دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۷۰۰۸۴

مزایای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

ثبت‌نام لاتاری که به آن لاتاری گرین کارت آمریکا نیز گفته می‌شود، در واقع یکی از برنامه‌های مهاجرتی است که هرساله توسط وزارت امور خارجه آمریکا برگزار می‌شود. شرایط ثبت نام در آن اصلا دشوار نبوده و کلیه علاقمندان در سراسر دنیا می‌توانند در این قرعه‌کشی که با هدف دریافت ویزای مهاجرتی آمریکاست، شرکت کنند.

مزایای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

ثبت‌نام لاتاری که به آن لاتاری گرین کارت آمریکا نیز گفته می‌شود، در واقع یکی از برنامه‌های مهاجرتی است که هرساله توسط وزارت امور خارجه آمریکا برگزار می‌شود. شرایط ثبت نام در آن اصلا دشوار نبوده و کلیه علاقمندان در سراسر دنیا می‌توانند در این قرعه‌کشی که با هدف دریافت ویزای مهاجرتی آمریکاست، شرکت کنند. یکی از مزایای ثبت نام لاتاری این است که برندگان پس از دریافت ویزا، می‌توانند به راحتی همراه با خانواده خود وارد این کشور شده و از کلیه امتیازات شهروندان آمریکایی بهره‌مند شوند.

همچنین ثبت نام در این قرعه‌کشی هزینه زیادی در بر نداشته و تقریبا افراد با هر توان مالی می‌توانند اقدام کنند. لازم به ذکر است با نام‌نویسی در لاتاری آمریکا، بدون شرایط سخت و بر اساس شانس به صورت رندوم از بین افراد قرعه‌کشی می‌شود. در ادامه جهت بررسی شرایط و مزایای ثبت نام در لاتاری با کارت سبز با ما همراه باشید.

گرین کارت

لاتاری چیست؟

لاتاری به زبان انگلیسی به معنی بخت‌آزمایی است و به طور کلی به هر برنامه‌ای که پس از انجام آن به برندگان جایزه داده شود، لاتاری گفته می‌شود. هدف از انجام این قرعه‌کشی و مزایای ثبت نام لاتاری، علاوه بر آزمودن شانس افراد جهت رسیدن به رؤیاهای خود، توزیع عادلانه خدمات مورد استفاده در ایالت متحده است.

علاقمندان برای ثبت نام در لاتاری می‌توانند از برخی شرکت‌های مهاجرتی مانند کارت سبز که یکی از بهترین شرکت‌های مهاجرتی ایران است و در جهت تأمین رفاه حال متقاضیان، خدمات بسیاری به آن‌ها ارائه می‌کند، اقدام کنند.

ثبت نام لاتاری چگونه است؟

ثبت نام لاتاری در سایت لاتاری و در بازه اوایل ماه اکتبر (اواسط مهرماه) تا اوایل ماه نوامبر (اواسط آبان) به دو صورت حضوری و غیرحضوری صورت می‌گیرد. افراد برای ثبت نام حضوری باید با ارائه کلیه مدارک خواسته شده اقدام به ثبت نام کنند.

نکته قابل‌توجه این است که این کار، باید در بازه زمانی مشخص شده انجام شود؛ زیرا پس از آن سایت لاتاری بسته شده و زمان آن قابل تمدید نیست. همچنین متقاضیان برای ثبت نام غیرحضوری لاتاری در شرکت کارت سبز، باید به نشانی https://cartesabz.net/register وارد شده و در صفحه پیش رو نحوه ثبت‌نام لاتاری خود را مشخص کنند.

مهاجرت

مزایای ثبت نام لاتاری

لاتاری گرین کارت آمریکا سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش مهاجرتی در دنیاست که پروسه دریافت آن حدود دو سال طول می‌کشد. برندگان می‌توانند از کلیه مزایای شهروندان بهره‌مند شده و بدون هیچگونه محدودیتی در هر شهری از آمریکا زندگی کنند. ایالت متحده آمریکا به عنوان چهارمین کشور پهناور و سومین کشور پرجمعیت دنیا، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که شهروندان آن از سطح رفاهی مطلوبی برخوردارند.

از مزایای ثبت نام لاتاری و دریافت گرین کارت آمریکا، می‌توان به دریافت مجوز سکونت دائم در این کشور و برخورداری از حقوق‌های شهروندی مانند تحصیل، اشتغال، استخدام و ازدواج اشاره کرد. البته امتیازات دریافت این کارت طلایی به موارد ذکر شده محدود نمی‌شود. برخی از مهم‌ترین مزایای ثبت نام در لاتاری عبارت‌اند از:

امکان سکونت در کشور آمریکا

با برنده شدن در لاتاری و دریافت گرین کارت، افراد این فرصت را به دست می‌آورند که بدون محدودیت در این کشور زیبا زندگی کنند. آن‌ها در ابتدا با دریافت این کارت در هر ایالتی که دوست دارند به مدت ۱۰ سال زندگی کرده و پس از آن باید گرین کارت خود را مجددا شارژ کنند.

علاقمندان با شارژ گرین کارت می‌توان تا هر زمان که بخواهند در آمریکا زندگی کنند و از کلیه امکانات رفاهی و شهروندی آن برخوردار شوند.

امکان کار و امکان یافتن مشاغل فدرال آمریکا

بسیاری از علاقمندان به مهاجرت به این کشور از خود و دیگران می‌پرسند که آیا پس از ورود به این کشور امکان اشتغال به کار برای آن‌ها مهیاست یا خیر؟ بله. یکی از مزایای ثبت نام لاتاری و دریافت گرین کارت، امکان اشتغال آزادانه در این کشور است. البته این به آن معنا نیست که به محض ورود به آمریکا این امر مهیا باشد، بلکه باید با تلاش و مراجعه به کارفرمایان و همچنین ارائه رزومه کاری، نهایت تلاش خود را برای استخدام به کار ببندند.

البته برخی افراد قبل از ورود به این کشور، محل کار خود را مشخص می‌کنند؛ زیرا افرادی که از سوی کشور آمریکا با آن‌ها در ارتباط هستند، به آن‌ها تضمین استخدام داده‌اند. به طور کلی برندگان لاتاری، مقیم آمریکا به حساب آمده و در صورت تأیید شدن، شرایط اشتغال به کار برای آن‌ها فراهم است.

مهاجرت به آمریکا

امکان تحصیل و دسترسی به نظام آموزش عالی ایالت متحده آمریکا

یکی دیگر از مزایای ثبت نام لاتاری این است که برندگان، با دریافت گرین کارت، امکان تحصیل در این کشور را خواهند داشت و نکته جالب‌تر این است که میزان شهریه‌ای که توسط یک فرد مقیم آمریکا باید به دانشگاه داده شود، دقیقا برابر با مبلغی است که خود شهروندان آمریکا باید به دانشگاه بپردازند.

یکی از مزایای دریافت ویزای لاتاری در برابر ویزای تحصیلی این است که با دریافت ویزای لاتاری، هزینه تحصیل کم‌تر بوده و همچنین فرد می‌تواند تا هر مدتی که بخواهد، در این کشور بماند. در حالی که ویزای تحصیلی غیرمهاجرتی بوده و دانشجویان پس از تمام شدن مدت تحصیل باید کشور را ترک کنند.

امکان دریافت شهروندی آمریکا

یکی دیگر از مزایای ثبت نام لاتاری آمریکا این است که افراد با گذشت ۳ تا ۵ سال یعنی حدود ۳۰ ماه اقامت در این کشور، می‌توانند درخواست سیتیزن داده و شهروند آمریکا شوند. لازم به ذکر است افرادی که مقیم آمریکا هستند، در صورت فرزنددار شدن، فرزند آن‌ها شهروند آمریکا محسوب خواهد شد.

امکان گرفتن پاسپورت آمریکایی و سفر به ۱۸۴ کشور دنیا بدون ویزا

دارندگان گرین کارت آمریکا می‌توانند با ارائه درخواست دریافت شهروندی آمریکا، امکان دریافت پاسپورت را برای خود فراهم کنند. افراد پس از گرفتن پاسپورت آمریکایی می‌توانند به ۱۸۴ کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

مزایای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

امکان برخورداری از بیمه و خدمات بهداشت و درمان آمریکا

یکی دیگر از مزایای ثبت نام لاتاری و دریافت گرین کارت آمریکا این است که علاقمندان به محض ورود به آمریکا، شماره SSN دریافت کرده و از کلیه امکانات شهروندی مانند بیمه استفاده می‌کنند. آن‌ها همچنین به کلیه خدمات بهداشتی و درمانی دسترسی داشته و علاوه بر موارد ذکر شده، محدودیتی برای دریافت گواهینامه رانندگی و سایر مدارک مورد نیاز ندارند.

امکان خروج و ورود مجدد به آمریکا بدون نیاز به ویزا

فرد برنده لاتاری پس از دریافت گرین کارت به عنوان یک مقیم آمریکا می‌تواند بدون ویزا از این کشور خارج و دوباره به آن بازگردد. البته برای این کار شرایطی مانند حداقل ۳۰ ماه اقامت در آمریکا مد نظر است. همچنین تعداد سفرهای فرد مقیم به خارج از آمریکا نباید بیشتر از ۶ ماه طول کشیده باشد.

ثبت نام لاتاری چگونه است

مهاجرت آسان و بی‌دغدغه به آمریکا

افراد و متقاضیانی که قصد مهاجرت به ایالت متحده آمریکا را دارند، باید با کمک گرفتن از مؤسسات و شرکت‌های مهاجرتی معتبر، بهترین و کوتاه‌ترین راه را جهت رسیدن به مقصد انتخاب کرده و از طریق استفاده از مزایای ثبت نام لاتاری، شانس خود را جهت بهره‌مندی از خدمات این کشور امتحان کنند. شرایط زندگی برندگان در سطح مطلوبی است و عوامل بسیاری بر کیفیت زندگی آن‌ها تأثیر دارد.

با وجود سنگین‌تر بودن کفه ترازو به سمت مزایای مهاجرت به این کشور، توصیه می‌شود که پیش از اقدام به مهاجرت حتما در مورد این کشور اطلاعات لازم را کسب کرده و از شرکت‌های مهاجرتی معتبر یاری بطلبید. در این مقاله سعی بر آن بود که کلیه مزایای ثبت نام لاتاری را بررسی و ارائه کنیم تا افراد در صورت نیاز از این مطالب بهره بگیرند.

  • 19
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۹
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
محمد بن راشد آل مکتوم بیوگرافی محمد بن راشد آل مكتوم حاکم موفق دبی

تاریخ تولد: ۱۵ ژوئیه ۱۹۴۵

محل تولد: دبی

ملیت: امارات متحده عربی

لقب: والاحضرت شیخ محمد

حرفه: حاکم دبی

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
ویژه سرپوش