۱۰:۵۴ - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۶۵۰۴
والیبال – بسکتبال

در انتظار تراژدی تکراری معاونت و ریاست؟!/بازگشت داورزنی، یک اشتباه بزرگ

محمدرضا داورزنی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,والیبال و بسکتبال
داورزنی با حفظ سمت در وزارت ورزش برای انتخابات فدراسیون والیبال ثبت‌نام کرد.

بالاخره آنچه انتظارش را داشتیم رخ داد. ظهر دیروز و در واپسین ساعات باقی مانده از زمان ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی وارد گود شد تا تمام معادلات را بر هم بزند؛ آن هم در شرایطی که شنیده می‌شد افشین داوری، سرپرست فعلی قصد دارد با استعفا از این پست خیز بلندی برای ریاست فدراسیون والیبال بردارد اما او دیروز از نامزدی در انتخابات ریاست فدراسیون والیبال کناره‌گیری کرد. به گزارش مهر، افشین داوری سرپرست فدراسیون والیبال با اعلام مخالفت وزارت ورزش و جوانان با استعفایش گفت‌: «با توجه به قبول نشدن استعفایم از سوی وزیر‌، از نامزدی انتخابات ریاست فدراسیون والیبال کناره‌گیری کردم.»‌

وی افزود: «کارمند وزارتخانه هستم و تا زمان برگزاری مجمع انتخاباتی و مشخص شدن رئیس جدید فدراسیون والیبال به کار خود ادامه می دهم.‌» در ‌شرایطی که رسما اعلام شد وزارت با نامزدی افشین داوری مخالفت کرده، دیروز داورزنی در حالی برای ریاست والیبال ثبت‌نام کرد که در عین ناباوری در سمتش در وزارت ورزش به عنوان معاون توسعه قهرمانی با قدرت باقی ماند تا بار دیگر شائبه‌ها قوت بگیرد؛ شائبه‌هایی از این دست که آیا قرار است او همزمان هم معاون وزیر ورزش باشد و هم رئیس فدراسیون والیبال؟ آن هم در دو پست پرمشغله و تمام وقت؟!

اگر بنا باشد صحبت‌های خود داورزنی را ملاک کار قرار دهیم او باید به وعده‌ای که در تاریخ ۲۳ مردادماه ۱۳۹۸ در جمع خبرنگاران داد عمل کند و از معاونت وزارت ورزش برود چراکه صراحتا در پاسخ به این‌که آیا اگر بخواهد کاندیدای ریاست والیبال شود از سمتش در وزارت ورزش استعفا می‌کند به خبرنگاران گفته بود: «فعلا که هیچ تصمیمی برای ثبت‌نام در انتخابات والیبال ندارم اما قانون می‌گوید هیچ مسئولی در زمان انتخاب شدن نباید دوشغله باشد و باید از سمت خود استعفا بدهد. من سعی می‌کنم در انتخابات فدراسیون والیبال ثبت‌نام نکنم اما اگر هم ثبت‌نام کردم از معاونت استعفا می‌دهم. شما نگران نباشید!»

او در حالی به خبرنگاران تاکید کرد نگران دوشغله‌ شدنش نباشند که حالا به نظر می‌رسد تا جایی که ممکن است قصد ندارد از سمت‌های تحت اشغالش و سمت‌های آتی که دست بر قضا هر دو هم پر زرق و برق هستند، دست بکشد چون دیروز در پاسخ به سوال ایسنا که آیا او پیش از ثبت‌نام برای والیبال از معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش‌وجوانان استعفا کرده یا خیر گفته بود: «تا زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون والیبال نیازی به استعفا وجود ندارد.» با این حساب او تا زمان برگزاری مجمع والیبال در کنار سلطانی‌فر می‌ماند تا بلکه جای پایش را برای برگشت احتمالی به والیبال تا حد ممکن محکم کند؛ به خصوص آن‌که چندی پیش بود که یکی از خبرگزاری‌ها از احضار داورزنی به قوه قضاییه خبر داد و مدعی شد موضوع این احضار ظاهرا مربوط به پرونده‌ای است که دارای ابعاد گسترده و جنجالی است.

بعد از آن شایعه شد داورزنی به زودی از سمت خود در وزارت ورزش کنار رفته و به پست قبلی خود در ورزش یعنی همان ریاست والیبال برخواهد گشت. متعاقب این اتفاقات تاریخ ثبت‌نام کاندیداهای ریاست والیبال به هفتم مرداد تغییر کرد تا بازار شایعات بیش از پیش داغ شود و منتقدان مدعی شوند آقایان به دنبال بسترسازی برای برگرداندن داورزنی به والیبال هستند. البته معاون وزیر ورزش سعی کرد در مواجهه با خبرنگاران این فراخوانده شدن را به والیبال ربط دهد و به خبرنگاران بگوید به خاطر برخی مسائل پیش‌آمده در دوران ریاستش بر والیبال به سازمان بازرسی فراخوانده شده.

هرچند او قصد داشت به نوعی افکار عمومی را از این فراخوانی به سمت و سوی دیگری به جز دوران معاونتش در وزارت ورزش سوق دهد اما شایعات پیرامون استعفای احتمالی او حاکی از مسائل دیگری بود. به هر تقدیر به نظر می‌رسد آنچه پیش‌تر در خصوص رفتن او از وزارت ورزش به گوش می‌رسید کم‌کم در حال وقوع است و حضور همزمان او در هر دو پست هم در صورت وقوع، اتفاق تازه‌ای نیست. چراکه سال ۹۵ داورزنی به مدت یک‌ سال همزمان هم معاونت وزارت ورزش بود و هم سرپرست فدراسیون والیبال تا این‌که درنهایت دی‌ماه ۹۶ و با بالا گرفتن فشار رسانه‌ها صندلی ریاست را به احمد ضیایی تحویل داد.

در حال حاضر داورزنی در شرایطی بدون استعفای رسمی از معاونت وزارت ورزش برای انتخابات والیبال ثبت‌نام کرده که تکرار تراژدی سال ۹۵ و حضور هم‌زمان او در دو پست معاونت وزارت ورزش و ریاست البته در کسوت سرپرستی بر والیبال اصلا دور از ذهن نیست. گفتنی است؛ پیش از کاندیداتوری او برای والیبال، محمود افشاردوست، علی دریابیگی، محمدرضا رشیدی، علیرضا سلیمی، احمد سعادتمند، سیامک عزیزی، بهنام محمودی، امیرحسین منظمی، علی نیک‌نام‌فر و یگانه یادگاری نیز برای حضور در انتخابات این فدراسیون نام‌نویسی کرده بودند.

 

ناظمی: ثبت‌نام داورزنی خللی در پست معاونتش ایجاد نمی‌‌کند

ناظمی، مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش در واکنش به ثبت‌نام داورزنی در انتخابات فدراسیون والیبال گفت: «ثبت‌نام داورزنی در انتخابات خللی در ادامه مسئولیت او به عنوان معاون قهرمانی ایجاد نمی‌کند. داورزنی می‌تواند به عنوان نامزد در انتخابات ریاست والیبال حضور یابد و در صورتی که رای بیاورد با توجه به این‌که نمی‌تواند همزمان دو شغل را داشته باشد در این صورت یا به عنوان سرپرست معاونت قهرمانی ادامه فعالیت می‌دهد یا وزیر فرد دیگری را به عنوان معاون قهرمانی وزارت ورزش تعیین خواهد کرد.»

بازگشت داورزنی، یک اشتباه بزرگ
آزاده پیراکوه


 محمدرضا داورزنی تصمیم‌اش را گرفت و وارد رقابت انتخاباتی والیبال شد. رئیس سابق فدراسیون که با خاطره‌ای خوش این فدراسیون را ترک کرد و به هوای پستی مهم‌تر راهی وزارت ورزش شد، مدیری که گمان می‌کرد دست نشانده خودش است را به والیبال فرستاد اما اوضاع آنطور که فکر می‌کرد، پیش نرفت. ضیایی در زمان حضورش در فدراسیون متوجه اتفاق‌هایی شد که خوشایند نبود و نتیجه این آگاهی، ورود نمایندگان سازمان بازرسی بود و چون پاسخ‌ها از سوی رئیس سابق والیبال قانع کننده نبود، حالا کار به دادگاه کشیده شده و باید دید در ادامه چه اتفاقی می‌افتد. فارغ از اینکه چه چیزی پیش روی داورزنی در این پرونده است، به نظر می‌رسد معاون وزیر، راه فرار از حواشی به وجود آمده را بازگشت به والیبال دیده، آن هم در شرایطی که به نظر می‌رسد به خاطر موضوع بازنشستگی و برخی مسائل دیگر، ادامه حضورش در وزارت ورزش نیز با ابهام‌هایی همراه شده است.

در اصل داورزنی می‌خواهد هر طور شده بماند و به نظر می‌رسد می‌خواهد با ادامه مدیریت در ورزش خود را از برخی حواشی مصون نگه دارد اما آیا راهش بازگشت به والیبال است؟


داورزنی فدراسیونی که یزدانی خرم ساخته بود و تیمی که او با یک کار پایه‌ای ۱۰ ساله مهیا کرده بود را تحویل گرفت و با انجام برخی برنامه‌ها مثل آوردن ولاسکو، روزهای خوش والیبال را رقم زد اما انگار فدراسیون هیچ وقت برای او کافی نبود. تلاش ناکام برای ورود به کمیته ملی المپیک نشان داد که او به فراتر از والیبال می‌اندیشد اما همکارانش در فدراسیون‌های دیگر او را همراهی نکردند و در نهایت داورزنی مسیرش را کج کرد. روابطش را به کار گرفت و در نهایت به عنوان یک برنده فدراسیون والیبال را ترک کرد و به وزارت ورزش رفت اما امروز اگر قرار باشد وزارت را ترک کند، برنده نیست.

اتفاق‌هایی که در این چند سال در والیبال افتاده و پرونده‌ای که تشکیل شده، تنها یکی از ابهام‌هایی است که با رئیس سابق والیبال همراه است اما همه آنچه باعث می‌شود تا داورزنی حتی در صورت پیروزی در انتخابات، برنده نباشد، این نیست. معاون وزیر ورزش در جایی نشسته که به راحتی می‌تواند مجمع را چینش کند که این چینش حتی در بین ثبت نام کننده‌ها هم دیده می‌شود. مردانی که روزی همکار نزدیک داورزنی بوده‌اند در کنار دو - سه مدیر وزارتی به انتخابات وارد شده‌اند و همین ترکیب نشان دهنده، شک و تردید داورزنی در مورد برخی مسائل است؛ مثل تأیید صلاحیت شدن. او مشکل بازنشستگی دارد و فعلاً به واسطه اینکه معاون وزیر است، از حواشی این موضوع دور مانده اما هیچ بعید نیست با جدایی از وزارتخانه، حواشی تازه‌ای برایش ایجاد شود. شرایط امروز داورزنی مثل سه سال قبل نیست و به خاطر همه اتفاق‌هایی که در این مدت افتاده و آنچه پیش روی او است، می‌توان گفت که ثبت نام او برای انتخابات والیبال یک اشتباه بزرگ است.

khorasanvarz​eshi.khorasannews.‎​com
 • 10
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنجشنبه ۸ اسفند
  هفته ۲۱ لیگ برتر ایران
  گل گهر سیرجان - استقلال
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته ۲۱ لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - سپاهان
  ساعت: ۱۶:۱۵
 • هفته ۲۱ لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - شهر خودرو
  ساعت: ۱۸:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید