چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۱۰۰۰۰۳۰

آموزش نحوه ثبت نام در لاتاری (لاتاری گرین کارت آمریکا)

لاتاری,لاتاری چیست,ثبت نام لاتاری رایگانلاتاری در واقع راحت ترین و ارزان ترین راه برای گرفتن اقامت قانونی و دائمی آمریکاست
لاتاری گرین کارت آمریکا که به اختصار لاتاری شناخته می شود برنامه ای برای حفظ تنوع نژادی در کشور آمریکاست. لاتاری، قرعه کشی سالانه آمریکا است که هر ساله تعداد زیادی از عموم مردم دنیا در آن شرکت می کنند.

لاتاری

کشور آمریکا یکی از کشورهایی است که گرفتن ویزا و پاسپورت به صورت قانونی، برخلاف بعضی گفته ها و شنیده ها، کار بسیار سخت و دشواری میباشد که احتمالا هر شخصی نتواند موفق شود و به همین دلیل علیرغم هزینه هایی که باید کنید، باید از مراحل زیادی نیز عبور کنید. از این جهت کشور آمریکا از سال ۱۹۹۰ میلادی تا به امروز سالانه قرعه کشی لاتاری "Lottery" را در میان عموم مردم جهان برگزار می کند. در طی این قرعه کشی، از میان هزاران درخواست و ثبت نام که صورت ميگیرد، تنها ۵۵۰۰۰ نفر پذیرفته میشوند و در آخر به آن ها بدون هرگونه هزینه ای گرین کارت آمریکا تعلق پیدا می کند و میتوانند بعد از عبور از یکسری مراحل که اندکی سخت و دشوار است، موفق به شهروندی آمریکا شوند.

از این رو هر سال پیش از شروع ثبت نام لاتاری، فهرست کشورهای مجاز که شهروندان آن میتوانند در لاتاری شرکت کنند منتشر می شود. در این فهرست تا به حال نام کشور ایران هم بوده است. با این حال از این مسیر هر شخصی میتواند شانس خود را حتی برای یکبار نیز امتحان کند و بتواند شهروند کشور آمریکا شود و همان گونه که گفته شد این ساده ترین روش ممکن برای شهروندی آمریکا میباشد که شما با این روش اگر شانس همراهیتان کند، از قدم اول بدون هیچگونه دردسری عبور خواهید کرد.

نحوه ثبت نام در لاتاری,لاتاری,نحوه ثبت نام لاتاریتمام افراد با هر سنی می توانند در لاتاری شرکت کنند

شرط شرکت در لاتاری (الزامات ثبت نام لاتاری)

برای شرکت در لاتاری کافیست لااقل شرایط زیر را احراز کنید:

>> تمام افراد با هر سنی می توانند در لاتاری شرکت کنند صرفا برای ثبت نام بعنوان متقاضی اصلی شما باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشید و اگر کم تر از ۱۸ سال سن دارید میتوانید بعنوان زیر مجموعه پدر یا مادر ثبت نام خود را انجام دهید به اینصورت که پدر یا مادر شما ثبت نام کرده و شما را بعنوان فرزند خود ثبت نام می کنند در این حالت با برنده شدن پدر یا مادر، شما هم میتوانید همراه با ایشان گرین کارت آمریکا اخذ کنید.

>> متولد یکی از کشور های مجاز برای ثبت نام باشید. بعضی کشور ها به علت مهاجرت بالایی که سابقاً به ایالات متحده داشته اند مثل کشور چین و بریتانیا، مجاز برای شرکت در برنامه لاتاری نیستند. البته همیشه استثناهایی هست به عنوان مثال چنانچه متولد چین هستید ولی پدر یا مادرتان متولد یکی از کشور های مجاز باشند میتوانید از سهمیه ایشان استفاده کنید.

>> برای شرکت در لاتاری، حداقل باید تحصیلات دیپلم آکادمیک دبیرستان داشته باشید. دیپلم دبیرستان در آمریکا ۱۲ ساله است و با دیپلم های نظام جدید ۱۱ ساله ایران منافات دارد. در واقع در ایران پیش دانشگاهی معادل دیپلم دبیرستان در آمریکا است. لازم به ذکر است که تحصیلات فنی حرفه ای، مورد قبول نیست مگر این که به واسطه حضور در دانشگاه و تحصیلات آکادمیک بتوانید حداقل شرایط را احراز کنید.

ثبت نام در لاتاری,شرایط عکس لاتاری, لاتاریدر هنگام ثبت نام لاتاری شما به پاسپورت متقاضی نیاز دارید

>> در صورتی که مدرک زیر دیپلم دارید، میتوانید در برنامه لاتاری شرکت کنید ولی باید دو سال سابقه کار در پنج سال قبل، از مشاغل خاصی که در سایت اداره کار آمريکا امتیاز خاصی را احراز می کنند نشان دهید که این روش یکی از شروط جایگزین تحصیل است.

زمان و سایت ثبت نام لاتاری آمریکا به چه صورتی است؟

زمان ثبت نام برای لاتاری آمریکا معمولاً از اواسط یا اوایل ماه مهر تا اوایل یا اواسط ماه آبان در سایت رسمی کنتاکی کونسولار امریکا www.dvlottery.state.gov انجام می گردد و هیچ سایت دیگری دارای اعتبار نمی باشد و هر شخصی باید از طریق این سایت ثبت نام کند. این وبسایت به زبان انگلیسی بوده و صرفا یک ماه از سال برای ثبت نام باز است. در ثبت نام لاتاری آمریکا، فرم ها باید براساس قوانین اداره مهاجرت و ملیت آمریکا تکمیل شوند. لازم به ذکر است که ثبت نام در برنامه لاتاری امریکا کاملاً مجانی می باشد.

مدارک روز مصاحبه لاتاری چه هستند؟

از زمانی که شما فراخوان را اخذ کردید حدود ۲ الی ۳ هفته تا مصاحبه لاتاری زمان دارید و در این موقع باید مدارک خویش را تکمیل کنید. این مدارک شامل اصل و ترجمه شناسنامه، گذرنامه، سند ازدواج یا طلاق، مدارک عدم سوء پیشینه، اسناد مربوط به تمکن مالی و صورتحساب بانکی می شود. نیاز است معاینه پزشکی و واکسیناسیون مخصوص گرین کارت را انجام دهید و مدارک آنرا دریافت کنید. بعد شما باید تمامی مدارک ذکر شده در بالا را در روز مصاحبه ارائه دهید. پس از آن در‌صورتی‌که مدارکتان تائید شد و مصاحبه شما موفق بود، یک ویزا به شما تعلق ميگيرد و شما ۶ ماه فرضت دارید تا به آمریکا مهاجرت کنید در غیر اینصورت این روادید باطل میشود.

لاتاری,عکس لاتاری,مهلت ثبت نام لاتاریمهم ترین مزیت لاتاری اینست که می توانید به صورت رایگان ویزای اقامت در آمریکا را به دست بیارید

ثبت نام لاتاری برای متاهلین

متاهلین دو شانس برای برنده شدن در برنامه لاتاری دارند. هر شخصی محق است که یک بار بعنوان متقاضی اصلی یا Principal Applicant ثبت نام کند که در آن ثبت نام، اعضای خانواده اش بعنوان همراه در فرم ایشان فایل میشود. متاهلین دو بار (یک بار آقا بعنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانش بعنوان همراه و یک بار خانم بعنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانشان بعنوان همراه) ثبت نام میکنند. هرکدام برنده شوند، کل خانواده روادید اخذ میکنند.

شرایط عکس لاتاری

برای تهیه عکس لاتاری گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول ۶۰۰ پیکسل تا ۱۲۰۰ پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند. نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. صرفا گردی صورت باید کاملاً واضح باشد. برای برنامه لاتاری، نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود. از عکاسی هایی که فایل عکس را به شما نمیدهند خدمات عکس لاتاری دریافت نکنید. شما نیازی به چاپ عکس ندارید و فقط فایل، مورد نیاز است.

شرایط زندگی در آمریکا از طریق لاتاری

برخلاف تصور خیلی از افراد، دولت آمریکا از برندگان لاتاری حمایت مالی نمی کند. در واقع درصورتی که شما برنده لاتاری باشید برای اخذ گرین کارت باید ثابت کنید که میتوانید در آمریکا زندگی کنید. مهم ترین مسئله ای که باید مشخص شود این است که شما توانایی حمایت مالی از خود دارید و برای تامین هزینه های زندگی وابسته به دولت آمریکا نمی شوید. شما با داشتن گرین کارت آمریکا اجازه اقامت دائم در این کشور را دارید و میتوانید از خدمات تحصیلی و درمانی و سرمایه گذاری این کشور استفاده کنید.

راهنمای ثبت نام لاتاری,لاتاری,سایت لاتاری آمریکابرای شرکت در لاتاری، حداقل باید تحصیلات دیپلم آکادمیک دبیرستان داشته باشید

مزایای لاتاری 

>> اصلی ترین مزیت لاتاری این است که شما میتوانید رایگان گرین کارت و ویزای اقامت در آمریکا را به دست بیاورید و همراه همسر و فرزندان ۲۱سال خود با  کم هزینه ترین روش ممکن مهاجرت کنید.

>> مزیت دیگر لاتاری این است که شما میتوانید بدون دارا بودن مدرک زبان مهاجرت کنید و شهروند آمریکا محسوب شوید.

>> شما می توانید از خدمات های دولت آمریکا مثل هزینه غذا و بیمه رایگان برخوردار شوید که این از قواید لاتاری است.

>> یکی از دیگر مزایای لاتاری اینست که می توانید با اخذ اقامت دائم آمریکا بعد از ۵ سال پاسپورت آمریکایی داشته باشید.

>> شما میتوانید در هر ایالتی از این کشور زندگی کنید و صاحب زمین باشید که این از مزیت لاتاری است.

>> با داشتن لاتاری گرین کارت آمریکا، شما و خانواده تان میتوانید در آمریکا رایگان تحصیل کنید، کار کنید و استخدام شوید.

آموزش ثبت نام لاتاری,زمان ثبت نام لاتاری,لاتاریاز مزایای لاتاری اینست که می توانید بدون اینکه مدرک زبان داشته باشید به این کشور بروید

گردآوری: بخش گردشکری سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
ویژه سرپوش