دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۱۱۹

ویزای دبی (ویزای امارات) و انواع آن

ویزای دبی,شرایط ویزای دبی,اخذ ویزای دبییکی از پر تقاضاترین ویزای دبی، ویزای توریستی دبی است
یکی از خوبی های ویزای دبی این است که بخاطر نبودن سفارت، لازم نیست حتماً خودتان برای گرفتن ویزای دبی حضور داشته باشید زیرا مصاحبه ای در کار نیست. کافی است مدارکتان را کامل کنید و پول لازم را پرداخت کنید.

دبی

دبی یکی از شیخ نشین های هفت گانه امارات متحده عربی است و پس از ابوظبی بزرگ ترين شهر امارات محسوب می شود. دبی با پروژه های ساختمانی معروف و طراحی جذاب و مدرن شهری و معماری فوق العاده، بخش عظیمی از صنعت گردشگری را از آن خود کرده است و به کشوری پیشرو در نقشه گردشگری جهانی تبدیل شده است.

دبی با داشتن مراکز خرید مدرن و فراوان، مرکز جذب گردشگران تجاری و دوستداران خرید است. دبی با قابلیت ها و ویژگی های خاص خود، منافع متعددی برای گردشگران دارد؛ از قبیل وجود زیرساخت ها و وسایل ارتباطی و حمل و نقل مدرن، که از این طریق گردشگری نقش مهمی را در رشد اقتصادی دبی ایفا می کند. برج خلیفه دبی با ارتفاع ۸۳۰ متر، فواره های موزیکال معروفی که در پایین این برج وجود دارند، جزایر مصنوعی، مجمع الجزایر نخل دبی، پارک های آبی و هزاران جاذبه دیگر هر ساله تعداد بیشماری گردشگر را به این منطقه می کشاند. بنابراین پیشنهاد میکنیم که با گرفتن ویزای دبی از جاذبه های این کشور لذت ببرید.

ویزای کار دبی,ویزای دبی,دریافت ویزای دبیدرخواست ویزای دبی به دو صورت عادی و اضطراری انجام میشود

ویزای دبی

ویزای دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور صادر می شود و تمامی افراد ناگزیر به دریافت ویزا در موقع سفر به این کشور هستند به جز شهروندان کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین شهروندان بعضی از کشورهای اروپایی. گرفتن ویزای دبی برای ایرانیان به وسیله کارگزاران و شرکت های  هواپیمایی معتبر انجام می شود. ولی نوع ویزا نسبت به هدف و بازه زمانی سفر متغیر است و به چند گروه مختلف تقسیم می شود. البته یکی از نکات دارای اهمیت موقع خرید بلیط هواپیما دبی و سفر به این شهر، نحوه و شرایط اخذ روادید می باشد. در امارات هر شهر ویزای خاص خود را دارد. اساساً ویزای امارت سندی است که نشان می دهد شخص دارنده ویزا، اجازه ورود به کشور مقصد یعنی امارات متحده عربی را دارد.

انواع ویزای دبی

ویزای دبی انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

۱. ویزای توریستی دبی:

ویزای توریستی دبی در انواع مختلفی همچون ۱۴ روزه، یک ماهه و سه ماهه برای شما علاقه مندان به تجربیات جدید قابل دریافت است و در ضمن برخی مواقع هم هست که ویزای یک ماهه با مراجعه به اداره مهاجرت و پرداخت وجه قابل تبدیل به دو ماهه میباشد و توجه داشته باشید که دو نوع ویزای ۱۴ روزه دبی وجود دارد، یک نوع آن ویزای فوری دبی میباشد که قابل تمدید نبوده و نوع دیگر که اتفاقا ارزان قیمت تر هم میباشد ویزای نرمال دبی نام دارد که این نوع ویزای امارت را میتوانید به مدت ۲۹ روز تمدید نمایید.

۲. ویزای ترانسپورت دبی:

این نوع از ویزای دبی برای افرادی صادر می گردد که برهه زمانی کوتاهی برای سفر بعدی خود در امارات متحده عربی (دبی) توقف خواهند داشت و اعتبار این نوع از ویزا ۹۶ ساعت است.

متقاضی می بایست بلیط سفر بعدی و گذرنامه خود را جهت اخذ این نوع از ویزای دبی به مامورین مربوطه ارائه دهد.

۳. ویزای کار دبی:

ویزای کار و تجارت دبی می بایست به وسیله کفیل با شرکتی که شخص در آن فعال است اقدام شود، این نوع از ویزای دبی به مدت زمان سه سال اعتبار دارد و به شخص اجازه اقامت در شهر دبی را می دهد.

ویزای اقامتی دبی,بلیط ویزای دبی,ویزای دبیسفارت دبی هیچ گونه دخالتی در امور ویزای دبی ندارد

۴. ویزای ۹۰ روزه دبی:

ویزای ۹۰ روزه ای که برای جویندگان شغل در دبی مدنظر قرار داده شده است، یک بار ورود میباشد، به این معنی که استفاده کننده این نوع ویزای دبی در برهه زمانی ۹۰ روزه باید شغل خود را انتخاب کند و بعد به کشور خود بازگردد و این بار اقدام به اخذ ویزای کار نماید.

۵. ویزای مولتی دبی ۹۰ روزه:

ویزای ۹۰ روزه چند بار ورود دبی مخصوص کسانی است که نه تنها امارات بلکه کشورهای دیگر حوزه خلیج فارس را به­ عنوان مقصد مسافرت خود انتخاب نموده اند. بدین ترتیب این اشخاص میتوانند با خیال راحت چند بار وارد امارات شوند. اعتبار این نوع از ویزای دبی ۶ ماه خواهد بود.

۶. ویزای اقامتی دبی:

ویزاهای بلندمدت مثل ویزای تحصیلی و کاری دبی تا اعتبار ۵ سال نیز بسته به شرایط متقاضی برای وی صادر می گردد.

شرایط و مدارک کلی برای گرفتن ویزای دبی

اولین نکته ای که برای گرفتن ویزای دبی باید به آن اهمیت بدهید این است که برای سفر به دبی می بایست حداقل شش ماه از تاریخ پایان اعتبار پاسپورت شما باقی مانده باشد و همینطور برای گرفتن ویزای دبی باید یک اسکن رنگی از دو صفحه اول پاسپورت خویش تهیه کنید و به کارگزار و آژانس مسافرتی مورد نظرتان تحویل بدهید و از دیگر مدارک لازم جهت اخذ ویزای دبی اینست که اگر شخصی زیر ۲۱ سال باشد، باید همراه والدینش یا یکی از آن ها برای سفر به دبی اقدام نماید.

ویزای دبی,ویزای دبی ارزان,ویزای دبی فوریبرای اخذ ویزای دبی نیازی به انگشت نگاری و انجام مصاحبه در سفارت دبی نیست

چنانچه با مادرش قصد سفر دارد صفحه اول و دوم شناسنامه مادر، صفحه اول شناسنامه خودش و گذرنامه هر دوی آن ها را همراه داشته باشد و همچنین اگر هم با پدرش قصد سفر دارد گذرنامه هر دو برای گرفتن ویزای دبی کفایت می کند و همچنین اگر خانمی کم تر از ۳۰ سال سن دارد پاسپورت همسر و خود شخص بهمراه صفحه اول و دوم شناسنامه هر دوی آن ها برای گرفتن ویزای دبی الزامی میباشد و چنانچه شخصی بالای ۶۰ سال سن دارد، باید یک همراه داشته باشد که میتواند همسر یا یکی از فرزندانش باشد و در ادامه مدارک لازم برای گرفتن ویزای دبی برای این شخص، پاسپورت شخص و همراهش به همراه صفحه اول و دوم شناسنامه آنهاست. البته آژانس هایی که مجری تور دبی هستند کارهای ویزا را خودشان انجام میدهند و شما میتوانید مدارکتان را به آنها تحویل دهید.

مراحل دریافت ویزای دبی

برای اخذ ویزای دبی، فعلا تمامی مراحل آنلاین می باشد. متقاضی باید اسکن واضح مدارک مورد نیاز را به کارگزاران مورد اعتماد خود به صورت آنلاین یا حضوری تحویل داده تا آن ها با بررسی مدارک، تأییدیه آنرا به اطلاع متقاضی برسانند و بعد هزینه اخذ ویزای دبی را از مسافر دریافت نمایند. بعد از آن، کارگزار با آپلود مدارک و تکمیل فرم مربوطه درخواست خود را به اداره مهاجرت امارات اعلام می نماید. در نهایت بعد از بررسی آفیسر اداره مهاجرت و در بازه زمانی کوتاهی جواب ویزا در پنل اختصاصی کارگزار قرار داده خواهد شد. در صورت رد درخواست ویزای توریستی دبی نیز، جواب در همان پنل اعلام خواهد شد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی دبی

ویزای دبی به دو صورت عادی و فوری داده می شوند. ویزاهای عادی در بازه زمانی کم تر از ۷ روز داده میشوند و ویزاهای فوری در برهه زمانی ۱ تا ۳ روز کاری صادر می شوند. بطور تقریبی زمان صدور ویزای آنلاین دبی فعلا با کارگزاران مطمئن ۲۴ تا ۴۸ ساعت بوده است.(به جز ویزای ۹۶ ساعته)

چند نکته ی مهم و کلیدی برای اخذ ویزای دبی

برای این که بتوانید ویزای دبی را در بازه زمان کوتاهی اخذ کنید بهتر است به چند نکته توجه کنید:

- برای اخذ ویزای دبی اصلاً نیازی به انگشت نگاری و انجام مصاحبه در سفارت دبی نمی باشد.

- در صورت رد درخواست ویزای دبی، هیچ هزینه ای به متقاضی عودت داده نخواهد شد.

- چنانچه شخص بیشتر از بازه زمان اعتبار خود در شهر دبی بماند، مستلزم پرداخت ویزای دبی می شود و باید برای هر روز ماندن خود جریمه نقدی پرداخت کند.

- با اخذ ویزای دبی، مسافر میتواند به هر کدام از شهرهای کشور امارات (مثل شهر ابوظبی یا شارجه) وارد و از آن ها خارج شود.

ویزای امارت,ویزای دبی,ویزای دبی آنلاینبه هر دلیلی که می‌خواهید به دبی سفر کنید، باید ویزای دبی بگیرید

- ویزای دبی به صورت یک برگه الکترونیک همراه با بارکد اختصاصی صادر شده که تمامی مشخصات مسافر دقیقاً در آن ذکر گردیده است. بدیهی است که مسافر قبل از رفتن به فرودگاه باید تمامی مشخصات را بررسی کند، چون در صورت مغایرت اطلاعات ویزا با پاسپورت، پلیس فرودگاه اجازه پرواز را به او نخواهد داد.

- پس از اخذ ویزای دبی، زمان سفر به شهر دبی نباید هیچگونه مواد مخدر یا داروهای خواب و حتی مسکن را بهمراه داشته باشید. در فرودگاه دبی در صورتیکه این موارد مشاهده شود با شما برخورد جدی خواهد شد.

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 20
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
بیژن مرتضوی,بیوگرافی بیژن مرتضوی,آهنگهای بیژن مرتضوی بیوگرافی بیژن مرتضوی نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۲۵ آبان ۱۳۳۶

زادگاه:بابل

ملیت:ایرانی

سمت:موسیقی دان ، آهنگ ساز، تنظیم کننده، ویولنیست

بیوگرافی بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی در ساری در ۲۵ آبان ۱۳۳۶ دیده به جهان گشود. خانواده ی او پنج نفره هستند. او دارای برادری به اسم فرهاد و خواهرانی به نام های آذر و آرزو می باشد. وی چند روز پس از این که به دنیا آمد با خانواده اش به تهران مهاجرت کردند.

ادامه
اشعار خواجوی کرمانی,زندگی نامه خواجوی کرمانی,مقبره خواجوی کرمانی زندگی نامه خواجوی کرمانی شاعر نیمهٔ اول قرن هشتم (+ آثار)

زمینهٔ کاری:شعر، عرفان، ریاضیات و طب

زادروز:۶۸۹( قمری)- کرمان

مرگ:۷۵۲( قمری)- شیراز

ملیت:ایرانی

سبک نوشتاری:سبک عراقی

ادامه
نوام چامسکی,بیوگرافی نوام چامسکی,زندگینامه نوام چامسکی بیوگرافی نوآم چامسکی زبان شناس و فیلسوف آنارشیست آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ دسامبر ۱۹۲۸

زادگاه:فیلادلفیا، پنسیلوانیا

همسرها:  کارول دوریس شاتز( درگذشت ۲۰۰۸)، والریا واسرمن( متولد ۲۰۱۴)

سمت:نظریه پرداز زبان شناسی و نویسنده سیاسی

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه هاروارد

ادامه
ویژه سرپوش