یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
۱۸:۲۶ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۱۴۱۴
مدیریت ورزش

بمیرم هم عذرخواهی نمی‌کنم/ از شکایت استقبال می‌کنم

دادکان: شما همه را ضد دین و ضدانقلاب کردید!/ ۱۰ درصد مردم هم شما را بخواهند تا ابد حرف نمی‌زنم

محمد دادکان,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی, مدیریت ورزش
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با بیان اینکه از شکایت کمیته ملی المپیک استقبال می‌کند و قصد عذرخواهی هم ندارد، از رئیس جمهوری خواهش کرد برای بررسی اتفاقات رخ داده در ورزش یک فرد مطلع انتخاب کند.

محمد دادکان در واکنش به اظهارات روز گذشته سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک درباره وی و تعلیق ورزش گفت: آدم‌ها همانطور زندگی می‌کنند که فکر می‌کنند. شما همه را ضد دین و ضد انقلاب کردید. این حرف‌ها چیست؟ واقعیت را بگویید که -توافقنامه با کمیته بین‌المللی المپیک را- امضا کردیم و تدبیرمان این است که بگوییم امضا نکردیم.

به زور این آدم‌ها را به ورزش تحمیل کردند

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره اینکه گفته می‌شود مسئولان ورزش از فحوای نامه کمیته بین‌المللی المپیک بی اطلاع بوده و وقتی متوجه شدند نامه را پاره کرده‌اند، تاکید کرد: اگر واقعاً چنین چیزی باشد که باید افسوس خورد که نامه را ندانسته امضا می‌کنند. نمی‌توانم این موضوع را تایید کنم، ولی می‌توانم بگویم نامه را امضا کرده‌اند.

دادکان ادامه داد: ملاک انتخاب برای انتخاب مدیر در دنیا تخصص، دانش، تجربه و مقبولیت اجتماعی است. همه دنیا همینطور است. کسی که متخصص اقتصاد است را در این زمینه به کار می‌گیرند. ما به زور این‌ها را به ورزش تحمیل کرده‌ایم و ایستاده‌ایم که بمانند.

مجلس، سلطانی فر و صالحی امیری را رد کرد

وی در پاسخ به این سئوال که ورود این افراد به ورزش کشور چطور بوده است؟ به رادیو تهران گفت: هر دو یعنی آقایان سلطانی فر و صالحی امیری از مجلس برای وزارت ورزش رای اعتماد نگرفتند. یعنی من خلاف اخلاق می‌گویم؟ آقای سلطانی فر دوره اول رای نیاورد و یک نفر دیگر را آوردند تا مجلس عوض شود و دوباره ایشان معرفی شد.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با اشاره به معرفی صالحی امیری به عنوان خبره ورزشی برای شرکت در انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: ایشان را به عنوان خبره ورزشی معرفی کردند. به اعضا گفتم تو را به خدا این کار را نکنید، چون ورزش زمین می‌خورد. آمدی؟ اشکال ندارد، ولی دیگر چرا به ورزشکارانی که می‌روند می‌گویی ضد انقلاب. در سال ۹۸ بیش از ۳۰ قهرمان رفته‌اند و بازهم سینه‌مان جلو است و می‌گوییم آمدیم خدمت کنیم!

بمیرم هم عذرخواهی نمی‌کنم

صالحی امیری درباره اینکه آیا با وی تماسی برای وساطت و کوتاه آمدن از مواضعش گرفته شده است؟ تاکید کرد: یک فردی بین من و ایشان (صالحی امیری) گفت که شما کوتاه بیا و بیایید تا حرف بزنیم. به آن فرد که مورد اعتماد من هم هست گفتم بمیرم هم این کار را نمی‌کنم. گفتند مشتاق هستند با شما صحبت کنند، ولی من گفتم حرفی ندارم. من فقط دنبال بیدار کردن جامعه هستم.

محمد دادکان,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی, مدیریت ورزش

وی ادامه داد: الان پول ویلموتس (سرمربی سابق تیم ملی فوتبال) را چه کسی خورده است؟ چرا نهادهای نظارتی ورود نمی‌کنند؟ یک نفر می‌خواهد یک ماه دیگر خرابکاری کند، نهادهای اطلاعاتی او را به راحتی می‌گیرند و امنیت را حفظ می‌کنند. چطور این همه پول رد و بدل شده و مرکز تجاری ایران - هلند برای انتخاب سرمربی تیم ملی نامه داده است؟ مرکز تجاری چه کاره است؟

وزارت ورزش در نامه‌اش نوشته بود جهت بررسی و بهره‌وری

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با اشاره به نامه وزارت ورزش به فدراسیون فوتبال برای معرفی و انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال، گفت: عجیب است که معاون وزیر ورزش می‌گوید روی همه نامه‌ها می‌نویسند «جهت بررسی». اما شما در نامه به فدراسیون فوتبال نوشته‌اید «جهت بررسی و بهره وری». خب آقای تاج (رئیس سابق فدراسیون فوتبال) می‌گوید اگر این کار را نکنم زیر سئوال می‌روم.

دادکان با بیان اینکه به مارک ویلموتس مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو پرداخت شده است، اظهار کرد: شما که پول نداری چرا رفتی این مربی را آوردی؟ چه ضمانتی پای این مربی بوده است؟ این‌ها خودشان را خبره ورزشی می‌دانند.

افشاگری عجیب از روسای فدراسیون جودو، تنیس و دوومیدانی

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با تاکید بر اینکه گفته است ورزش کشور در آستانه تعلیق است نه اینکه تعلیق می‌شود، افزود: هیچ کاری هم نمی‌تواند کرد، چون این‌ها ورزش را نمی‌شناسند. این‌ها استناد به یکسری اطرافیانشان و خبرنگاران می‌کنند. نمی‌گویند ۶ ماه دیگر این‌ها می‌روند کنار دیگران.

دادکان ادامه داد: روسای اسبق فدراسیون‌ها جودو، دوومیدانی، تنیس و فردی از ورزش‌های رزمی این چند روز با من تماس گرفتند که آقای دادکان همه حرف‌هایت را راست می‌گویی و ما هم گیر افتاده‌ایم. خب چرا خودتان نمی‌گویید.

۱۰ درصد مردم هم شما را بخواهند تا ابد حرف نمی‌زنم

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: این‌ها باید متوجه شوند و خودشان را به بوته آزمایش بگذارند. اگر ۱۰ درصد از مردم هم گفتند شما - کمیته المپیک و وزارت ورزش- را می‌خواهیم تا ابد حرف نمی‌زنم و حتی اگر واقعیت را هم ببینم دیگر چیزی نمی‌گویم.

دادکان اظهار کرد: ما در آستانه تعلیق هستیم. امکانش هست این اتفاق رخ بدهد. ما امضا داده‌ایم که فعلاً تعلیقمان نکنند. می‌گویند دادکان فوتبال را تعلیق کرد. همه خودشان را خبره می‌دانستند و آمدند مرا حذف کردند، ولی فیفا قبول نکرد. این‌ها هم بیشتر از آن (مهدی علی آبادی رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی) نیستند.

از شکایت استقبال می‌کنم

دادکان با کنایه به بیانیه چند روز پیش کمیته ملی المپیک و اینکه اعلام شده بود گزینه ۴۳ وزارت ورزش بوده است، گفت: شما که نفر اول بودید برای ورزش چه کار کردید؟ خدایی اگر نمی‌توانید، نیایید. نه این دوره؛ هیچ زمانی نیایید. دیگر در مملکت واژه «به من تکلیف شد» را حذف کنید. قرآن می‌گوید اگر کاری را بلد نیستید مسئولیتی را نپذیرید.

وی در ادامه صحبت‌هایش تاکید کرد: از شکایت آقایان استقبال می‌کنم تا شفاف سازی شود. حتی گفتند فرصت یک هفته‌ای به من می‌دهند، ولی می‌گویم فرصت ندهید. گفته بودند عذرخواهی کنم، شکایت نمی‌کنند. باید بگویم «بزک نمیر بهار میاد». من آدمی نیستنم که حرفی بزنم و عذرخواهی کنم، چون تا برایم چیزی قطعی نشود حرفی نمی‌زنم. می‌گویند اطلاعات ورزشی من جامع نیست. خب اطلاعات شما هم کامل نیست.

آقای رئیس جمهور! تو را به خدا یک فرد مطلع بفرستید

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال یادآور شد: آقای رئیس جمهور! تو را به خدا یک فرد مطلع را بفرستید ببینید در این مدت چه قراردادها که بسته شده و فقط یکی از آن‌ها ویلموتس بوده است. قراردادهای تبلیغاتی دور زمین‌های فوتبال را چه کسانی بستند؟ اسپانسر استقلال، پرسپولیس و تراکتور را چه افرادی آوردند؟ آیا این حرفم توهین به کسی است؟

دادکان در پایان گفت: انتظار از آقای احسان قاضی زاده هاشمی (نماینده مجلس) این است که دیگر نگویند «می گوییم می‌گوییم». همه چیز را بررسی و شفاف سازی کنند.

khabaronline.ir
 • 14
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۱۹ مرداد
  لیگ برتر اسکاتلند
  لیلمارناک - سلتیک
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • دوشنبه ۲۰ مرداد
  هفته ۲۸ لیگ برتر ایران
  شاهین شهرداری بوشهر - تراکتور
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • یک‌چهارم نهایی جام حذفی ایران
  استقلال - سپاهان
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • چهارشنبه ۲۲ مرداد
  لیگ برتر اسکاتلند
  گلاسکو رنجرز - سنت جان استون
  ساعت: ۲۳:۱۵
ویژه سرپوش