سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
۲۰:۱۰ - ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۰۶۸۰
مدیریت ورزش

دبیر: بودجه ۶۰ میلیاردی کشتی را شب آخر بین چند فدراسیون تقسیم کردند/ دنبال دبیرکلی جدیدی بودیم

رئیس فدراسیون کشتی,علیرضا دبیر
رئیس فدراسیون کشتی تاکید کرد که بودجه مصوب کشتی از سوی مجلس ۶۰ میلیارد تومان بود که نمی‌داند چه اتفاقی افتاد و شب آخر بین چند فدراسیون تقسیم شد.

به گزارش تسنیم، علیرضا دبیر بعد از مراسم افتتاحیه خانه کشتی شهید صدرزاده، ابتدا با اشاره به حضور همسر مرحوم فریدون قنبری در مراسم افتتاح بزرگترین کمپ تمرینی جهان اظهار داشت: من یک سال زودتر از فریدون عضو تیم ملی شدم، با هم رفیق بودیم. عکس‌های‌مان از بچگی هست اما سرنوشت‌مان متفاوت شد. فریدون بعد از ازدواجش یک آدم دیگر شد، خدا این بچه را یک عبد صالح کرد و آن موقع که دوست داشت او را برد. عکس فریدون را در خانه کشتی کنار شهدا قرار می‌دهیم و بعد رونمایی خواهیم کرد، عاقبت به خیری همین است.

رئیس فدراسیون کشتی در پاسخ به این سوال که آیا بودجه ۲۰ میلیاردی مصوب مجلس به کشتی هر ساله به این فدراسیون اختصاص خواهد یافت، تاکید کرد: بودجه مصوب کشتی از سوی مجلس ۶۰ میلیارد تومان بود که نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد و شب آخر بین چند فدراسیون تقسیم شد. اینکه آنها گرفتند نوش جان‌شان. یک فدراسیونی گفته بود اعزام ما از کشتی بیشتر است؛ شما را روشن کنم، کشتی ۲ رشته آزاد و فرنگی است. کمیته، وزارت و مجلس باید این موضوع را بدانند.

دبیر درباره افتتاح خانه کشتی شهیدصدرزاده، عنوان کرد: از خدا و اهل بیت تشکر می‌کنیم که با تلاش یک تیم، زیرساخت‌های فدراسیون در یک سال افتتاح شد. دو سه رئیس فدراسیون هم بعد از ما بیایند راحت هستند و باری بر دوش آنها نمی‌گذاریم.

رئیس فدراسیون کشتی افزود: زیرساخت کار فراهم باشد، تمرینات بهتر انجام می‌شود. سالن‌های دیگر هم افتتاح شده است. این سالن نمی‌گویم تک اما کم‌نظیر و جزو بهترین‌هاست. سالن مجهز به فیزیوتراپی، استخر برای آب درمانی، اتاق ماساژ، دستگاه‌های مجهز بدنسازی، خوابگاه و ... است.

دبیر همچنین با اشاره به کمک به دیگر فدراسیون‌ها، گفت: ما به سیزم و کشتی ناشنوایان کمک کردیم. خوابگاه‌های ما مانند هتل ۵ ستاره شده و کسی نمی‌تواند ایراد بگیرد.

وی در پاسخ به این سوال که شما گفته‌اید کسی از کشتی در المپیک انتظار مدال نداشته باشد در حالی که گفته شده شما بودجه زیادی دریافت کرده‌اید، خاطرنشان کرد: من اسم از کسی نمی‌آورم اما توقع نداشته باشید غیر کارشناسی حرف بزنم. آیا تیم ما مانند المپیک سیدنی یا لندن است؟ اینها را نمی‌گویم بچه‌ها انگیزه خود را از دست بدهند. دبیر نه دروغ گفته، نه می‌تواند دروغ بگوید. من با ۳ کشتی‌گیری که نتیجه خوبی نداشتند دعوا کردم و به غلام محمدی گفتم آنها را دعوت نکند. کسانی که کم فروشی کنند را می‌فهمم اما بچه‌های ما کم فروشی نکرده‌اند. زیر ساخت ما فراهم شده اما شما تضمین می‌دهید کشتی‌گیر در یک سال و ۲ ماه مدال بگیرد. هر کسی نقد می‌کند وزن به وزن بررسی کند، بنده حرف غیر کارشناسی نزدم، حرفی نمی‌زنم که بی‌دلیل دل مردم را خوشحال کنم.

دبیر افزود: من یک سال پیش گفتم بودجه مشکل دارد،  هیچ نفعی در فدراسیون ندارم، با بچه مریض به قزاقستان رفتم و هر کسی هر چیزی دوست داشت گفت، مشکلی نیست برای کشتی انجام دادم. در فضای مجازی تهمت زدند اما بحث بودجه کشتی مهم است. ۵۱ نفر را به قزاقستان بردم، هزینه بلیت را خودم دادم که ۲ میلیارد تومان شد. شبی ۱۸۰ یورو هزینه هر نفر بوده که شما حساب کنید چقدر می‌شود. روزی ۵۰ میلیون هزینه بچه‌ها در اردوست. ۶۰ میلیارد بدهکار بودیم که به غیر از ۴۵۰ میلیون بدهی برای تشک که شکایت کرده، همه بدهی‌ها را دادیم. بهترین کاری که کردیم، سند توسعه کشتی است. ۷۰۰ مربی را بیمه درمان کردیم. من با کسی دعوا ندارم و به کسی بی ادبی نمی‌کنم اما حق را می‌گویم. ما قبل از المپیک نیاز به آرامش داریم اما دلیل نمی‌شود سکوت کنم.

قهرمان پیشین المپیک ادامه داد: من به وزیر هم گفتم اگر حرف نزنم شرعا به کشتی خیانت نکرده‌ام؟ ما نه با وزارت و نه کمیته المپیک، مشکلی نداریم اما بودجه دو دو تا چهارتاست. هر کسی خواست مرا درباره المپیک نقد کند، آنهایی که کشتی را می‌فهمند نه آنهایی که می‌بینند اسم کشتی‌گیران ما را با حریفان بنویسند، بعد ببینند من چه می‌گویم.

رئیس فدراسیون کشتی,علیرضا دبیر

دبیر با اشاره به نتایج کشتی در سیدنی، عنوان کرد: ما در سیدنی ۵ شانس طلا بودیم اما یک مدال به زور گرفتیم. اگر زمانی علی حیدری، عباس جدیدی، رسول خادم، کمیل قاسمی، امید نوروزی بگویند ما چهار پنج تا طلا می‌گیریم شما روی حرف آنها حساب کنید اما آنها چنین حرفی نمی‌زنند. اینها حرف ناامیدکننده نیست. کمیته امسال ۲ میلیارد داد، ۲۵۰ میلیون گذاشتیم روی آن و پول یک سفر ما شد.

رئیس فدراسیون کشتی درباره اینکه از عباس جدیدی برای شورای کشتی آسیا حمایت نکردید، گفت: جدیدی قطعا رای می‌آورد، رای‌گیری ۲ مرحله بود. من فهمیدم تورلیخانوف بازی در می‌آورد. او گفت جدیدی را بین ۷ نفر می‌آوریم اما نمی‌توانیم او را دبیرکل کنیم. بحث ما برای دبیرکلی عباس بود، فکر می‌کنید من چرا به قزاقستان رفتم؟ من پیام لالوویچ را دارم که گفته بود عباس پسر خوبی است اما به خاطر اتفاقات سال ۹۳ برایش بازی درآوردند. من قبول نکردم او دوپینگ کرده است. او عفو خورد و سال ۹۵ برگشت.

دبیر ادامه داد: تورلیخانوف ۷ صبح مرا کنار کشید و گفت به جدیدی بگو کنار بکشد. من گفتم نمی‌توانیم باید حداقل ۲۰ روز قبل می‌گفتند. نگذاشتم عباس اینها را بفهمد. نماینده تاجیکستان هم پیامی را نشان داد که جدیدی دوپینگی است. این شب‌نامه‌ای است که در آلماتی پخش شد. رای‌ها طراحی شده بود. حتی توریلخانوف گفته بود اگر جدیدی رای بیاورد او را کنار می‌گذاریم. نمی‌دانم کدام قانون این را می‌گوید.

وی درباره حمایت از سوریان، خاطرنشان کرد: درباره سوریان هم بخشی به ما و بخشی به خودش برمی‌گردد. عباس خودش زحمت کشید، سوریان هم باید فعال شود. به او گفتم حتما بلغارستان برود. لالوویچ گفت افرادی که رای می‌دهند از روی رفاقت است نه سیاست. سوریان قهرمان ۷ مداله ماست و دنیا او را می‌شناسد. خیلی مهم است که دنیا او را ببیند. عباس جدیدی از ۲ جا ضربه خورد، اگر او دوپینگی بود باید ۴ سال محروم می‌شد اما در آلماتی این حرف‌ها را زدند. یک عده از خدا بی‌خبر می‌گویند ما در قزاقستان دعوا کردیم!

رئیس فدراسیون کشتی گفت: چند کشتی‌گیر بودند که کام نگرفتند. مانند غلامرضا تختی که نه مربی شد نه رئیس فدراسیون. دومین نفر عبدالله موحد بود. قبل از انقلاب به آمریکا رفت اما ما کام او را در کشتی ندادیم. سومی و چهارمی، من و عباس بودیم. من هم آمدم اما کسی حال عباس را نپرسید، او قهرمان جهان و المپیک است پس چه زمانی باید کامش را از کشتی بگیرد؟ خیلی‌ها می‌گفتند عباس نیاید اما تشخیص من این نبود. سوریان شانس کسب کرسی دارد.

 • 10
 • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امام جواد (ع),زندگینامه امام جواد (ع),ولادت امام جواد (ع) زندگینامه امام جواد علیه السلام (ابوجعفر ثانی) نهمین امام شیعیان

روز ولادت:۱۰ رجب سال ۱۹۵ ه ق

مکان ولادت:مدینه- عربستان سعودی

مدت امامت:۱۷ سال

مدت عمر:۲۵ سال

روز شهادت:۳۰ ذیقعده سال ۲۲۰ ه ق

قاتل:معتصم

ادامه
رضا شیری,زندگینامه رضا شیری,بیوگرافی رضا شیری بیوگرافی رضا شیری خواننده ی محبوب ایرانی (+ تصاویر خانوادگی)

زاده:۲۲ تیر ۱۳۶۲

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

تحصیلات:دیپلم معماری

ادامه
ژوزه مورینیو,شبکه اجتماعی ژوزه مورینیو,فعالیت های ژوزه مورینیو بیوگرافی ژوزه مورینیو یکی از مربیان برتر فوتبال جهان + تصاویر خانوادگی

متولد: ۲۶ ژانویهٔ ۱۹۶۳

محل تولد:پرتغال

فعالیت فعلی:مربیگری

پست گذشته:هافبک

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
راغب,زندگینامه راغب,اظهارات راغب در مورد مهاجرتش به یزد زندگینامه راغب خواننده ایرانی موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام هنری:مصطفی راغب

متولد:اسفند ماه ۱۳۶۸

زادگاه:تهران

مهارت:نقاشی، بازیگری و موسیقی پاپ

مدرک تحصیلی:کارشناسی مدیریت

شغل:تدریس و آموزش صداسازی و آواز

ادامه
محمود احمدی نژاد,دکتر محمود احمدی نژاد,عکس محمود احمدی نژاد بیوگرافی محمود احمدی نژاد ششمین رئیس جمهور ایران (+ تصاویر)

زادروز: ۶ آبان ۱۳۳۵

زادگاه: آرادان، گرمسار، ایران

دین: اسلام، شیعه

ملیت:ایرانی

پیشه:سیاستمدار ،  هیئت علمی

ادامه
ساره بیات,عکس ساره بیات,بیوگرافی ساره بیات متولد بیوگرافی ساره بیات بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تایخ تولد: ۱۴ مهر ۱۳۵۸

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۸۰  تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
روبرت امرسون لوکاس,تصاویر روبرت امرسون لوکاس,بهینه‌سازی ساختار مالیات رابرت لوکاس بیوگرافی رابرت لوکاس و فعالیت های او در زمینه اقتصاد (+ تصاویر)

زاده:۱۵ سپتامبر ۱۹۳۷

زادگاه:یاکیما، واشینگتن,  ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد کلان

ملیت:ایالات متحده آمریکا

مکتب فکری:اقتصاد کلان کلاسیک نو

ادامه
بیوگرافی و زندگینامه لیندا کیانی عکس,لیندا کیانی,عکس های جدید لیندا کیانی بیوگرافی لیندا کیانی بازیگر موفق کشور (+ تصاویر اینستاگرامی)

تاریخ تولد:۲۳ شهریور ۱۳۵۹

محل تولد:آبادان

تحصیلات:فوق لیسانس فلسفه

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:بازیگر

ادامه
ابوریحان بیرونی,درباره ی ابوریحان بیرونی,شرح حال ابوریحان بیرونی زندگینامه ابوریحان بیرونی دانشمند مشهور ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۳ ذیحجه ۳۶۲

زادگاه:کاث،  خوارزم

ملیت:ایران

دین:اسلام

دیگر نام ها:ابوریحان محمد بن احمد بیرونی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۲۷ ارديبهشت
  پلی آف لیگ برتر انگلیس
  بورنموث - برنتفورد
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • پلی آف لیگ برتر انگلیس
  بارنزلی - سوانسی
  ساعت: ۲۳:۴۵
ویژه سرپوش