۱۳:۲۴ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۵۵۳۹
کشتی - وزنه برداری

امیرمحمد، گره جدید کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد

معمای «یزدانی‌ها»

امیرمحمد یزدانی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری
بعد از کنار رفتن نام یزدانی از ترکیب تیم ملی جوانان، این کشتی‌گیر جوان بلافاصله به این اتفاق واکنش نشان داد.

بر همین اساس امیرمحمد یزدانی با انتشار پستی در اینستاگرامش نسبت به این موضوع اینچنین واکنش نشان داد: «بعضی وقت‌ها خیلی چیز‌ها آنطور که می‌خواهی پیش نمی‌رود اما باز هم باید گفت شاید پشت این اتفاقات حکمتی وجود داشته باشد. کل سال را تمرین کردم برای رسیدن به اهدافم.

در مرحله اول انتخابی تیم ملی بزرگسالان دوم شدم و سهمیه جام تختی را گرفتم و تنها ایرانی بودم که در وزنم روی سکو قرار گرفتم، در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی بزرگسالان نیز توانستم اول شوم. من در سن ۱۸سالگی درس خودم را رها کردم تا به ورزشم برسم، ورزشی که ۱۳سال از عمرم را پای آن گذاشتم.

شب و روز تمرین کردم، درد کشیدم، شب‌ها با درد می‌خوابیدم و صبح با کوفتگی از خواب بیدار می‌شدم، خلاصه کل فکر و ذهنم کشتی بوده و هست، اما مثل اینکه من خیلی بدشانس هستم، چون وقتی حقم را می‌گیرم باز هم از دستم سُر می‌خورد. همه کشتی‌گیران و دوستانم داشتند به این فکر می‌کردند که حریفان خود را چطور شکست دهند، ولی من به این فکر می‌کردم که کشتی می‌گیرم یا نه! آخرش هم اینطوری شد که گفتند آقای یزدانی نام شما در لیست نبود، ولی بدانید که حقم را از دهان شیر بیرون می‌کشم، چون من هیچ‌وقت تسلیم نمی‌شوم. با این حال ممنون از همه کسانی که در این راه سخت کنارم بودند و حمایتم کردند.»

بعد از انتخابی تیم ملی کشتی آزاد بود که حضور سه یزدانی در ترکیب تیم ملی مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. امیرمحمد، حسن و رضا یزدانی سه کشتی‌گیر جویباری تیم ملی بودند که نامشان بر سر زبان‌ها افتاد و همه از حضور احتمالی این سه نفر در انتخابی تیم ملی خبر دادند اما حالا در کمتر از یک ماه مانده به مسابقات جهانی قزاقستان دو نفر از این «یزدانی»ها با مشکلات عجیبی روبه‌رو شده‌اند که ممکن است همین مشکلات مانع از حضور این کشتی‌گیران در ترکیب تیم ملی شود.

اولین یزدانی که داستان عجیبی برایش پیش آمد، رضا یزدانی بود. کسی که در وزن ۹۷ کیلوگرم نفر اول انتخابی شد و بحث حضورش در مسابقات جهانی جدی بود اما به یکباره بعد از این مسابقات رضا در سراشیبی قرار گرفت و صحبت از مصدومیت او به میان آمد و حتی به همین بهانه هم به مسابقات بین‌المللی گرجستان اعزام نشد. حالا نیز حتی این موضوع مطرح شده که ممکن است رضا یزدانی به مسابقات جهانی هم نرسد.

هنوز تب و تاب ماجرای رضا یزدانی فروکش نکرده بود که این ‌بار بحث امیرمحمد یزدانی با پیچیدگی‌های بیشتری مطرح شد و حالا او را نیز به شرایطی رسانده که ممکن است مانع از حضور امیرمحمد در ترکیب تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی شود. امیرمحمد هم مانند رضا یزدانی نامش در بین نفرات اعزامی به مسابقات بین‌المللی گرجستان قرار داشت تا به این ترتیب یک ‌بار دیگر با ایمان صادقی و پیمان بیابانی در این رقابت‌ها محک بخورد.در حالی‌ که امیرمحمد در حال بستن بار سفر به سوی گرجستان بود به یکباره با توافق محسن کاوه و محمد طلایی قرار شد امیرمحمد به جای حضور در ترکیب بزرگسالان در گرجستان، در استونی و برای تیم جوانان کشتی بگیرد.

تصمیمی که همان موقع هم شک و شبهه به همراه آورد و خیلی‌ها این تصمیم را منطقی نمی‌دانستند اما عنوان شد با توجه به اعلام نیاز محمد طلایی سرمربی جوانان، امیرمحمد باید در تیم جوانان کشتی بگیرد. با این تصمیم ایمان صادقی و پیمان بیابانی به عنوان دو مدعی دیگر وزن ۶۵ کیلوگرم باید راهی گرجستان می‌شدند تا شانس حضور خود در مسابقات جهانی بزرگسالان را امتحان کنند. درباره امیرمحمد هم در مسابقات جهانی جوانان تصمیم‌گیری می‌شد.

ثبت‌نام دیرهنگام در سایت اتحادیه جهانی

از همین‌جا ماجرای امیرمحمد یزدانی شروع شد. او نامش بسیار دیرهنگام به اتحادیه جهانی کشتی ارسال شد و این در حالی بود که قبل از او نام امیرحسین مقصودی به اتحادیه جهانی اعلام شده بود و حالا که بسیار دیر نام امیرمحمد به ذهن محمد طلایی، سرمربی تیم ملی جوانان رسیده بود باید تغییراتی در ترکیب تیم ملی به‌وجود می‌آمد، اما این تغییرات به این سادگی ممکن نبود.

باید دلیل قانع‌کننده‌ای برای اتحادیه جهانی بیان می‌شد؛ مثلاً امیرحسین مقصودی آسیب دیده و باید به‌اجبار جای خود را به امیرمحمد یزدانی بدهد، اما یک سؤال مهم در اینجا وجود دارد و آن هم اینکه چرا محمد طلایی اینقدر دیر به این نتیجه رسید که امیرمحمد بهتر از امیرحسین مقصودی است؟ طلایی برای انتخاب نفر اول وزن ۶۵کیلوگرم روی قانون انتخابی پا گذاشته بود و مقصودی را در حالی انتخاب کرده بود که نفر نهم انتخابی جوانان بود و نفرات اول تا نهم هیچ‌کدام مورد قبول طلایی نبودند، اما چرا همان موقع که متوجه شد نفرات اول تا نهم به درد حضور در جهانی جوانان نمی‌خورند به سراغ یزدانی نرفت؟ مگر طلایی، امیرمحمد را نمی‌شناخت و یا در جریان وضعیت این کشتی‌گیر جوان جویباری قرار نداشت، پس چرا اینقدر دیر به سراغ معرفی این کشتی‌گیر به اتحادیه جهانی رفت؟

ویزای دردسر‌ساز

ثبت‌نام دیر‌هنگام امیر‌محمد یزدانی برای حضور در مسابقات جهانی باعث شد تا کارهای صدور ویزای او بدون صدور دعوتنامه از سوی کشور استونی آغاز شود. به همین دلیل هم مشکلات زیادی برای او به وجود آمد و در نهایت هم با رایزنی علیرضا دبیر با دکتر محمد‌جواد ظریف وزیر محترم امور خارجه ویزای امیر‌محمد صادر شد. تأخیر در صدور ویزا باعث شد تا کادر فنی مجدداً به سراغ امیر‌حسین مقصودی برود و این کشتی‌گیر که چهار روز در خانه به استراحت پرداخته بود به یکباره به اردو برگشت و آماده اعزام به مسابقات جهانی جوانان شد.

کادر فنی و فدراسیون کشتی وقتی نگران روادید امیر‌محمد یزدانی برای سفر به استونی شدند، دوباره تلاش خود را برای اعزام مقصودی انجام دادند تا این وزن تیم جوانان خالی نماند. در نهایت هم هر دو کشتی‌گیر یعنی هم امیر‌محمد یزدانی و هم امیر‌حسین مقصودی راهی کشور استونی شدند.

حربه‌ای که دیگر کار‌ساز نبود!

با اعزام همزمان هر دو کشتی‌گیر به مسابقات استونی دیگر حربه فدراسیون کشتی برای وارد کردن نام امیر‌محمد به لیست مسابقات امکانپذیر نبود. بهانه فدراسیون برای خارج کردن نام امیر‌حسین مقصودی و ورود نام امیر‌محمد یزدانی مصدومیت مقصودی بود اما وقتی مقصودی در کنار امیر‌محمد به مسابقات اعزام شده بود دیگر ریسک بزرگی بود که بحث مصدومیت به میان بیاید و در نهایت در آخرین لحظات کادر فنی تصمیم گرفت تا همان تصمیم قبلی یعنی حضور مقصودی در وزن ۶۵ کیلوگرم اجرایی شود.

از اینجا رانده، از آنجا مانده

حضور یزدانی در استونی و مسابقه ندادنش باعث شد تا گرجستان را به خاطر استونی از دست بدهد و استونی را هم به دلیل غفلت. مشکلی که می‌توانست رخ ندهد و این کشتی‌گیر با اندکی درایت راهی مسابقات جهانی جوانان شود تا همه چیز طبق برنامه پیش برود. حالا او به یک مشکل اساسی تبدیل شده است و به طور دقیق مشخص نیست که برای او چه اتفاقی رخ می‌دهد، آیا امیر‌محمد شانس حضور در مسابقات جهانی را از دست می‌دهد یا اینکه کادر فنی در این فرصت اندک باقی‌مانده تصمیم دیگری را اتخاذ می‌کند.

یزدانی بدون انتخابی در جهانی قزاقستان؟

اعزام این کشتی‌گیر به مسابقات بین‌المللی گرجستان می‌توانست پرونده وزن ۶۵ کیلوگرم را ببندد. یزدانی در انتخابی تیم ملی به پیمان بیابانی باخته بود و مسابقه او با پیمان در گرجستان تکلیف نفر اول این وزن را مشخص می‌کرد اما حالا که در غیاب امیر‌محمد، بیابانی در گرجستان با شکست مقابل باجرانگ نامدار به مدال نقره رسیده، گره این وزن کورتر از قبل هم شده است. با توجه به اتفاقات استونی، امیر‌محمد مدعی است و چهره مظلوم به خود گرفته است و در مقابل پیمان بیابانی هم با نتیجه گرجستان مدعی شده است.

شاید کادر فنی بخواهد با میدان دادن به امیر‌محمد یزدانی در جهانی قزاقستان به نوعی مسائل استونی را جبران کند که البته در روزهای اخیر هم این شایعه به راه افتاد که از ابتدا هم قرار نبوده یزدانی در جوانان جهان کشتی بگیرد و او با این نقشه از انتخابی گرجستان کنار رفت اما پاسخگوی اجحاف در حق پیمان چه کسی است؟ ضمن اینکه کادر فنی اگر به دنبال این کار بود می‌توانست از روش‌های بهتری استفاده کند. آنچه الآن واقعیت دارد این است که ماجرای امیر‌محمد به یک مشکل بزرگ برای کادر فنی تبدیل شده است. برگزاری انتخابی درون اردویی نسخه منسوخ شده کادر فنی برای خروج از این بحران می‌تواند باشد اما این اتفاق حداقل دو هفته دیگر باید رخ بدهد که در نهایت منجر به آسیب خوردن هر دو کشتی‌گیر می‌شود.

iran-varzeshi​.‎​com
  • 12
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • جمعه ۱۵ آذر
    هفته ۱۵ سری آ ایتالیا
    اینتر - آاس‌رم
    ساعت: ۲۳:۱۵
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید