کارمندان، کارگران، بازنشستگان و اقشار آسیب‌پذیر دیگر تدبیر و برنامه‌ریزی کنیم.

وی افزود: مساله دیگر حمایت و تقویت صندوق‌های بازنشستگی تامین اجتماعی، کشوری و لشکری است که این صندوق‌ها باید در لایحه بودجه مورد توجه قرار گیرند. 

نوروزی در پاسخ به این مساله که اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی در کنار افزایش سهم درآمدهای مالیات و یا سایر طرح‌ها و اتفاقات ممکن است در سال آینده تورم‌زا باشند، بیان کرد: با توجه به تاکیداتی که رهبر انقلاب هم به مجلس و هم دولت داشتند ما باید سازوکاری مهیا کنیم که مردم اذیت نشوند. بر همین اساس قرار شد دوستان اقتصادی دولت بیایند و بحث‌های خود را مطرح کرده و برنامه‌های خود را به کمیسیون تلفیق ارائه دهند، همچنین مرکز پژوهش‌ها هم بررسی کند و همه با هم تلاش کنیم تا یک گام اساسی برداریم که فشار و آسیبی به مردم وارد نشود.

  • 13
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وفات یعقوب لیث,یعقوب لیث صفار,جنبش یعقوب لیث زندگی نامه یعقوب لیث؛پادشاهی که از زبان فارسی حمایت کرد

۸۶۱ – ۸۷۹ میلادی

جانشین: عمرو لیث

زاده: ۲۲۵ قمری

۸۴۰ میلادی

روستای قرنین، سیستان

درگذشته: شوال ۲۶۵ قمری

ادامه
زندگی نامه حجت الله عبدالملکی,بیوگرافی حجت الله عبدالملکی,حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون زندگی نامه حجت الله عبدالملکی؛وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت ابراهیم رئیسی

شهر ری

ملیت: ایران

سمت : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

محل تحصیل: دانشگاه امام صادق

دانشگاه اصفهان

پیشه: اقتصاددان، سیاستمدار

ادامه
عکسهای مریلا زارعی,همسر مریلا زارعی,مریلا زارعی بازیگر بیورگرافی و عکس های مریلا زارعی بازیگر موفق سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۵۳ ‏

تهران، ایران

تحصیلات: مهندسی علوم صنایع غذایی

محل تحصیل: دانشگاه آزاد اسلامی

پیشه: بازیگر

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۴–اکنون

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

تولد: ۱۰ شهریور ۱۳۵۳

تهران،ایران

ملیت: ایرانی

پیش: بازیگر

همسر: ریما رامین‌فر

مدرک تحصیلی: کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی اراک

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش