چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
۲۱:۵۸ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۳۱۳۵۲
کشتی - وزنه برداری

حسین‌خانی و زارع به مدال طلای کشتی آزاد جام زیلکوفسکی رسیدند/ پایان کار تیم ایران با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز

کشتی آزاد جام زیلکوفسکی,مصطفی حسین‌خانی
تیم ایران با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز و عنوان نایب قهرمانی به کار خود در جام زیلکوفسکی لهستان پایان داد.

به گزارش تسنیم به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان که بعنوان آخرین مرحله از سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی برای المپیک توکیو و همچنین رنکینگ مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ محسوب می شود، روزهای ۱۸ و ۱۹ خردادماه در شهر ورشو لهستان برگزار شد.

تیم ایران که در ۴ وزن و با ۸ کشتی گیر و به منظور مشخص شدن تکلیف نفرات اعزامی به بازی های المپیک ۲۰۲۱ توکیو در اوزان ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم در این مسابقات شرکت کرده بود با ۳ مدال طلا مصطفی حسین خانی، محمدحسین محمدیان، امیرحسین زارع در اوزان ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵ و یک نقره و یک برنز علی شعبانی و علیرضا کریمی در وزن ۹۷ کیلوگرم و کسب ۸۷ امتیاز بعنوان دوم رسید. تیم‌های آمریکا و لهستان نیز به ترتیب با ۱۳۰ و ۸۷ امتیاز اول و سوم شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت‌ها به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم مسابقات به صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود و رضا اطری در گروه ب در مبارزه نخست با نتیجه ۴ بر یک مغلوب نورسلیم سانایف دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از قزاقستان شد. وی در مبارزه بعدی مقابل جهانگیرمیرزا توروب اف قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه ۱۱ بر ۵ پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف راوی کومار دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از هند با نتیجه ۷ بر ۴ مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل نورسلیم سانایف دارنده مدال های نقره و برنز جهان از قزاقستان برای دومین بار با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب و چهارم شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم مصطفی حسین خانی پس از استراحت در دور نخست در دور مقابل کامیل ریبسکی از لهستان با نتیجه ۷ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد، وی در این خادجی مراد گادجیف از آذربایجان را با نتیجه ۳ بر صفر  از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. یونس امامی دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل دنیس پالوف از اوکراین به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل خادجی مراد گادجیف از آذربایجان با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به شکست گادجیف مقابل حسین خانی، امامی از دور رقابت ها کنار رفت. حسین خانی در دیدار فینال با توجه به حاضر نشدن فرانک چامیزو کشتی گیر کوبایی الاصل و قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از ایتالیا پیروز و به مدال طلا رسید.

در وزن ۹۷ کیولگرم محمدحسین محمدیان در دیدار نخست مقابل کالین مور از آمریکا با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور بعد نیز با نتیجه  ۱۰ بر صفر سریک باخیتخانوف از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. در همین گروه علیرضا کریمی نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف مقابل آبراهام کونیدو روانو کشتی گیر کوبایی الاصل و دارنده مدال برنز جهان از ایتالیا که در دور قبل شریف شریف اف قهرمان جهان و المپیک از آذربایجان را مغلوب کرده بود، با نتیجه ۱۱ بر یک به پیروزی رسید تا حریف محمدیان در مرحله نیمه نهایی شود. در دیدار نیمه نهایی محمدحسین محمدیان با نتیجه ۲ بر ۲ مقابل علیرضا کریمی به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. کریمی نیز راهی دیدار رده بندی شد.

در آن سوی جدول نیز علی شعبانی دیگر نماینده کشورمان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل ماگومدحاجی نوراف دارنده مدال برنز جهان از مقدونیه با نتیجه ۹ بر ۲ به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این علیشیر یرگالی دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان را با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد.

دیدار فینال بین محمدیان و شعبانی برگزار شد که محمدیان در پایان با نتیجه ۱ بر ۱ به پیروزی دست یافت و بعنوان نخست دست یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری در دور اول مقابل اولگ بولتین قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه ۵ بر یک به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل یوسف حمیدا از مصر با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله بعد، طاهری از دور رقابت ها کنار رفت. امیرحسین زارع دیگر نماینده کشورمان در این وزن، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل دیالدین عبدالمطلب از مصر به پیروزی رسید وی  در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی الکساندر کولدوفسکی از اوکراین را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پییش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از آمریکا را با نتیجه ۶ بر ۱ (سه اخطاره) مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی نفرات برتر این رقابت ها به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- استفان میچیچ (صربستان) ۲- بکا بوجیاشویلی (گرجستان) ۳- محمودجان شاوکاتوف (ازبکستان)

۶۱ کیلوگرم: ۱- غلام جان عبداله یف (ازبکستان) ۲- کومار راوی (هند) ۳- نورسلیم سانایف (قزاقستان) ۴- رضا اطری (ایران)

۶۵ کیلوگرم: ۱- جان دیاکومیهالیس (آمریکا) ۲- ادوارد گریگوریف (لهستان) ۳- جوزف مک کنا (آمریکا) ۴- واسیلی شوپتار (اوکراین)

۷۰ کیلوگرم: ۱- الک پانتالئو (آمریکا) ۲- جیمز گرین (آمریکا) ۳- حاجی علی اف (آذربایجان)

۷۴ کیلوگرم: ۱- مصطفی حسین خانی (ایران) ۲- فرانک چامیزو (ایتالیا) ۳- خادجی مراد گادجیف (آذربایجان) و دانیار کایسانوف (قزاقستان) ۸- یونس امامی (ایران)

۷۹ کیلوگرم: ۱- اخسربک گولایف (اسلواکی) ۲- رشید کوربانوف (ازبکستان) ۳- ماتئوس کامپیک (لهستان) و واسیلی میخایلوف (اوکراین)

۸۶ کیلوگرم: ۱- زاهید والنسیا (آمریکا) ۲- ساندرو آمیناشویلی (گرجستان) ۳- چزاری سادوفسکی (لهستان) و مایلز امینه (سن مارینو)

۹۲ کیلوگرم: ۱- زبیگنیو بارانوفسکی (لهستان) ۲- ایلیا آرچیا (اوکراین) ۳- کریستوف سادوویک (لهستان) و ناتان جکسون (آمریکا)

۹۷ کیلوگرم: ۱- محمدحسین محمدیان (ایران) ۲- علی شعبانی (ایران) ۳- علیرضا کریمی (ایران) ۳- علیشیر یرگالی (قزاقستان)

۱۲۵ کیلوگرم: ۱- امیرحسین زارع (ایران) ۲- نیکولاس گویازدوفسکی (آمریکا) ۳- الکساندر کولدوفسکی (اوکراین) و یوسوپ باتیرمورزایف (قزاقستان) ... ۷- امین طاهری (ایران)

  • 18
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
صابر کاظمی,فعالیت های ورزشی صابر کاظمی,صابر کاظمی و افراد پشت خط زن بیوگرافی صابر کاظمی بازیکن والیبال (+جدیدترین تصااویر)

تاریخ تولد:  ۳ دی ماه سال ۱۳۷۷

محل تولد: شهرستان آق قلای استان گلستان

قد ۲:  متر و ۵ سانتی متر 

وزن: ۸۷ کیلوگرم 

پست:پشت خط زن

ادامه
امانوئل سویدنبرگ,تصاویر امانوئل سویدنبرگ,عکسهای امانوئل سویدنبرگ زندگینامه امانوئل سویدنبرگ فیلسوفی باهوش تر از انیشتین (+تصاویر)

زاده:۲۸ ژانویهٔ ۱۶۸۸

زادگاه:استکهلم،  امپراتوری سوئد

دوره:فلسفه قرن هجدهم

علایق اصلی:الهیات, علم, فلسفه

درگذشت:۲۹ مارس ۱۷۷۲ 

ادامه
آریا برزگر,بازیهای لیگ برتر آریا برزگر,بازی های تیم ملی آریا برزگر بیوگرافی آریا برزگر بازیکن فوتبال ایران (+ تصاویر)

زاده:۱۸ مهر ۱۳۸۱   

زادگاه:شیراز

ملیت:ایرانی

پست:مهاجم

قد:۱٫۸۹ متر

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی آرمان درویش کارگردان و بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد:ملایر

حوزه فعالیت:کارگردانی و بازیگری

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
گابریل پین,گابریل پین مربی فوتبال ایتالیایی,بیوگرافی گابریل پین زندگینامه گابریل پین مربی فوتبال ایتالیایی (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژانویه ۱۹۶۲

زادگاه:ویتوریو ونتو، ایتالیا

ملیت:ایتالیایی

قد:۱.۷۴ m

پست:هافبک

ادامه
مسیح مهاجری,زندگینامه مسیح مهاجری,فعالیت های مسیح مهاجری زندگینامه مسیح مهاجری سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۳۲۶ 

زادگاه:تنکابن،  ایران

ملیت:ایرانی

پیشه:مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی

دین:اسلام

ادامه
شفیعی کدکنی,دکتر شفیعی کدکنی,محمد رضا شفیعی کدکنی زندگینامه شفیعی کدکنی شاعر معاصر ایران (+ تصاویر)

زاده:۱۹ مهر ۱۳۱۸

زادگاه:کدکن،  نیشابور

ملیت:ایرانی

پیشه:شاعر،  استاد دانشگاه، پژوهشگر و نویسنده

دین:اسلام

ادامه
سرگی برین,زندگینامه سرگی برین,جوایز سرگی برین بیوگرافی سرگی برین موسس شرکت گوگل (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۷۳

قد: ۱.۷۳ متر

ملیت: آمریکایی

زادگاه: مسکو، روسیه  SFSR، اتحاد جماهیر شوروی

مذهب: یهودی

ادامه
رودکی,شاعر رودکی,آثار رودکی سمرقندی زندگی نامه رودکی استاد شاعران و پدر شعر فارسی + آثار

زادروز:۱۱ رمضان ۲۴۴( قمری)

زاد گاه:پنجکنت، تاجیکستان کنونی

زمینهٔ کاری:شاعر، موسیقی دان

ملیت:ایرانی

مرگ:۳۲۹( قمری)

در زمان حکومت:سامانیان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • ﺳﻪشنبه ۲۵ خرداد
    مقدماتی جام جهانی
    امارات - ویتنام
    ساعت: ۲۱:۱۵
  • مقدماتی جام جهانی
    عربستان - ازبکستان
    ساعت: ۲۲:۳۰
  • لیگ والیبال ملت‌ها
    هلند - فرانسه
    ساعت: ۲۳:۳۰
  • یورو ۲۰۲۰
    فرانسه - آلمان
    ساعت: ۲۳:۳۰
  • چهارشنبه ۲۶ خرداد
    پلی آف بسکتبال NBA
    میلواکی باکس - بروکلین نتس
    ساعت: ۰۵:۱۰
  • لیگ والیبال ملت‌ها
    آرژانتین - روسیه
    ساعت: ۱۲:۳۰
  • لیگ والیبال ملت‌ها
    صربستان - بلغارستان
    ساعت: ۱۴:۳۰
  • یورو ۲۰۲۰
    فنلاند - روسیه
    ساعت: ۱۷:۳۰
  • یورو ۲۰۲۰
    ترکیه - ولز
    ساعت: ۲۰:۳۰
  • یورو ۲۰۲۰
    ایتالیا - سوئیس
    ساعت: ۲۳:۳۰
  • لیگ والیبال ملت‌ها
    ایران - برزیل
    ساعت: ۲۳:۳۰
  • پنجشنبه ۲۷ خرداد
    لیگ والیبال ملت‌ها
    بلغارستان - روسیه
    ساعت: ۱۴:۳۰
  • یورو ۲۰۲۰
    اوکراین - مقدونیه
    ساعت: ۱۷:۳۰
  • لیگ والیبال ملت‌ها
    ایران - اسلوونی
    ساعت: ۱۸:۳۰
  • یورو ۲۰۲۰
    دانمارک - بلژیک
    ساعت: ۲۰:۳۰
  • لیگ والیبال ملت‌ها
    آلمان - لهستان
    ساعت: ۲۳:۳۰
  • جمعه ۲۸ خرداد
    یورو ۲۰۲۰
    سوئد - اسلواکی
    ساعت: ۱۷:۳۰
  • یورو ۲۰۲۰
    کرواسی - جمهوری چک
    ساعت: ۲۰:۳۰
ویژه سرپوش