شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۱۱۹

ویزای دبی (ویزای امارات) و انواع آن

ویزای دبی,شرایط ویزای دبی,اخذ ویزای دبییکی از پر تقاضاترین ویزای دبی، ویزای توریستی دبی است
یکی از خوبی های ویزای دبی این است که بخاطر نبودن سفارت، لازم نیست حتماً خودتان برای گرفتن ویزای دبی حضور داشته باشید زیرا مصاحبه ای در کار نیست. کافی است مدارکتان را کامل کنید و پول لازم را پرداخت کنید.

دبی

دبی یکی از شیخ نشین های هفت گانه امارات متحده عربی است و پس از ابوظبی بزرگ ترين شهر امارات محسوب می شود. دبی با پروژه های ساختمانی معروف و طراحی جذاب و مدرن شهری و معماری فوق العاده، بخش عظیمی از صنعت گردشگری را از آن خود کرده است و به کشوری پیشرو در نقشه گردشگری جهانی تبدیل شده است.

دبی با داشتن مراکز خرید مدرن و فراوان، مرکز جذب گردشگران تجاری و دوستداران خرید است. دبی با قابلیت ها و ویژگی های خاص خود، منافع متعددی برای گردشگران دارد؛ از قبیل وجود زیرساخت ها و وسایل ارتباطی و حمل و نقل مدرن، که از این طریق گردشگری نقش مهمی را در رشد اقتصادی دبی ایفا می کند. برج خلیفه دبی با ارتفاع ۸۳۰ متر، فواره های موزیکال معروفی که در پایین این برج وجود دارند، جزایر مصنوعی، مجمع الجزایر نخل دبی، پارک های آبی و هزاران جاذبه دیگر هر ساله تعداد بیشماری گردشگر را به این منطقه می کشاند. بنابراین پیشنهاد میکنیم که با گرفتن ویزای دبی از جاذبه های این کشور لذت ببرید.

ویزای کار دبی,ویزای دبی,دریافت ویزای دبیدرخواست ویزای دبی به دو صورت عادی و اضطراری انجام میشود

ویزای دبی

ویزای دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور صادر می شود و تمامی افراد ناگزیر به دریافت ویزا در موقع سفر به این کشور هستند به جز شهروندان کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین شهروندان بعضی از کشورهای اروپایی. گرفتن ویزای دبی برای ایرانیان به وسیله کارگزاران و شرکت های  هواپیمایی معتبر انجام می شود. ولی نوع ویزا نسبت به هدف و بازه زمانی سفر متغیر است و به چند گروه مختلف تقسیم می شود. البته یکی از نکات دارای اهمیت موقع خرید بلیط هواپیما دبی و سفر به این شهر، نحوه و شرایط اخذ روادید می باشد. در امارات هر شهر ویزای خاص خود را دارد. اساساً ویزای امارت سندی است که نشان می دهد شخص دارنده ویزا، اجازه ورود به کشور مقصد یعنی امارات متحده عربی را دارد.

انواع ویزای دبی

ویزای دبی انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

۱. ویزای توریستی دبی:

این نوع ویزای دبی در انواع مختلفی همچون ۱۴ روزه، یک ماهه و سه ماهه برای شما علاقه مندان به تجربیات جدید قابل دریافت است و در ضمن برخی مواقع هم هست که ویزای یک ماهه با مراجعه به اداره مهاجرت و پرداخت وجه قابل تبدیل به دو ماهه میباشد و توجه داشته باشید که دو نوع ویزای ۱۴ روزه دبی وجود دارد، یک نوع آن ویزای فوری دبی میباشد که قابل تمدید نبوده و نوع دیگر که اتفاقا ارزان قیمت تر هم میباشد ویزای نرمال دبی نام دارد که این نوع ویزای امارت را میتوانید به مدت ۲۹ روز تمدید نمایید.

۲. ویزای ترانسپورت دبی:

این نوع از ویزای دبی برای افرادی صادر می گردد که برهه زمانی کوتاهی برای سفر بعدی خود در امارات متحده عربی (دبی) توقف خواهند داشت و اعتبار این نوع از ویزا ۹۶ ساعت است.

متقاضی می بایست بلیط سفر بعدی و گذرنامه خود را جهت اخذ این نوع از ویزای دبی به مامورین مربوطه ارائه دهد.

۳. ویزای کار دبی:

ویزای کار و تجارت دبی می بایست به وسیله کفیل با شرکتی که شخص در آن فعال است اقدام شود، این نوع از ویزای دبی به مدت زمان سه سال اعتبار دارد و به شخص اجازه اقامت در شهر دبی را می دهد.

ویزای اقامتی دبی,بلیط ویزای دبی,ویزای دبیسفارت دبی هیچ گونه دخالتی در امور ویزای دبی ندارد

۴. ویزای ۹۰ روزه دبی:

ویزای ۹۰ روزه ای که برای جویندگان شغل در دبی مدنظر قرار داده شده است، یک بار ورود میباشد، به این معنی که استفاده کننده این نوع ویزای دبی در برهه زمانی ۹۰ روزه باید شغل خود را انتخاب کند و بعد به کشور خود بازگردد و این بار اقدام به اخذ ویزای کار نماید.

۵. ویزای مولتی دبی ۹۰ روزه:

ویزای ۹۰ روزه چند بار ورود دبی مخصوص کسانی است که نه تنها امارات بلکه کشورهای دیگر حوزه خلیج فارس را به­ عنوان مقصد مسافرت خود انتخاب نموده اند. بدین ترتیب این اشخاص میتوانند با خیال راحت چند بار وارد امارات شوند. اعتبار این نوع از ویزای دبی ۶ ماه خواهد بود.

۶. ویزای اقامتی دبی:

ویزاهای بلندمدت مثل ویزای تحصیلی و کاری دبی تا اعتبار ۵ سال نیز بسته به شرایط متقاضی برای وی صادر می گردد.

شرایط و مدارک کلی برای گرفتن ویزای دبی

اولین نکته ای که برای گرفتن ویزای دبی باید به آن اهمیت بدهید این است که برای سفر به دبی می بایست حداقل شش ماه از تاریخ پایان اعتبار پاسپورت شما باقی مانده باشد و همینطور برای گرفتن ویزای دبی باید یک اسکن رنگی از دو صفحه اول پاسپورت خویش تهیه کنید و به کارگزار و آژانس مسافرتی مورد نظرتان تحویل بدهید و از دیگر مدارک لازم جهت اخذ ویزای دبی اینست که اگر شخصی زیر ۲۱ سال باشد، باید همراه والدینش یا یکی از آن ها برای سفر به دبی اقدام نماید.

ویزای دبی,ویزای دبی ارزان,ویزای دبی فوریبرای اخذ ویزای دبی نیازی به انگشت نگاری و انجام مصاحبه در سفارت دبی نیست

چنانچه با مادرش قصد سفر دارد صفحه اول و دوم شناسنامه مادر، صفحه اول شناسنامه خودش و گذرنامه هر دوی آن ها را همراه داشته باشد و همچنین اگر هم با پدرش قصد سفر دارد گذرنامه هر دو برای گرفتن ویزای دبی کفایت می کند و همچنین اگر خانمی کم تر از ۳۰ سال سن دارد پاسپورت همسر و خود شخص بهمراه صفحه اول و دوم شناسنامه هر دوی آن ها برای گرفتن ویزای دبی الزامی میباشد و چنانچه شخصی بالای ۶۰ سال سن دارد، باید یک همراه داشته باشد که میتواند همسر یا یکی از فرزندانش باشد و در ادامه مدارک لازم برای گرفتن ویزای دبی برای این شخص، پاسپورت شخص و همراهش به همراه صفحه اول و دوم شناسنامه آنهاست. البته آژانس هایی که مجری تور دبی هستند کارهای ویزا را خودشان انجام میدهند و شما میتوانید مدارکتان را به آنها تحویل دهید.

مراحل دریافت ویزای دبی

برای اخذ ویزای دبی، فعلا تمامی مراحل آنلاین می باشد. متقاضی باید اسکن واضح مدارک مورد نیاز را به کارگزاران مورد اعتماد خود به صورت آنلاین یا حضوری تحویل داده تا آن ها با بررسی مدارک، تأییدیه آنرا به اطلاع متقاضی برسانند و بعد هزینه اخذ ویزای دبی را از مسافر دریافت نمایند. بعد از آن، کارگزار با آپلود مدارک و تکمیل فرم مربوطه درخواست خود را به اداره مهاجرت امارات اعلام می نماید. در نهایت بعد از بررسی آفیسر اداره مهاجرت و در بازه زمانی کوتاهی جواب ویزا در پنل اختصاصی کارگزار قرار داده خواهد شد. در صورت رد درخواست ویزای توریستی دبی نیز، جواب در همان پنل اعلام خواهد شد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی دبی

ویزای دبی به دو صورت عادی و فوری داده می شوند. ویزاهای عادی در بازه زمانی کم تر از ۷ روز داده میشوند و ویزاهای فوری در برهه زمانی ۱ تا ۳ روز کاری صادر می شوند. بطور تقریبی زمان صدور ویزای آنلاین دبی فعلا با کارگزاران مطمئن ۲۴ تا ۴۸ ساعت بوده است.(به جز ویزای ۹۶ ساعته)

چند نکته ی مهم و کلیدی برای اخذ ویزای دبی

برای این که بتوانید ویزای دبی را در بازه زمان کوتاهی اخذ کنید بهتر است به چند نکته توجه کنید:

- برای اخذ ویزای دبی اصلاً نیازی به انگشت نگاری و انجام مصاحبه در سفارت دبی نمی باشد.

- در صورت رد درخواست ویزای دبی، هیچ هزینه ای به متقاضی عودت داده نخواهد شد.

- چنانچه شخص بیشتر از بازه زمان اعتبار خود در شهر دبی بماند، مستلزم پرداخت ویزای دبی می شود و باید برای هر روز ماندن خود جریمه نقدی پرداخت کند.

- با اخذ ویزای دبی، مسافر میتواند به هر کدام از شهرهای کشور امارات (مثل شهر ابوظبی یا شارجه) وارد و از آن ها خارج شود.

ویزای امارت,ویزای دبی,ویزای دبی آنلاینبه هر دلیلی که می‌خواهید به دبی سفر کنید، باید ویزای دبی بگیرید

- ویزای دبی به صورت یک برگه الکترونیک همراه با بارکد اختصاصی صادر شده که تمامی مشخصات مسافر دقیقاً در آن ذکر گردیده است. بدیهی است که مسافر قبل از رفتن به فرودگاه باید تمامی مشخصات را بررسی کند، چون در صورت مغایرت اطلاعات ویزا با پاسپورت، پلیس فرودگاه اجازه پرواز را به او نخواهد داد.

- پس از اخذ ویزای دبی، زمان سفر به شهر دبی نباید هیچگونه مواد مخدر یا داروهای خواب و حتی مسکن را بهمراه داشته باشید. در فرودگاه دبی در صورتیکه این موارد مشاهده شود با شما برخورد جدی خواهد شد.

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 20
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آنگلا مرکل,زندگینامه آنگلا مرکل,زندگی نامه آنگلا مرکل زندگینامه آنگلا مرکل (+ تصاویر)

زاده:۱۷ ژوئیهٔ ۱۹۵۴

زادگاه:هامبورگ، آلمان غربی

شغل:صدراعظم آلمان 

اقامتگاه:برلین،  آلمان

محل تحصیل:دانشگاه لایپزیگ ( لیسانس علوم)

ادامه
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدن بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

ادامه
بیدل دهلوی,زندگینامه بیدل دهلوی,بیدل دهلوی زندگی نامه زندگی نامه بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هندی

متولد: ۱۰۵۴ هجری قمری

زادگاه: پتنه هندوستان

فوت: ۴ صفر ۱۱۳۳ (قمری)

آرامگاه: قریهٔ خواجه رواش کابل

پیشه: شاعر

ادامه
پروفسور سمیعی,بیمارستان پروفسور سمیعی در آلمان,پروفسور سمیعی بیوگرافی بیوگرافی پروفسور سمیعی و افتخاراتش (+ تصاویر مجید سمیعی)

زادهٔ: ۲۹ خردادماه ۱۳۱۶

زادگاه: تهران 

محل زندگی: هانوفر، آلمان

ملیت: ایرانی و آلمانی

محل تحصیل: دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

پیشه: جراحی مغز و اعصاب

ادامه
ویژه سرپوش