یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۰۶۷

اماکن دیدنی، گردشگری و زیبای قطر

مکان های دیدنی قطر,جاهای دیدنی قطرمکان های دیدنی قطر
قطر یکی از کشورهای عربی موفق در زمینه تجارت و گردشگری است. قطر ریشه در غرب آسیا دارد و دارای اماکن گردشگری بسیاری است. در ادامه مقاله سرپوش به تعدادی از مکان های دیدنی قطر اشاره می شود.

قطر:

قطر کشوری در منطقه خاورمیانه است و در حاشیه خلیج فارس و جنوب ایران قرار دارد. این کشور در قسمت شرقی عربستان واقع شده و تنها مرزخاکی که این کشور دارد با عربستان است، از طرفی قطر با بحرین، امارات و ایران نیز مرز آبی نیز دارد. 

زبان رسمی این کشور عربی است اما معمولا از زبان انگلیسی هم به عنوان زبان دوم استفاده می شود. دین رسمی این کشور اسلام و واحد پولشان ریال می باشد. قطر کشوری با مساحت ۱۱/۴۹۳ کیلومتر مربع است. ذخایر نفتی و گازی فراوانی در قطر وجود دارد، مجله فوربس قطر را ثروتمندترین کشور جهان معرفی کرده است، قطر بالاترین شاخص توسعه انسانی بین کشورهای جهان عرب را دارد. 

قطر کشوری با خاک مسطح است و از یک صحرای خشک تشکیل شده، شهرهای این کشور عبارتند از وکره، خور، دخان، زباره، شمال، مسیعید، رأس لفان. قطر شبیه جزیره ی کم ارتفاع و لم یزرعی واقع در خلیج فارس است.

در قطر شهرهایی به نام لوسیل و شهرکی جزیره ای به نام مروارید در حال ساخته شدن است، قطر در تابستان ها گرم اما زمستان های معتدل دارد. میانگین بارندگی بین ۵۰ تا ۷۵ میلی متر است. اماکن دیدنی کشور قطر در شهرهایی مانند: الریانی, الواکره, ام سعید قرار دارند. 

مکان های دیدنی قطر,اماکن دیدنی قطرجاهای دیدنی قطر

اماکن دیدنی قطر:

موزه‌های مشیرب:

یکی از بهترین مکان های دیدنی که می توانید در سفر به قطر از آن دیدن کنید؛ موزه های مشیرب است. این موزه در دوحه واقع شده است و شگفتی تاریخی محسوب می شوند که تاریخ غنی ماهیگیری دوحه را به نمایش می گذارند. در میان تمام دیدنی های قطر موزه های نشان دهنده چگونگی آغاز سفر دوحه به‌عنوان یک دهکده ماهیگیری کوچک و مسیر رشد آن هستند. افرادی که دوستدار جنبه‌های مختلف تاریخ قطر هستند می توانند به صورت عمیق این موضوع را از موزه های مشیرب دریافت کنند. 

چهار بخش جدایی ناپذیر از موزه ها شامل خانه بن جلود، خانه محمد بن جاسم، خانه کمپانی و خانه رادوانی هستند که به درستی به عنوان موزه‌ای پیشرفته معرفی می‌شوند، زیرا تاریخ و زندگی افرادی را که در قطر زندگی می‌کردند و نقش مهمی در توسعه و مدرن‌سازی قطر داشتند، نشان می‌دهد.

مکان های دیدنی قطر,موزه مشیربمکان های دیدنی قطر؛ موزه مشیرب

موزه ملی قطر:

موزه های دیگری که تنها از آب کورنیش در دوحه ساخته شده اند؛ موزه ملی قطر است. این موزه با منظره ای بی نظیر از خلیج فارس ساخته شده است. تاریخ قطر در سه بخش نمایش داده می شود که شامل؛ آغاز، زندگی کنونی و تاریخ مدرن.

یکی از بهترین مکان هایی که می توانید زمان دیدن از دوحه قطر به آن سر بزنید همین موزه است که در نزدیکی فرودگاه واقع شده است. شما می توانید در روزهای ابتدایی سفر زندگی در قطر و تاریخ مدرن این کشور را ببینند تا علاقه شما به این کشور چند برابر شود. یکی از بخش های هیجان انگیز این موزه به نمایش فرش مروارید بارودا برمی گردد که همراه با بسیاری از جاذبه های دیگر قطر را به نمایش می گذارد. 

۱۱ گالری، کافه، رستوران و یک پارک در مجموع در این موزه وجود دارند که جزئی از امکانات این مکان محسوب می شوند. معاری بی نظیری که برای این موزه استفاده شده است آن را به یک نشانه و نماد برای قطر تبدیل می کند. معمار مشهور ژان نوول این موزه را به شکل یک گل رز طراحی کرده که در فرهنگ عربی بسیار اهمیت دارد. 

مکان های دیدنی قطر,موزه ملی قطرمکان های دیدنی قطر؛ موزه ملی قطر

موزه متحف:

موزه متحف در قطر ریشه در شهر آموزشی دوحه و یک موزه عربی برای هنر مدرن دارد که دارای بیشتر از ۹۰۰۰ اثر هنری می باشد. این آثار در بازه زمانی ۲۵ ساله جمع آوری شده اند. یکی از نکات جالبی که درباره این موزه وجود دارد رایگان بودن بازدید می باشد. درکنار هر کدام از قطعه های موزه اطلاعات کاملی وجود دارد که موقعیت خوبی را برای یادگیری فراهم می کند. این موزه سرویس رفت و امد رایگان برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. به همین دلیل مکانی مورد علاقه برای بازدیدکنندگان هنر فراهم می شود. 

شیخ حسن بن محمد بن علی آل ثانی مسئول جمع آوری هر قطعه آثار این موزه است. وی به اطراف سفر داشت تا بهترین آثار را انتخاب کرده و جمع آوری کند. موزه می تواند فرهنگ غنی ترکیه، ایران و دیگر کشورهای آسیایی و شمال آفریقا را به نمایش بگذارد. هنرهایی همچون نقاشی‌ها، آثار روی کاغذ، مجسمه‌ها، اینستالیشن‌ها و آثار ویدئویی که قدمت آن‌ها به قرن نوزدهم برمی‌گردد، در این موزه دیده می‌شوند.

مکان های دیدنی قطر,موزه متحفمکان های دیدنی قطر؛ موزه متحف

جزیره مصنوعی مروارید:

جزیره مصنوعی مروارید قطر یک جزیره ساختگی است که در نزدیکی شهر دوحه پایتخت قطر واقع شده است. این جزیره دارای فضایی تقریبا ۴ میلیون متر مربع می باشد و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری دوحه شناخته می شود. ساختمان‌های مسکونی و تجاری و سرگرمی‌های مختلف در جزیره مروارید وجود دارد.

مکان های دیدنی قطر,جزیره مصنوعی مرواریدمکان های دیدنی قطر؛ جزیره مصنوعی مروارید

کورنیش دوحه:

کورنیش دوحه مساحتی برابر با هفت کیلومتر دارد و به موازات خلیج دوحه ادامه پیدا می کند و بخش هایی مانند پارک و تفرجگاه کورنیش، خیابان کورنیش و منطقه دولتی را شامل می شود. شما می توانید برای تفریحاتی مانند دویدن، پیاده‌روی، اسکیت‌سواری و دیگر فعالیت‌های اجتماعی از پارک کورنیش دیدن کنید. 

چشم اندازهای فوق العاده ای از کورنیش دوحه قابل مشاهده هستند برای مثال؛ برج‌های بلند مرکز تجاری دوحه و فرم‌های جذاب موزه هنرهای اسلامی. مسیرهای پیاده‌روی، وسایل ورزشی و کافه‌ها و رستوران‌ها از جمله امکانات این منطقه هستند. 

مکان های دیدنی قطر,کورنیش دوحهمکان های دیدنی قطر؛ کورنیش دوحه

برج اسپایر:

برج اسپایر یک آسمان خراش با ۳۶ طبقه است که ارتفاعی برابر با ۳۰۰ متر دارد و دارای کاربری مسکونی و تجاری است، این برج در پارکی با همین نام واقع شده شده و زمان ساخت آن از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ به طول انجامیده است. این ساختمان ۳۰۰ متری با نام Torch Doha نیز شناخته می شود. مشعل بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ بود و امروزه به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی دوحه شناخته می‌شود.

مکان های دیدنی قطر,برج اسپایرمکان های دیدنی قطر؛ برج اسپایر

سافاری کویر:

بدون شک یکی از بهترین تجربه های قطر لذت سرعت، رزرو یک تور نیم روزه‌ی «سافاری» در صحراهای شنی است. شما می توانید روی تپه های شنی شیب دار و نرم حرکت کنید و منتظر بمانید تا شن‌ و ماسه به سمت شیشه‌ها هجوم بیاورند. پمپاژ بالای آدرنالین در تمام این صحراگردی شما را همراهی خواهند کرد. حتماً بعد از تمام شدن این لذت و خطر، یک عکس جانانه از خودتان و کویر، زیر آفتاب معرکه‌ی خاورمیانه بیندازید و این خاطر ه را ثبت کنید.

در روزهای جام جهانی ۲۰۲۲ سافاری کویر یکی از پرطرفدارترین تفریحات محسوب می شود پس ممکن است در این مسابقات جای خالی برایش پیدا نکنید. اگر اهل سافاری‌گردی هستید آن را از دست ندهید.

مکان های دیدنی قطر,سافاری کویرمکان های دیدنی قطر؛ سافاری کویر

شهر لوسیل:

درصورتی که نام جزیره کوچک جمیرا را شنیده باشید می دانید که این منطقه به صورت ساختگی در دبی ایجاد شد، شهر لوسیل هم درست به همین شکل روی آب ایجاد شده است. این شهر تا حد زیادی به جمیرا ویلج شبیه است، این شهر از جمله خاص ترین اماکن دیدنی قطر محسوب می شود، زمانی که وارد آن می شوید احساس می کنید که در سواحل میامی قرار دارید. 

سبک معماری سنتی و اسلامی با سبک معماری مدرن برای طراحی است شهر استفاده شده است که الحق شاهکار خوبی به وجود آورده است. در این شهر شما می توانید جاذبه های تفریحی بسیار خاص را ببیند، این شهر گزینه مناسبی برای وقت‌گذرانی و سرگرمی محسوب می شود. امکانات تفریحی و رفاهی بسیار متنوع را می توانید در این شهر ببینید که مختص تمام گروه های سنی خواهد بود، بنابراین سفر خوبی همراه با خانواده خواهید داشت. 

مکان های دیدنی قطر,شهر لوسیلمکان های دیدنی قطر؛ شهر لوسیل

اردوگاه بادیه نشینان:

زمانی که در تاریخ از اعراب صحبت می شود همه آنها را به نام بادیه نشینان می شناسند، بادیه همان بیابان است، در گذشته های دور خبری از آسمان‌خراش‌های بزرگ و برج‌های مرتفع در دبی و کشورهای عربی نبود و اعراب در چادرهای واقع در بیابان زندگی خود را می گذراندند، این سبک زندگی همان بادیه نشینی است. 

باوجودی که شاهد پیشرفت های زیاد در کشورهای عربی از جمله قطر بوده ایم؛ اما هنوز هم سنت های قدیمی گرامی داشته می شوند، به همین دلیل شما می توانید در بیابان‌‌های اطراف قطر، شاهد انواع اردوگاه بادیه نشینان باشید. در این اردوگاه ها می توانید یک زندگی سنتی اعراب را تجربه کنید.

اقامت در اردوگاه های بادیه نشینان می تواند از بهترین تفریحات باشد که قطر برای شما خواهد داشت. از جمله بهترین جاهای دیدنی که قطر دارد بدون شک اردوگاه های بادیه نشینی است که خاطرات شیرینی برای شما رقم می زند. انواع امکانات رفاهی و تفریحی در این اردوگاه در اختیار مسافران قرار می گیرد. 

دورهم نشینی شبانه اطراف آتش، شنیدن موسیقی سنتی عربی، لذت بردن از هوای مطبوع و... بسیار لذت بخش خواهد بود، در کنار این اقدامات شما می توانید در طول روز هم با ماشین‌های آفرود از مناطق اطراف دیدن کنید.

مکان های دیدنی قطر, اردوگاه بادیه نشینیمکان های دیدنی قطر؛ اردوگاه بادیه نشینی

شهر جشنواره دوحه:

بدون شک یکی از بهترین تجربه های سفر دیدن مراکز خرید رنگارنگ است. یکی از این اماکن در قطر فستیوال سیتی؛ بزرگ‌ترین مرکز خرید این کشور است. این مرکز خرید دارای بیش از صدها برند فروشگاه، لوازم خانگی و سایر آیتم های مربوط به مد و پوشاک است که می تواند فهرستی بلند بالا از خرید یا سوغاتی را تامین کند. 

این مرکز خرید درکنار خرید امکانات سرگرمی مانند؛ سینما، پارک مصنوعی، مرکز تفریحی کودکان و... را نیز دارا می باشد، البته به همین موارد محدود نمی شود. درصورتی که شما از این سینما و پارک هیجان زده نمی شوید می توانید سری به یک سرسره برفی سرپوشیده و کوه برفی که در مرکز خرید واقع شده اند بزنید. از این طریق گرمای آزاردهنده بیرون هم به اتمام می رسد. 

به‌عنوان بزرگترین مرکز خرید در شهر، این مجموعه برندها و امکاناتی شامل بیش از ۱۰۰ رستوران و یک پارکینگ بزرگ را در خود جای می‌دهد.

مکان های دیدنی قطر,شهر جشنواره دوحهمکان های دیدنی قطر؛ شهر جشنواره دوحه

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 14
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
ویژه سرپوش