پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
۰۹:۲۴ - ۲۷ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۲۳۲۷
مدیریت ورزش

قربان‌زاده: پرسپولیس ۱۵۰ میلیارد و استقلال تمام پول خود را هزینه کرده/ در گذشته با لابی وارد هیئت‌مدیره می‌شدند

حسین قربان‌زاده,رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی
رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: می‌خواهم یک بار دیگر حقیقت را بدون ملاحظه مطرح کنم و خدا را شاهد می‌گیریم که ذره‌ای مسامحه نداشته باشم.

به گزارش ایرنا، حسین قربان‌زاده در گفت و گویی تلویزیونی در مورد پیشرفت درصدی کارهای استقلال و پرسپولیس در زمینه خصوصی‌سازی، اظهار داشت: درصد که نمی‌توان گفت اما قول می‌دهم این آخرین باری باشد که در تلویزیون حضور پیدا می کنم تا در مورد این دو باشگاه توضیحاتی بدهم. ۹۰ روز پیش بود که آخرین بار بود در اینجا صحبت کردم و بعد از آن هم دیگر در تلویزیون صحبت نکردم چرا که اطلاعیه های ما منتشر می شد. به نظرم این کارها بیشتر به عملکرد حرفه ای باشگاه ها لطمه می زند. چرا قربان زاده می آید صحبت می کند؟

وی ادامه داد: وقتی صحبت نمی کنم یک سری موضوعات مطرح می شود و صحبت هم که می کنم یک سری دیگر از مسائل را می گویند. دیگر الان فضای مجازی مملو از موضوعاتی هست که هر کس به دلیل هواداری از تیم های مختلف، من را مقصر می داند. بخش عمده ای از علت حضورم، فقط و فقط نگرانی مردم که برای فوتبال دارند، است. می خواهم یک بار دیگر حقیقت را بدون ملاحظه مطرح کنم و خدا را شاهد می گیریم که ذره ای مسامحه نداشته باشم.

رییس سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: رفتن حجت کریمی را هم از رسانه ها فهمیدم و متوجه شدم استعفا داده است و مقصر منظومه شمسی هم قربان زاده است. من در جریان هیچکدام از این تغییرات نبودم در حالی که من با این نفرات ارتباط داشتم. از ۹ فروردین که معلوم شد در این دو باشگاه در حوزه مدیریتی تصمیمات درستی صورت نمی‌گیرد، وزیر اقتصاد مجمع را لغو تفویض کرد تا مجمع را وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی اما با هماهنگی وزارت ورزش برگزار کند. 

قربان زاده افزود: یک کارگروه تشکیل دادیم و گفتیم که موضوعات باشگاه فقط گردش توپ نیست و باید در مورد موضوعات اقتصادی هم کار شود. وزارت ورزش هر مدیرعاملی را خواست انتخاب کند، عضو فنی و ورزشی هم همینطور اما کسی که در حوزه اقتصادی می آید، حداقل یکبار باید مصاحبه داده باشد تا بدانیم اصول اولیه را می داند یا نه. پس با ۳۰ نفر مصاحبه شد.

وی ادامه داد: هیئت مدیره های سابق و فعلی. این نفرات در هفت مورد ارزیابی شدند. تمرکز شغلی، شناخت، تخصص، برناه و تعهدی که باید داشته باشند، ۷۰ امتیاز شد و هر کس از صفر تا ۷۰ نمره گرفت. سازمان خصوصی سازی و وزارت ورزش به نمایندگی نمره می دادند. رتبه این ۳۰ نفر در نهایت مشخص شد. 

رییس سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: عضو هیئت رییسه قبلا با لابی انتخاب می شد. البته همیشه وزرا یک معظلی داشتند. باشگاه ها همیشه پول می خواستند و به همین خاطر می رفتند سراغ کسانی که می گفتند ما حاضریم پول بدهیم. آوار این ها می شد که پول ها به صورت نزولی و به اسم قرض الحسنه بسته می شد. بعد هم می رفتند حساب باشگاه را می بستند چون با مدیرعامل قبلی رفاقت داشتند و با مدیر جدید کاری نداشتند. پس اساسا شیوه انتخاب اشتباه بود. 

قربان زاده عنوان کرد: الان می گویند قرارداد وجود ندارد. ما مثل همه شرکت ها برای این کار مصاحبه گذاشتیم. وقتی کسی در ۸ جا عضو هیئت مدیره است و روز و شب درگیر است، تا کسی که تخصص دارد اما در شرکت های مختلف حضور ندارد، می تواند تمرکز داشته باشد و این می شود نمره آن. 

وی افزود: هوادار می گوید این همه آدم سرشناس وجود دارد، آیا کسی پیدا نمی شود سوءاستفاده شخصی نکند، ریخت و پاش نکند، هوادار را کتک نزند، اوباش مجازی و غیره را جمع نکند، عرضه مدیریتی داشته باشد، دست پاک باشد؟ این ها شاخص های خیلی سختی نیست. حتما می شود پیدا کرد اما نکته اینجاست که شما با ۱۰ عامل مواجه هستید که گزینه ها را محدود می کنید. تا اینجا هم علی خطیر که انتخاب شده، در مدلی انتخاب شده که امتیاز هایش بالا بوده است. من خطیر را از قبل نمی شناختم و او را در جلسه دیدم. 

رییس سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰۰ میلیارد در حساب باشگاه پرسپولیس وجود دارد. درست است وام گرفته و این وثیقه وام هست اما نکته اینجاست که از ۳۵۰ میلیارد، ۲۰۰ میلیارد در حساب این باشگاه است. استقلال هم آن ۳۵۹ میلیارد و هم ۱۵۰ میلیارد وام را هزینه کرد و درآمد آنها در فصل قبل ۱۸۰ میلیارد بود و در فصل بعد نصف شد. بخش عمده آن هم در دوره اخیر با کمک خصوصی سازی بود که همراه اول را قانع کند تا بخشی از آن را متقبل شود. 

قربان زاده تصریح کرد: استقلال بابت تبلیغاتی که برای همراه اول داشت یک ریال هم دریافت نکرد. به دلیل اینکه قراردادی وجود نداشت و مدیرعامل همراه اول هم قبول نمی کند. کسی هم نمانده که در این خصوص به او نگفته باشیم که باشگاهی مثل پرسپولیس ۱۳۰ میلیارد بگیرد اما این باشگاه یک ریال هم دریافت نکند. قرار بوده مصطفی آجورلو قراردادی ببندد و رقم های نجومی پیشنهاد داده که قبول نشده است. علی فتح الله زاده هم آمده و قرارداد منعقد نشده و در دوره کریمی هم همینطور. در این دوره با کمک با ۵۳ میلیارد توافق شد و آن هم به هیئت مدیره رفت و تصویب نشد. مثل این است که استقلال یک فصل بدون تبلیغ بوده است. قبل از بازی نساجی حدود ۳۵ میلیارد آمد. یک چک ۱۲ میلیارد هم کریمی گرفت و به مهرداد محمدی داد. هیچ کدام از مدیران استقلال درآمدزایی نداشتند و بقیه آن هم وامی بود که برای پرداخت مطالبات ارزی وجود داشت.   

وی ادامه داد: اگر بخواهیم مقایسه داشته باشیم، استقلال در فصلی که قهرمان شد، هزینه های کمتری داشت که فصل بعد آن هزینه هایش نجومی شد و بر عکس درآمدهایش کاهش پیدا کرد. 

رییس سازمان خصوصی سازی گفت: از حاشیه استقلال همه پول در می آورند جز خود استقلال. فضای مجازی، کانال های هواداری و خیلی جاهای دیگر. من جایی شنیدم کانال های بزرگ هواداری استقلال و پرسپولیس را یک نفر اداره می کند. من را به خرید بازیکن نکونام ربط دادند اما من اصلا در این خصوص با او صحبت نکردم. یک بازیکن قدیمی استقلال بوده که من او را نمی شناختم و او را در جلسه ای دیده بودم. او حالا گفته من با او کری خواندم در صورتی که من اصلا با او حرف نزدم. 

قربان زاده در مورد پخش شدن صدایش در گروه استقلالی ها عنوان کرد: من پیگیری کردم و حجت کریمی گفت که این بازیکنان به زمین نمی روند و بی اخلاقی کرد. او گفت بازیکنان به حرف من اعتماد نمی کنند و تو بیا این حرف را بزن. دو روز بعد هم پول آمد و توزیع شد. شاید من نباید به کریمی اعتماد می کردم اما چیزی خلاف واقع انجام ندادم. 

وی در رابطه با گم شدن قراردادهای جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: وقتی خود سرمربی اعلام می‌کند که قرارداد من گم شده یعنی چی؟ او تنها از قرارداد خودش خبر دارد. ما باشگاه را شخم زدیم و اصلا هیچ قراردادی در باشگاه استقلال پیدا نمی‌شود. قراردادها را به خانه خودشان بردند. اصلا هیچ چیزی در باشگاه استقلال سرجای خودش نیست. اگر کسی در باشگاه بخواهد توضیحاتی را ارائه کند، دقیقا شبیه به شرکتی است که تازه شروع به کار کرده و اصلا انگار نه انگار که این باشگاه قدمت چندین ساله دارد.

 • 16
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۱۱ خرداد
  دوستانه
  آاس رم - آث میلان
  ۱۳:۳۰
 • جام حذفی عربستان
  الهلال - النصر
  ۲۱:۳۰
 • شنبه ۱۲ خرداد
  لیگ برتر امارات
  خور فکان - الاتحاد کلبا
  ۱۷:۵۰
 • لیگ برتر ایران
  پیکان - استقلال
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  ملوان - آلومینیوم اراک
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - تراکتور
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - ذوب آهن
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  سپاهان - شمس آذر قزوین
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - مس رفسنجان
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  نساجی مازندران - فولاد
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال خوزستان - هوادار
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  شارجه امارات - الوحده امارات
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال مادرید - دورتموند
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش