یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
۱۱:۴۴ - ۱۱ آذر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۹۰۲۰۰۲
مدیریت ورزش

صالحی امیری: پول ویلموتس را ما ندادیم/ شرایط کسب سهمیه المپیک خوب است

رضا صالحی امیری,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی, مدیریت ورزش
رییس کمیته ملی المپیک گفت: جدا از بودجه مصوب، دو و نیم میلیارد هم خارج از سقف بودجه به فدراسیونها کمک مالی داشته ایم.

به گزارش ایسنا، سید رضا صالحی امیری در مورد پیگیری کارهای المپیک ۲۰۲۰ بیان کرد: مسائل مربوط به کاروان در سه سطح در کمیته پیگیری می شود. روسای فدراسیون ها در هیات اجرایی حاضر می شوند و  مسائل مربرط به رشته  تحت مدیریت او مطرح می شوند. ضمن اینکه بازدید از اردوها هم مکمل این سطح از کار است.

وی ادامه داد: تا به امروز ۲.۵ میلیارد تومان خارج از سقف بودجه مصوب به فدراسیون ها کمک داشته ایم، تا به امروز هم ٩٠ درصد بودجه سالیانه فدراسیون ها را پرداخت کرده ایم و به زودی ١٠ درصد باقی مانده پرداخت می شود.

روسای فدراسیون ها حرفه ای هستند و از کلمه ان شاءالله استفاده می کنند!

صالحی امیری در مورد فشار آوردن به فدراسیون ها برای اعلام تعداد مدال در المپیک گفت: در جلسات حاضر بودم و این نبود استرس به فدراسیون ها وارد شود. بلکه آقای سلطانی فر تشویق می کند. ما در جلسات ستاد در مورد ارزیابی ها از کسب مدال سوال می کنیم و هیچ کسی در ستاد القا نکرده که باید مدال بگیرید. روسای فدراسیون ها هم حرفه ای هستند و همه آنها از کلمه ان شاءالله استفاده می کنند.

درخواست افزایش سهمیه رسانه ها را داشتیم اما نپذیرفتند

صالحی امیری در مورد تعداد سهمیه رسانه ها گفت: تعداد سهمیه رسانه های ما ۱۵ نفر است اما ما دو مرتبه درخواست افزایش سهمیه داشتیم که به ۲۰ نفر افزایش یابد اما پذیرفته نشد.

شرایط از لحاظ کسب سهمیه خوب است

صالحی امیری در مورد وضعیت ورزشکاران تاکید کرد: تک تک ورزشکاران که امید به کسب سهمیه آنها وجود دارد، در معرض نظارت و آنالیز دقیق ما هستند تا مسائل و مشکلات مربوط به آنها بررسی و حل و فصل شود. حمایت ما تا المپیک ادامه دارد. نسبت به ادوار گذشته المپیک مانند لندن و ریو، شرایط فعلی کاروان توکیو از نظر کسب سهمیه خوب است، از واژه ایده آل استفاده نمی کنم اما شرایط خوب است. به لحاظ بودجه هم شرایط خوب است، مدعی کمک ایده آل مالی نیستیم اما با توجه به مشکلات مالی موجود، کمک خود را داشته ایم.

بدترین روش مدیریتی تنها گذاشتن قهرمانان ملی است

صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که به نظر می رسد قدر کیانوش رستمی دانسته نشده است، تصریح کرد: کار ما پیگیری چالش ها و مشکلات بین ورزشکاران و فدراسیون ها است. در قضیه احسان حدادی، حامد حدادی، میلاد وزیری و حسن تفتیان همین کار را کردیم. کار ما این نیست نظاره گر باشیم.

آیا بازگشت و حمایت از  میلاد وزیری کار درستی بود یا خیر. یا حمایت از حامد حدادی و بازگشت مجدد او به تیم ملی کار درستی بود یا خیر. بدترین روش مدیریت این است قهرمان ملی را در شرایط بحرانی تنها بگذاریم و این روش غیر اخلاقی است. ما سهراب مرادی را حمایت می کنیم چه به المپیک برسد چه نرسد. ما از کیانوش هم حمایت مادی و معنوی می کنیم. هر کسی در زندگی خود فراز و فرودهایی دارد. کیانوش در مسابقات نتیجه نگرفت و ما هم راضی نیستیم اما نباید دستمایه انتقام جویی قرار بدهیم. از طرفی المپیک ۲۰۲۰ انتهای دنیا نیست و رویدادهای دیگری هم در پیش داریم.

نتایج امید رضایت بخش نبود

او در مورد تیم فوتبال المپیک گفت: از روز اول طی توافق سه جانبه مسئولیت تیم امید کامل به فدراسیون سپرده شد اما تیم امید یکی از امیدهای مردم برای صعود به المپیک است. تاکنون طی دو مرحله ۴۰۰ میلیون تومان به فدراسیون کمک کرده ایم. باز هم قول دادم در محدودیت مالی قرار نمی گیرند اما قطعا نتایج رضایت بخش نبود. اما باید تیم امید تشویق شود. انتظارات ما و ملت مشخص است و شخصا امیدوارم تیم امید از این پیچ سخت عبور کند و بعد از ۴۵ سال به المپیک برود.

ژیمناستیک ۴.۵ میلیارد درخواست تامین تجهیزات داشته اما نمی توانیم تامین کنیم

صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که فدراسیون ژیمناستیک اعلام کرده برای اعزام ها پول ندارد، گفت: ما نمی توانیم به همه نیازها پاسخ دهیم. همه روسای فدراسیون ها زمان انتخابات می گویند اسپانسر می آورند اما بعد می بینیم کمتر این اتفاق می افتد. ما ۹۰ درصد تعهدات خود را انجام دادیم و کمک مالی هم اضافه بر آن داشتیم. همین شنبه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک مالی به فدراسیون ها تصویب کردیم و بیشتر از این در توان ما نیست. ژیمناستیک البته باید مورد حمایت قرار گیرد و نیاز به منبع ارزی جدی دارد چون مشکل تجهیزات دارد اما ما تعهدات خود را نسبت به این فدراسیون انجام داده ایم. البته من به ژیمناستیک حق می دهم اما در نامه ای ۴.۵ میلیارد درخواست تامین تجهیزات داشته است اما توان تامین آن را نداریم.

او ادامه داد: ما به فدراسیون های کاراته، هندبال، شمشیربازی، کوهنوردی و قایقرانی کمک کرده ایم. ۳۲ میلیارد کمک مستقیم و ۱۰ میلیارد کمک غیر مستقیم به فدراسیونها داریم و این در حالی است که کل بودجه  کمیته ملی المپیک ۷۴ میلیارد تومان است. در این میان هزینه های ارزی و ریالی برای اعزام ها هم وجود دارد. ما در بودجه سال ۹۹ باید سه ردیف بودجه تعریف کنیم.

پول ویلموتس را ما ندادیم

صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که گفته می شود پول ویلموتس را کمیته ملی المپیک داده است تصریح کرد: این مطلب صحت ندارد.

هدف ما وفاق بین ورزشکاران و فدراسیون ها است

رییس کمیته ملی المپیک در مورد حمایت از ورزشکارانی که ارتباط خوبی با فدراسیون خود ندارند، گفت: وظیفه ما ایجاد فضای صمیمیت میان قهرمانان و فدراسیون ها است. رسالت ما بر این است که در چالش ها با مداخله مثبت و سازنده ایجاد وفاق و وحدت کنیم. حمایت ما از ورزشکاران در چارچوب تقویت تیم ملی است و ورزشکار نباید در رسانه علیه فدراسیون خود صحبت کند. ما در جلسات با ورزشکاران گفته ایم باید خود را منطبق با سیاست های فدراسیون قرار دهند.

مداخله ای در انتخابات فدراسیون ها نداشته ام

صالحی امیری در مورد مایه گذاشتن برخی کاندیداهای انتخابات فدراسیون ها از جمله دوومیدانی از او تاکید کرد: شان کمیته ملی المپیک و شان رییس کمیته ملی المپیک بی‌طرفی در انتخابات است. تا امروز هم من و هم سازمان ما مداخله مستقیم و غیر مستقیم نداشته است. اما در اتاق ما باز است و ما شنونده هستیم. رسما اعلام می کنم استراتژی رییس کمیته و کمیته ملی المپیک این است مداخله ای در انتخابات نداشته باشد و این به صلاح ما است. همچنین مداخله خلاف اخلاق و اصول مدیریتی است و از هیچکسی حمایت نمی کنیم و رای ما مخفی است. این موضوع راجع به همه فدراسیون ها است حتی کسانی که در هیات اجرایی سمت دارند.

وی ادامه داد: ما ایستادگی کردیم انتخابات همه فدراسیون ها از جمله کشتی عادلانه برگزار شود. به ما هجمه ای وارد شد و ما هم مصلحت ندیدیم موضوع را باز کنیم. با این حال اگر مورد دخالت در فدراسیون ها دیدید به من تذکر بدهید اما من تکذیب می کنم که کمیته ملی المپیک در انتخابات فدراسیون ها مداخله می کند.

سعیدی خیلی وقت است به عنوان دبیرکل انتخاب شده

او درباره معرفی دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت: سعیدی خیلی وقت است که انتخاب شده اما اعلام رسمی نکردیم. منتظر صدور حکم خزانه دار هستیم. ۲ نفر را معرفی کردیم و حکم هر کدام آمد حکم سعیدی را می زنیم. او دبیر کل است.

 • 14
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مرتضی شریفی,زندگینامه مرتضی شریفی,عکس های مرتضی شریفی بیوگرافی مرتضی شریفی والیبالیست (+ مصاحبه و جدیدترین تصاویر)

محل تولد: ارومیه

تاریخ تولد: ۱۳۷۸/۳/۶

قد: ۱متر و ۹۳ سانتیمتر

ورزش: والیبال

شروع فعالیت در والیبال: ۱۳۸۸

ادامه
علی علیپور,تصاویر اینستاگرام علی علیپور,علی علیپور فوتبالیست بیوگرافی علی علیپور و موفقیت های آن در عرصه فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۰ آبان ماه ۱۳۷۴

محل تولد: قائم شهر

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتی متر

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلی بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

ادامه
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

فرزند: آرتا

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۲ تير
  هفته ۳۵ لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - اورتون
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • هفته ۳۵ لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - آرسنال
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • دوشنبه ۲۳ تير
  هفته ۳۲ سری آ ایتالیا
  ناپولی - آث میلان
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • لیگ برتر پرتغال
  ماریتیمو - ریوآوه
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۲۴ تير
  هفته ۳۶ لالیگا اسپانیا
  گرانادا - رئال‌مادرید
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  سانتا کلارا - آوس
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  چلسی - نوریچ
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • چهارشنبه ۲۵ تير
  هفته ۳۳ سری آ ایتالیا
  آتالانتا - برشا
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - بورنموث
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - لیورپول
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • پنجشنبه ۲۶ تير
  هفته ۳۳ سری آ ایتالیا
  ساسولو - یوونتوس
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - ماشین‌سازی‌
  ساعت: ۲۰:۴۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - فولاد
  ساعت: ۲۱:۰۰
 • جمعه ۲۷ تير
  هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  تراکتور - سپاهان
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - استقلال
  ساعت: ۲۱:۰۰
ویژه سرپوش