۲۰:۳۸ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۲۸۴۳
زنان، جوانان و خانواده

بسیج زنان: بدپوششی به مغز آسیب می‌زند

مینو اصلانی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
مسؤول بسیج جامعه زنان کشور گفت: اگر بتوانیم هویت دختر مسلمان را به او بشناسیم و برای او معرفت به سمت هویت اسلامی و انسانی خودش را ایجاد کنیم، بزرگترین کاری است که در این مسیر می‌توانیم انجام دهیم.

به گزارش فارس، مینو اصلانی در مراسم افتتاحیه طرح اعتلای بسیج دانش‌آموزی«شهید بهنام محمدی» که در مجتمع فرهنگی تربیتی امام رضا(ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه از موضوعاتی که در مسیر کار کردن با جوان و نوجوان حائز اهمیت است، بحث هویت است، گفت: اگر بتوانیم هویت دختر مسلمان را به او بشناسیم و برای او معرفت به سمت هویت اسلامی و انسانی خودش را ایجاد کنیم، بزرگترین کاری است که در این مسیر می‌توانیم انجام دهیم.

مسؤول بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به کلامی از رهبر انقلاب که می‌فرمایند «من از شما خانم‌ها تنها احیای هویت زن مسلمان را می‌خواهم»، بیان کرد: اگر به آثار و برکات این هویت‌شناسی پی ببریم، قطعا یکی از ارزنده‌ترین حرکات‌هایی است که می‌توانیم در جهت احیای هویت انجام دهیم. 

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در بیانیه گام دوم انقلاب می‌فرمایند «جوانان با اتکای‌ به نفس، اتکای به علم، اتکای‌ به ارزش‌ها و اتکای به داشته‌ها می‌توانند گام دوم انقلاب را رقم بزنند».

اصلانی با بیان اینکه ما امروز در برهه‌ای از تاریخ هستیم که دنیا می‌خواهد مسیر آینده‌اش را انتخاب کند، متذکر شد: دنیا تا کنون همه گفتمان‌ها را در طول تاریخ تجربه کرده‌ است، اما امروز دنیا تشنه گفتمان مبتنی بر فطرت و احکام الهی است، اگر ما درست عمل کنیم و حق‌مدارانه در این مسیر بایستیم و مقاومت کنیم، قطعا در این پیچ تاریخی، دنیا گفتمان انقلاب اسلامی را برمی‌گزیند و این گفتمان را در مسیر خودش انتخاب می‌کنند.

مسؤول بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به اینکه ما برای رسیدن به گفتمان انقلاب اسلامی به چند گام نیاز داریم که اولین گام هویت است، تصریح کرد: دختر مسلمان باید به‌خودش ببالد که به‌عنوان یک زن در مسیر تاریخ تاثیرگذار بوده است و بعد به‌عنوان مسلمانی که توانسته است در تمامی عرصه‌ها بعد از ظهور اسلام حرکت‌های بزرگی را رقم بزند که امروزه در انقلاب اسلامی تبلور همه آن زیبایی‌ها را شاهد هستیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری در پیامی در کنگره ۷ هزار زن شهید می‌گویند «ما نیازمند الگوی زن مسلمان هستیم که به دنیا عرضه بکنیم و الگوی زن شرقی الگوی تاثیرگذاری نیست و آن چیزی که ما می‌خواهیم احیا کنیم شخصیتی است که در تاریخ تاثیرگذار است».

اصلانی با اشاره به اینکه الگوی زن غربی نیز قابل اعتماد و تاثیرگذار نیست، تصریح کرد: زن غربی به‌شدت بازیچه دست سودجویان و فرصت‌طلبان است و امروزه می‌بینیم که در دنیا چه اتفاقی می‌افتد و ورای حرکت‌هایی مانند فمینیسم چگونه هویت و شخصیت زن را له کرده‌اند.

مسؤول بسیج جامعه زنان کشور ادامه داد: در نامه یکی از زنان آمریکایی که به یک زن مسلمان نوشته است، به‌صراحت اعلام می‌کند ما به زن مسلمان غبطه می‌خوریم، ما نه مادریم نه همسریم و حتی مردوارانه که فنیمیسم قول آن را داده بود که زنان را از جنس دوم خارج کند و مانند مردها تربیت کند نیستیم و آن چیزی که برای ما اتفاق افتاد خالی شدن و تهی شدن از هویتمان بود و التماس‌گونه می‌گوید شما زنان مسلمان از ما پیروی نکنید.

وی افزود: امروزه ما در پسافمینیسم یا موج سوم فمینیسم قرار داریم و اگر کسی در غرب آن را به‌زبان بیارد با حالت انزجار و تنفر به او نگاه می‌کنند، چون معتقدند همه بدبختی‌های ما از این موج‌های مختلف فمینیسم اتفاق افتاده است، اینکه زن‌ها مانند مردها در همه امور کارخانه‌ها و اداره‌ها حضور پیدا کردند و نقش اصلی تربیت و تعلیم خود را فراموش کرده‌اند، محصول فمینیسم است. 

اصلانی عنوان کرد: یکی از بزرگان فرمودند اگر امروز زن جایگاه تعلیم و تربیت خود را به‌دست نگیرد و برایش تلاش نکند، زحمات انبیای الهی به‌هدر می‌رود و بسیار مهم است که دختر امروز ما به زن بودن و مادر بودن خود ببالد.

مسؤول بسیج جامعه زنان کشور اظهار کرد: امیدواریم با رویکرد آموزش‌وپرورش سند ملی آموزش‌وپرورش اجرا شود و اگر این سند اجرا شود، همه خلاءهای موجود تعلیم و تربیت رفع می‌شود، اما متأسفانه هیچ اراده‌ای برای اجرای این سند در آموزش‌وپرورش نمی‌بینیم.

وی ادامه داد: بنابراین این وظیفه ما و شما مربیان است که تلاش کنیم این هویت سر دست گرفته شود و دختر مسلمان ما به خود ببالد.

اصلانی با اشاره به جنبش‌های عفیفانه‌ای که در دنیا براساس پیام انقلاب اسلامی شکل گرفته است، گفت: این جنبش‌ها با ایستادگی و مقاومت زن مسلمان در برابر هجمه‌های فرهنگی اتفاق افتاده است، اگر هر جامعه دیگری بود که این هجمه‌هایپ سنگین توسط شبکه‌های ماهواره‌های که ۲۴ ساعته علیه هویت و فطرت آن جنگ به‌پا کرده بود از هم می‌پاشید، اما این ایستادگی و مقاومت،  عشق به‌ولایت و عشق به اهل بیت(ع) باعث شده است آن‌ها نتوانند موفق شوند و نیاز است که از این موهبت و هویت حراست و پاسداری کنیم.

مسؤول بسیج جامعه زنان کشور خاطرنشان کرد: یک دختر ۱۱ ساله آمریکایی جنبش لباس عفیفانه برگزار می‌کند، پس دختر دانش‌آموز ما امروز می‌تواند به‌تنهایی یک جنبش جهانی ایجاد کند، چرا که هم توان و انگیزه‌اش را دارد و هم اتکا به خداوند و مکتب اهل بیت(ع) دارد.

وی افزود: جنبش‌های دیگری مانند خویشتنداری یا جنبش دختران جوانی که امروزه در غرب پدرسالاری را راه انداخته‌اند و می‌گویند دختران باید ببالند که تحت حمایت پدر هستند و اتکای به پدر را قدر بدانند، اما متاسفانه شاهد این هستیم که فمینیست‌ها می‌خواهند قانونی به‌نام فمینیست اسلامی را به مجلس ببرند و سایه پدر را از سر دختر کوتاه کنند.

اصلانی عنوان کرد: امروز باید دختر ما حتما فاطمه عبدی دختر ۱۶ ساله‌ای که پای ارزش‌های انقلاب ایستاد و توسط ضد انقلاب‌ها زنده به‌گور شد را بشناسد، این‌ها الگوهای ما هستند که هویت الهی خود را بروز و ظهور داده‌اند.

مسؤول بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به اینکه رهبری در پیام خود الگوی زن مسلمان ایرانی را محل برون رفت از بحران زن در غرب معرفی می‌کند، گفت: باید افراد شاخص این الگو را بشناسیم و به‌جامعه معرفی کنیم، الگوی سوم زن که نه شرقی نه غربی است، با افتخار باید به دنیا و همه بشریت و تاریخ معرفی شود، زیرا این زن منشاء حیا، عفت، مادر و همسر بودن است، چیزهایی که اکنون در دنیا افسانه است. 

وی یادآور شد: دختران ما مهارت‌های زندگی را نمی‌دانند، این مهارت‌ها نیاز به برنامه‌ریزی و آموزش دارد، ارتباطی که امروز شما با جوانان برقرار می‌کنید نقطه طلایی این دوره از تاریخ است و خیلی باید قدر بدانید که باعث شده با نوجوانان و جوانان ارتباط بگیرید و خلاءهای عاطفی آن‌ها را  پر کنید. 

اصلانی با طرح این سوال که چرا امروز طلاق زیاد است؟ بیان کرد: یکی از ریشه‌های اصلی طلاق همین آموزش‌های برابر و نگاه برابر به دختر و پسر است، در صورتی که در روایات ما می‌فرمایند وقتی پدر وارد خانه می‌شود ابتدا دختر جلو می‌رود، به‌ خاطر آنکه دختر سراسر عاطفه است و این باید حفظ شود، علت اختلاف دختر و پسران در مسائل مختلفی تربیت نشده برای یک زندگی مشترک و آموزش ندیدن کافی برای درک جایگاه مادر و پدر بودن، است.

مسؤول بسیج جامعه زنان کشور عنوان کرد: بسیاری از سؤالات دختران ما این است که چرا ما باید مادر باشیم و فداکاری کنیم، این چراهایی است که غرب نسبت به آن‌ها به بن‌بست رسیده است و ما نباید بگذاریم این اتفاق بیفتد، باید عزت زن بودن را برای جامعه خودمان مهیا کنیم و چون این زمینه در جامعه ما فراهم است کار ما سخت نیست به شرط آنکه به‌موقع اقدام کنیم.

وی ادامه داد: امروزه در کشورهای غربی برای اینکه مادران فرزندان خود را نکشند، صندوقچه‌هایی احداث کرده‌اند تا بچه‌ها در داخل این صندوقچه‌ها گذاشته و زنده به پلیس تحویل داده شوند.

اصلانی با اشاره به اینکه با پدیده‌ای به‌نام مدیریت تن که هیچ وقت در تاریخ بشر به آن اهمیت و پرداخته نشده است، مواجه هستیم، تصریح کرد: به‌جای آنکه فکر و اندیشه امروزه تن ما موضوعیت شده است و باید روی مدیریت تن کار فکری و اندیشه‌ای داشته باشیم، باید از تن برای آرامش بهره ببریم، در صورتی که همین تن موضوع و معضل شده است و در این صورت پشت این تن یک روح افسرده و خسته و آزرده باقی می‌ماند که نشاط خود را از دست داده است، پس باید یک مبحث جدی برای مدیریت تن داشته باشیم.

مسؤول بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه بد پوششی و بدون پوششی بر روی اعصاب و روان زن و مرد  تأثیر می‌گذارد، تصریح کرد: وقتی که این بد پوششی اتفاق می‌افتد کوروتون در مغز افزایش پیدا می‌کند و سبب می‌شود سلول‌های مغزی آسیب ببینند و به‌صورت علمی می‌توان ثابت کرد که مدیریت تن اینقدر عادی نیست، بلکه برنامه‌ریزی کامل صهیونیست و استکبار جهانی است که اینقدر مورد توجه قرار گرفته است و باعث می‌شود فرد از مسائل اصلی غافل شود.

وی ادامه داد: در دین روایت‌هایی داریم که باید در مسائل اساسی و دینی تفقه کنیم اما تن این اجازه را به جوانان نمی‌دهد. 

اصلانی متذکر شد: توجه به مد و زیبایی در تمامی اعصار بوده است اما به‌صورت منطقی در مسیر خودش قرار می‌گرفت، این افسار گسیختگی که امروزه شاهدش هستیم، طبیعی نیست، همیشه در جوانان احتیاج به دیده‌شدن وجود داشته است اما نه فقط به‌معنای دیده شدن ظاهر بلکه به‌معنای بلوغ فکری است. 

مسؤول بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به کتاب «زن بودن» تونی گرانت گفت: در این کتاب اشاره به این دارد که زنی غربیکه بی‌بند و باری‌ها و تن‌نمایی‌ها را تجربه کرده است، به این رسیده است که هنر زن بودن چیز دیگری است و هنر زن بودن، هنر خانه‌دار و شوهردار بودن است و هنر زن بودن تن‌نمایی‌ها نیست.

وی خاطرنشان کرد: جوانان در گام دوم انقلاب نقش اصلی دارند، اما جوانانی که خود را بشناسند و به مسلمان و ایرانی بودن خود افتخار کنند.

  • 13
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.3 stars from 15 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید