دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
۱۵:۱۵ - ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۱۷۳۸
مدیریت ورزش

انتقاد تند مدیر استقلالی از تاج و هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال: دلارها را چه کار کردید؟

مدیران فدراسیون فوتبال,امیر رضا واعظ آشتیانی
مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد در مورد پاداش‌های نجومی که در فدراسیون فوتبال داده شده موضع‌گیری تندی کرد.

پاداش بیست هزار دلاری به اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال به مناسبت پیروزی تیم ملی کشورمان در مقابل ولز و همچنین پول تو جیبی‌هایی که در روزهای برگزاری بازی‌های جام جهانی به حساب بعضی از اعضای فدراسیون واریز می‌شد به یکی از سوژه‌های روز فوتبال کشورمان تبدیل شده است.

به گزارش روزنامه اعتماد، منتقدان فدراسیون فوتبال اعتقاد دارند این بریز و بپاش‌ها می‌توانست در جاهای دیگر هزینه شود، در حالی که فوتبال ما بدهی‌های فراوانی دارد و با کمبود امکانات بسیاری مواجه هستیم، پرداخت پاداش‌های دلاری آن هم در شرایطی که تیم ملی در جام جهانی اتفاق ویژه‌ای را رقم نزد، جای توجیه ندارد. امیررضا واعظ آشتیانی، مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال و یکی از منتقدان فدراسیون فوتبال درباره حاشیه به وجود آمده در خصوص پاداش‌ها به خبرنگار ورزشی «اعتماد» گفت: آقایان اول بروند بدهی ویلموتس را پرداخت کنند، افرادی که در پرونده ویلموتس مقصر بودند اول درباره این بخش از بیت‌المال و پول فدراسیون فوتبال روشنگری کنند. افکار عمومی در کشور و تمام کارشناسان و صاحب‌نظران بر این باور دارند که قرارداد با ویلموتس یکی از نامیمون‌ترین قراردادهایی بود که توسط فدراسیون فوتبال و شخص آقای تاج و بنا بر گفته تاج به تایید هیات رییسه هم رسیده بود که در نهایت از طریق ذخیره ما در فیفا پرداخت شد، اول باید در این باره پاسخگو باشند. واعظ آشتیانی در ادامه به موضوع پاداش‌ها پرداخت و ادامه داد: تاج گفته این پاداش را نمی‌خواهم، اما این پاداش در قیاس با هزینه سنگینی که در قرارداد ویلموتس پرداخت کردیم عددی محسوب نمی‌شود ضمن اینکه بنده اطلاعی ندارم این پاداش‌ها اصلا قانونی است یا خیر.

این را باید در اساسنامه دید . در این شرایط که مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند اما پاداش بیست هزار دلاری برای اعضای هیات رییسه جای تعجب دارد، چراکه بخشی از همین اعضا درخصوص پرونده ویلموتس باید پاسخگوی مردم باشند. موضوع حایز اهمیت دیگر اینکه فردی که چهار ماه است که به هیات رییسه آمده یا قبلا عضو بوده هم این پاداش‌ها را می‌گیرد؟ واعظ آشتیانی خواستار روشنگری فدراسیون در خصوص هزینه‌ها در جام جهانی شد و افزود: پول‌هایی که در جام جهانی هزینه کردند و بخش‌های مختلف فدراسیون عده‌ای را با خود به جام جهانی بردند و آن هزینه‌ها که بر گردن فدراسیون بود، موضوعاتی است که اگر شفاف‌سازی شود خیلی خوب است!

یکی از شاخصه‌های اعتماد‌سازی، شفافیت است. آقایان بگویند در جام جهانی دلارها را چه کردند؟ جزیی‌ترین ارکان فدراسیون در این تورنمنت حضور داشتند. اینها را به قطر بردید که چه اتفاقی رقم بخورد؟ مدعی هستید که رفتیم تجربه کسب کنیم. ما شش دوره به جام جهانی رفتیم، تجربه ما چی بود؟ اسناد و مدارک کسب تجربه ما کجاست؟ تمام لیگ را ببینید پر از دعوا و درگیری است. این تجربه شما از جام جهانی بود؟ او افزود: اینها سوالاتی است که بنده به عنوان مطالبه‌گر می‌پرسم. من نه کارشناس فوتبال هستم و نه مسائل فنی را می‌دانم، اما به عنوان شخصی که کنشگری می‌کنم، سوالات فراوانی دارم.

واعظ آشتیانی در ادامه با به چالش کشیدن مدیریت تاج در فوتبال به خبرنگار «اعتماد» گفت: شخص تاج و برخی اعضای فدراسیون که ماحصل موجود فوتبال کشور همین افراد هستند بیش از ۱۳ سال است در فوتبال ما مدیریت می‌کنند چه تاجی بر سر فوتبال زدند؟ مگر اینکه فقط نامش برای آقای تاج مانده باشد.  واعظ آشتیانی در خصوص زمزمه‌های شنیده شده برای بازگشت پاداش‌ها به حساب خزانه فدراسیون فوتبال توسط یک نهاد دولتی گفت: امیدوارم، مدعی‌العموم براساس شاخصه‌های قانونی که دارند این موضوع را پیگیری کنند و اگر حق با آقایان است خب بحثی نداریم، مهم این است قانون در این ارتباط چه برخوردی خواهد داشت.

جا دارد یادآوری کنم آقایان در انتخابات فرمایشی حضور پیدا کردند برای اینکه فرار از چنین موضوعی داشته باشند تا دیروز با توجه به نسخه‌ای که پزشکان برای‌شان تعیین کرده بودند از هرگونه فعالیت منع بودند، اما به یک‌باره خداوند به آنها قلب‌های جدید می‌دهد و شفا پیدا کرده و در انتخابات حضور پیدا می‌کنند و در قضیه ویلموتس و هزینه‌ای که برعهده آنها بوده در افکار عمومی به فراموشی بسپارند و از پول بیت‌المال جبران خسارتی که خود مرتکب شدند را بر گردن فدراسیون انداختند. واعظ آشتیانی درباره اینکه در دوره وزارت سلطانی‌فر در ورزش و اینکه تاج گفته بود به خواسته و اصرار سلطانی‌فر با ویلموتس قرارداد بسته شده، ادامه داد: با اینکه با تفکر سیاسی سلطانی‌فر همخوانی ندارم، اما قبول ندارم که ایشان گفته باشد با ویلموتس قرارداد ببندید. این یک حرف بی‌ربط است، اصلا فرض را بر این بگذاریم سلطانی‌فر گفته شما که مدعی بودید فدراسیون سازمان مستقل است؟ با شعار دادن و بدون مدرک نباید کسی را متهم کرد. سوءمدیریت خودتان را به دیگران منتسب نکنید. پیشنهاد از طرف هرگونه سازمانی دلالت بر عقد قرارداد است؟ اینها بی‌انصافی است، نباید نگاه سیاسی و جناحی خود را حاکم کنیم.

واعظ آشتیانی با زیر سوال بردن انتخابات فدراسیون فوتبال، فیفا و ای‌اف‌سی را مافیا خطاب کرد و ادامه داد: انتخابات فدراسیون از نگاه اساسنامه و آیین‌نامه انتخابات کاملا غیرقانونی بود و دیدید که فیفا و ‌ای‌اف‌سی سکوت کرد برای اینکه فدراسیون جهانی فیفا شکل گرفته از یک مافیاست و مافیا را به قاره‌ها و حتی کشورها منتقل کرده و فدراسیون‌ها را با یک خط‌دهی سیاسی به سمتی برده که با فیفاهراسی مسوولان سیاسی کشورها را تهدید کنند .

در آینده نه چندان دور دست اینفانتینو رو می‌شود که البته تا الان هم بخشی از آن رو شده، ‌ای‌اف‌سی هم همین‌طور .فوتبال در جهان تبدیل به یک مافیای سیاسی شده و متاسفم که فیفاهراسی ظاهرا جواب داده است. تا چند وقت دیگر این فیفاهراسی به فیلاهراسی یا سایر فدراسیون‌ها هم منتقل می‌شود چه بسا در ارتباط با والیبال هم دیدیم که بازنشستگی داورزنی مطرح شد ولی واکنش‌هایی وجود داشت که نشان می‌دهد در سایر رشته‌ها هم این اتفاق رخ خواهد داد. آرام‌آرام فدراسیون‌ها از دست دولت خارج می‌شود و دولت باید تماشاگر باشد تا احیانا یک باند یا گروه سرنوشت یک رشته ورزشی را در دست بگیرند.

 • 11
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
میخایلو مودریک ستاره نوظهور در دنیای فوتبال؛ میخایلو مودریک

تاریخ تولد: ۵ ژانویه ۲۰۰۱

محل تولد: کراسنوراد - اوکراین

شهرت: میشا

حرفه: فوتبالیست 

باشگاه: چلسی

پست: وینگر

ادامه
هادی کاظمی بیوگرافی هادی کاظمی بازیگر مردمی ایران

تاریخ تولد: ۱۳ آبان ۱۳۵۵

محل تولد: تهران، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: از سال ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه آزاد

همسر: سمانه پاکدل، بازیگر

ادامه
معین زد بیوگرافی معین زد، خواننده و ترانه سرای ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۷۰

محل تولد: همدان

حرفه: خواننده 

سبک موسیقی: خواننده و ترانه سرا

شروع فعالیت: پاپ، رپ

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۸ خرداد
  تنیس رولان گاروس
  نواک جوکوویچ - الکساندر کواچویچ
  ۱۴:۴۵
 • تنیس رولان گاروس
  کارلوس آلکاراز - فلاویو چوبولی
  ۱۶:۰۰
 • پلی آف صعود به چمپیونشیپ
  بارنزلی - شفیلد ونزدی
  ۱۷:۳۰
 • سه شنبه ۹ خرداد
  فینال کنفرانس شرق بسکتبال NBA
  بوستون سلتیکس - میامی هیت
  ۰۴:۱۰
 • نیمه نهایی یورو زیر ۱۷ سال
  لهستان - آلمان
  ۱۸:۰۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  آنکاراگوچو - گالاتاسرای
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - آنتالیااسپور
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کاراگومروک - کایسری اسپور
  ۲۰:۳۰
 • نیمه نهایی یورو زیر ۱۷ سال
  اسپانیا - فرانسه
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱۰ خرداد
  جام حذفی ایران
  استقلال - پرسپولیس
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الطائی
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الفتح
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  سویا - آاس رم
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۱۱ خرداد
  پلی آف اردیویسه هلند (سهمیه لیگ کنفرانس اروپا)
  اوترخت - اسپارتا روتردام
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش