یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۲۰۰۰۶۳

هرآنچه که باید درمورد ویزای تحصیلی بدانید!

ویزای تحصیلی,مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی,هزینه ویزای تحصیلیویزای تحصیلی، نوعی اقامت موقت است
ویزای تحصیلی، پرطرفدارترین ویزا در بین ویزاها و راه ورود به دیگر کشورها می باشد. دانشجویان ایرانی که تصمیم دارند در خارج از کشور به تحصیل بپردازند، این ویزا یکی از منطقی ترین راههای خروج از کشور است.

ویزای تحصیلی

یکی از ویزاهای بلند مدت، ویزای تحصیلی نام دارد که افراد متقاضی ویزای تحصیلی برای تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور از آن استفاده میکنند. دانشجویان با کم ترین هزینه با استفاده از این ویزا می توانند از کشور خارج شده و در کشوری دیگر پایه های اقامت خود را محکم کنند و از طرفی چون برای تحصیل مهاجرت می کنند احتمال گرفتن ویزا برای این افراد بسیار بالاست.

دانشجو برای اقامت در کشور مقصد با اخذ ویزای تحصیلی به مدارک دیگری جهت تائید شهروندی یا مهاجرت به کشور مقصد نیاز ندارد. در ابتدا برای گرفتن ویزای تحصیلی باید  از دانشگاه مورد تحصیل و در رشته مورد نظر پذیرش تحصیلی  بگیرید، پس باید بدانید که به کدام دانشگاه میخواهید بروید و در چه رشته ای  قصد تحصیل دارید. ویزای تحصیلی، همانطور که از اسمش پیداست، پیگیری آموزش و پرورش در کشور مقصد است. پذیرش از دانشگاه کشور مقصد برای اخذ ویزای تحصیلی بسیار مهم است. هر کشوری هزینه های مختلفی را برای اخذ ویزای تحصیلی با توجه به قانون مهاجرت خود، درخواست می کند.

درمورد ویزای تحصیلی,ویزای تحصیلی,معایب ویزای تحصیلیحداقل سن برای گرفتن ویزای تحصیلی، ۴ سالگی است

مدارک ویزای تحصیلی

گاهی برخی از دانشجویان به دلیل کیفیت و امکانات دانشگاه های خارجی و اروپایی تصمیم دارند در آن دانشگاه ها به ادامه تحصیل بپردازند در این زمان است که شرایط ورود به آن دانشگاه فکر این افراد را مشغول می کند و متقاضی نمی داند که چه مراحلی را برای پذیرش دانشگاه باید سپری کند. مدارک مورد نیاز برای متقاضیان ویزای تحصیلی بسته به نوع کشورها متفاوت است ولی به شکل کلی برای اخذ ویزای تحصیلی میتوان به مدارک زیر اشاره نمود :

۱. پاسپورت:

مسلما نخستین شرط برای خروج از کشور، داشتن گذرنامه میباشد که برای اخذ گذرنامه داشتن کارت پایان خدمت الزامی است. البته به خاطر داشته باشید که باید برای ورود به کشور های گوناگون پاسپورت شما اعتبار داشته باشد زیرا امکان دارد این پاسپورت برای ورود به کشور معتبر نباشد .همچنین لااقل باید دو صفحه از پاسپورت شما خالی باشد تا فضای کافی برای مهر زدن مخصوص ویزای تحصیلی خود داشته باشید.

۲. مدارک اثبات کننده دانشجو بودن فرد:

شما برای اخذ ویزای تحصیلی، باید اثبات کنید که دانشجو هستید. تائیدیه دانشجو بودن در ایران، معمولاً با ارائه گواهی تائیدیه از محل تحلیل شما صورت گیرد.

۳. پذیرش تحصیلی:

از دانشگاهی که درخواست ادامه تحصیل در آنرا داشته اید، یک نامه تائیدیه باید ضمیمه مدارکتان گرد. تا بتوانید ویزای تحصیلی بگیرید.

۴. گواهی پشتیبانی مالی:

برای ویزای تحصیلی، گواهی پشتیبانی مالی به دو صورت، به سفارت کشور مقصد ارائه می شود که از جمله ی آن می توان به این دو روش اشاره نمود :روش اول ارائه گواهی تمکن مالی به ارزش اعلام شده توسط سفارت کشور مقصد. روش دوم ارائه گواهی ضمانت و پشتیبانی به وسیله یکی از بستگان متقاضی در کشور مقصد که در کل مدت زمان تحصیل توانایی پشتیبانی شما را داشته باشد. برای افراد بالای ۱۸ سال، حضور پشتیبان مالی الزامی می باشد. پشتیبان مالی باید توانایی تامین هزینه های تحصیل و مخارج زندگی شخص را داشته باشد تا بتواند ویزای تحصیلی را اخذ کند.

درباره ویزای تحصیلی,روش دریافت ویزای تحصیلی,ویزای تحصیلیبرای گرفتن ویزای تحصیلی، ابتدا باید پذیرش تحصیلی بگیرید

۵. انگیزه نامه:

انگیزه نامه که برای اخذ ویزای تحصیلی بسیار مهم است، درواقع انگیزه و هدف شما برای تحصیل در کشور مورد نظر را شرح می دهد. همچنین این نامه میتواند هدف های پس از فارغ التحصیلی را نیز توصیف کند.

۶. داشتن گواهی نامه پایان دوره متوسطه:

شما حتماً جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور داشتن مدرک دیپلم لازم است. البته جزئی از مدارک شما اینست که باید مدرکتان ترجمه شود. پیش از هر چیز باید اطلاع داشته باشید که کشور مد نظر شما به چه زبانی مدرک تحصیلی شما را ترجمه شده می خواهد که هم مدرک و هم ترجمه ی آن جزء مدارک ویزای تحصیلی میباشد .

۷. مدرک زبان:

مدارک آموزش های زبان شما ازمدارک دیگریست که در اخذ ویزای تحصیلی بسیار مهم است. بطور کلی شما باید به سفارت کشور مورد نظر خود با این مدارک اثبات کنید که میتوانید به آسانی در این کشور با دیگران رابطه برقرار کرده، تحصیل کنید و کارهای روزمره خویش را بدون دردسر انجام دهید. در اینصورت برای اخذ ویزای تحصیلی تمامی مدارک شما باید توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شوند. بطور معمول زبانهایی مانند TOFEL، IELTS  و PHD در اخذ ویزای تحصیلی تأثير بسزایی خواهد داشت.

شرایط ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی یک نوع ویزای بلندمدت، میباشد که برای متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، صادر میشود. به عبارت دیگر ویزای تحصیلی، یک راهی مطمئن و بصرفه برای مهاجرت است که طرفدارن خاص خود را دارد و اخذ آن، شرایط ویژه ­ای دارد.

* داشتن امتیازهای خاص نظیر داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته ای که در آن پذیرش تحصیلی گرفته اید در افزایش سطح سواد و تجربه شما تأثير دارد زیرا نشان میدهد که شخص عملاً از علم خود استفاده کرده است. از این جهت شرایط اخذ ویزای تحصیلی را راحت تر می کند.

ویزای تحصیلی,مدت‌زمان اعتبار ویزای تحصیلی,مزایای ویزای تحصیلیقبل از گرفتن ویزای تحصیلی مشخص کنید که در کدام رشته و دانشگاه، قصد تحصیل دارید

* کسب حداقل نمره معدل و همینطور تمکن مالی شخص از دیگر شرایط اخذ ویزای تحصیلی به حساب می آید. دانشگاه های کشور مقصد هر کدام بسته به شرایط خود، شرط پذیرفتن معدل را تعیین میکنند .

* حداقل سن مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی سن ۴ سالگی میباشد و افراد از این سن میتوانند ، برای تحصیل در دیگر کشورها مبادرت کنند. اکثر دانشگاه ها برای پذیرش افراد در مقاطع لیسانس به بالا محدودیت سنی قائل نمی شوند ولی یکی از شروط بعضی از دانشگاه ها نبود فاصله سنی زیاد بین فارغ التحصیلی و اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه می باشد.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار

امروزه یکی از گرفتاری های افراد تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار میباشد ، که چنانچه بر اساس شرایط بطور دقیق دنبال شود، به سادگی میتواند صورت پذیرد. اگر در زمان تحصیل به کاری مشغول باشید و کارفرما از شما راضی باشد و خواستار ادامه کار با شما باشد، میتواند برای اخذ ویزای کار شما به سفارت کشور مورد نظر مبادرت کند و برایتان ویزای کاری دریافت کند. همچنین وقتی که شما ویزای کار را دریافت کنید، قابلیت اخذ اقامت دائم کشور مورد نظرتان را دارید.

مدارک ویزای تحصیلی,ویزای تحصیلی,شرایط ویزای تحصیلیافرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی دانشجویی دارند اغلب می‌توانند در داخل کشور خود اقدام نماید

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی

یکی از ویزاهای کوتاه مدت، ویزاهای دانشجویی نام دارد که مدت اعتبار آنها امکان دارد به صورت سه ماهه، ۶ ماهه یا یک ساله باشد. البته ویزای دانشجو با توجه به وضعیت تحصیلی و مدت زمان باقی مانده از دوره تحصیلی او، با ارائه مدارک و اسنادی حاکی از اشتغال وی به تحصیل در کشور قصد مجدداً تمدید می شود. ویزای دانشجویی و ویزای تحصیلی بعنوان ویزاهای اقامتی محسوب نمی شوند و در آخر منتهی به اخذ اقامت دائم کشور مقصد نخواهد شد.

هزینه ویزای تحصیلی 

دانشجویان یا دانش آموزانی که قصد تحصیل در یک دوره آموزشی دارند، باید برای اخذ ویزای تحصیلی درخواست دهند. این ویزاها انواع مختلفی دارند و دانشجویان و دانش آموزان باتوجه به نوع و مدت دوره های درسی خود باید برای دریافت ویزای مربوطه درخواست دهند. البته، بسته به نوع ویزای دانشجویی درخواستی شما و شرایط خاص پرونده شما هزینه ویزای تحصیلی متغیر است.

اخذ ویزای تحصیلی,تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار,ویزای تحصیلیداوطلبان می‌توانند از طریق روش آنلاین اقدام به اخذ ویزای تحصیلی دانشجویی خود کنند

مزایای ویزای تحصیلی

> دارندگان ویزای تحصیلی می توانند در یکی از برترین کشورهای دنیا، زندگی کنند و در یکی از معتبرترین دانشگاه­های دنیا، به تحصیل بپردازند.

> دارندگان ویزای تحصیلی این قابلیت را دارند که در دوران تحصیل برای ملاقات با خانواده به کشور محل اقامت خویش رفته و برگردند.

معایب ویزای تحصیلی

* محدودیت در کار و کسب درآمد یکی از مهمترین معایب ویزای تحصیلی است که برای فراوانی از متقاضیان ویزای تحصیلی به امری مهم تبدیل شده است.

* از دیگر معایب ویزای تحصیلی می توان به اقامت متقاضی اشاره کد که اصلاً مشخص نیست پس از فارغ التحصل شدن امکان اخذ اقامت دارد یا خیر. از طرفی افرادی که قصد ارسال دعوتنامه برای خانواده هایشان را دارند قادر به ارسال دعوتنامه از طریق ویزای تحصیلی نیستند.

* افرادی که ویزای تحصیلی دارند قابلیت کار کردن به صورت تمام وقت را ندارند و نهایتا مجوز بیست ساعت کار در هفته را دارند. در همه ی کشورها، ویزای تحصیلی به متقاضیان اجازه بردن همراه را نمیدهد و افرادی که این ویزا را در خیلی از کشورهای اروپایی اخذ می نمایند نمی توانند حداقل برای مدتی با خود همراه ببرند و همراهان باید پس از ورود شخص اصلی برای گرفتن ویزا مبادرت نمایند.

* دانش آموزان در خیلی از کشورها ملزم به اخذ ویزای تحصیلی در تابستان، ترم یا سال هستند. منبع اطلاعاتی ویزای تحصیلی در هر کشور، سفارت یا کنسولگری آن میباشد که البته اخذ ویزای تحصیلی باتوجه به سخت تر شدن روز به روز فرآیند برای افرادی که تصمیم دارند ویزای تحصیلی دریافت نمایند باید به وکیل مهاجرت و موسسات اعزام دانشجو مراجعه کنند که به صورت تضمینی پروسه اخذ ویزای تحصیلی آن ها انجام گیرد.

ویزای تحصیلی,تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار,ویزای تحصیلی چیستویزای تحصیلی فقط برای درس خواندن است

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 13
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
جواد عزتی,بیوگرافی جواد عزتی,عکس جواد عزتی بیوگرافی جواد عزتی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر همسرش)

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۶۰

تحصیلات:فارغ التحصیل تئاتر از هنرستان سوره

زمینه فعالیت:بازیگر

همسر:مه لقا باقری

ملیت:ایرانی

ادامه
دارا خسروشاهی کیست,بیوگرافی دارا خسروشاهی,عکس دارا خسرو شاهی بیوگرافی دارا خسروشاهی مدیر عامل اجرایی اوبر (+ تصاویر)

زاده:۷ خرداد ۱۳۴۸

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بیزینس ایرانی آمریکایی و مدیر عامل اجرایی اوبر و  مدیر عامل اجرایی سابق اکسپیدیا 

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
 ناصر خسرو,بیوگرافی ناصر خسرو,ناصر خسرو قبادیانی زندگینامه ناصر خسرو یکی از شاعران و فیلسوفان خراسان

زمینه فعالیت:شاعر، فیلسوف، حکیم، جهانگرد و مبلغ ۹ذیقعده ۳۹۴ قمری مذهب اسماعیلی

تولد:۹ ذیقعده ۳۹۴ قمری

وفات:۴۶۷ شمسی

محل زندگی:شهر قبادیان و شهر بدخشان در افغانستان

زمان حکومت:غزنویان و سلجوقیان

ادامه
 مهرداد جم,بیوگرافی مهرداد جم,عکس های مهرداد جم بیوگرافی مهراد جم از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد:۱۳۷۶/۰۵/۱۴ آبادان

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، ترانه سرا، آهنگساز 

سال های فعالیت: ۱۳۹۷ تا کنون

بیوگرافی مهراد جم

محسن سعیدی کیا متولد ۱۴ مرداد سال ۱۳۷۶ در شهر آبادان است که نام هنری او مهراد جم میباشد.

ادامه
سرنا ویلیامز,بیوگرافی سرنا ویلیامز,سرنا ویلیامز تنیسور بیوگرافی سرنا ویلیامز تنیسور مشهور آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۲۶ سپتامبر ۱۹۸۱ ‏

زادگاه:سگینو، میشیگان،  ایالات متحده آمریکا

ملیت:آمریکایی

پیشه:تنیسور  آمریکایی

قد:۱٫۷۵ متر

ادامه
گرشا رضایی,بیوگرافی گرشا رضایی,عکس های گرشا رضایی بیوگرافی گرشا رضایی (خواننده) بهمراه تصاویرش

متولد:۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۳

زمینه فعالیت: موسیقی پاپ

پیشه:خواننده، آهنگساز و نوازنده

سالهای فعالیت:۱۳۹۱ تاکنون

ساز تخصصی: گیتار الکترونیک

قد:۱۹۰ سانتیمتر

ادامه
گلاره عباسی,عکس جدید گلاره عباسی,تصاویر جدید گلاره عباسی بیوگرافی گلاره عباسی بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۹ تیر ماه ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته تئاتر 

همسر: ادیب راد

ملیت:ایرانی

ادامه
سیما تیرانداز,بیوگرافی سیما تیرانداز,سیما تیرانداز و همسرش بیوگرافی سیما تیرانداز بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۹ شهریور ۱۳۴۹

محل تولد:تهران

تحصیلات:کارشناسی در رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد کارگردانی و بازیگری از دانشکدهٔ سینما و تئاتر

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

سالهای فعالیت:۱۳۶۶ تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
ویشکا آسایش,بیوگرافی ویشکا آسایش,زندگینامه ویشکا آسایش زندگینامه ویشکا آسایش بازیگر و طراح صحنه و لباس در سینما (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۱۳۵۱/۸/۱۶

محل تولد:تهران

قد: ۱.۷۶ m

تحصیلات:فارغ التحصیل طراحی صحنه از انگلستان

همسر:رضا قبادی

فرزند: گیو

ادامه
ویژه سرپوش