پنجشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۸۰۰۳۹

نماز امام جواد (ع) به چه صورت و در چه زمانی خوانده میشود؟

روش نماز امام جواد علیه اسلام,زمان خواندن نماز امام جواد,نماز جواد الائمه برای رفع حاجتنماز امام جواد یک نماز دو رکعتی است که به چند روش خوانده می شود
برای این که از خداوند عالم و ائمه اطهار(ع)، حاجت خویش را بگیرید؛ باید آداب و رسومی را برای رسیدن به مقصود خود رعایت کنید. خواندن نماز جواد الائمه یکی از راههای بسیار مجرب در مستجاب شدن حوائج به خصوص گرفتاریها می باشد.

نماز امام جواد (ع)

برای مستجاب شدن حوائجی نظیر امور دنیایی، افزایش رزق و روزی، شفای بیماران و آسان شدن ازدواج توصیه میشود که به امام جواد ( علیه السلام) توسل یابید و خواندن نماز جواد الائمه (ع) براساس روایات، در وقت گرفتاری ها بسیاری از مشکلات را حل میکند. برای توسل به ‏امام جواد و درخواست از خداوند، در هر زمانی می توانید دعا کنید و نماز حاجت بخوانید.

یکی از نماز هایی که برای برآورده شدن حاجات به خصوص رفع حاجات دنیوی، دور کردن بلا و گرفتاری ها در کتب دینی سفارش شده، نماز امام جواد ( ع) می باشد. حضرت امام محمد تقی( ع) که امام نهم شیعیان است؛ در هر مدینه در سال ۱۹۵ هجری به دنیا آمد. در زمانی که حضرت رضا( پدرش) فوت کرد؛ ۸ ساله شده بود و مقام امامت بعد از شهادت آن حضرت، در اواخر ماه صفر به فرزند ارجمندش یعنی حضرت جوادالائمه( ع) انتقال یافت. امام جواد ( ع) دارای عمر بسیار کوتاهی بود و بمدت ۱۷ سال امامت کرد. حضرت جواد( ع) در آخر ماه ذیقعده سال ۲۲۰ هجری یعنی وقتی که به سن ۲۵ سالگی رسید؛ شهید شد و او را در کاظمین دفن کردند.

زمان خواندن نماز امام جواد ( ع)

عصر روز چهارشنبه که برطبق روایات، روز زیارتی مخصوص امام رضا( ع)، ‏امام کاظم( ع)، امام جواد ( ع) و امام هادی ( ع) است، به عنوان بهترین زمان برای خواندن نماز امام جواد ( ع) و توسل به آن حضرت ‏درنظر گرفته شده است. در واقع نماز امام جواد را در هر زمانی می توانید بخوانید و خواندن نماز امام جواد ( ع) در روز چهارشنبه به جهت زیر می باشد.

شیخ طوسی درخصوص زمان خواندن نماز امام جواد ( ع) می گوید:در هرروز ، دو ساعت بعد از وقت فضیلت نماز عصر، مخصوص امام جواد ( ع) است و در آن ‏ساعت اگر به آن حضرت متوسل شوید و دعا را بخوانید؛ بسیار شایسته است. درحقیقت دو ساعت و پنجاه دقیقه پس از اذان ظهر، وقت فضیلت نماز عصر شروع می شود و بمدت ۴۲ دقیقه ادامه دارد. ‎

خواص نماز امام جواد,نماز امام جواد,کیفیت نماز امام جواد برای خانه دار شدننماز امام جواد یکی از نماز‌های توصیه شده در کتب دینی برای برآورده شدن حاجات میباشد

نحوه خواندن نماز امام جواد (ع)

نماز امام جواد ( ع) که شامل دو رکعت میباشد ، به این شرح است که یك مرتبه حمد و هفتاد مرتبه توحید را در هر ركعت بخوانید. برای هریک از ائمه علیهم السلام توسط سید بن طاووس در جمال الاسبوع، نمازی با دعا ذکر شده است. در ادامه دعای پس از قرئت نماز جواد الائمه عبارتست از:

اللَّهُمَّ رَبَّ الْأَرْوَاحِ الْفَانِیَةِ وَ الْأَجْسَادِ الْبَالِیَةِ

اى خداى آفریننده روحهایى كه از جهان فانى رفته و بدنهاى كهنه پوسیده شده

أَسْأَلُكَ بِطَاعَةِ الْأَرْوَاحِ الرَّاجِعَةِ إِلَى أَجْسَادِهَا( أَحِبَّائِهَا)

درخواست مى‏ كنم به طاعت روحهایى كه به امر تو به بدن باز مى ‏گردند

وَ بِطَاعَةِ الْأَجْسَادِ الْمُلْتَئِمَةِ بِعُرُوقِهَا وَ بِكَلِمَتِكَ النَّافِذَةِ بَیْنَهُمْ‏

و به طاعت بدنهایى كه پس از تفرق با عروق و اعضاء همه ملتئم و مجموع مى‏گردند و به امر نافذ تو میان آن ها

وَ أَخْذِكَ الْحَقَّ مِنْهُمْ وَ الْخَلاَئِقُ بَیْنَ یَدَیْكَ یَنْتَظِرُونَ فَصْلَ قَضَائِكَ‏

و به آن حقى كه تو از همه باز خواهى گرفت در حالى كه خلایق در پیشگاه حضور تو منتظر حكم تو

وَ یَرْجُونَ رَحْمَتَكَ وَ یَخَافُونَ عِقَابَكَ‏

و امیدوار رحمت تو و ترسان از عقاب تواند

صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

درود فرست بر محمد و آل محمد

وَ اجْعَلِ النُّورَ فِی بَصَرِی وَ الْیَقِینَ فِی قَلْبِی‏

و نور در چشم من و یقین و ایمان در قلب من

وَ ذِكْرَكَ بِاللَّیْلِ وَ النَّهَارِ عَلَى لِسَانِی وَ عَمَلاً صَالِحاً فَارْزُقْنِی‏

و ذكر دائم خود را به شب و روز بر زبان من جارى كن و عمل صالح روزى من گردان

نماز امام جواد (ع) برای رفع حاجت

آدمی، خالقش را در هر زمان و مكانی که بخواند، می شنود ولی با این حال خداوند متعال، راهها و وسائلی را برای رسیدن بندگان به خواسته هایشان، قرار داده است كه درصورت انجام آن، زودتر به مقصودشان برسند. راه هایی برای گرفتن حاجت از ائمه اطهار( علیهم السلام) وجود دارد كه توسط خود ائمه مطرح شده است؛ خواندن نماز جواد الائمه به عنوان یکی از راههای بسیار مجرب در برآورده شدن حاجات، در وقت گرفتاریها محسوب میشود.

نماز امام جواد (ع) برای شفای بیماران

برای شفای هر مریضی بنابر روایات دینی توصیه شده که دو رکعت نماز حاجت توسل به حضرت جواد الائمه( ع) بخوانید و بعداً ذکر« ما شاءَاللهُ لا حَوْلَ وَ لا قُوّهَ اِلاّ بِالله» را یکصد و چهل و شش مرتبه بگویید.

اثرات نماز امام جواد,نماز امام جواد علیه السلام,نماز امام جواد علیه السلام برا ازدواجبرای توسل به حضرت جواد، نماز امام جواد بخوانید

چنانچه نماز امام جواد ( ع) را در وقت سفارش شده بخوانید، بسیار مفید است و درحقیقت دو ساعت و پنجاه دقیقه پس از اذان ظهر، وقت فضیلت نماز عصر شروع می شود که بسیار مورد استجابت است.

نماز استجابت دعا مخصوص امام جواد ( ع)

نماز توسل به امام جواد علیه الاسلام که در رفع حوائج، بلا و گرفتاری ها بسیار مؤثر است؛ به طریق زیر خوانده میشود. نماز حاجت و توسل به امام جواد ( ع)، دو رکعت است؛ به این صورت که سوره حمد و سوره قدر در رکعت اول خوانده میشود و سوره حمد و سوره کوثر در رکعت دوم قرائت می شود. در قنوت این نماز باید آیه« امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء» سه مرتبه خوانده شود و بعد از سلام نماز، با تضرع و خشوع در حالت سجده ذکر( یا جواد الائمه ادرکنی) ۹ مرتبه گفته شود.

طریقه دیگر نماز توسل به امام جواد (ع)

طریقه دیگر نماز توسل به امام جواد ( ع) به اینصورتست که باید دو رکعت نماز به نیت نماز امام جواد ( ع) بخوانید. سپس سوره های حمد و قدر را در رکعت اول بخوانید و سوره های حمد و اخلاص را در رکعت دوم بخوانید. بعد از این که سلام نماز را دادید، باید تسبیحات حضرت فاطمه زهرا( س) که شامل ۳۴ مرتبه" الله اکبر"، ۳۳ مرتبه ‏‏" الحمدلله" و ۳۳ مرتبه" سبحان الله‎" ‎‏ است؛ را بخوانید و ذکر صلوات، استغفار و لا حول و لا قوة الا بالله را پس از آن تلاوت کنید تا حاجت روا شوید. ‏

کیفیت نماز امام جواد برای خانه دار شدن,نحوه خواندن نماز امام جواد,اثرات نماز امام جوادخواندن نماز امام جواد زمان خاصی ندارد هر وقت بخواهید میتوانید بخوانید

گردآوری: بخش مذهبی سرپوش

  • 16
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وفات یعقوب لیث,یعقوب لیث صفار,جنبش یعقوب لیث زندگی نامه یعقوب لیث؛پادشاهی که از زبان فارسی حمایت کرد

وی توانست کشورهایی از قبیل؛ افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان و غرب پاکستان را فتح کند. برای حفظ حاکمیت خود به بغداد؛ پایتخت خلافت عباسی، هجوم برد. بعد از یعقوب برادرش عمرو لیث به حکومت رسید.

یعقوب از جوانی همراه با برادرانش؛ علی و عمرو در عیاری ها شرکت می کرد. کودکی یعقوب با شنیدن داستان های مربوط به پهلوانی زال و سام نریمان در سیستان گذشت که همین موضوع می تواند علت شکل دادن شخصیت او به عنوان یک عیار و پهلوان باشد. او در جوانی چکش رویگری را کنار گذاشت و شمشیر جنگاوری را به دست گرفت زیرا علاقه زیادی به جنگ و نظامی گری داشت.

خانواده یعقوب لیث صفاری,آرامگاه یعقوب لیث,مقبره یعقوب لیث صفاریزندگینامه یعقوب لیث

یعقوب لیث یک شخصیت محبوب و رشید در بین مردم داشت و این موضوع به علت خصلت پهلوانی اش بود. یعقوب لیث به ایرانی بودن خود مفتخر بود و تلاش می کرد در حق فقرا تعدی نکند. وی به شکل داوطلبانه به جنگ می رفت و بعد از آن هم به درهم بن ناصر که زرنگ را از دست عمال طاهریان درآورده بود پیوست. یعقوب توانست از طریق کشتن عمار فرمانده خوارج که در جنگ درهم با خوارج بود، به شهرت بیشتری دست یابد.

ادامه
زندگی نامه حجت الله عبدالملکی,بیوگرافی حجت الله عبدالملکی,حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون زندگی نامه حجت الله عبدالملکی؛وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت ابراهیم رئیسی

حجت‌ الله عبدالملکی در سال ۱۳۷۸ موفق به کسب مقام اول المپیاد معارف اسلامی شد همچنین در دوره کارشناس ارشد معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق علیه السالم در سال ۱۳۸۴ مقام اول را کسب کرد.

ایشان ساکن تهران است و دکترای اقتصاد خود را از دانشگاه اصفهان دریافت کرد و توانست در آن سال (۱۳۸۸) مقام اول دوره را کسب کند. اقتصاددان و جوانترین دانشیار اقتصاد کشور در سال ۱۳۹۵ است که از طرف مقام معظم رهبری به عنوان عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی منصوب شد.

حجت‌ الله عبدالملکی به دو زبان انگلیسی و عربی مسلط است و دیپلم ریاضی و فیزیک خود را از دبیرستان سپاه کردستان در سال ۱۳۷۸ اخذ کرد. او توانست گواهی شرکت در دوره بین المللی اقتصاد مالی اسلامی از بانک Finance Islamic in Issues Current کسب کند.

ادامه
عکسهای مریلا زارعی,همسر مریلا زارعی,مریلا زارعی بازیگر بیورگرافی و عکس های مریلا زارعی بازیگر موفق سینمای ایران

مریلا زارعی برنده سه جایزه جشنواره فیلم فجر و یک جایزه حافظ شد. خانم زارعی برای اولین بار با فیلم ساخته (۱۳۷۳) در سینما حضور پیدا کرد.

مریلا زارعی با سلام سینما که توسط محسن مخملباف در سال ۱۳۷۳ ساخته شد برای اولین بار در سینما حضور پیدا کرد. نخستین سریالی که مریلا زارعی در آن نقش آفرینی کرد؛ مجموعه تلویزیونی کارآگاه بود و با مجموعه تلویزیونی هوای تازه به کارگردانی محمد رحمانیان بیشتر شناخته شد. فیلم های دو زن و واکنش پنجم دو نمونه از شانس های بازیگری مریلا زارعی محسوب می شوند که در آنها استعداد خود را به رخ کشید. مریلا زارعی مجرد است اما شایعه ازدواج او با مهدی رجبی در سال ۱۳۸۱ به گوش رسیده است.

مریلا زارعی بازیگر,عکس مریلا زارعی,عکسهای جدید مریلا زارعیمریلا زارعی در کنار خواهرش ملیکا زارعی

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریهمسر امیر جعفری؛ ریما رامینفر

خانواده امیر جعفری:

همسر امیر جعفری ریما رامین فر؛ یکی از بازیگران موفق در سینما و تلویزیون ایران است. این زوج در سال ۱۳۷۳ در طی کلاس های بازیگری زنده یاد حمید سمندریان و در نمایش دوجلاد با هم آشنا شدند و بعد از گذراندن دوره طولانی آشنایی ازدواج کردند. امیر جعفری هنگام آشنایی ۱۹ سال سن داشت و ریما رامین فر ۴ سال از امیر جعفری بزرگ تر است، به دلیل کم سن و سال بودن امیر جعفری و مشکلات اقتصادی که داشتند دوران آشنایی بسیار طولانی شد و حدود ۱۱ سال طول کشید.

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریبوسه روی پیشانی امیر جعفری برای همسرش

این زوج یکی از وفادارترین زوج های هنرمند هستند و زندگی و عشق آنها بین سایرین زبانزد است، یکی از دلایل این معروفیت تمجید و تعریف های مثبتی است که در برنامه ها و مراسمات مختلف از یکدیگر می کنند، آنها از خصوصیات، مهربانی و اخلاق خوب همدیگر صحبت می کنند. عشق او به خانواده و همسرش بسیار زیاد است و اعلام کرده سیمرغ من همسرم است که در خانه دارم، در یکی از مراسمات امیر جعفری پیشانی همسرش را در جمع حضار به نشانه احترام بوسید.

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
ویژه سرپوش