سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
۱۰:۱۷ - ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۶۱۵۰۷
مدیریت ورزش

۳۵۰میلیارد بیار، مدیرعامل استقلال باش!/ تکذیب پست گرفتن آجورلو

حمیدسجادی,مدیرعامل استقلال

روزی که سید حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در فرودگاه امام(ره) در میان برخی هواداران استقلال اعلام کرد به زودی مدیریت استقلال تعیین تکلیف خواهد شد و از هواداران این باشگاه خواست به برخی شایعات توجهی نکنند تا او به جمع‌بندی نهایی در این خصوص دست یابد، روشن شد که اول شخص ورزش ایران به دنبال ایجاد تغییراتی در ساختار مدیریت باشگاه استقلال است. به دنبال این اظهارات و قطعی شدن تغییرات در مدیریت باشگاه استقلال این سؤال میان اهل فن دست به دست می‌شود که آیا این تغییرات همچون تحولات مدیریتی سال‌های اخیر بی‌فایده است و اثری در روند حرکتی باشگاه استقلال ایجاد نخواهد کرد یا وزیر ورزش قصد دارد افرادی را با اخذ تعهدات کافی به عنوان مسئول در باشگاه استقلال بگمارد که توان ایجاد تحولات بزرگ مالی و غیره را در این باشگاه داشته باشند؟!

آنچه بیش از مسائل فنی در سال‌های اخیر بر استقلال آسیب وارد کرده حضور مدیرانی نابلد، ناآشنا با فوت و فن مدیریت و عمیقا بی‌برنامه بوده که علاوه برآنکه بدهی‌های بسیاری برجا گذاشته‌‌اند حتی قادر به کنترل برخی حواشی نیز نبودند و باشگاه را به سمتی برده‌اند که عملاً عنان کار از دست همه ارکان مدیریتی(حتی وزارت ورزش)خارج و موجی از نارضایتی‌های عمومی را نیز به وجود آورده است.

تعهد مالی برای پرداخت بدهی‌ها

باشگاه استقلال در سال‌های اخیر گرفتاری‌های مالی بسیاری را تجربه کرده و همچنان نیز بدهکاری دست از سر باشگاه برنداشته است و تصمیم گیران باید خود را آماده یک درگیری اساسی با پرونده استراماچونی کند و مضاف بر آن بدهی به دیاباته و میلیچ را هم پرداخت کنند. ممکن است در این میان یک بدهی هنگفت دیگر نیز به واسطه شکایت پادوانی استقلال را با بحرانی وسیع‌تر مواجه کند و اگر مدافع برزیلی سابق استقلال حرف خود مبنی بر اخذ غرامت نقص عضو را در دادگاه عالی ورزش به کرسی بنشاند یک عدد عجیب و غریب دیگر به دایره بدهی‌های استقلال افزوده خواهد شد و استقلال به سمت پرتگاه خواهد رفت.

وزارت ورزش با علم به این پرونده‌های مالی در مذاکراتی که با برخی گزینه‌های مدیریت باشگاه استقلال داشته، از آنها خواسته برای پرداخت بدهی‌های برجا مانده برنامه خود را ارائه کنند که اندک گزینه‌هایی توانستند در این راستا برنامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان ارائه دهند تا شاید استقلال از این بحران خارج شود.

طبق برآوردی که از سوی وزارت ورزش شده مبلغ ۳۵۰ میلیارد تومان باید برای عبور از این موانع از سوی مدیران و اسپانسرهای بعدی استقلال تأمین شود و هر گزینه‌ای بتواند این رقم را جور کند با در نظر گرفتن دیگر شرایط، مدیرعامل باشگاه استقلال خواهد شد و از وزیر ورزش و جوانان حکم خواهد گرفت.

 

مددی در راه صندوق حمایت، فتح‌الله‌زاده و آجرلو 

از گوشه و کنار شنیده می‌شود که مددی بعد از برکناری از سمتش در باشگاه استقلال به عنوان مدیر صندوق حمایت از ورزشکاران برگزیده خواهد شد. از آن سو نیز نام علی فتح‌الله‌زاده و مصطفی آجرلو به عنوان گزینه‌های نهایی مدیرعاملی باشگاه استقلال به گوش می‌رسد. آجرلو پیش‌تر مدیریت باشگاه پاس را به عهده داشت که با این باشگاه به فتوحاتی هم دست یافت اما اینکه او که اغلب افراد پیرامونش را پرسپولیسی‌ها فرا گرفته‌اند بتواند خود را با فضای باشگاه استقلال وفق دهد خود سؤالی است که پاسخ دادن به آن دشوار می‌نماید.

آجرلو اما به عنوان یک مدعی حضور روی صندلی مدیریت باشگاه استقلال نامش مطرح شده و حتی ممکن است ریاست مجمع را نیز به عهده بگیرد اما تصمیم گیری درباره او چندان هم ساده نیست چون این سوی میدان نیز یک مدعی همیشه جدی برای بازگشت به صندلی مدیریت وجود دارد و او کسی نیست جز علی فتح‌الله‌زاده که در سال‌های دوری از باشگاه استقلال همواره به خاستگاه مهمی برای هواداران این باشگاه بدل شده و بسیاری از دوستداران این باشگاه علاقه دارند که او بار دیگر مدیریت استقلال را به عهده بگیرد.

اینکه فتح‌الله‌زاده بتواند از پس بحران‌های مالی استقلال برآید به درستی مشخص نیست اما چیزی که پیدا است این است که شانس او نسبت به آجرلو بیشتر است و از دیدگاه هواداری گرایش بیشتری نسبت به بازگشت این مدیر به باشگاه استقلال وجود دارد. البته روی دیگر سکه که کاملاً گنگ و ناپیدا است را نیز نباید از نظرها دور نگه داشت و آن این است که آیا اساساً فتح‌الله‌زاده و هر گزینه دیگر خود را در برهه کنونی در موقعیتی می‌بینند که توان برآورده کردن انتظارات را داشته و مهم‌تر اینکه بتوانند بدهی‌ها را پرداخت کنند یا خیر؟!

آنچه مسلم است در فضای کنونی نه فقط محبوبیت و سابقه بلکه بنیه مالی برای مدیریت استقلال نقش کلیدی‌تری ایفا می‌کند که باید به آن توجه داشت.

سجادی: پست گرفتن آجورلو در استقلال شایعه است

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه بسیاری از مطالب منتشر شده در فضای مجازی غیرواقعی است، گفت: «از هواداران استقلال و پرسپولیس می‌خواهم به خادم خود اعتماد و برای دریافت اخبار صحیح به مطالب منتشر شده از سوی وزارت ورزش و جوانان اکتفا کنند.»

حمیدسجادی,مدیرعامل استقلال

به گزارش  ایرنا، حمید سجادی افزود: «متأسفانه مطالبی که در فضای مجازی منتشر می‌شود موجب دل‌نگرانی هواداران فوتبال می‌شود، آنچه در این روزها می‌خوانیم شایعاتی است که از واقعیت به دور بوده و من اینجا به علاقه‌مندان و هواداران قول می‌دهم اگر قرار است اتفاقی بیفتد، بهترین باشد و جای نگرانی نیست.»

وی ادامه داد: «من سیدحمید سجادی هستم، عضو تیم ملی دوومیدانی که خدا را شاکرم سال‌هایی از عمرم را در ورزش طی کردم و با ورزش و حاشیه‌های آن آشنا هستم. درس خواندم و در حوزه ورزش تدریس می‌کنم، مدیریت ورزشی را می‌دانم و با حاشیه‌های ورزش و جوانب مختلف آن نیز آشنا هستم. به علاقه‌مندان ورزش این قول را می‌دهم که با بهره گرفتن از خرد جمعی و در فضایی مطلوب، برای ورزش و اعتلای آن برنامه‌ریزی خواهیم کرد تا جای هیچگونه نگرانی وجود نداشته باشد.»

سجادی در خصوص تردد برخی از چهره‌های ورزشی به وزارت ورزش و جوانان و دیدار با وی گفت: «وزارت ورزش و جوانان، خانه قهرمانان و به ویژه پیشکسوتان است، من بارها گفتم در اتاق من به روی قهرمانان باز است و همیشه از نقطه نظرات قهرمانان و دل سوختگان ورزش بهره خواهم برد. در چند روز گذشته بسیاری از چهره‌های ورزشی آمدند که خیلی از آنها، همدوره من در ورزش قهرمانی بودند. مانند افشین پیروانی، حسین رضازاده، بهنام محمودی و چهره‌های دیگر که این دیدارها جنبه دوستانه داشته و اگر در همین دیدارها نقطه نظرات کارشناسی مطرح شود حتماً از آن بهره خواهیم برد چراکه اعتقاد دارم برای خدمت به ورزش آمده‌ام و می‌خواهم گوش شنوا و چشم بیدار ورزش باشم. من اینجا باید ذکر کنم که در همین روزها قرار بود علی پروین و محمد پنجعلی نیز به وزارت بیایند تا با هم دیدار داشته باشیم اما این برنامه به دلیل تداخل کارها به زمان دیگری موکول شد و همچنان روند دیدارهای ما با پیشکسوتان ورزشی ادامه دارد.»

وی ادامه داد: «بدون شک برای تصمیم‌گیری در ورزش با مشاوران خود صحبت خواهم کرد تا اگر قرار است اتفاقی روی دهد، بهترین باشد. من از مردم، علاقه‌مندان به ورزش و هواداران فوتبال می‌خواهم به من به عنوان وزیر ورزش و جوانان اعتماد کنند و وزارت ورزش و جوانان را به عنوان مرجع رسمی اخبار دنبال کنند چرا که من بسیاری از شایعات را در فضای مجازی می‌بینم و می‌دانم چه جوی را ایجاد می‌کند، نگرانی‌ها را می‌بینم و می‌دانم چه خبر است و از مردم می‌خواهم به خادم خود در وزارت ورزش و جوانان اعتماد کنند.»

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه متأسفانه اخبار درستی در اختیار هواداران قرار نمی‌گیرد، گفت: «باید اخبار صحیح در اختیار ورزشدوستان قرار بگیرد، من مدعی هستم از خانواده ورزش برخاسته‌ام و تصمیماتی که می‌گیرم باید برخاسته از خرد جمعی و معقول باشد. فضا نسبت به گذشته خیلی عوض شده و شرایط مانند سابق نیست.»

سجادی در مورد خداحافظی مدیرعامل پرسپولیس هم گفت: «خیلی تلاش کردیم که شرایط حفظ شود و نظر ما بر این بود اگر شرایط مهیا است جعفر سمیعی بماند اما نظر خود او این بود که شدنی نیست و باید برود. ما حتی فرصت ۴۸ ساعته را در نظر گرفتیم که هر دو طرف فکر کنند تا تصمیم درستی گرفته شود اما زمانی که به این جمع‌بندی رسیدیم که خود او تمایل به جدایی دارد، دیگر حرفی نزدیم و این مسأله اتفاق افتاد. پرسپولیس الان سرپرست دارد و در مدت سه ماه باید وضعیت خود را روشن کند.»

وی در مورد اینکه از آجورلو به عنوان یکی از افراد هیأت مدیره یا مدیرعامل استقلال نام برده می‌شود، گفت: «این هم یکی دیگر از شایعاتی است که در فضای مجازی مطرح می‌شود، مرجع خبری ما همانطور که گفتم وزارت ورزش و جوانان است و اگر قرار باشد اتفاقی بیفتد خبرش منتشر می‌شود، مابقی مطالبی که شنیده می‌شود شایعات بوده و هواداران به آن توجه نکنند.»

وزیر ورزش و جوانان که برای بازدید از فینال رقابت‌های تیراندازی به اهداف پروازی در مجموعه ورزشی آزادی حاضر شده بود، گفت: «برخی رشته‌های ما پرمدال هستند اما سخت مدال می‌آورند اما تیراندازی هم پر مدال است و هم مدال‌آور. سال آینده بازی‌های آسیایی و سه سال دیگر بازی‌های المپیک پاریس را پیش‌رو داریم و چشم امید ما به برخی فدراسیون‌ها از جمله فدراسیون تیراندازی است تا برای کسب مدال و جایگاه بهتر تلاش مضاعفی را در دستور کار قرار دهند.»

سجادی افزود: «خوشبختانه فدراسیون تیراندازی برنامه‌ریزی مناسبی انجام و حامیان مالی خوبی را جذب کرده است. در این رشته محدودیتی برای فعالیت آقایان و زنان وجود ندارد و در هر سن و سالی می‌توان در آن فعالیت کرد. طبق گزارش مسئولان فدراسیون تیراندازی، فشنگ رشته اهداف پروازی در کشور تولید می‌شود که این خبر امیدوارکننده‌ای است. نه به عنوان وزیر ورزش بلکه به عنوان یک کارشناس ورزشی می‌گویم که کودکان ما همیشه در خانه یا کشتی می‌گیرند یا با استفاده از ابزاری شبیه سلاح شمشیربازی می‌کنند یا در بازی‌های خود به تیراندازی مشغول می‌شوند. اگر ما این حس را با یک فرهنگ‌سازی درست در مدارس تقویت کنیم و به قول امروزی‌ها این رشته را ترویج دهیم در سنین کودکی و سپس نوجوانی و بالاتر، می‌توانیم از این استعداد و علاقه بهره درست ببریم و این در برخی از رشته‌های دیگر ما نیز دیده می‌شود.»

سجادی خاطرنشان کرد: «ما بازی‌هایی را داشتیم که دیگران از آن بهره برده و به نام خود ثبت کردند، در قدیم بازی داشتیم به نام وسطی که اکنون در آمریکا به نام «داج بال» به ثبت رسیده یا «زو» که توسط هندی‌ها به نام کبدی به جهان معرفی شد. ما بیش از یک هزار و ۲۰۰ بازی بومی و محلی داریم که سنتی هستند و باید با برنامه‌ریزی آنها را احیا کرد.»

وی ادامه داد: «در تیراندازی، تکنولوژی‌های بسیاری وجود دارد و ساز و کارها و زیرساخت‌های بسیاری می‌خواهد. این ورزش المپیکی است و باید خودمان را به سمت خودکفایی سوق دهیم تا بیش از پیش در آن موفق شویم.»

 • 18
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
بیژن مرتضوی,بیوگرافی بیژن مرتضوی,آهنگهای بیژن مرتضوی بیوگرافی بیژن مرتضوی نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۲۵ آبان ۱۳۳۶

زادگاه:بابل

ملیت:ایرانی

سمت:موسیقی دان ، آهنگ ساز، تنظیم کننده، ویولنیست

بیوگرافی بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی در ساری در ۲۵ آبان ۱۳۳۶ دیده به جهان گشود. خانواده ی او پنج نفره هستند. او دارای برادری به اسم فرهاد و خواهرانی به نام های آذر و آرزو می باشد. وی چند روز پس از این که به دنیا آمد با خانواده اش به تهران مهاجرت کردند.

ادامه
اشعار خواجوی کرمانی,زندگی نامه خواجوی کرمانی,مقبره خواجوی کرمانی زندگی نامه خواجوی کرمانی شاعر نیمهٔ اول قرن هشتم (+ آثار)

زمینهٔ کاری:شعر، عرفان، ریاضیات و طب

زادروز:۶۸۹( قمری)- کرمان

مرگ:۷۵۲( قمری)- شیراز

ملیت:ایرانی

سبک نوشتاری:سبک عراقی

ادامه
نوام چامسکی,بیوگرافی نوام چامسکی,زندگینامه نوام چامسکی بیوگرافی نوآم چامسکی زبان شناس و فیلسوف آنارشیست آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ دسامبر ۱۹۲۸

زادگاه:فیلادلفیا، پنسیلوانیا

همسرها:  کارول دوریس شاتز( درگذشت ۲۰۰۸)، والریا واسرمن( متولد ۲۰۱۴)

سمت:نظریه پرداز زبان شناسی و نویسنده سیاسی

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه هاروارد

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۲۹ شهریور
  جام جهانی فوتسال
  آمریکا - صربستان
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • جام جهانی فوتسال
  ایران - آرژانتین
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • هفته ۴ سری آ ایتالیا
  اودینزه - ناپولی
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • هفته ۵ لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - گرانادا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۳۰ شهریور
  هفته ۵ لالیگا
  ختافه - اتلتیکومادرید
  ساعت: ۲۲:۰۰
 • هفته ۵ سری آ ایتالیا
  فیورنتینا - اینتر
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • جام اتحادیه انگلیس
  نوریچ - لیورپول
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور
  هفته ۵ سری آ ایتالیا
  اسپزیا - یوونتوس
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • جام اتحادیه انگلیس
  چلسی - استون ویلا
  ساعت: ۲۲:۱۵
 • جام اتحادیه انگلیس
  منچستریونایتد - وستهام
  ساعت: ۲۲:۱۵
 • هفته ۵ سری آ ایتالیا
  میلان - ونیز
  ساعت: ۲۲:۱۵
 • هفته ۷ لیگ یک فرانسه
  متز - پاری سن ژرمن
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • هفته ۶ لالیگا اسپانیا
  رئال‌مادرید - مایورکا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۱ مهر
  هفته ۵ سری آ ایتالیا
  تورینو - لاتزیو
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۵ سری آ ایتالیا
  سمپدوریا - ناپولی
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۵ سری آ ایتالیا
  رم - اودینزه
  ساعت: ۲۲:۱۵
 • هفته ۶ لالیگا
  کادیز - بارسلونا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • جمعه ۲ مهر
  هفته ۷ بوندسلیگا
  گریتر فورت - بایرن مونیخ
  ساعت: ۲۲:۰۰
 • پریمیر لیگ پرتغال
  اسپورتینگ - ماریتیمو
  ساعت: ۲۲:۰۰
ویژه سرپوش