یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۰۰۰۰۳۰

آموزش نحوه ثبت نام در لاتاری (لاتاری گرین کارت آمریکا)

لاتاری,لاتاری چیست,ثبت نام لاتاری رایگانلاتاری در واقع راحت ترین و ارزان ترین راه برای گرفتن اقامت قانونی و دائمی آمریکاست
لاتاری گرین کارت آمریکا که به اختصار لاتاری شناخته می شود برنامه ای برای حفظ تنوع نژادی در کشور آمریکاست. لاتاری، قرعه کشی سالانه آمریکا است که هر ساله تعداد زیادی از عموم مردم دنیا در آن شرکت می کنند.

لاتاری

کشور آمریکا یکی از کشورهایی است که گرفتن ویزا و پاسپورت به صورت قانونی، برخلاف بعضی گفته ها و شنیده ها، کار بسیار سخت و دشواری میباشد که احتمالا هر شخصی نتواند موفق شود و به همین دلیل علیرغم هزینه هایی که باید کنید، باید از مراحل زیادی نیز عبور کنید. از این جهت کشور آمریکا از سال ۱۹۹۰ میلادی تا به امروز سالانه قرعه کشی لاتاری "Lottery" را در میان عموم مردم جهان برگزار می کند. در طی این قرعه کشی، از میان هزاران درخواست و ثبت نام که صورت ميگیرد، تنها ۵۵۰۰۰ نفر پذیرفته میشوند و در آخر به آن ها بدون هرگونه هزینه ای گرین کارت آمریکا تعلق پیدا می کند و میتوانند بعد از عبور از یکسری مراحل که اندکی سخت و دشوار است، موفق به شهروندی آمریکا شوند.

از این رو هر سال پیش از شروع ثبت نام لاتاری، فهرست کشورهای مجاز که شهروندان آن میتوانند در لاتاری شرکت کنند منتشر می شود. در این فهرست تا به حال نام کشور ایران هم بوده است. با این حال از این مسیر هر شخصی میتواند شانس خود را حتی برای یکبار نیز امتحان کند و بتواند شهروند کشور آمریکا شود و همان گونه که گفته شد این ساده ترین روش ممکن برای شهروندی آمریکا میباشد که شما با این روش اگر شانس همراهیتان کند، از قدم اول بدون هیچگونه دردسری عبور خواهید کرد.

نحوه ثبت نام در لاتاری,لاتاری,نحوه ثبت نام لاتاریتمام افراد با هر سنی می توانند در لاتاری شرکت کنند

شرط شرکت در لاتاری (الزامات ثبت نام لاتاری)

برای شرکت در لاتاری کافیست لااقل شرایط زیر را احراز کنید:

>> تمام افراد با هر سنی می توانند در لاتاری شرکت کنند صرفا برای ثبت نام بعنوان متقاضی اصلی شما باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشید و اگر کم تر از ۱۸ سال سن دارید میتوانید بعنوان زیر مجموعه پدر یا مادر ثبت نام خود را انجام دهید به اینصورت که پدر یا مادر شما ثبت نام کرده و شما را بعنوان فرزند خود ثبت نام می کنند در این حالت با برنده شدن پدر یا مادر، شما هم میتوانید همراه با ایشان گرین کارت آمریکا اخذ کنید.

>> متولد یکی از کشور های مجاز برای ثبت نام باشید. بعضی کشور ها به علت مهاجرت بالایی که سابقاً به ایالات متحده داشته اند مثل کشور چین و بریتانیا، مجاز برای شرکت در برنامه لاتاری نیستند. البته همیشه استثناهایی هست به عنوان مثال چنانچه متولد چین هستید ولی پدر یا مادرتان متولد یکی از کشور های مجاز باشند میتوانید از سهمیه ایشان استفاده کنید.

>> برای شرکت در لاتاری، حداقل باید تحصیلات دیپلم آکادمیک دبیرستان داشته باشید. دیپلم دبیرستان در آمریکا ۱۲ ساله است و با دیپلم های نظام جدید ۱۱ ساله ایران منافات دارد. در واقع در ایران پیش دانشگاهی معادل دیپلم دبیرستان در آمریکا است. لازم به ذکر است که تحصیلات فنی حرفه ای، مورد قبول نیست مگر این که به واسطه حضور در دانشگاه و تحصیلات آکادمیک بتوانید حداقل شرایط را احراز کنید.

ثبت نام در لاتاری,شرایط عکس لاتاری, لاتاریدر هنگام ثبت نام لاتاری شما به پاسپورت متقاضی نیاز دارید

>> در صورتی که مدرک زیر دیپلم دارید، میتوانید در برنامه لاتاری شرکت کنید ولی باید دو سال سابقه کار در پنج سال قبل، از مشاغل خاصی که در سایت اداره کار آمريکا امتیاز خاصی را احراز می کنند نشان دهید که این روش یکی از شروط جایگزین تحصیل است.

زمان و سایت ثبت نام لاتاری آمریکا به چه صورتی است؟

زمان ثبت نام برای لاتاری آمریکا معمولاً از اواسط یا اوایل ماه مهر تا اوایل یا اواسط ماه آبان در سایت رسمی کنتاکی کونسولار امریکا www.dvlottery.state.gov انجام می گردد و هیچ سایت دیگری دارای اعتبار نمی باشد و هر شخصی باید از طریق این سایت ثبت نام کند. این وبسایت به زبان انگلیسی بوده و صرفا یک ماه از سال برای ثبت نام باز است. در ثبت نام لاتاری آمریکا، فرم ها باید براساس قوانین اداره مهاجرت و ملیت آمریکا تکمیل شوند. لازم به ذکر است که ثبت نام در برنامه لاتاری امریکا کاملاً مجانی می باشد.

مدارک روز مصاحبه لاتاری چه هستند؟

از زمانی که شما فراخوان را اخذ کردید حدود ۲ الی ۳ هفته تا مصاحبه لاتاری زمان دارید و در این موقع باید مدارک خویش را تکمیل کنید. این مدارک شامل اصل و ترجمه شناسنامه، گذرنامه، سند ازدواج یا طلاق، مدارک عدم سوء پیشینه، اسناد مربوط به تمکن مالی و صورتحساب بانکی می شود. نیاز است معاینه پزشکی و واکسیناسیون مخصوص گرین کارت را انجام دهید و مدارک آنرا دریافت کنید. بعد شما باید تمامی مدارک ذکر شده در بالا را در روز مصاحبه ارائه دهید. پس از آن در‌صورتی‌که مدارکتان تائید شد و مصاحبه شما موفق بود، یک ویزا به شما تعلق ميگيرد و شما ۶ ماه فرضت دارید تا به آمریکا مهاجرت کنید در غیر اینصورت این روادید باطل میشود.

لاتاری,عکس لاتاری,مهلت ثبت نام لاتاریمهم ترین مزیت لاتاری اینست که می توانید به صورت رایگان ویزای اقامت در آمریکا را به دست بیارید

ثبت نام لاتاری برای متاهلین

متاهلین دو شانس برای برنده شدن در برنامه لاتاری دارند. هر شخصی محق است که یک بار بعنوان متقاضی اصلی یا Principal Applicant ثبت نام کند که در آن ثبت نام، اعضای خانواده اش بعنوان همراه در فرم ایشان فایل میشود. متاهلین دو بار (یک بار آقا بعنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانش بعنوان همراه و یک بار خانم بعنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانشان بعنوان همراه) ثبت نام میکنند. هرکدام برنده شوند، کل خانواده روادید اخذ میکنند.

شرایط عکس لاتاری

برای تهیه عکس لاتاری گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول ۶۰۰ پیکسل تا ۱۲۰۰ پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند. نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. صرفا گردی صورت باید کاملاً واضح باشد. برای برنامه لاتاری، نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود. از عکاسی هایی که فایل عکس را به شما نمیدهند خدمات عکس لاتاری دریافت نکنید. شما نیازی به چاپ عکس ندارید و فقط فایل، مورد نیاز است.

شرایط زندگی در آمریکا از طریق لاتاری

برخلاف تصور خیلی از افراد، دولت آمریکا از برندگان لاتاری حمایت مالی نمی کند. در واقع درصورتی که شما برنده لاتاری باشید برای اخذ گرین کارت باید ثابت کنید که میتوانید در آمریکا زندگی کنید. مهم ترین مسئله ای که باید مشخص شود این است که شما توانایی حمایت مالی از خود دارید و برای تامین هزینه های زندگی وابسته به دولت آمریکا نمی شوید. شما با داشتن گرین کارت آمریکا اجازه اقامت دائم در این کشور را دارید و میتوانید از خدمات تحصیلی و درمانی و سرمایه گذاری این کشور استفاده کنید.

راهنمای ثبت نام لاتاری,لاتاری,سایت لاتاری آمریکابرای شرکت در لاتاری، حداقل باید تحصیلات دیپلم آکادمیک دبیرستان داشته باشید

مزایای لاتاری 

>> اصلی ترین مزیت لاتاری این است که شما میتوانید رایگان گرین کارت و ویزای اقامت در آمریکا را به دست بیاورید و همراه همسر و فرزندان ۲۱سال خود با  کم هزینه ترین روش ممکن مهاجرت کنید.

>> مزیت دیگر لاتاری این است که شما میتوانید بدون دارا بودن مدرک زبان مهاجرت کنید و شهروند آمریکا محسوب شوید.

>> شما می توانید از خدمات های دولت آمریکا مثل هزینه غذا و بیمه رایگان برخوردار شوید که این از قواید لاتاری است.

>> یکی از دیگر مزایای لاتاری اینست که می توانید با اخذ اقامت دائم آمریکا بعد از ۵ سال پاسپورت آمریکایی داشته باشید.

>> شما میتوانید در هر ایالتی از این کشور زندگی کنید و صاحب زمین باشید که این از مزیت لاتاری است.

>> با داشتن لاتاری گرین کارت آمریکا، شما و خانواده تان میتوانید در آمریکا رایگان تحصیل کنید، کار کنید و استخدام شوید.

آموزش ثبت نام لاتاری,زمان ثبت نام لاتاری,لاتاریاز مزایای لاتاری اینست که می توانید بدون اینکه مدرک زبان داشته باشید به این کشور بروید

گردآوری: بخش گردشکری سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ژوزه مورینیو,شبکه اجتماعی ژوزه مورینیو,فعالیت های ژوزه مورینیو بیوگرافی ژوزه مورینیو یکی از مربیان برتر فوتبال جهان + تصاویر خانوادگی

متولد: ۲۶ ژانویهٔ ۱۹۶۳

محل تولد:پرتغال

فعالیت فعلی:مربیگری

پست گذشته:هافبک

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
راغب,زندگینامه راغب,اظهارات راغب در مورد مهاجرتش به یزد زندگینامه راغب خواننده ایرانی موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام هنری:مصطفی راغب

متولد:اسفند ماه ۱۳۶۸

زادگاه:تهران

مهارت:نقاشی، بازیگری و موسیقی پاپ

مدرک تحصیلی:کارشناسی مدیریت

شغل:تدریس و آموزش صداسازی و آواز

ادامه
محمود احمدی نژاد,دکتر محمود احمدی نژاد,عکس محمود احمدی نژاد بیوگرافی محمود احمدی نژاد ششمین رئیس جمهور ایران (+ تصاویر)

زادروز: ۶ آبان ۱۳۳۵

زادگاه: آرادان، گرمسار، ایران

دین: اسلام، شیعه

ملیت:ایرانی

پیشه:سیاستمدار ،  هیئت علمی

ادامه
ساره بیات,عکس ساره بیات,بیوگرافی ساره بیات متولد بیوگرافی ساره بیات بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تایخ تولد: ۱۴ مهر ۱۳۵۸

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۸۰  تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
روبرت امرسون لوکاس,تصاویر روبرت امرسون لوکاس,بهینه‌سازی ساختار مالیات رابرت لوکاس بیوگرافی رابرت لوکاس و فعالیت های او در زمینه اقتصاد (+ تصاویر)

زاده:۱۵ سپتامبر ۱۹۳۷

زادگاه:یاکیما، واشینگتن,  ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد کلان

ملیت:ایالات متحده آمریکا

مکتب فکری:اقتصاد کلان کلاسیک نو

ادامه
بیوگرافی و زندگینامه لیندا کیانی عکس,لیندا کیانی,عکس های جدید لیندا کیانی بیوگرافی لیندا کیانی بازیگر موفق کشور (+ تصاویر اینستاگرامی)

تاریخ تولد:۲۳ شهریور ۱۳۵۹

محل تولد:آبادان

تحصیلات:فوق لیسانس فلسفه

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:بازیگر

ادامه
ابوریحان بیرونی,درباره ی ابوریحان بیرونی,شرح حال ابوریحان بیرونی زندگینامه ابوریحان بیرونی دانشمند مشهور ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۳ ذیحجه ۳۶۲

زادگاه:کاث،  خوارزم

ملیت:ایران

دین:اسلام

دیگر نام ها:ابوریحان محمد بن احمد بیرونی

ادامه
هادی ساعی,هادی ساعی در نقش,زندگینامه هادی ساعی زندگینامه هادی ساعی تکواندوکار پیشین و بازیگر ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۱ خرداد ۱۳۵۵

محل تولد:شهرستان بستان آباد

ملیت:ایرانی

سال های فعالیت:۱۳۸۷ – ۱۳۶۵

پیشه:مدیر ورزشی، بازیگر

ادامه
سبک خاص حجت اشرف زاده,شهرت حجت اشرف زاده با ماه و ماهی,حجت اشرف زاده بیوگرافی حجت اشرف زاده خواننده ترانه ی معروف ماه و ماهی (+ تصاویر خانوادگی)

نام:حجت اشرف زاده

تاریخ تولد:۱۲ آذر ۱۳۵۸

محل تولد: نیشابور- خراسان رضوی

سبک: تلفیقی پاپ و سنتی

تحصیلات: کارشناس نرم افزار

ملیت: ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش