دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۰۶۷

اماکن دیدنی، گردشگری و زیبای قطر

مکان های دیدنی قطر,جاهای دیدنی قطرمکان های دیدنی قطر
قطر یکی از کشورهای عربی موفق در زمینه تجارت و گردشگری است. قطر ریشه در غرب آسیا دارد و دارای اماکن گردشگری بسیاری است. در ادامه مقاله سرپوش به تعدادی از مکان های دیدنی قطر اشاره می شود.

قطر:

قطر کشوری در منطقه خاورمیانه است و در حاشیه خلیج فارس و جنوب ایران قرار دارد. این کشور در قسمت شرقی عربستان واقع شده و تنها مرزخاکی که این کشور دارد با عربستان است، از طرفی قطر با بحرین، امارات و ایران نیز مرز آبی نیز دارد. 

زبان رسمی این کشور عربی است اما معمولا از زبان انگلیسی هم به عنوان زبان دوم استفاده می شود. دین رسمی این کشور اسلام و واحد پولشان ریال می باشد. قطر کشوری با مساحت ۱۱/۴۹۳ کیلومتر مربع است. ذخایر نفتی و گازی فراوانی در قطر وجود دارد، مجله فوربس قطر را ثروتمندترین کشور جهان معرفی کرده است، قطر بالاترین شاخص توسعه انسانی بین کشورهای جهان عرب را دارد. 

قطر کشوری با خاک مسطح است و از یک صحرای خشک تشکیل شده، شهرهای این کشور عبارتند از وکره، خور، دخان، زباره، شمال، مسیعید، رأس لفان. قطر شبیه جزیره ی کم ارتفاع و لم یزرعی واقع در خلیج فارس است.

در قطر شهرهایی به نام لوسیل و شهرکی جزیره ای به نام مروارید در حال ساخته شدن است، قطر در تابستان ها گرم اما زمستان های معتدل دارد. میانگین بارندگی بین ۵۰ تا ۷۵ میلی متر است. اماکن دیدنی کشور قطر در شهرهایی مانند: الریانی, الواکره, ام سعید قرار دارند. 

مکان های دیدنی قطر,اماکن دیدنی قطرجاهای دیدنی قطر

اماکن دیدنی قطر:

موزه‌های مشیرب:

یکی از بهترین مکان های دیدنی که می توانید در سفر به قطر از آن دیدن کنید؛ موزه های مشیرب است. این موزه در دوحه واقع شده است و شگفتی تاریخی محسوب می شوند که تاریخ غنی ماهیگیری دوحه را به نمایش می گذارند. در میان تمام دیدنی های قطر موزه های نشان دهنده چگونگی آغاز سفر دوحه به‌عنوان یک دهکده ماهیگیری کوچک و مسیر رشد آن هستند. افرادی که دوستدار جنبه‌های مختلف تاریخ قطر هستند می توانند به صورت عمیق این موضوع را از موزه های مشیرب دریافت کنند. 

چهار بخش جدایی ناپذیر از موزه ها شامل خانه بن جلود، خانه محمد بن جاسم، خانه کمپانی و خانه رادوانی هستند که به درستی به عنوان موزه‌ای پیشرفته معرفی می‌شوند، زیرا تاریخ و زندگی افرادی را که در قطر زندگی می‌کردند و نقش مهمی در توسعه و مدرن‌سازی قطر داشتند، نشان می‌دهد.

مکان های دیدنی قطر,موزه مشیربمکان های دیدنی قطر؛ موزه مشیرب

موزه ملی قطر:

موزه های دیگری که تنها از آب کورنیش در دوحه ساخته شده اند؛ موزه ملی قطر است. این موزه با منظره ای بی نظیر از خلیج فارس ساخته شده است. تاریخ قطر در سه بخش نمایش داده می شود که شامل؛ آغاز، زندگی کنونی و تاریخ مدرن.

یکی از بهترین مکان هایی که می توانید زمان دیدن از دوحه قطر به آن سر بزنید همین موزه است که در نزدیکی فرودگاه واقع شده است. شما می توانید در روزهای ابتدایی سفر زندگی در قطر و تاریخ مدرن این کشور را ببینند تا علاقه شما به این کشور چند برابر شود. یکی از بخش های هیجان انگیز این موزه به نمایش فرش مروارید بارودا برمی گردد که همراه با بسیاری از جاذبه های دیگر قطر را به نمایش می گذارد. 

۱۱ گالری، کافه، رستوران و یک پارک در مجموع در این موزه وجود دارند که جزئی از امکانات این مکان محسوب می شوند. معاری بی نظیری که برای این موزه استفاده شده است آن را به یک نشانه و نماد برای قطر تبدیل می کند. معمار مشهور ژان نوول این موزه را به شکل یک گل رز طراحی کرده که در فرهنگ عربی بسیار اهمیت دارد. 

مکان های دیدنی قطر,موزه ملی قطرمکان های دیدنی قطر؛ موزه ملی قطر

موزه متحف:

موزه متحف در قطر ریشه در شهر آموزشی دوحه و یک موزه عربی برای هنر مدرن دارد که دارای بیشتر از ۹۰۰۰ اثر هنری می باشد. این آثار در بازه زمانی ۲۵ ساله جمع آوری شده اند. یکی از نکات جالبی که درباره این موزه وجود دارد رایگان بودن بازدید می باشد. درکنار هر کدام از قطعه های موزه اطلاعات کاملی وجود دارد که موقعیت خوبی را برای یادگیری فراهم می کند. این موزه سرویس رفت و امد رایگان برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. به همین دلیل مکانی مورد علاقه برای بازدیدکنندگان هنر فراهم می شود. 

شیخ حسن بن محمد بن علی آل ثانی مسئول جمع آوری هر قطعه آثار این موزه است. وی به اطراف سفر داشت تا بهترین آثار را انتخاب کرده و جمع آوری کند. موزه می تواند فرهنگ غنی ترکیه، ایران و دیگر کشورهای آسیایی و شمال آفریقا را به نمایش بگذارد. هنرهایی همچون نقاشی‌ها، آثار روی کاغذ، مجسمه‌ها، اینستالیشن‌ها و آثار ویدئویی که قدمت آن‌ها به قرن نوزدهم برمی‌گردد، در این موزه دیده می‌شوند.

مکان های دیدنی قطر,موزه متحفمکان های دیدنی قطر؛ موزه متحف

جزیره مصنوعی مروارید:

جزیره مصنوعی مروارید قطر یک جزیره ساختگی است که در نزدیکی شهر دوحه پایتخت قطر واقع شده است. این جزیره دارای فضایی تقریبا ۴ میلیون متر مربع می باشد و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری دوحه شناخته می شود. ساختمان‌های مسکونی و تجاری و سرگرمی‌های مختلف در جزیره مروارید وجود دارد.

مکان های دیدنی قطر,جزیره مصنوعی مرواریدمکان های دیدنی قطر؛ جزیره مصنوعی مروارید

کورنیش دوحه:

کورنیش دوحه مساحتی برابر با هفت کیلومتر دارد و به موازات خلیج دوحه ادامه پیدا می کند و بخش هایی مانند پارک و تفرجگاه کورنیش، خیابان کورنیش و منطقه دولتی را شامل می شود. شما می توانید برای تفریحاتی مانند دویدن، پیاده‌روی، اسکیت‌سواری و دیگر فعالیت‌های اجتماعی از پارک کورنیش دیدن کنید. 

چشم اندازهای فوق العاده ای از کورنیش دوحه قابل مشاهده هستند برای مثال؛ برج‌های بلند مرکز تجاری دوحه و فرم‌های جذاب موزه هنرهای اسلامی. مسیرهای پیاده‌روی، وسایل ورزشی و کافه‌ها و رستوران‌ها از جمله امکانات این منطقه هستند. 

مکان های دیدنی قطر,کورنیش دوحهمکان های دیدنی قطر؛ کورنیش دوحه

برج اسپایر:

برج اسپایر یک آسمان خراش با ۳۶ طبقه است که ارتفاعی برابر با ۳۰۰ متر دارد و دارای کاربری مسکونی و تجاری است، این برج در پارکی با همین نام واقع شده شده و زمان ساخت آن از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ به طول انجامیده است. این ساختمان ۳۰۰ متری با نام Torch Doha نیز شناخته می شود. مشعل بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ بود و امروزه به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی دوحه شناخته می‌شود.

مکان های دیدنی قطر,برج اسپایرمکان های دیدنی قطر؛ برج اسپایر

سافاری کویر:

بدون شک یکی از بهترین تجربه های قطر لذت سرعت، رزرو یک تور نیم روزه‌ی «سافاری» در صحراهای شنی است. شما می توانید روی تپه های شنی شیب دار و نرم حرکت کنید و منتظر بمانید تا شن‌ و ماسه به سمت شیشه‌ها هجوم بیاورند. پمپاژ بالای آدرنالین در تمام این صحراگردی شما را همراهی خواهند کرد. حتماً بعد از تمام شدن این لذت و خطر، یک عکس جانانه از خودتان و کویر، زیر آفتاب معرکه‌ی خاورمیانه بیندازید و این خاطر ه را ثبت کنید.

در روزهای جام جهانی ۲۰۲۲ سافاری کویر یکی از پرطرفدارترین تفریحات محسوب می شود پس ممکن است در این مسابقات جای خالی برایش پیدا نکنید. اگر اهل سافاری‌گردی هستید آن را از دست ندهید.

مکان های دیدنی قطر,سافاری کویرمکان های دیدنی قطر؛ سافاری کویر

شهر لوسیل:

درصورتی که نام جزیره کوچک جمیرا را شنیده باشید می دانید که این منطقه به صورت ساختگی در دبی ایجاد شد، شهر لوسیل هم درست به همین شکل روی آب ایجاد شده است. این شهر تا حد زیادی به جمیرا ویلج شبیه است، این شهر از جمله خاص ترین اماکن دیدنی قطر محسوب می شود، زمانی که وارد آن می شوید احساس می کنید که در سواحل میامی قرار دارید. 

سبک معماری سنتی و اسلامی با سبک معماری مدرن برای طراحی است شهر استفاده شده است که الحق شاهکار خوبی به وجود آورده است. در این شهر شما می توانید جاذبه های تفریحی بسیار خاص را ببیند، این شهر گزینه مناسبی برای وقت‌گذرانی و سرگرمی محسوب می شود. امکانات تفریحی و رفاهی بسیار متنوع را می توانید در این شهر ببینید که مختص تمام گروه های سنی خواهد بود، بنابراین سفر خوبی همراه با خانواده خواهید داشت. 

مکان های دیدنی قطر,شهر لوسیلمکان های دیدنی قطر؛ شهر لوسیل

اردوگاه بادیه نشینان:

زمانی که در تاریخ از اعراب صحبت می شود همه آنها را به نام بادیه نشینان می شناسند، بادیه همان بیابان است، در گذشته های دور خبری از آسمان‌خراش‌های بزرگ و برج‌های مرتفع در دبی و کشورهای عربی نبود و اعراب در چادرهای واقع در بیابان زندگی خود را می گذراندند، این سبک زندگی همان بادیه نشینی است. 

باوجودی که شاهد پیشرفت های زیاد در کشورهای عربی از جمله قطر بوده ایم؛ اما هنوز هم سنت های قدیمی گرامی داشته می شوند، به همین دلیل شما می توانید در بیابان‌‌های اطراف قطر، شاهد انواع اردوگاه بادیه نشینان باشید. در این اردوگاه ها می توانید یک زندگی سنتی اعراب را تجربه کنید.

اقامت در اردوگاه های بادیه نشینان می تواند از بهترین تفریحات باشد که قطر برای شما خواهد داشت. از جمله بهترین جاهای دیدنی که قطر دارد بدون شک اردوگاه های بادیه نشینی است که خاطرات شیرینی برای شما رقم می زند. انواع امکانات رفاهی و تفریحی در این اردوگاه در اختیار مسافران قرار می گیرد. 

دورهم نشینی شبانه اطراف آتش، شنیدن موسیقی سنتی عربی، لذت بردن از هوای مطبوع و... بسیار لذت بخش خواهد بود، در کنار این اقدامات شما می توانید در طول روز هم با ماشین‌های آفرود از مناطق اطراف دیدن کنید.

مکان های دیدنی قطر, اردوگاه بادیه نشینیمکان های دیدنی قطر؛ اردوگاه بادیه نشینی

شهر جشنواره دوحه:

بدون شک یکی از بهترین تجربه های سفر دیدن مراکز خرید رنگارنگ است. یکی از این اماکن در قطر فستیوال سیتی؛ بزرگ‌ترین مرکز خرید این کشور است. این مرکز خرید دارای بیش از صدها برند فروشگاه، لوازم خانگی و سایر آیتم های مربوط به مد و پوشاک است که می تواند فهرستی بلند بالا از خرید یا سوغاتی را تامین کند. 

این مرکز خرید درکنار خرید امکانات سرگرمی مانند؛ سینما، پارک مصنوعی، مرکز تفریحی کودکان و... را نیز دارا می باشد، البته به همین موارد محدود نمی شود. درصورتی که شما از این سینما و پارک هیجان زده نمی شوید می توانید سری به یک سرسره برفی سرپوشیده و کوه برفی که در مرکز خرید واقع شده اند بزنید. از این طریق گرمای آزاردهنده بیرون هم به اتمام می رسد. 

به‌عنوان بزرگترین مرکز خرید در شهر، این مجموعه برندها و امکاناتی شامل بیش از ۱۰۰ رستوران و یک پارکینگ بزرگ را در خود جای می‌دهد.

مکان های دیدنی قطر,شهر جشنواره دوحهمکان های دیدنی قطر؛ شهر جشنواره دوحه

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 14
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش