چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
۱۷:۳۷ - ۰۵ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۵۸۵
مدیریت ورزش

واکنش معاون وزیر ورزش به اتفاقات مجمع عمومی فدراسیون کشتی: متاسفم که یک رییس فدراسیون با چنین ادبیاتی با بزرگتر سنی خود حرف می‌زند

پولادگر,واکنش معاون وزیر ورزش به اتفاقات مجمع عمومی کشتی
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: باید پشتیبان همه فدراسیونها باشم نه یک فدراسیون خاص.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، پولادگر با اشاره به اتفاقات مجمع عمومی فدراسیون کشتی گفت: نمی‌خواهم به این بحث ورود کنم، چون اخبار مجمع به اندازه کافی در رسانه‌ها بازتاب پیدا کرده، اما نمی‌توان بارفتار و حرفهای خارج از عرف، ادعای مطالبه‌گری داشت. کاری به جایگاه اداری‌ام ندارم، اما واقعا متاسفم که یک رییس فدراسیون با چنین ادبیاتی با بزرگتر سنی خود حرف می‌زند و بعد مدعی شود که دنبال حق خود است. اگر چنین فرهنگ و ادبیاتی باب شود، باید فاتحه ورزش را خواند!

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در ادامه گفت: در بحث تخصیص و توزیع بودجه فدراسیون های ورزشی، حساب دو دو تا چهار است. همه چیز شفاف و واضح است. ما یک بودجه مشخص ورزش قهرمانی داریم که باید به ۵۰ فدراسیون ورزشی تخصیص بدهیم. این نمی شود که به یک فدراسیون بیشترین بودجه را بدهیم و یک فدراسیون را اصلا نبینیم. اینکه سهم سایر فدراسیونها را برای فدراسیون خودمان بخواهیم اسمش مطالبه‌گری و حق طلبی نیست، بی عدالتی است.

پولادگر با تاکید بر اینکه کشتی ورزش ملی و مدال آور کشور ماست، گفت: اصلا بخاطر همین ویژگی بیشترین بودجه به این فدراسیون اختصاص یافته است. چه کسی می‌تواند منکر افتخارآفرینی جامعه کشتی شود، اما مگر رشته‌های دیگر فعالیتی ندارند، مدالی کسب نمی کنند؟ تیراندازی در حال حاضر یکی از رشته‌های مدال‌آور ورزش کشورمان است. این رشته برای اولین بار در المپیک توکیو همانند کشتی به یک طلا دست یافت و در سالهای اخیر حضور موفقی در مسابقات قاره ای و جهانی چه در بخش بانوان و چه بخش آقایان داشته؛ آیا می توان بودجه ای برای این فدراسیون در نظر نگرفت؟

کاراته در اولین حضور المپیکی اش طلا گرفت و سه دوره متوالی قهرمان جهان شده، موفقیتی که کمتر کشوری موفق به انجام آن شده، رشته‌ای که یکی از پرجمعیت‌ترین رشته‌های ورزشی کشورمان است و در بازیهای آسیایی سهم زیادی از مدالهای کاروان ورزشی ایران را داشته، آیا بودجه‌اش باید ۱۰درصد کشتی باشد؟

وی افزود: والیبال که همین چند روز پیش توانست در لیگ جهانی تیم ملی امریکا که قدرت برتر والیبال جهان است و سه دوره قهرمان المپیک شده را سه بر صفر شکست دهد و دل ملت را شاد کند، با بودجه در نظر گرفته شده، حتی نمی‌توانست هزینه های همین مسابقات لیگ جهانی را پوشش دهد. مگر والیبال در ده پانزده سال اخیر کم افتخار کسب کرده است که نادیده گرفته شود؟

فدراسیون ناشنوایان که اردیبهشت ماه با ۱۴ طلا ۱۲ نقره و ۱۴ برنز تاریخ سازی کرد و برای اولین بار با این تعداد مدال در جایگاه سوم جدول رده بندی مدالها قرار گرفت باید بودجه صفر داشته باشد؟

روز گذشته تیم ملی شش نفره بانوان تکواندو در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی به ۳ طلا ۲ نقره و یک برنز دست یافت که نتیجه درخورتوجه ای است.

موفقیت های هندبال آقایان و بانوان ایران چه سالنی و چه ساحلی در ماههای اخیر زبانزد بوده است. هندبالیست ها برای اولین بار به مدال جهانی دست یافتند.

حرکت رو به رشد قایقرانی که با ۲۵ مدال رنگارنگ و قهرمانی آسیا همراه بود، قابل چشم پوشی نیست. درخشش قهرمانان سنگنوردی در یکسال گذشته و کسب نشان های طلا که برای اولین بدست آمد، اهمیت زیادی دارد اما متاسفانه کمتر به چشم آمد. نباید ورزش کشور را فقط در کشتی ببینیم و زیاده خواهی کنیم، این ظلم به سایر رشته‌هاست. شکی نیست که کشتی ورزش اول ایران است، اما همه ورزش نیست.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در خصوص کمک ۲۸۵ میلیارد تومانی مجلس شورای اسلامی و نحوه توزیع آن گفت: دوستان در کمیسیون فرهنگی مجلس چون دغدغه ورزش را دارند، با نگاه ویژه شان این اعتبار را از تبصره ۱۴ برای ۲۷ فدراسیون ورزشی در نظر گرفتند که واقعا جای تقدیر دارد. در کنار این، وزارت ورزش و جوانان هم بودجه ای معادل ۲۷۰ میلیارد تومان برای بخش قهرمانی در نظر گرفته که مجموع این دو مبلغ، کل اعتبارات فدراسیون های ورزشی در سال ۱۴۰۱ است که بر اساس کار کارشناسی به فدراسیونها تخصیص پیدا می کند. اگر در تبصره ۱۴ بودجه ای که برای یک فدراسیون در نظر گرفته شده، متناسب با فعالیت و عملکردش نباشد، از محل اعتبارات ورزش قهرمانی و بر اساس تفاهم نامه مالی کمک خواهد شد. برای مثال برای فدراسیون بسکتبال از محل تبصره ۱۴ مبلغ ۵ میلیارد در نظر گرفته شده که در تفاهم نامه مالی برای جبران بخشی از هزینه هایشان به این فدراسیون کمک خواهد شد.

پولادگر در ادامه اظهار داشت: فدراسیون‌های اسکواش، اسکی، اسکیت، انجمن های ورزشی، بدنسازی، بدمینتون، بوکس، بولینگ بیلیارد، تیراندازی، چوگان، شطرنج، شمشیربازی، کبدی، کوهنوردی، گلف، اتومبیلرانی، بیماران خاص، ناشنوایان، سه گانه و نجات غریق ۲۰ فدراسیونی هستند که در تبصره ۱۴ هیچ بودجه ای برای آنها در نظر گرفته نشده که باید از اعتبارات ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان تامین شود. البته تفاوتی نمی کند که بودجه فدراسیون‌ها از کدام محل تامین می شود، چون منبع تزریق بودجه از یک سازمان است، مهم این است که همه فدراسیونها دیده شوند و تخصیص بودجه بر مبنای عدالت باشد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در خاتمه حرفهایش گفت: خواهشم این است که فدراسیونها فقط به جیب دولت نگاه نکنند و از ظرفیتهای خود برای جذب کمک‌های مالی بهره بگیرند. والیبال می تواند الگوی خوبی باشد که از ظرفیت های رشته خود بنحو مطلوب استفاده می کند و نگاه چندانی به کمک های دولتی ندارد.

***

واکنش حراست وزارت ورزش به حواشی مجمع فدراسیون کشتی؛ تراژدی و زیاده‌خواهی بود

مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان با اشاره به حاشیه‌های مجمع عمومی فدراسیون کشتی، رفتارها و برخوردهای این مجمع را محکوم کرد.

مجید شهیدی با انتقاد از برخوردهای  صورت گرفته با معاون ورزش قهرمانی این وزارتخانه از سوی علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در مجمع عمومی فدراسیون کشتی در روز شنبه، ۴ تیر ماه گفت: اخلاق بالاترین ارزش را در مدیریت سازمانی و برخوردهای فردی دارد. متأسفانه رفتارها و برخوردهایی که در مجمع فدراسیون کشتی صورت گرفت کمتر بویی از اخلاق و رفتارهای اخلاق‌مدارانه داشت و قطعاً محکوم است.

وی افزود: اینکه رئیس جوان یک فدراسیون ورزشی بدون در نظر گرفتن شأن و جایگاه سازمانی و سن افراد با لفاظی باعث شود که ارزش‌های اخلاقی زیر سؤال برود، قطعاً شایسته مدیریت ورزشی در جمهوری اسلامی ایران نیست. متأسفانه آنچه رخ داده، به معنی واقعی کلمه تراژدی و زیاده‌خواهی است که بدون تکیه بر رفتار و منش پهلوانی و تنها با هدف تحت فشار قراردادن برای رسیدن به هدف آن هم به وسیله هر ابزاری انجام شده است؛ موضوعی که تاکنون در ورزش کشور سابقه نداشته و قطعا نکوهیده است.

شهیدی ادامه داد: آقای دبیر باید بداند که توجه به اخلاق و ارز‌ش‌های اخلاقی از مهمترین فاکتورهای مدیریتی در هر دولتی و خصوصاً دولت مردمی سیزدهم است. اینکه رئیس فدراسیون کشتی که همواره جلودار فرهنگ انسانی و اسلامی و منش پهلوانی بوده است، این‌گونه و بدون توجه به سن و سال آقای پولادگر به عنوان معاون وزیر ورزش رفتار و گفتار کرده، از نگاه ما قطعاً یک بی‌احترامی است و آقای دبیر باید حداقل در فاکتورهای فردی و اخلاقی پاسخگوی بی‌احترامی انجام شده باشد.

مدیرکل حراست وزارت ورزش با تأکید بر اینکه باید اخلاق بیش از هر چیزی در رفتار مدیران ورزشی ظهور و بروز داشته باشد، گفت: متأسفانه سطح رفتارهای انجام شده توجیه و دفاعی را برنمی‌تابد و امیدوارم که علیرضا دبیر به گونه‌ای در صدد جبران این اتفاق تلخ باشد تا حداقل به عنوان رئیس  یک فدراسیون ورزشی پهلوان‌پرور نشان داده باشد که برای او هم اخلاق مهمتر از هر موضوع و چالش مدیریتی است.

 • 17
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲ خرداد
  هاکی داخل سالن قهرمانی آسیا ۲۰۲۴
  ایران - تاجیکستان
  ۱۲:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  هلند - اسلوونی
  ۱۷:۳۰
 • فینال اف ای کاپ کرواسی
  ریه کا - دینامو زاگرب
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آمریکا - لهستان
  ۲۰:۳۰
 • لیگ اروپا
  آتالانتا - بایرلورکوزن
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۳ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - ایتالیا
  ۰۰:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - صربستان
  ۰۳:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - فرانسه
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - لهستان
  ۱۷:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - آلمان
  ۲۰:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الریاض - النصر
  ۲۱:۳۰
ویژه سرپوش