۰۸:۴۳ - ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۵۰۰۰۴۵
ورزش بانوان

گرامی: مسئولان صلاح ندیدند یک دختر سه گانه‌کار به بازی‌های آسیایی برود

شیرین گرامی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش بانوان
بانوی سه گانه کار ایران گفت: مسلما اگر مسئولان صلاح ندانند که یک خانم در رشته سه گانه بازی‌های آسیایی شرکت کند، به آن احترام خواهم گذاشت و امیدوارم بتوانم به مسابقه دادن با حجاب اسلامی ادامه دهم.

به گزارش ایسنا، سه گانه توانست نظر مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را جلب کند تا برای اولین بار به بازی‌های آسیایی اعزام شود. ستاد عالی بازی‌های آسیایی تنها یک سهمیه آن هم در بخش بانوان به سه گانه داد تا شیرین گرامی که سال ۲۰۱۳ با تابو شکنی اولین بانویی ایرانی بود که با حجاب اسلامی در مسابقات جهانی سه‌گانه شرکت کرد، شانس ایران داشته باشد که اولین بانویی باشد که در رشته سه‌گانه بازی‌های آسیایی هم شرکت می‌کند اما در شرایطی که گرامی خود را برای بازی های آسیایی آماده می‌کرد، ناگهان خبر رسید که با اعزام گرامی به بازی‌های آسیایی مخالفت شده و قرار است سهمیه او به مردان داده شود تا یک مرد سه گانه گار به بازی‌های آسیایی برود.

 

این بانوی سه گانه کار در گفت و گو با ایسنا درباره دلیل نرفتنش به بازی‌های آسیایی و اینکه این اتفاق بر روی انگیزه‌اش برای حضور در مسابقات مختلف آن هم  با حجاب اسلامی تاثیر گذار بوده است یا خیر ، بیان کرد: دلیلی که تصمیم گرفتم از مسئولان ایران مجوز بگیرم تا به عنوان یک دختر ایرانی در مسابقات شرکت کنم و البته به تمام قوانین و حساسیت‌ها احترام بگذارم، این آرزو بود که با گرفتن این مجوز، به تمامی بانوان ایران فرصت و انگیزه برای شرکت در ورزش سه گانه (یعنی شنا, دوچرخه سواری و دویدن) داده شود تا همه از منافع و تاثیراتش بهره مند شوند. شنا، سوارکاری و دو ومیدانی از جمله ورزش‌هایی که در اسلام روی آنها تاکید شده است.

 

او ادامه داد: دفعه اول که به مسئولان مراجعه کردم، بیش از چهار سال قبل بود. تقریبا شش ماه گفت وگو انجام دادیم با طراحی لباسی که  با لطف بزرگ یکی از شرکت های داخلی تولید لباس ورزشی انجام شد و وزارت ورزش آن را قبول کرد، مجوزم شب پیش از مسابقات جهانی سه گانه در لندن صادر شد و و برای اولین بار به عنوان یک خانم ایرانی در این مسابقات شرکت کردم. بعد از مسابقه، هیچ وقت انتظار چنین بازتابی از حضورم  در رسانه های داخلی و خارجی نداشتم و هیچ وقت انتظار نداشتم حجم زیادی از خانم ها از هر گوشه و کنار دنیا با من تماس بگیرند و بگویند ما همیشه آرزو شرکت در ورزش سه گانه داشتند ولی فکر نمی‌کردند به خاطر پوششان امکان‌پذیر باشد.

 

گرامی هم چنین گفت: الان تقریبا ۴ سال است برای مسابقات سه گانه از مسئولان درخواست مجوز می‌کنم تا به نمایندگی از ایران در مسابقات شرکت کنم. به لطف مسئولان خیلی وقت ها مجوز صادر می‌شود. گرچه گاهی شب قبل از مسابقه یا حتی روز مسابقه این مجوز را می‌دهند اما هر دفعه که در مسابقه ای شرکت می‌کنم، پیغام‌های زیادی از بانوان در سراسر دنیا دریافت می‌کنم.

 

دلیل اینکه دوست داشتم به نمایندگی از ایران در بازی‌های آسیایی شرکت کنم هم به این علت بود که فکر می کنم بخش بزرگی از خانم های ساکن آسیا از دیدن سه گانه کاری که با حجاب اسلامی در این رقابت‌ها شرکت می‌کند انگیزه می‌گیرند و شاید موجب شود آنها هم از اثرات مثبت این ورزش بهره‌مند شوند.

 

بانی سه‌گانه کار با اشاره به عدم حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و کم نشدن انگیزه‌اش تاکید کرد: مسئولان صلاح ندیدند یک دختر سه گانه‌کار در بازی‌های آسیایی شرکت کند. من یک ورزشکار بیش نیستم و سطح معلوماتم در حدی نیست که بفهمم مسئولان چرا این چنین صلاح دانستند. اما آدم به هر موضوعی بنگرد، هم نکات مثبت دارد و هم منفی.

 

برای نمونه در فوتبال نکات منفی را  درونش می توان پیدا کرد اما از طرفی علاقه به فوتبال به گونه ای است که باعث شده هر پسر بچه ای توپی در دست بگیرد و در کوچه و پس کوچه ها صدای نشاط شان شنیده می شود. درواقع آدم از مقدس ترین شرایط هم می تواند استفاده کند بنابراین چرا نباید روی نکات مثبت تمرکز کنیم یا منافع مثبت را به اشتراک بگذاریم؟مسلما اگر مسئولان صلاح ندانند که یک خانم  در رشته سه گانه بازی های آسیایی شرکت کند، به آن احترام خواهم گذاشت. ولی امیدوارم بتوانم به مسابقه دادن با حجاب اسلامی ادامه دهم، اگر به عنوان ایرانی صلاح دیده نمی شود به عنوان یک انسان شرکت می کنم. انسانی که در زندگی تحت تاثیرتعدادی خانم های محجبه بوده و کمال احترام را برایشان دارد.

 

او ادامه داد: انسانی که مادر بزرگ و پدر بزرگش، بزرگترین الگوی های زندگی اش، سعی کردند به او قدرت ایمان و توکل را بیاموزند که آدم برای آرزوها و انگیزه هایش سخت می‌کوشد و در درجه اول از  او یعنی خدا کمک و هدایت می خواهد. انسانی که توسط مادری بزرگ شده که به او یاد داد با تمام وجود عشق بورزد و خوشی و نعمت های زندگی اش را برای دیگران هم بپسندد.

 

در نتیجه، به عشق و یاد و احترامشان و در شکرانه تمام نعمت های زندگی ام، دوست دارم در حد توان خود کوشش کنم تا به این راه ادامه دهم تا آنچه آنقدر در زندگی من تاثیر مثبت داشته، یعنی شنا، دوچرخه و دو را با افراد دیگر هم بتوانم به اشتراک بگذارم. به عشق تمام بانوانی که در طی این چند سال آنقدر لطف ، محبت و امید به من نشان دادند که شاید بشود با حجاب اسلامی هم در ورزش سه گانه شرکت کرد.

 

گرامی با اشاره به زمانی که ورزش را شروع کرد، گفت: زمانی که ورزش را شروع کردم، هدفم نه بازی‌های آسیایی بود نه مسابقات قهرمانی جهان. نگاهم به ورزش صرفا به عنوان تفریح و سلامتی بود. چراکه همراه ورزش نشاط است.اولین مرتبه که به ورزش سه گانه روی آوردم، به هیچ عنوان فکر نمی‌کردم چقدر بر زندگی شخصی ام تاثیر بگذارد.اول اینکه برایم سلامتی جسمی به ارمغان آورد که باعث شد قدرت بدنی ام بیشتر شود و حتی بربیمارهای مختلف هم غلبه کنم. دوم سلامتی روانی برایم داشت که شاید یکی از تاثیر گذارترین فواید ورزش است و به غلبه بر افسردگی و استرس و داشتن روابط سالم ، نشاط و آرامش کمک میکند.

 

در آخر ورزش سلامت روحی را به همراه دارد که بی شک از سلامت جسمانی جداناپذیراست. ورزش برای من به عنوان یک تفریح  با دوستانم شروع شد، ولی تاثیراتش در زندگیم فراتر از آنچه که تجسم می کردم بود و در نهایت نه تنها در زندگی من، بلکه شاهد تاثیرش روی ورزشکاران اطرافم بودم. برای ادامه دادن این راه درخواستم در درجه اول کمک و هدایت از خدا است که اگر صلاح می داند  این راه را ادامه دهم، چه از طریق حضور در بازی های آسیایی چه از را ه دیگر. امیدوارم خود ره گشای من باشد و اگر هم صلاح نداند که بی شک نخواهم توانست در این راه ادامه بدهم.

 

 

 • 15
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.6 stars from 21 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
محسن ابراهیم‌ زاده,بیوگرافی محسن ابراهیم‌ زاده,عکس‌های محسن ابراهیم‌ زاده بیوگرافی محسن ابراهیم‌ زاده + عکس‌های فوق العاده جذاب از او

نام کامل: محسن ابراهیم‌زاده

تاریخ تولد: ۱۷ شهریور ۱۳۶۶

محل تولد: تربت حیدریه

تحصیلات: دیپلم

پیشه: خواننده و آهنگساز و ترانه سرا

سبک: پاپ

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲ فروردین
  فوتبال مقدماتی المپیک
  ایران - ترکمنستان
  ساعت: ۱۸:۴۵
 • شنبه ۳ فروردین
  جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰
  انگلیس - جمهوری چک
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • دوستانه
  برزیل - پاناما
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • یکشنبه ۴ فروردین
  جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰
  اسپانیا - نروژ
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • فوتبال مقدماتی المپیک
  ایران - یمن
  ساعت: ۱۸:۴۵
 • دوشنبه ۵ فروردین
  جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰
  هلند - آلمان
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • ﺳﻪشنبه ۶ فروردین
  جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰
  پرتغال - صربستان
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۱۹ لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - سپاهان
  ساعت: ۱۶:۳۰
 • فوتبال مقدماتی المپیک
  ایران - عراق
  ساعت: ۱۸:۴۵
 • چهارشنبه ۷ فروردین
  دوستانه
  جمهوری چک - برزیل
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • جمعه ۹ فروردین
  هفته ۲۳ لیگ برتر ایران
  پدیده - پارس جنوبی جم
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • شنبه ۱۰ فروردین
  هفته ۲۳ لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - استقلال
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • یکشنبه ۱۱ فروردین
  هفته ۳۲ لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - تاتنهام
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۲۹ لالیگا اسپانیا
  رئال‌مادرید - اوئسکا
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • چهارشنبه ۱۴ فروردین
  هفته ۲۴ لیگ برتر ایران
  استقلال - سایپا
  ساعت: ۱۷:۴۵
 • پنجشنبه ۱۵ فروردین
  هفته ۲۴ لیگ برتر ایران
  پیکان - پرسپولیس
  ساعت: ۱۷:۴۵
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید