یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
۱۶:۴۷ - ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۱۵۳
مدیریت ورزش

نگاهی به انتخاب‌های عزیزی خادم؛ فدراسیون فوتبال یا دورهمی رفاقتی؟

عزیزی خادم,ریاست فدراسیون فوتبال
رئیس فدراسیون فوتبال که از ۱۰ اسفند ۹۹ سکاندار این فدراسیون شده، در این مدت انتخاب‌های شائبه‌داری انجام داده که عجیب‌ترین آن روز گذشته اتفاق افتاد. 

به گزارش تسنیم، ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۹ که انتخابات فدراسیون فوتبال به دور دوم رفت و شهاب‌الدین عزیزی خادم با ۴۹ رأی مقابل ۳۸ رأی کیومرث هاشمی به عنوان رئیس انتخاب شد، همه منتظر تغییر بودند. تغییرات بزرگ و حضور افراد خبره و موجه در مناصب کوچک و بزرگ فوتبال. وعده عزیزی خادم این بود که تصمیماتش با «خرد جمعی» خواهد بود و استفاده از «افراد خبره» را در دستور کار قرار خواهد داد.

«خودمان را ملزم و مکلف می‌دانیم به شفافیت، پاسخگویی و به کارگیری نیروهای متخصص و خبره که بتوانند به کارآمدی فوتبال کمک کنند.» این یکی از اولین جملات عزیزی خادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران در کنفرانس خبری پس از انتخابات بود که برگزاری آن در برنامه مجمع فدراسیون فوتبال وجود داشت. با این حال عزیزی خادم در همان نشستی که خود را ملزم به پاسخگویی می‌دانست، از پاسخگویی به سؤالات خبرنگاران خودداری و اعلام کرد قرار نبوده در کنفرانس برنامه‌ریزی شده فدراسیون فوتبال حاضر شود و به متکلم وحده بودن بسنده کرد. شاید یکی از سؤالات مشخصی که عزیزی خادم در اولین نشست خبری‌اش با آن مواجه می‌شد، انتخاب حیدر بهاروند به عنوان سرپرست نایب رئیسی دوم فدراسیون فوتبال بود، آن هم برخلاف اساسنامه فدراسیون فوتبال که به صراحت اعلام کرده در صورت رأی نیاوردن در مجمع، هر گونه انتخاب در پست‌های نایب رئیسی باید با نظر هیئت رئیسه انجام شود.

رئیس جدید فدراسیون فوتبال پس از ماجرای اعطای میزبانی به بحرین قصد داشت نشست خبری برگزار کند، اما شب قبل از برگزاری کنفرانس، آن را به بهانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی لغو کرد. با این حال عزیزی خادم در ابتدای سال ۱۴۰۰ در تمرین تیم ملی فوتبال مقابل خبرنگاران قرار گرفت اما باز هم به متکلم وحده بودن بسنده کرد و حاضر نشد پاسخگوی سؤالات خبرنگاران باشد. شاید باز هم یکی از سؤال‌ها درباره انتخاب‌های یکی پس از دیگری عزیزی خادم و احکامی بود که او تاکنون برای افراد مختلف صادر کرده، اما رئیس اجازه سؤال پرسیدن را به کسی نداد.

عزیزی خادم که به مدیریت گذشته فدراسیون نقدی جدی داشت و بنا را بر شفاف‌سازی گذاشته بود نه تنها حاضر نشد درباره پروسه انتخاب بهاروند صحبت کند، بلکه در ادامه و در حالی که در اولین جلسه هیئت رئیسه حرفی از انتخاب سرپرست نایب رئیسی اول زده نشده و چنین موضوعی به تصویب نرسیده بود، حکم این مسئولیت را به نام حمیدرضا مهرعلی، رئیس پیشین فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری زد.

نکته جالب اینکه این خبر به صورت رسمی در سایت فدراسیون فوتبال منتشر نشد و حتی اکنون نیز در بخش معرفی اعضای هیئت رئیسه در سایت فدراسیون، نام مهرعلی دیده نمی‌شود و مشخص نیست چگونه وقتی در جلسه هیئت رئیسه چنین موضوعی مصوب نشده این انتخاب صورت گرفته و اگر این کار قانونی است چرا در سایت فدراسیون به صورت رسمی خبر انتصاب مهرعلی منتشر نشده و نام او در بین اعضای هیئت رئیسه قرار نگرفته است؟ مهرعلی در انتخابات فدراسیون فوتبال برای حضور در هیئت رئیسه نامزد شده بود، اما تنها دو رأی آورد. بسیاری انتخاب او را به نوعی دهن‌کجی به مجمع می‌دانند که این مسئله نگاهی دیگر به انتخاب بحث برانگیز عزیزی خادم است.

اگر از انتخاب علی جوادی به عنوان مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال بگذریم که می‌توان گفت جزو بهترین تصمیمات رئیس فدراسیون بوده و نقدی به آن وارد نیست و کاری به انتخاب مدیر رسانه‌ای تیم ملی هم نداشته باشیم - که برخلاف روابط عمومی به این موضوع نقدهایی وارد است-  عزیزی خادم عجیب‌ترین انتخاب خود را روز گذشته انجام داد، جایی که مجتبی خورشیدی را به عنوان سرپرست تیم ملی فوتبال بزرگسالان منصوب کرد. انتخابی که انتقادهای زیادی را به دنبال داشت و جامعه فوتبال تا این لحظه این انتخاب را پس زده است. انتخابی که مشخص نیست بر چه اساس و مبنایی صورت گرفته است، آن هم در شرایطی که وضعیت تیم ملی در گروه C مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ چندان مناسب نیست و تیم نیاز به آرامش دارد، اما این انتخاب می‌تواند به تنهایی آرامش را از تیم ملی بگیرد.

سرپرست تیم ملی باید از کاریزمای بالایی برخوردار بوده و از سوی بازیکنان پذیرفته شود و سؤال این است که آیا خورشیدی چنین خصوصیتی دارد؟ او با کدام کارنامه برای چنین مسئولیت بزرگی انتخاب شده  است؟ رئیس فدراسیون در حکم خورشیدی همانند سایر احکامی که صادر کرده نوشته «نظر به تعهد و تخصص به این مسئولیت انتخاب می‌شوید.» عزیزی خادم که با شعار شفافیت وارد ساختمان خیابان سئول جنوبی شده حداقل باید درباره متر و معیارهای انتخاب افراد بیشتر توضیح دهد تا این شائبه به وجود نیاید که فدراسیون فوتبال، محل دورهمی دوستان و رفقای اقتصادی و جایی شبیه گعده خانوادگی شده است. آن چیزی که انتخاب‌های عزیزی خادم نشان می‌دهد، خورشیدی است که طلوع نکرده؛ غروب کرده و اگر رئیس فدراسیون فوتبال همچنان بخواهد به این انتخاب‌ها ادامه دهد، مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظار فوتبال ایران خواهد بود.

عزیزی خادم,ریاست فدراسیون فوتبال

بازگشت امامی‌فر با پست مدیریت مرکز ملی فوتبال

مدافع چپ سابق پرسپولیس و تیم ملی در بازگشت دوباره به فوتبال از سوی عزیزی خادم حکم ریاست مرکز ملی فوتبال را دریافت کرد.

به گزارش  ورزش سه، علیرضا امامی‌فر، مدافع چپ سابق پرسپولیس و تیم ملی که سابقه سرمربیگری تیم‌های پارسه و سپیدرود رشت را در کارنامه دارد، بعد از همکاری نیمه تمام با علی کریمی در سپیدرود رشت، مدتی از فوتبال دور بود.

او اکنون در شرایطی به فوتبال بازخواهد گشت که با حکم شهاب الدین عزیزی خادم به ریاست مرکز ملی فوتبال ایران دست یافته و کار خود را در این بخش دنبال خواهد کرد.

در خبری که خروجی فدراسیون فوتبال به عنوان حکم ریاست علیرضا امامی‌فر در ریاست مرکز ملی فوتبال ایران قرار گرفته، آمده است:

نظر به تعهد وتجربیات ارزشمند جنابعالی و به موجب این ابلاغ به عنوان رییس مرکز ملی فوتبال ایران  منصوب می شوید.

موفقیت وبهروزی روز افزونتان را در انجام وظایف محوله از خداوند منان خواستارم.

 • 13
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی (ع),امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی (ع) امام دهم شیعیان

زاده:۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری

زادگاه:یکی از محله های نزدیک مدینه به نام صریا 

درگذشته:۳ رجب سال ۲۵۴ هجری قمری

محل دفن:سامرا

والدین:جواد ، سمانه مغربیه معروف به سیّده  

ادامه
مهستی گنجوی,زندگی نامه مهستی گنجوی,رباعیات عاشقانه مهستی گنجوی زندگینامه مهستی گنجوی یکی از شاعران زن متقدم ادبیات فارسی

زاده: پنجم/ششم قـ.

زادگاه:گنجه

پیشه:دبیر

ملیت:ایرانی

آرامگاه:گنجه، آذربایجان

ادامه
هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بند بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
عباس جدیدی,عباس جدیدی کیست,کشتی عباس جدیدی بیوگرافی عباس جدیدی نماینده چهارمین دوره شورای شهر تهران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ دی ۱۳۴۸ خورشیدی

زادگاه:تهران

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

دین:اسلام

ادامه
مایک پومپئو,بیوگرافی مایک پومپئو,زندگی نامه مایک پومپئو بیوگرافی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا (+ تصاویر)

زاده:۳۰ دسامبر ۱۹۶۳

زادگاه:اورنج، کالیفرنیا

حزب سیاسی:حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:آکادمی نظامی وست پوینت

مدرسه:حقوق هاروارد

همسران:لزلی لیبرت، سوزان جاستیس مُستروس

ادامه
سعید آقاخانی,زندگی نامه سعید آقاخانی,ازدواج سعید آقاخانی بیوگرافی سعید آقاخانی نویسنده و کارگردان مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۴ اسفند ماه ۱۳۵۰

محل تولد: بیجار- کردستان

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

حرفه:بازیگر، نویسنده و کارگردان

 سالهای فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

وضعیت تأهل: متاهل

ادامه
هومن برق نورد,عکس های هومن برق نورد,عکس هومن برق نورد و همسرش بیوگرافی هومن برق نورد بازیگر معروف سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۸/۱۰/۵

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

زمینه فعالیت:سینما تلویزیون تئاتر

سال های فعالیت:۱۳۶۹ تاکنون

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
حسن یزدانی,زندگینامه حسن یزدانی,حسن یزدانی,تصاویر حسن یزدانی بیوگرافی حسن یزدانی از نابغه های کشتی آزاد ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ دی ماه ۱۳۷۳

محل تولد: جویبار

ملیت: ایرانی

حرفه: کشتی گیر

قد: ۱۸۱ cm

ادامه
عیسی آل کثیر,بیوگرافی عیسی آل کثیر,زندگی نامه عیسی آل کثیر بیوگرافی عیسی آل کثیر بازیکن سرشناس فوتبال ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ بهمن۱۳۶۸

محل تولد:دزفول، ایران

قد:۱٫۸۳ متر

پست:مهاجم

ملیت:ایرانی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۸ فروردین
  لیگ قهرمانان آسیا
  الریان - پرسپولیس
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  تراکتور - الشارجه امارات
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  فولاد - الوحدات اردن
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • فینال جام حذفی اسپانیا
  بیلبائو - بارسلونا
  ساعت: ۲۳:۵۹
 • یکشنبه ۲۹ فروردین
  بسکتبال NBA
  یوتا جاز - لس آنجلس لیکرز
  ساعت: ۰۱:۱۰
 • هفته ۳۲ لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - برنلی
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • فینال لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - مهرام
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • دوشنبه ۳۰ فروردین
  لیگ قهرمانان آسیا
  الشرطه عراق - استقلال
  ساعت: ۰۰:۴۵
 • هفته ۳۲ لیگ برتر انگلیس
  لیدز - لیورپول
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش