پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۱۰۰۴۸

بهترین مکان های دیدنی لندن کجاست؟ (+ تصاویر)

اسامی مکان های دیدنی لندن,جاهای های دیدنی لندن,عکس جاهای دیدنی لندنمکان های دیدنی لندن بدلیل تنوع و زیبایی آنها باعث جذب گردشگر شده است
تأسیس شهر لندن به دست رومی ها انجام شد و با پیشرفت هایی در طول قرن ها رو به رو گردید. امروزه از متنوع ترین شهرهای جهان می توان به لندن اشاره کرد. در کشور لندن می توانید تاریخ غنی و برخی از برجسته ترین فرهنگ های روی کره زمین را ببینبد.

مکان های دیدنی لندن

امروزه از متنوع ترین شهرهای جهان می توان به لندن اشاره کرد به این خاطر که دارای تاریخ غنی، سنت و فرهنگی ممتاز میباشد و جمعیت آن به ۹ میلیون نفر می رسد. در چهار جهت شمال، غرب، جنوب و شرق لندن میتوانید با جاهای دیدنی آن اشنا شوید. یکی از مکان تجاری و قطب محبوب گردشگران در لندن، بخش های مرکزی ان می باشد.

* برج لندن:

در زمان گذشته از برج لندن بعنوان کاخ سلطنتی و زندان بسیار بدنام یاد میشد؛ چون درآنجا اعدام ها، قتل ها و شکنجه هایی در هزار سال پیش در پس دیوارهای این محل انجام میشد. این برج در یونسکو بعنوان یک میراث جهانی ثبت شده است و از محبوب ترین جاهای دیدنی انگلیس به شمار می رود.

اماکن دیدنی لندن,عکس مکان های دیدنی لندن,جاذبه های دیدنی لندنبرج لندن یکی از مکان های دیدنی لندن است که در سال ۱۰۷۸ ساخته شد

در سال ۱۰۷۸ برج لندن با محوطه ی حدود ۱۸ هکتار ساخته شد. امروزه عموم افراد می توانند از نمایشگاه های این کشور بازدید کنند. آثار موجود در این نمایشگاه ها شامل زره های سلطنتی، جواهرات و تاج های سلطنتی انگلیس و آثار مربوط به زندان های کاخ می باشد. موقعیت برج لندن در شهر لندن منطقه سنت کاترین و واپینگ می باشد. یکی از موارد جذاب برای گردشگران، کلاغ های برج میباشد و سلطنت تا زمان حضور این کلاغ ها در برج، ادامه خواهد داشت و چنانچه کلاغ ها برج را ترک کنند؛ سلطنت فروپاشیده خواهد شد.

* کلیسای جامع سنت پل:

پرطرفدارترین کلیسای انگلستان، کلیسای جامع سنت پل نام دارد و گنبد زیبای آن که به عنوان دومین گنبد بزرگ دنیا شناخته میشود، دارای ۱۱۳ متر ارتفاع می باشد. ساخت این کبیسا به قرن ۱۲ میلادی برمیگردد و از پربازدید ترین اماکن دیدنی شهر لندن به شمار می رود. تعداد اتاق های این کلیسا زیاد است؛ اگر به آرامی در کنار یک دیوار صحبت کنید ، در فاصله ۳۲ متری و در کنار دیوار مقابل، صدایتان را می شنوند. هر سال در کلیسای جامع سنت پل، مراسم مختلفی برگزار می شود که موجب جذب توریست های زیادی شده است.

جدیدترین جاذبه گردشگری لندن ,سواحل دیدنی لندن,مکان های دیدنی لندنیکی از پرطرفدارترین مکان های دیدنی لندن، کلیسای جامع سنت پل نام دارد

* کاخ باکینگهام:

از سال ۱۸۳۷ اقامت‌گاه رسمی حاکم بریتانیا به نام ملکه الیزابت دوم، کاخ باکینگهام میباشد که در لندن واقع شده است. این کاخ در قرن هجدهم به عنوان یک خانه شهری متعلق به دوک های باکینگهام محسوب میشد. در سال ۱۷۶۱ جورج سوم برای همسرش ملکه شارلوت، خانه باکینگهام را خرید تا از آن در نزدیکی کاخ سنت جیمز بعنوان یک خانه خانوادگی استفاده کند.

اماکن دیدنی لندن,عکس مکان های دیدنی لندن,جاذبه های دیدنی لندنیکی از مکان های دیدنی لندن، کاخ باکینگهام است که اقامتگاه رسمی ملکه الیزابت دوم بوده است

* تاور بریج:

در نزدیکی برج لندن، یکی از نمادهای برجسته ی این شهر، تاور بریج نام دارد. گردشگران، همه روزه می توانند از این پل بازدید کنند و بهترین راه آشنایی با یکی از معروف ترین پل های جهان، بازدید از نمایشگاه آن می باشد. در این سازه می توانید از اتاق های موتورهای باز و بسته کننده پل برای کشتی های غول آسا که محل عبورشان از رودخانه تایمز است، بازدید کنید.

جدیدترین جاذبه گردشگری لندن ,سواحل دیدنی لندن,مکان های دیدنی لندنتاور بریج یکی از مکان های دیدنی لندن است که در نزدیکی برج لندن واقع شده است

* ویرانه های استون هنج:

یکی از بناهای مشهور تاریخی در شمال سالیزبری، که به ماقبل تاریخ اروپا بازمیگردد، استون هنج نام دارد. سنگ های این بنا در محوطه دشتََ سالزبری به شکل چند دایره تو در تو می باشند. طبق گفته های مردم، یک جادوگر افسانه آرتورین به نام مرلین تولنست استون هنج را بسازد، به این صورت که این سنگ ها را توسط قدرت جادویی خود از ایرلند به این جا آورده و آنرا به مکانی برای غول ها تبدیل کرده است. استون هنج برطبق نظریه های دیگر به ویرانه های یک معبد رومی اطلاق میشود.

اماکن دیدنی لندن,عکس مکان های دیدنی لندن,جاذبه های دیدنی لندناستون‌هنج یکی از مشهورترین بناهای تاریخی ماقبل تاریخ اروپا و از مکان های دیدنی لندن بشمار میرود

عقیده و باور بعضی از افراد اینست که استون هنج به عنوان یک منطقه فرود سفینه های فضایی شناخته میشود ولی قوی ترین نظریه در مورد استون هتج اینست که به ستاره شناسان مربوط میشود و میگویند که در زمان زمان گذشته از استون هنج بعنوان یک رصدخانه یا تقویم یاد میشد. با وجود بی دقتی های تفسیرهای ستاره شناسانه از استون هنج ولی همچنان محبوبیت دارتد.

* کاونت گاردن:

از جذاب ترین جاهای دیدنی لندن می توان به کاونت گاردن اشاره کرد که شامل مجموعه ای از خیابان های شهری بهمراه فروشگاه های مجلل متعدد و همچنین بارها، رستوران ها، تاسیسات هنری و ... می باشد. به عبارت دیگر، در وست اند لندن به عنوان یک محله شلوغ محسوب میشود. از برندهای تجاری این فروشگاه ها می توان به رالف لورن و مولبری و مارک های مستقل اشاره کرد. کاونت گاردن علاوه بر مغازه ها و بوتیک های معمولی، دارای یک بازار سرپوشیده میباشد که در آن فروشندگان به فروش صنایع دستی مشغول میشوند. در این منطقه غذاخوری های بسیار زیادی وجود دارد و میتوان گفت که برای صرف غذا بیش از ۱۰۰۰ صندلی در فضای باز آن وجود دارد. در واقع به خانه اپرای سلطنتی، کاونت گاردن میگویند.

جدیدترین جاذبه گردشگری لندن ,سواحل دیدنی لندن,مکان های دیدنی لندنیکی از جذاب‌ترین مکان های دیدنی لندن، کاونت گاردن میباشد

* چشم لندن:

از جدیدترین جاذبه گردشگری لندن می توان از چشم لندن یاد کرد و هدف از طراحی آن در سال ۲۰۰۰ برای جشن هزاره بود. موقعیت این جاذبه در اسکله میلنیوم، در کرانه جنوبی رودخانه تیمز، نزدیک به انتهای جنوبی پل وست مینستر می باشد. بازدیدکنندگان میتوانند مناظر دیدنی در سرتاسر لندن و فراتر از آنرا از داخل کابین های تخم مرغی شکلی که به این چرخ و فلک بزرگ متصل هستند؛ ببینند. با اینکه چشم لندن شبیه چرخ و فلک بزرگ است ولی برای تجربه لندن به عنوان یک راه ارام و باشکوه محسوب میشود.

عکس مکان های دیدنی لندن,جاذبه های دیدنی لندن,جدیدترین جاذبه گردشگری لندن چشم لندن از جدیدترین مکان های دیدنی لندن است

* وست مینستر:

قطب سیاسی لندن، به نام وست مینستر میباشد و در کاخ وست مینستر میتواتید از پارلمان بریتانیا دیدن کنید. درواقع در ضلع شمال شرقی ساختمان پارلمان، برج ساعت بیگ بن قرار گرفته است. زنگ این ساعت نمادین بمدت هر یک ساعت یک بار، به صدا در می آید. ولی این ساعت معروف به منظور تعمیر، از تاریخ ۲۱ اوت ۲۰۱۷ به مدت ۴ سال خاموش میشود و نصب مجدد آن در سال ۲۰۲۰ می باشد. در این محله کلیسای دیگری به نام کلیسای وست مینستر قرار دارد و افراد بسیاری را به خود جذب کرده است.

اسامی مکان های دیدنی لندن,جاهای های دیدنی لندن,عکس جاهای دیدنی لندنیکی دیگر از مکان های دیدنی لندن، وست‌مینستر است که به‌عنوان قطب سیاسی لندن شناخته می‌شود

* موزه تاریخ طبیعی:

در سال ۱۸۸۱ میلادی موزه تاریخ طبیعی بعنوان قسمتی از موزه بریتانیا تاسیس گردید، اما از موزه بریتانیا در سال ۱۹۶۳جدا شد و با نام موزه تاریخ طبیعی از سال ۱۹۹۲ شناخته شد. قدمت این موزه در لندن به بیش از ۱۳۰ سال برمی گردد که گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. در این ساختمان آجری، ۷۰ میلیون نمونه از پنج بخش زمین شناسی، گیاه شناسی، حشره شناسی، کانی شناسی، دیرینه شناسی و جانورشناسی در معرض نمایش قرار گرفته است.در این موزه می توانید مجموعه ای از اسکلت های دایناسورها و فسیل ها، اسکلت نهنگ آبی، نمونه های داروین را ببینید. از امکانات کتابخانه ی این موزه می توان به تعداد زیادی از کتاب ها، نسخه های خطی و مجموعه ها، مجلات و تحقیقات گروه‌های علمی اشاره کرد. ورودی این موزه، رایگان است.

اسامی مکان های دیدنی لندن,جاهای های دیدنی لندن,عکس جاهای دیدنی لندنموزه تاریخ طبیعی یکی از مکان های دیدنی لندن است که در سال ۱۸۸۱ میلادی تأسیس شد

* ساعت بیگ بن:

میزان شهرت ساعت بیگ بن به اندازه تاور بریج در لندن می باشد. در سرتاسر جهان از صدای زنگ بیگ بن بعنوان زمان پخش رادیو بی بی سی یاد میشود. ساختمان پارلمان که محل کابینه دولت بریتانیا است در زیر ساعت بیگ بن و در امتداد رود تایمز قرار دارد.بازدیدکنندگان با حضور در تورهای مربوط به ساختمان پارلمان می توانند به صورت زنده، مناظرات و بحث های سیاسی را از نزدیک ببینند.

عکس مکان های دیدنی لندن,اماکن دیدنی لندن,عکس مکان های دیدنی لندن یکی از دیگر مکان های دیدنی مشهور لندن، ساعت بیگ بن است

* هاید لندن :

مساحت بزرگترین فضای روباز پایتخت انگلیس به نام پارک هاید لندن، ۳۵۰ هکتار میباشد و به مقصد گردشگران از سال ۱۶۳۵تبدیل شده است. سرپنتین یکی از برجسته ترین اماکن این پارک به شمار می رود؛ دریاچه ی ساخته شده در قرن ۱۸به منظور شنا و قایق رانی کاربرد دارد. همچنین به افرادی که در این پارک، سخنرانی میکند؛ اسپیکرز کرنر می گویند. خانه اپسلی که خانه سابق نخستین دوک ولینگتون است؛ از دیگر نقاط جالب پارک هاید به شمار می رود. درواقع دوک ولینگتون، این خانه را پس از پیروزی معروف خود در واترلو خرید.

اماکن دیدنی لندن,عکس مکان های دیدنی لندن,جاذبه های دیدنی لندنپارک هاید لندن، بزرگ‌ترین فضای روباز پایتخت انگلیس و از مکان های دیدنی لندن بشمار میرود

* موزه ویکتوریا و آلبرت:

یکی از قسمت های کینگستون جنوبی، موزه ویکتوریا و آلبرت نام دارد که موزه تاریخی ملی و موزه علمی را دربر گرفنه است. ساخت تأسیس این موزه که حدود ‍۱۳ هکتار مساحت دارد؛ به سال ۱۸۵۲ برمیگردد و دارای ۱۴۵ گالری میباشد که از قدمت ۵۰۰۰ ساله هنر و مصنوعات برخوردار است. در این نمایشگاه ها آثاری نگهداشته میشود که از آن ها می توان به سرامیک و شیشه، پارچه ها و لباس‌های محلی، آهن آلات ، نقره و جواهرات، مجسمه های سنگ تراشی شده، نقاشی ها و عکسها اشاره کرد.

اماکن دیدنی لندن,عکس مکان های دیدنی لندن,جاذبه های دیدنی لندنیکی از مکان های دیدنی لندن، موزه ویکتوریا و آلبرت که در سال ۱۸۵۲ ساخته شد

* موزه بریتانیا:

موزه بریتانیا به این خاطر از بهترین موزه های جهان محسوب میشود که مجموعه ای از آثار باستانی را در خود جای داده است. در این موزه میتوانید بیش از ۱۳ میلیون اثر هنری نظیر آشور، بابل، مصر، یونان، امپراتوری روم، چین و اروپا را ببینید. موزه بریتانیا متشکل از قسمتهای مختلفی میباشد که شامل بخش نقاشی، گراوور و تصویر، سکه و نشان، مصر و سودان باستان، آسیای غربی، یونان و روم، هنر اسلامی، آثار باستانی شرقی، آثار شناختی، قرون وسطی و دوره های بعد، آثار پیش از تاریخ و آثار لئوناردو داوینچی است.

عکس جاهای دیدنی لندن,عکس مکان های دیدنی لندن,اماکن دیدنی لندنموزه بریتانیا از دیگر مکان های جذاب لندن میباشد

در این موزه آثار باستانی گوناگوتی وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به مجموعه مرمرهای الگین و سنگ نبشته روزتا، نقره های رومی قرن چهارم معروف به گنج میلدن هال و آثار باستانی مصر باستان، منشور حقوق بشر کوروش، تابوت های مومیایی، پرتره کنفسیوس، طرح ها و الگوهای سیاه و سفید پابلو پیکاسو، جام نقره ساسانی و … اشاره کرد.

* باغ وحش چستر:

یکی از دیدنیهای انگلیس در فاصله چند مایلی از شمال مرکز شهر چستر و در شهر آپتون، باغ وحش چستر نام دارد که از جذابیت خاصی برای خانواده ها و کودکان برخوردارست. در این باغ وحش ۱۲۵ هکتاری می توانید، بیش از ۱۱۰۰۰ حیوان از ۴۰۰ گونه مختلف را ببینید. باغ های زیبا با مناظر شگفت انگیز از جاهای دیدنی انگلیس در این باغ وحش به شمار میرود که میتوانید از طریق منوریل باغ وحش، آن ها را ببینید.

عکس مکان های دیدنی لندن,اماکن دیدنی لندن,عکس مکان های دیدنی لندنباغ وحش چستر یکی از دیگر مکان های دیدنی لندن در شهر آپتون است

* همپستید هیث:

همپستید هیث با ۷۹۰ هکتار وسعت از بزرگترین پارک های لندن شناخته میشود و در بالای یکی از بلندترین نقاط لندن قرار گرفته است. از جاهای دیدنی هیث می توان به مزارع چمنزار، مناطق جنگلی و تعدادی حوضچه بزرگ اشاره کرد. این بهترین مکان برای تجربه طبیعت در لندن با حیات وحش فراوان در اطراف و جنگل های کوچکی است که در آن ها گم می شوید. برای افراد شجاعی که دوست دارند در فضای باز در هوای عالی بریتانیا شنا کنند، لیدوهای شنا مهیا شده است.علاقه مندان به تاریخ می توانند، از مجموعه هنری موجود در خانه تاریخی کنوود که آن را معروف کرده، دیدن کنید.

جدیدترین جاذبه گردشگری لندن ,سواحل دیدنی لندن,مکان های دیدنی لندنهمپستید هیث یکی از مکان های دیدنی لندن است که ۷۹۰ هکتار وسعت دارد

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 15
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
ویژه سرپوش