سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۱۳۹

حرز امام علی(ع) و سند آن چیست؟

حرز امام علی ع,خواص حرز امام علی ع,حرز امام علی ع برای رفع سحردعای حرز امیرالمومنین منسوب به امام علی میباشد
معنای کلمه ی حرز، پناهگاه و مکانی امن و استوار میباشد ولی در اصطلاح، دعایی است که اهمیت آن برای رفع قضا و بلا است. یکی از دعاهای منتسب به امام علی ( ع) به نام حرز امیرالمومنین می باشد. برای رفع سحر و جادو و دور کردن جادوگران می توانید دعای حرز امیرالمومنین را که در این مطلب از سرپوش آورده شده است را بخوانید.

حرز امام علی ( ع)

راه ها و دعاهای بسیاری منتسب به ائمه در دین اسلام وجود دارد که گره گشایی و رفع سحر و جادو به واسطه آن انجام می شود. دعای حرز امیرالمومنین، از دعاهای معروفی است که بر اساس مستندات موجود، توسط خود حضرت علی با گلاب و زعفران بر روی کاغذی نوشته شده بود که آن را بر بازوی راستشان به منظور رفع و دور شدن سحر و جادو و جادوگران می بستند.

دعای حرز امیرالمومنین و خواص آن

هر دعایی از سوی ائمه ازجمله دعای حرز امام علی ، صرفا برای نزول برکت به زندگی و دفع آفات و شر از زندگی مومنان می باشد. اهمیت دعای حرز امیرالمومنین در کتاب مکارم الاخلاق برای دور کردن شیاطین و رفع جنون و صرع و بلایای دیگر می باشد.

سند حرز امیرالمومنین

کتاب" مهج الدعوات" نوشته ی سید بن طاووس به عنوان برجسته ترین سندی محسوب میشود که حرز امیر المومنین را ارائه داده است. مهج الدعوات درخصوص حرزها و دعاهاییست که از پیامبر گرامی اسلام، اهل بیت ایشان و برخی دیگر از علمای اسلام نقل شده است و توسط عموم علمای برجسته اسلام، تائید شده است.

آداب استفاده حرز امیرالمومنین

عمل کردن به آداب و شرایط حرز امیرالمومنین( علیه السلام )، لازم و ضروری است. نویسنده های دعای حرز حضرت امیرالمومنین( ع) اینگونه عمل می کنند:این حرز را با گلاب و زعفران بر روی کاغذ ساخت مسلمان و قلم طبیعی( شاخه خشک شده درخت انجیر) می نویسند، همچنین آداب دیگری به شرح زیر برای این حرز، متصور است:

>> حرز امام علی ( ع) را با گلاب و زعفران بر روی کاغذ ساخت مسلمان یا پوست آهو می نویسند.

>> در موقع نگارش حرز امام علی ( ع) باید با وضو و رو به قبله باشید.

>> حرز امام علی ( ع) را به هر طریق ممکن بر بازوی راست خود ببندید.

>> نسبت به تاثیرات حرز امام علی ( ع)، اعتقاد داشته باشید.

>> برای همسو شدن با صاحب حرز و تأثير بیشتر تقوای الهی را رعایت کنید.

متن حرز امام علی ع,متن حرز امام علی ع برای رفع سحر و جادو,آداب استفاده حرز امیرالمومنینبرای حرز امیرالمومنین (علیه السلام) آداب و شرایطی وجود دارد

>> نسبت به پرداخت زکات حرز امام علی ( ع) اقدام کنید( مطابق با باور دینی، هر حرزی زکات مخصوصی به درگاه خداوند دارد که باید به نیازمندی پرداخت شود.)

>> در دستشویی می توانید حرز امام علی ( ع) را به همراهتان ببرید( به شرط عدم قصد بی احترامی )

سحر و جادو از منظر اسلام

سحر و جادو بر طبق آیات قرآنی، انکارناپذیر است و درخصوص آن و معرفی برخی از افراد، آیاتی نازل شده است. معنای کلمه ی سحر و جادو، نیرنگ و شعبده تردستی است که دارای عاملی نامرئی و مرموز می باشد. سحرو جادو در اصطلاح شرعی به هر عمل و کاری اطلاق میشود که علتش مخفی و بر خلاف حقیقت است و درواقع یک نوع خیال پردازی از آن میباشد.

متن حرز امیرالمومنین علیه السلام

در ادامه متن حرز امیرالمومنین علیه السلام عبارتست از:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏ أی كنوش أی كنوش أرشش عطینطینطح یا میططرون فریالسنون ما وماسا ماسوما یا طیطشالوش خیطوش مشفقیش مشاصعوش أوطیعینوش لیطیفتكش هذا هذا وَ ما كُنْتَ بِجانِبِ الْغَرْبِیِّ إِذْ قَضَیْنا إِلى‏ مُوسَى الْأَمْرَ وَ ما كُنْتَ مِنَ الشَّاهِدِینَ‏ اخْرُجْ بِقُدْرَةِ اللَّهِ مِنْهَا أَیُّهَا اللَّعِینُ بِعِزَّةِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اخْرُجْ مِنْهَا وَ إِلَّا كُنْتَ مِنَ الْمَسْجُونِینَ اخْرُجْ مِنْهَا فَما یَكُونُ لَكَ أَنْ تَتَكَبَّرَ فِیها فَاخْرُجْ إِنَّكَ مِنَ الصَّاغِرِینَ‏ اخْرُجْ‏ مَذْؤُماً مَدْحُوراً مَلْعُوناً كَما لَعَنَّا أَصْحابَ السَّبْتِ وَ كانَ أَمْرُ اللَّهِ مَفْعُولًا اخْرُجْ یَا ذَوِی الْمَخْزُونِ اخْرُجْ یَا سورا سور بِالاسْمِ الْمَخْزُونِ یَا میططرون طرعون مراعون تَبَارَكَ‏ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخالِقِینَ‏ یَاهِیّاً شَرَاهِیَّا حَیّاً قَیُّوماً بِالاسْمِ الْمَكْتُوبِ عَلَى جَبْهَةِ إِسْرَافِیلَ اطْرُدْ عَنْ صَاحِبِ هَذَا الْكِتَابِ كُلَّ جِنِّیٍّ وَ جِنِّیَّةٍ وَ شَیْطَانٍ وَ شَیْطَانَةٍ وَ تَابِعٍ وَ تَابِعَةٍ وَ سَاحِرٍ وَ سَاحِرَةٍ وَ غُولٍ وَ غُولَةٍ وَ كُلِّ مُتَعَبِّثٍ وَ عَابِثٍ یَعْبَثُ بِابْنِ آدَمَ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّیِّبِینَ وَ عِتْرَتِهِ الطَّاهِرِینَ.

به نام خداوند رحمان و رحیم؛ ای کنوش ای کنوش ارشش عطنیطنیطح میططرون فریالسنون ما و ما ساما سویا طیطشالوش خیطوش مشفقیش مشاصعوش او طیعینوش لیطفیتکش هذا هذا، و چون امر را به موسی واگذاشتیم، تو در جانب غربیِ طور حضور نداشتی و از گواهان نبودی. ای ملعون به قدرت خداوند عالمیان از این جان خارج شو، خارج شو از آن وگرنه از زندانیان می شوی؛ خارج شو. تو را نرسد که در آن تکبّر نمایی. پس بیرون شو که تو از خوارشدگانی؛ با حقارت و دوری و ملعونی خارج شو، همان گونه که اصحاب سبت را لعن کردیم و امر خداوند شدنی است. ای ذوی المحزون خارج شو، ای سوراسور به اسم مخزون خارج شو، ای میططرون طرحون مراعون. فرخنده خدایی است که پروردگار عالمیان است. یَا هیّاً شَرَاهیّاً حیّاً قَیُّوماً به اسم نوشته شده بر پیشانی اسرافیل دور کن از صاحب این نوشته هر جن و جنیه و شیطان و شیطانه و تابع و تابعه و ساحر و ساحره و و غول و غوله را و هر به بازی گیرنده و بازی کننده ای که فرزندان آدم را به بازی می گیرد و هیچ قدرتی و توانی نیست مگر به دست خداوند بزرگ و بلند مرتبه و درود خداوند بر محمد و آل مطهر و مبارک او.

آداب استفاده حرز امیرالمومنین,ترجمه حرز امام علی ع,خواص حرز امام علی عدعای حرز امام علی(ع) از زبان مبارک خود امام علی (ع) بیان شده است

گردآوری: بخش مذهبی سرپوش

  • 15
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش