سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
۱۴:۱۵ - ۲۳ مهر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۷۰۵۶۵۴
کشتی - وزنه برداری

مرادی: دیگر با رستمی مماشات نمی‌کنیم/کیانوش می‌خواست خودش همه‌کاره باشد

علی مرادی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، گفت: دیگر با رفتار و بی‌نظمی‌های کیانوش مماشات نمی‌کنیم.

به گزارش فارس، علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری درباره لغو اعزام تیم‌های ملی وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: در مجموعه‌ای کار می‌کنیم که متاثر از تمام تحولات کشور است. با توجه به شرایط اقتصادی و منابع محدود مالی از طرفی اعزام‌های متعدد پیش رو بخصوص رقابت‌های گزینشی المپیک در ترکیه، قطر و همچنین میزبانی جام بین‌المللی فجر باید منابع مالی خود را مدیریت کنیم. 

وی ادامه داد: مصر در روزهای گذشته از میزبانی مسابقات جوانان جهان انصراف داد و آنطور که شنیده‌ایم یکی از کشورهای همسایه ما قرار است میزبانی را قبول کند که تیم ملی جوانان به این مسابقات اعزام خواهند شد از طرفی فروردین ماه سال آینده مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در قزاقستان را داریم که باید اعزام کنیم. کار سختی داریم و باید منابع مالی محدود خودمان را مدیریت کنیم. 

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری درخصوص علت کاهش بودجه رشته‌های المپیکی مانند وزنه‌برداری با وجود برنامه‌های متعدد پیش رو در آستانه المپیک گفت: متاسفانه درست است ما براساس برنامه‌هایی که به وزارت ورزش ارائه می‌دهیم بودجه دریافت می‌کنیم. چهار میلیارد بودجه به ما تخصیص داده شده اما ما فعالیت‌ها در بخش بانوان را هم آغاز کرده‌ایم که نیازمند اردو و بودجه بیشتر هستیم. ۱۱ ماه از ۱۲ ماه سال را در حال برگزاری اردوها هستیم. اعزام تیم ملی وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان به مسابقات جهانی FG حدود یک میلیارد هزینه داشت که در زمان سرپرستی فدراسیون بود اما ما باید این بدهی را پرداخت کنیم. بدهی‌های زیادی داریم و موظف هستیم منابع مالی خود را مدیریت کنیم. 

وی درباره دست به وزنه شدن سهراب مرادی گفت: دیروز جلسه‌ای با صالحی امیری داشتیم و نامه‌ای به سفیر سوئیس ارسال کردند و قرار است موضوع اعزام سهراب پیگیری شود. کمیته ملی المپیک، وزارت امور خارجه و همچنین نماینده سفارت سوئیس پیگیر موضوع اعزام سهراب هستند البته نگران تاخیر در اعزام مرادی به سوئیس هستیم چرا که هر قدر این تاخیر شود کار برای آماده‌سازی مرادی به منظور حضور موفق در المپیک سخت‌تر خواهد شد. شرایط اعزام سهراب نگران‌کننده است. 

مرادی درباره شرایط سعید علی حسینی و کیانوش رستمی و شانس این دو وزنه‌بردار برای حضور در المپیک گفت: با توجه به مواردی که علی حسینی در اردوها داشت و با وجود تاکید شورای فنی در رکوردگیری شرکت نکرد شانس حضور در مسابقات جهانی را به عنوان یکی از مراحل گزینشی المپیک از دست داد. پس از آن و البته با تاخیر درخواست اعزام به سوئیس را مطرح کرد که با وجود همکاری فدراسیون و نامه‌نگاری کمیته ملی  المپیک فدراسیون جهانی و همچین فدراسیون سوئیس اعلام کردند با ت وجه به اتمام زمان ثبت‌نام امکان اضافه شدن وی به مسابقات وجود ندارد. درباره کیانوش هم همین مسیر را طی کردیم که نپذیرفتند اما او می‌تواند در مسابقات پرو شرکت کند و امیدواریم عقب‌ماندگی امتیازی خودش را بتواند جبران کند. 

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در پاسخ به این سوال که نظر شخصی شما درباره رستمی با توجه به حواشی اخیر چیست، گفت: قبل از المپیک ریو رستمی در چارچوب فدراسیون حرکت می‌کرد اما بعد از کسب طلای المپیک تغییر رویه داد و از نظم و انضباط فاصله گرفت و به خاطر همین بی‌نظمی‌ها آسیب دید. چون خودش می‌خواست هم وزنه بزند، هم مربی باشد و هم تمام کارها را برعهده بگیرد. در حالی که ما به راحتی می‌توانستیم نایب قهرمان جهان شویم و حتی برای کسب عنوان قهرمانی با چین رقابت کنیم  اما این فرصت از دست رفت. 

وی افزود: امیدوارم رستمی با نظم و انضباط بیشتری کار را ادامه دهد. نگاه ما نسبت به تمام قهرمانان بزرگ وزنه‌برداری پدرانه است اما عدالت هم باید در خصوص همه رعایت شود. در ۹۶ کیلوگرم تنها یک نفر می‌تواند اعزام شود و در مجموع تنها ۲ وزنه‌بردار باید به المپیک اعزام کنیم. چارچوب‌های فدراسیون و رعایت نظم و انضباط از اصول ما است و همه باید در این چارچوب حرکت کنند. 

علی مرادی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری

مرادی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران صبحت می‌کرد، در واکنش به صحبت‌های کیانوش رستمی مبنی بر اینکه در این سال‌ها همواره در چارچوب قوانین فدراسیون حرکت کرده، گفت: این حرکت باید به صورت مستمر باشد. وقتی ما قبل از مسابقات جهانی تاکید می‌کنیم که با وزنه‌ای پایین‌تر کار را شروع کنند تا با پایان خوبی به نایب قهرمانی تیم ایران نیز کمک شود اما بعد از آن اقدام به اخذ وزنه‌های سنگین‌تر می‌شود جای ابهام و سوال دارد. چرا تیمی که می‌توانست نایب قهرمان جهان شود، باید چهارم شود؟ بهتر بود کیانوش با وزنه‌های کمتری شروع می‌‌کرد تا پایان خوبی می‌داشت. 

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در واکنش به صحبت‌های رستمی مبنی بر اینکه انتخاب برادرش به عنوان مربی از سوی فدراسیون وزنه‌برداری بوده، گفت: او خودش برادرش را انتخاب کرد و ما هم تایید کردیم اما از این به بعد نمی‌پذیریم. تا امروز خیلی با رستمی مماشات کردیم اما از این به بعد باید در چارچوب قوانین کار کند. او در مسابقات جهانی گفت آرنجش آسیب دیده و در دو ضرب وزنه نزد اما چند روز بعد در مسابقات لیگ ۱۷۰ کیلوگرم یک ضرب و ۲۱۵ کیلوگرم در دو ضرب را ثبت کرد. وقتی او در لیگ با این وزنه‌ها شروع می‌کند، چرا در تیم ملی این انتخاب‌ها را نداشت تا به تیم لطمه نخورد؟

مرادی درباره خواسته‌های رستمی و اینکه او درخواست مربی خارجی داشته اما فدراسیون نپذیرفته است گفت: تمام هدف ما و وزنه‌برداران شاد کردن دل مردم است. ما با محدودیت‌هایی مواجه هستیم که باید آن را مدیریت کنیم. باید از برادر کیانوش هم تشکر کنیم چون تلاش زیادی کرد تا او به این وزنه ها برسد. رستمی درخواست اردوهای خارج از کشور و مربی خارجی داشته کجای ایران است که شرایط برگزاری اردوها را نداشته باشد؟ وظیفه ما این است که تعهدات ملی را هم در نظر بگیریم چرا باید پول‌مان را در گلوی مربی خارجی و خارجی‌ها بریزیم؟ مگر خودمان این توان را نداریم؟

 • 12
 • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا حضرت ‌پور,بیوگرافی محمدرضا حضرت ‌پور,زندگینامه محمدرضا حضرت ‌پور بیوگرافی محمدرضا حضرت ‌پور (+تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ فروردین ۱۳۷۸

زادگاه:ارومیه، کشور ایران

شغل:بازیکن والیبال

پست در والیبال:لیبرو

قد:۱۸۷

وزن:۸۷ کیلوگرم

ادامه
شهرام محمودی,شهرام محمودی و سوگند خورشیدی,اینستاگرام شهرام محمودی بیوگرافی شهرام محمودی والیبالیست ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

تولد: ۱۳۶۷/۰۴/۲۹

زادگاه: میانه - آذربایجان شرقی 

قد: ۱۹۸ سانتیمتر 

پُست: پشت خط زن

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
مجتبی میرزاجانپور,بیوگرافی مجتبی میرزاجانپور,زندگینامه مجتبی میرزاجانپور بیوگرافی مجتبی میرزاجانپور(+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۵ مهر ۱۳۷۰

زادگاه: بابل ، ایران

ملیت : ایرانی

شغل: بازیکن والیبال

پست در والیبال: دریافت کننده قدرتی زن

قد: ۲۰۵ سانتی متر

ادامه
بوریس جانسون,تولد بوریس جانسون,همسر بوریس جانسون بیوگرافی بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۱۹ ژوئن ۱۹۶۴

محل تولد: نیویورک 

حزب سیاسی: حزب محافظه کار بریتانیا

والدین: استنلی جانسون (پدر)، شارلوت فاوست (مادر)

همسران: الگرا ماستین- اوون (۱۹۸۷ تا ۱۹۹۳)، ماریانا ویلر (۱۹۹۳ تا ۲۰۱۸)

ادامه
کارل ایکان,بیوگرافی کارل ایکان,زندگینامه کارل ایکان زندگینامه کارل ایکان سرمایه گذار موفق

تاریخ تولد: ۱۶ فوریهٔ ۱۹۳۶

زادگاه: کویینز، نیویورک، ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:دانشگاه پرینستون، مدرسه پزشکی دانشگاه نیویورک

شغل: بنیانگذار آیکان اینترپرایسز

همسران: لیبا تریبال،  گیل گولدن

فرزندان: برت آیکان، میشل آیکان

ادامه
سعید واسعی,سعید واسعی فوتبالیست,بیوگرافی سعید واسعی بیوگرافی سعید واسعی و فعالیت های ورزشی آن (+ تصاویر)

تاریخ تولد: دوشنبه ۲۸ آذر ۱۳۷۳

محل تولد: مشهد

ملیت: ایران

پست بازی: هافبک

قد: ۱٫۸۳ متر

ادامه
محمدرضا موذن,بیوگرافی محمدرضا موذن,زندگینامه محمدرضا موذن بیوگرافی محمدرضا موذن(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۳۷۰

زادگاه: تهران، ایران

شغل: بازیکن والیبال

پست در والیبال: لیبرو

قد:۱۷۵  سانتی متر

وزن: ۷۵ کیلوگرم

ادامه
آرمین 2,زندگینامه آرمین 2afm,بیوگرافی آرمین 2afm بیوگرافی آرمین زارعی(ارمین ۲fm)+ عکس

نام اصلی:آرمین زارعی

نام مستعار:آرمین ۲ای اف ام(ارمین ۲fm)

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ماه ۱۳۶۵

زادگاه:تهران، ایران

شغل:خواننده

سبک( ها):پاپ، رپ

ادامه
ایمان سلیمی,ایمان سلیمی فوتبالیست,ایمان سلیمی بازیکن فوتبال بیوگرافی ایمان سلیمی، بازیکن فوتبال ایرانی (+تصاویر)

ملیت: ایرانی

تاریخ تولد: ۱۲ خرداد ماه سال ۱۳۷۵

محل تولد: بندرعباس

قد: ۱٫۸۷ متر

پست: مدافع میانی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۱۴ خرداد
  معوقه هفته ۲۴ بوندسلیگا
  وردربرمن - فرانکفورت
  ساعت: ۲۳:۰۰
 • جمعه ۱۶ خرداد
  هفته ۳۰ بوندسلیگا آلمان
  فرایبورگ - مونشن گلادباخ
  ساعت: ۲۳:۰۰
ویژه سرپوش