جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
۲۰:۴۱ - ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۲۱۵۲۴
مدیریت ورزش

مومنی: هواداران استقلال نگران سهام خود نباشند/ حیدری: خوشحالم مردم صاحب باشگاه شدند

آجرلو در جشن واگذاری سهام سرخابی‌ها: قدم بعدی حق پخش تلویزیونی است/ درویش: حالا مالکان بی‌شمار داریم

جشن ملی واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس,مدیرعامل پرسپولیس و استقلال
جشن واگذاری سهام سرخابی‌ها با حضور مسئولان ورزش و پیشکسوتان فوتبال در هتل المپیک برگزار شد.

به گزارش ایسنا، جشن ملی واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس به مردم، با حضور مسئولان ورزش، سازمان خصوصی سازی و پیشکسوتان فوتبال در هتل المپیک تهران برگزار شد.

در این مراسم حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد، حسین قربان زاده رییس سازمان خصوصی سازی، محمد پولادگر را به عنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، مصطفی آجرلو مدیرعامل باشگاه استقلال و تعدادی از پیشکسوتان دو تیم همچون محمودخوردبین، حسین کلانی، مهدی امیرآبادی، علیرضا اکبرپور، محمد مومنی، خسرو حیدری، سپهر حیدری، علیرضا امامی فر و ... حضور داشتند.

دورانی که هر اتفاقی در استقلال و پرسپولیس می‌افتاد تمام شد

در ابتدای این مراسم و پس از گرامیداشت روز جانباز، حسین قربان زاده رییس سازمان خصوصی سازی، با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: خوشحالم در جشنی هستم که آغاز مسیر قطار حکمرانی مطلوب ورزش حرفه ای در فوتبال است. این خوشحالی اگر به درستی استمرار پیدا کند و در ایستگاه های بعدی نیز با موفقیت پیش برود و به آرمان مطلوب برسد مضاعف خواهد شد.

وی افزود: این قسمت اتفاق افتاد که در دولت مردمی در این چند ماه اخیر در خدمت بزرگوارانی باشم که نسبت به حکمرانی مطلوب بنگاه های دولتی حساسیت دارند. این موضوع نه تنها در ورزش بلکه در همه عرصه ها حیاتی است. از ۱۰۰ سال پیش که مزه منفعت بی زحمت در قالب اقتصاد نفتی زیر زبان دولت ها رفت، خلق فرصت و ثروت کار بی‌زحمت شکل گرفت. متاسفانه کشوری که روی الماس و روی گنج خوابیده به درستی از گنج حضور مردم استفاده نمی کند.

قربان زاده خاطرنشان کرد: هیچ کشوری به پیشرفت نمی‌رسد مگر اینکه خلق ثروت و ارزش کند. این اتفاق آغاز این مسیر طولانی خواهد بود. متاسفانه در این تیم بیشتر از آنچه که واقعیت داشت دیده شدم در حالی که اتفاقی رقم خورد که مثل ۸ سال دفاع مقدس و الگوی حکمرانی به ما داده شد و همه در کنار هم و دست در دست هم کار می کردند تا به نقطه مطلوب برسند. اگر منیت وجود داشت اصلا به این نقطه نمی رسیدیم. روزی که خدمت دکتر سجادی رسیدم متوجه شدم که وی برخلاف بقیه وزارتخانه ها مثل صمت و نفت و کشاورزی که با آن ها بر سر واگذاری و شفافیت چالش داریم، بدون ذره ای دغدغه فقط پرسید ما چه‌کار باید بکنیم. در این اتفاق وزارت ورزش تسهیل گر اصلی این جریان بود. من نزدیک یک ساعت خدمت رییس جمهور و دکتر خاندوزی این دعدغه مطرح شد که سرخابی ها حتما به مردم واگذار شوند. این همیت بین وزرا و مجموعه دو باشگاه ایجاد شد و دست به دست هم دادند و مثل یک مجموعه واحد عمل کردند تا این اتفاق مبارک انجام شود.

قربان زاده با اشاره به هماهنگی در مسیر واگذاری قانونی و درست سرخابی ها طی سه ماه گذشته گفت: این اتفاق با کار شبانه روزی صورت گرفت. در حال حاضر ۸۰۰ صفحه گزارش از تمامی مدارک مالی در منظر مردم و هواداران قرار دارد. پذیره نویسی تا ۳۰ روز فرصت دارد. برخی این را با عرضه اولیه اشتباه گرفتند چرا که عرضه اولیه در یک روز انجام می شود. بیشترین پذیره نویسی پیش از این ۱۵۱ هزار نفر بود اما امروز ۲۵۰ هزار نفر برای پرسپولیس و ۲۱۰ هزار نفر برای استقلال آن هم با وجود حرکت های تخریبی پذیره نویسی کردند.

رییس سازمان خصوصی سازی افزود: هیات مدیره دو باشگاه بدانند دیگر آن فضایی که هر اتفاقی می افتاد تمام شد و اکنون تمام اتفاقات باشگاه زیر ذره بین مردم و سهامداران قرار دارد و باید برای همه ورزش و فوتبال این اتفاق بیفتد. این اتفاق آغاز تحول در دو باشگاه است. شفافیت اگر درد دارد، در وجود خود درمان هم دارد. مشتاقم مدیریت صحیح را در این باشگاه ها ببینم. ریالی از پول مردم به خزانه دولت نمی رود و تمامی آن صرف اصلاح ساختار مالی و مدیریتی حرفه ای دو باشگاه می شود.

بعد از فروش سهام، نوبت حق پخش تلویزیونی است

مصطفی آجرلو در جشن واگذاری سهام سرخابی ها به مردم، گفت: خوشحالم که امروز شاهد تحقق یکی از وعده های مهم در ورزش حرفه ای و آغاز پروسه خصوصی سازی دو باشگاه مردمی هستیم. از ابتدای حضورم در باشگاه استقلال به دنبال پیشرفت در ۳ حوزه بودم. در حوزه اقتصادی جدا از راه های درآمدزایی، برون رفت از اقتصاد دولتی و ایجاد برند بزرگ استقلال و محبوب هواداران از مهترین اهداف ما بود.

وی افزود: در حوزه ورزش برای رسیدن به قهرمانی در تلاشیم. در بخش عمرانی اهداف کوتاه و بلند مدت طراحی کردیم. خصوصی سازی استقلال حرکت به سمت حرفه ای شدن و ثروتمند شدن است و نقطه عطف این باشگاه خواهد بود. موفقیت در خصوصی سازی با تامین حق پخش تلویزیونی، تبلیغات محیطی و فروش محصولات برای هر باشگاه است. مردمی شدن اقتصاد در هر حوزه ای موجب بالندگی اقتصاد می شود و چه گزینه ای بهتر از مردمی سازی برند های مورد استقبال مردم است؟

آجرلو خاطرنشان کرد: فرآیند خصوصی سازی در ورزش حرفه ای و مشارکت مردمی می تواند الگویی متفاوت برای اقتصاد کشور باشد. ورود این برندها به بورس اتفاق قالب توجه و بی سابقه ای برای ورزش حرفه ای و اقتصاد خواهد بود و اگر این روند به درستی به نتیجه برسد بدون شک الگویی متفاوت از مشارکت موفق سرمایه های مردمی در حوزه اقتصادی را به تصویر خواهد کشید.

وی افزود: ما در ابتدای راه قرار داریم و این روند به حمایت جدی مسئولان خصوصا دولت، مجلس و قوه قضاییه محترم، صدا و سیما و همچنین تصویب قوانین لازم تحقق پیدا می کند. ادامه این روند و تثبیت درامدهای قانونی پایدار از جمله حق پخش تلویزیونی، کپی رایت، تبلیغات محیطی است که به تحقق اهداف دو باشگاه کمک می کند. از دکتر رییسی، دکتر مخبر، دولت محترم و شجاع در اخذ این تصمیم، دکتر خاندوزی، دکتر رحیمی، دکتر سجادی، دکتر قربان زاده و دکتر فدایی تشکر می کنم که همراه ما بودند. ما در ابتدای راه هستیم و برای طی کردن این مسیر به حمایت مسئولان نیازمندیم.

پرسپولیس حالا مالکان بی‌شمار دارد

رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هم در جشن واگذاری سهام سرخابی ها به مردم، گفت: خوشحالم این رویا با پیگیری همه مخصوصا وزیر ورزش، وزیر اقتصاد و رییس سازمان خصوصی سازی به وقوع پیوست. ما تا دیروز فقط با طرفداران بی شمار پرسپولیس مواجه بودیم اما از امروز با مالکان بی شمار این باشگاه مواجه هستیم و تلاش می‌کنیم به نتایجی برسیم که مورد انتظار هواداران است. در این دهه تیمی از ایران نتوانسته به قله آسیا برسد و شاید یکی از دلایلش این بود که بنیه مالی باشگاه ها تامین نبود و این خصوصی سازی این فرصت را برای ما مهیا می کند که دست به دست هم بدهیم تا با تلاش مضاعف با جایگاه شایسته خودمان برسیم.

وی افزود: امیدوارم با همراهی وزیر ورزش و مسئولان به جایگاهی که تا الان به دلیل مشکلات مالی نتوانستیم برسیم، دست پیدا کنیم. دیگر امروز کوچک و بزرگ مردم که تا دیروز فقط نتایج را دنبال می کردند، کلیه اتفاقات مالی باشگاه را به صورت شفاف دنبال می‌کنند. امیدوارم دیگر شاهد از این دادگاه به آن دادگاه رفتن و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات که در این چند سال به وفور دیدیم نباشیم. بعید می دانم مسئولی مثل آقای خاندوزی وزیر اقتصاد تا این حد وقت بگذارد و پشت کار باشد تا موضوع واگذاری سهام پرسپولیس به سرانجام برسد.

***

مومنی: هواداران استقلال نگران سهام خود نباشند

محمد مومنی، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال، در حاشیه جشن خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اظهار کرد: ما به خاطر این جشن خوشحال هستیم. می‌توانیم در سال‌های آینده برای کارهای اقتصادی خود برنامه‌ریزی کنیم و به کسی نیازمند نباشیم تا مشکلات برطرف شود.

جشن ملی واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس,مدیرعامل پرسپولیس و استقلال

او درباره روند واگذاری ۲ باشگاه گفت: این مساله قطعا به سود باشگاه‌های کشور است و می‌توان چاره‌ای برای مشکلات در نظر گرفت. این پول سهام مستقیما به باشگاه واریز می‌شود و باشگاه می‌تواند برای این پول تعیین تکلیف کند. هواداران نگران سهم خود نباشند و سود این پول به باشگاه مرتبط است.

مومنی در پاسخ به این سوال که آیا با این پول می‌خواهید بدهی‌های خود را پرداخت کنید؟ گفت: ما فعلا بدهی نداریم. فعلا تراز باشگاه مشکلی ندارد و می‌توانیم با پول به دست آمده برنامه‌ ریزی لازم را داشته باشیم و دست‌مان در جیب کسی نباشد.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال درباره پرداختی بازیکنان این تیم گفت: بازیکنان حدود ۴۰ درصد دریافتی داشتند و این دریافتی نسبت به دریافتی‌های سال گذشته بیشتر بوده است.

او درباره وضعیت عقد قرارداد با سیلوا، مدافع برزیلی استقلال گفت: کارهای اداری این مساله انجام می‌شود. 

مومنی درباره وضعیت کارگزار باشگاه استقلال گفت: اینکه گفتیم کارگزار ۵۰۰ میلیاردی گرفتیم، دلیل بر این نمی‌شود که همان موقع به ما این پول را بدهد. ما داریم به مرور زمان این پول را دریافت می‌کنیم. 

عضو هیات مدیره استقلال درباره وضعیت پرداختی این باشگاه به سازمان لیگ برای تبلیغات محیطی گفت: آقای درودگر جواب خودش را می‌دهد. ان‌شاءالله درست می‌شود.

مومنی درباره وضعیت حق پخش صدا و سیما گفت: داریم کارهای محتوایی این مساله را انجام می‌دهیم.

او درباره موضع سازمان لیگ بر سر خارج نکردن نام سیاوش یزدانی و مرادمند از لیست استقلال گفت: من این مساله را خبر ندارم ولی سازمان لیگ قطعا روزنه‌ای را برای باشگاه‌ها گذاشته است که حق انتخاب داشته باشیم.

او در واکنش به صحبت‌های آجورلو مبنی بر اینکه گفته می‌شود نمی‌گذارند استقلال صدرنشین باشد، گفت: سوال چالشی نپرسید. ما دنبال فوتبال پاک هستیم و نمی‌خواهیم حاشیه‌ای ایجاد کنیم. بازی‌های ما قبل از پرسپولیس برگزار می‌شود و ما از سازمان لیگ گله‌مندیم و می‌خواهیم عدالت برقرار شود و از سازمان می‌خواهم مساوات در بازی‌ها صورت بگیرد.

***

حیدری: امیدوارم عوامل دیگر مانع قهرمانی استقلال نشوند/ خوشحالم مردم صاحب باشگاه شدند

خسرو حیدری، پیشکسوت استقلال و مشاور مدیرعامل آبی‌پوشان پایتخت، درباره فرایند خصوصی‌سازی این تیم گفت: این جشن از دیروز آغاز شد و خدا را شکر بخشی از سهام واگذار شد اما ۱۰ درصد کافی نیست. خوب است که هواداران می‌توانند صاحب اصلی باشگاه باشند.

او افزود: از هواداران می‌خواهم در خرید سهام شرکت کنند و صاحبان اصلی باشگاه باشند. با شناختی که از آجورلو دارم، فکر می‌کنم تلاش زیادی برای همین بخش خصوصی‌سازی کردند و با قربان‌زاده جلسات زیادی گذاشتند.

جشن ملی واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس,مدیرعامل پرسپولیس و استقلال

وی ادامه داد: قطعا زمانی کار بزرگی مثل این انجام می‌شود، فکر بزرگی پشت آن است و تا ماه‌های آینده سهام بزرگی می‌شود. برای پیشکسوتان هم سهامی در نظر گرفتند و من هم خودم خریداری خواهم کرد. خوشحالم که مردم می‌توانند با سهامی که می‌خرند، در باشگاه استقلال مشارکت داشته باشند. 

او درباره عملکرد استقلال گفت: این فصل استقلال عملکرد خوبی داشته است. این فصل برای استقلال متفاوت است. این سومین باری است که مجیدی سرمربی استقلال شده است و باتجربه هدایت را قبول کرده و بسیاری از رکوردها را شکسته است. بعضی از بازیکنان را از ما گرفته‌اند و ما جبران کردیم اما امیدوارم عوامل دیگری مانع قهرمانی ما نشوند. آجورلو خودش نظامی بوده است اما قانون را زیر پا نگذاشته است. از همان اول به وکیل باشگاه گفتند که طی مراحل قانونی این کار را انجام دهند و فکر می‌کنم مرادمند می‌توانست بازی کند. مرادمند می‌توانست در استقلال بماند اما برای او هم آرزوی موفقیت می‌کنم.

 • 12
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۲۸ تیر
  هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - قطر
  ۱۱:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - هنگ کنگ
  ۱۳:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ژاپن - عربستان
  ۱۵:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  کره جنوبی - بحرین
  ۱۶:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  عمان - ایران
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  آژاکس - الوصل امارات
  ۲۰:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  اردن - کویت
  ۲۰:۱۵
 • دوستانه
  گالاتاسرای - ترنچین
  ۲۱:۰۰
 • جمعه ۲۹ تیر
  سوپرلیگ آرژانتین
  آرژانتینوس جونیورز - اتلتیکو تیگره
  ۰۱:۱۵
 • لیگ تابستانی NBA
  ساکرامنتو کینگز - واشنگتن ویزاردز
  ۰۲:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  کلیولند کاوالیرز - لس آنجلس لیکرز
  ۰۴:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  هیوستون راکتس - مینه سوتا تیمبرولوز
  ۰۶:۴۰
 • دوستانه
  الهلال - وینر نشتات
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد زرند ایرانیان - فولاد هرمزگان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  سفیر گفتمان - پالایش نفت اصفهان
  ۱۶:۰۰
 • دوستانه
  آژاکس - المپیاکوس
  ۱۶:۳۰
 • شنبه ۳۰ تیر
  دوستانه
  کوئینز پارک - تاتنهام
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  اسپارتاک ترناوا - استون ویلا
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  منچستر یونایتد - گلاسکو رنجرز
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  راپید وین - آث میلان
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - زسکامسکو
  ۲۰:۳۰
ویژه سرپوش