۰۱:۲۳ - ۰۹ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۱۷۰۲
کشتی - وزنه برداری

کشتی آزاد ایران با ۳ طلا، یک نقره و ۲ برنز نایب قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی آزاد زیر 23 سال,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری
تیم ملی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال (امید) ایران با کسب ۳ مدال طلا، یک مدال نقره و ۲ مدال برنز عنوان نایب قهرمانی رقابت های جهانی مجارستان را از آن خود کرد، در روز پایانی قاسمپور و زارع طلا گرفتند، نخودی نقره گرفت و شهبازی به مدال برنز رسید.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان روزهای ۶ تا ۸ آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد که در پایان تیم ایران با ۳ مدال طلای کامران قاسم پور، مجتبی گلیج و امیرحسین زارع در اوزان ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم، یک مدال نقره محمد نخودی در وزن ۷۴ کیلوگرم و ۲ مدال برنز علیرضا سرلک و حسین شهبازی در اوزان ۵۷ و ۹۲ کیلوگرم و کسب ۱۳۹ امتیاز بعنوان نایب قهرمانی دست یافت. تیم های روسیه با ۱۴۵ امتیاز و آذربایجان با ۱۱۱ امتیاز عنوان های اول و سوم را از آن خود کردند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح  زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک در دور نخست با نتیجه ۴ بر یک مقابل رازمیک میساکیان از ارمنستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم مقابل ریکوتو آرای از ژاپن با نتیجه ۵ بر ۲ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. سرلک در این مرحله روبرتی دینگاشویلی از گرجستان را با نتیجه ۷ بر ۴ شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سرلک در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۳ مغلوب ادلان عسکراف از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل زانابازار زاندانبود از مغولستان با نتیجه ۷ بر ۴ از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۴ از سد چارلز تاکر از آمریکا گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آرسن هاروتونیان از ارمنستان با نتیجه ۱۳ بر ۶ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ارمنستانی در مرحله نیمه نهایی مقابل حریف هندی، یخکشی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم ابوالفضل حاجی پور در دور اول با نتیجه ۳ بر صفر و ضربه فنی مغلوب جایدین الرمان از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل حریف قرقیزستانی، حاجی پور از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرحسین حسینی در دور اول با نتیجه ۵ بر ۲ آرمان آندراسیان از ارمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل انس اوشلو از ترکیه با نتیجه ۴ بر ۳ پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله امر حسین از مصر را با نتیجه ۵ بر ۲ از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حسینی در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال به مصاف چرمان والیف از کشور روسیه رفت و با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل داود ایبراگیموف از آذربایجان با نتیجه ۲ بر ۲ و ضربه فنی مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۲ دارخان یسنگالی از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر ۶ از سد بیامبادورج بات اردن از مغولستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۴ مقابل موراد کوراماگومدوف از مجارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال مقابل رازامبک جمال اف از روسیه با نتیجه ۸ بر یک مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۶ کیلوگرم کامران قاسم پور در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر هوانس مخیتاریان از ارمنستان را مغلوب کرد وی در دور دوم در مصاف با کریستوف سادوویک از لهستان با نتیجه ۶ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دور سوم شد. قاسم پور در این دور و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۳ بر صفر گانخویاک گانباتار از مغولستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله در یک کشتی نفسگیر با نتیجه ۴ بر ۴ از سد عثمان گوجن از ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. قاسم پور در دیدار فینال با نتیجه ۹ بر ۳ مقابل گادجی مراد ماگومدسعیداف از آذربایجان پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم حسین شهبازی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب بو نیکال از آمریکا شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. شهبازی در این گروه با نتیجه ۵ بر ۴ تاکومی تانیزاکی از ژاپن را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار مقابل شامیل زوبایروف از آذربایجان با نتیجه ۵ بر یک به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر لوکاس کراساسکاس از لیتوانی را شکست داد وی در دور بعد مقابل گی وی ماتچاراشویلی از گرجستان با نتیجه ۸ بر ۶  پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گلیج در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۲ از سد دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار شامیل موسی یف از روسیه را با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سامهان جبرائیلوف از مولداوی با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۷ بر ۷ یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. زارع در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر صفر زوریکو اورتاشویلی از گرجستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر  ویتالی گولویف از روسیه را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- رینری اورتگا (کوبا) ۲- ادلان عسکراف (قزاقستان) ۳- افغان خاشالوف (آذربایجان) و علیرضا سرلک (ایران) ۵- رامیز گامزاتوف (روسیه) و زانبازار زاندانبود (مغولستان)

۶۱ کیلوگرم: ۱- اولوکبیک ژولدوشبیکوف (قرقیزستان) ۲- راویندر (هند) ۳- دین ایسلام تاختاروف (روسیه) و ریوتارو هایاما (ژاپن) ۵- آرسن هاراتونیان (ارمنستان) و دولت تاژیبای (قزاقستان) ... ۹- محمدباقر یخکشی (ایران)

۶۵ کیلوگرم: ۱- توران بایراموف (آذربایجان) ۲- تاکوما تانیاما (ژاپن) ۳- ماکسیم ساکولتان (مولداوی) ایهور نیکیفوروک (اوکراین) ۵- ایلمان موختاروف (فرانسه) و ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) ... ۲۲- ابوالفضل حاجی پور (ایران)

۷۰ کیلوگرم: ۱- میرزا سخولوخیا (گرجستان) ۲- چرمن والیف (روسیه) ۳- هاروکی سنو (ژاپن) و داود ایبراگیموف (آذربایجان) ۵- اولکسی بوریوتا (اوکراین) و امیرحسین حسینی (ایران)

۷۴ کیلوگرم: ۱- رازامبک جمال اف (روسیه) ۲- محمد نخودی (ایران) ۳- بیامبادورج بات اردن (مغولستان) و گئورگی سولاوا (گرجستان) ۵- موراد کورماگومدوف (مجارستان) و فضلی اریلماز (ترکیه)

۷۹ کیلوگرم: ۱- تاریل گافرینداشویلی (گرجستان) ۲- ابوبکر آباکاروف (آذربایجان) ۳- رمضان شاری (ترکیه) و رادیک والیف (روسیه) ۵- موحامد برید (آمریکا) و ور گولیا (هند)

۸۶ کیلوگرم: ۱- کامران قاسم پور (ایران) ۲- گادجی موراد ماگومدسعیداف (آذربایجان) ۳- هایاتو ایشیگورو (ژاپن) و عثمان گوجن (ترکیه) ۵- ایوان نیدیالکو (مولداوی) و گانخویاگ گانباتار (مغولستان)

۹۲ کیلوگرم: ۱- بو نیکال (آمریکا) ۲- باتیربک چاکولوف (روسیه) ۳- حسین شهبازی (ایران) و یونگر باستیدا پومارز (کوبا) ۵- شامیل زوبایروف (آذربایجان) و دمور مگنیشویلی (گرجستان)

۹۷ کیلوگرم: ۱- مجتبی گلیج (ایران) ۲- شامیل موسی یف (روسیه)  ۳- دزیانیس خرامیانکو (بلاروس) و دانیلو استاسیوک (اوکراین) ۵- گیوی ماتچاراشویلی (گرجستان) و سریک باکیتخانوف (قزاقستان)

۱۲۵ کیلوگرم: ۱- امیرحسین زارع (ایران) ۲- ویتالی گولویف (روسیه) ۳- یوسوپ باتیرمورزایف (قزاقستان) و لخاگواگرل مونختور (مغولستان) ۵- زوریکو اورتاشویلی (گرجستان) و دانیل کرکولیت (آمریکا)

رده بندی تیمی: ۱- روسیه ۱۴۵ امتیاز ۲- ایران ۱۳۹ امتیاز ۳- آذربایجان ۱۱۱ امتیاز ۴- گرجستان ۱۰۹ امتیاز ۵- مغولستان ۷۰ امتیاز ۶- ژاپن ۶۵ امتیاز ۷- قزاقستان ۶۵ امتیاز ۸- ترکیه ۶۰ امتیاز

  • 18
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • یکشنبه ۲۴ آذر
    هفته ۱۷ لیگ برتر انگلیس
    منچستریونایتد - اورتون
    ساعت: ۱۷:۳۰
  • هفته ۱۷ لیگ برتر انگلیس
    آرسنال - منچسترسیتی
    ساعت: ۲۰:۰۰
  • هفته ۱۶ سری آ ایتالیا
    فیورنتینا - اینتر
    ساعت: ۲۳:۱۵
  • هفته ۱۷ لالیگا اسپانیا
    والنسیا - رئال مادرید
    ساعت: ۲۳:۳۰
  • دوشنبه ۲۵ آذر
    لیگ برتر بسکتبال
    اکسون - شیمیدر
    ساعت: ۱۶:۰۰
  • هفته ۱۶ سری آ ایتالیا
    کالیاری - لاتزیو
    ساعت: ۲۳:۱۵
  • ﺳﻪشنبه ۲۶ آذر
    هفته ۱۶ بوندسلیگا آلمان
    دورتموند - لایپزیش
    ساعت: ۲۳:۰۰
  • جام اتحادیه انگلیس
    استون ویلا - لیورپول
    ساعت: ۲۳:۱۵
  • چهارشنبه ۲۷ آذر
    لیگ برتر فوتسال
    فرش‌آرا - سوهان محمدسیما
    ساعت: ۱۷:۰۰
  • هفته ۱۷ سری آ ایتالیا
    سمپدوریا - یوونتوس
    ساعت: ۲۱:۳۰
  • هفته ۱۰ لالیگا اسپانیا
    بارسلونا - رئال مادرید
    ساعت: ۲۲:۳۰
  • هفته ۱۶ بوندسلیگا آلمان
    فرایبورگ - بایرن مونیخ
    ساعت: ۲۳:۰۰
  • پنجشنبه ۲۸ آذر
    هفته ۱۶ لیگ برتر ایران
    استقلال - ماشین‌سازی
    ساعت: ۱۵:۱۵
  • هفته ۱۶ لیگ برتر ایران
    تراکتور - نفت‌ مسجدسلیمان
    ساعت: ۱۵:۳۰
  • هفته ۱۶ لیگ برتر ایران
    سپاهان - شاهین شهرداری‌بوشهر
    ساعت: ۱۶:۲۵
  • هفته ۱۶ لیگ برتر ایران
    پارس جنوبی جم - پرسپولیس
    ساعت: ۱۷:۳۰
  • جمعه ۲۹ آذر
    هفته ۱۶ لیگ برتر ایران
    سایپا - ذوب آهن
    ساعت: ۱۵:۱۵
  • هفته ۱۷ سری آ ایتالیا
    فیورنتینا - آاس‌رم
    ساعت: ۲۳:۱۵
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید