دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۷۰۰۵۵

مقایسه جامع سوئیس و اتریش برای مهاجرت

چکیده : اگر شما هم از متقاضیان مهاجرت به اروپا باشید، گزینه‌های زیادی را پیش روی خود دارید. کشورهایی مانند سوئیس، اتریش و آلمان از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت به اروپا هستند اما رقابت اصلی بین دو کشور سوئیس و اتریش است.

مقایسه جامع سوئیس و اتریش برای مهاجرت

اگر شما هم از متقاضیان مهاجرت به اروپا باشید، گزینه‌های زیادی را پیش روی خود دارید. کشورهایی مانند سوئیس، اتریش و آلمان از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت به اروپا هستند اما رقابت اصلی بین دو کشور سوئیس و اتریش است.

برای آن که بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید باید با تفاوت‌های مهاجرت به این دو کشور آشنا شوید. در پایان نیز شرایط هر کشور را با روحیات و اهداف خود مقایسه کرده و تصمیم خود را بگیرید. البته اگر در تصمیم خود تردید دارید بهتر است با یک مؤسسه حقوقی مشورت کنید. ما به شما مؤسسه مهاجرتی اصطهباناتی را پیشنهاد می‌کنیم زیرا تجربیات موفقی در مهاجرت و دریافت اقامت دائم در این دو کشور داشته است و با تمام مزایا و معایب مهاجرت به اتریش یا سوئیس آشنایی دارد.

شرایط زندگی در کدام کشور بهتر است، سوئیس یا اتریش؟

اگر بخواهیم دو کشور سوئیس و اتریش را از نظر شرایط زندگی مورد بررسی قرار دهیم باید به موارد زیر توجه کنیم:

شرایط آب‌وهوایی

همان‌طور که می‌دانید کشور اتریش یکی از باران‌خیزترین کشورهای قاره اروپاست. به همین دلیل بسیاری از گردشگران حتی برای سفرهای تفریحاتی خود، اتریش را انتخاب می‌کنند. این مزیت برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند نیز بسیار مهم است. کوه‌های مرتفع، طبیعت سرسبز و جنگل‌های انبوه اتریش همگی باعث شده است تا اقامت خوبی را در این کشور تجربه کنید. اتریش نیز مانند ایران ۴ فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان دارد.

در مقابل کشور سوئیس است که حدود ۳۰ درصد از آن با جنگل‌های انبوه پوشانده شده است. رودخانه‌های فراوان و ‌جاذبه‌های طبیعی که در یونسکو نیز به ثبت رسیده‌اند، سوئیس را به کشوری با آب‌وهوای مناسب برای اقامت تبدیل کرده است. صنعت کشاورزی در کشور سوئیس همچنان پابرجاست و سالانه محصولات بسیار زیادی از این کشور به سایر نقاط دنیا صادر می‌شود.

پس اگر بخواهیم بر اساس شرایط آب‌وهوایی یکی از دو کشور سوئیس یا اتریش را انتخاب کنیم، کار بسیار سختی پیش رو داریم. این دو کشور هر دو آب‌وهوای مناسب و طبیعتی دلچسب دارند.

هزینه‌های مهاجرت و زندگی

برای بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند، هزینه‌های زندگی در کشور مقصد مهم است. در هنگام مهاجرت به سوئیس و اتریش نیز باید به هزینه‌های زندگی در هر یک از این دو کشور توجه کرد. اگر از ایران به اتریش مهاجرت کنید باید ۱۰۴.۲۰ درصد هزینه‌های زندگی بیشتری را پرداخت نمایید. این هزینه‌ها در سوئیس بیشتر می‌شود و تا ۲۷۶ درصد افزایش پیدا می‌کند. پس تنها کسانی می‌توانند به این کشورها مهاجرت نمایند که تمکن مالی خوبی در ایران داشته باشند و از پس هزینه‌های زندگی در این دو کشور بر بیایند.

با وجود اینکه هزینه‌های زندگی در کشور اتریش حدود ۵۰ درصد کمتر از سوئیس است اما باز هم متقاضیان زندگی در سوئیس بسیار زیاد است زیرا درآمدی که در این کشور به دست می‌آورید، تقریباً دو برابر درآمد شما در کشور اتریش خواهد بود.

امنیت

فاکتور دیگری که بر روی نظر مهاجران به کشور اتریش و سوئیس تأثیر می‌گذارد، میزان امنیت این دو کشور است. اگر بخواهیم امنیت این دو کشور را با یکدیگر مقایسه کنیم باید بگوییم که هر دوی آنها بسیار امن هستند. سوئیس و اتریش با عضویت در اتحادیه اروپا و به کارگیری سیاست‌های درست بین‌المللی، محیطی امن و راحت را برای ساکنین خود فراهم کردند. میزان جرم و جنایت، دزدی و همچنین حملات تروریستی در این کشورها بسیار پایین است. کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش یا سوئیس را دارند می‌توانند با خیالی راحت این کشورهای امن در اروپا را انتخاب کنند.

هزینه‌های زندگی در اتریش نسبت به هزینه زندگی در سوئیس پایین‌تر است.

کدام کشور برای مهاجرت تحصیلی مناسب است؟

اگر قصد دارید برای تحصیل به کشورهایی مانند اتریش و سوئیس در قاره اروپا بروید باید در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش شوید. شما می‌توانید در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در این کشورها به ادامه تحصیل بپردازید. اما سؤال اینجاست که بین اتریش و سوئیس کدام یک دانشگاه‌های معتبرتری دارد؟

اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم هر دو کشور از نظر علمی جایگاه خوبی در دنیا دارند و رشته‌های متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌کنند. امنیت در هر دو کشور نیز بسیار بالاست. جوانانی برای ادامه تحصیل به یکی از این دو کشور مهاجرت می‌کنند با مشکلی روبرو نخواهند شد.

اما نباید از این نکته صرف‌نظر کرد که هزینه‌های زندگی در اتریش نسبت به هزینه زندگی در سوئیس پایین‌تر است. برای کسانی که صرفاً به ادامه تحصیل در این کشور می‌پردازند، این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین درآمدی که می‌توانید با اشتغال در کشور سوئیس به دست آورید، دو برابر درآمد شما در کشور اتریش خواهد بود.

اگر شما هم متقاضی تحصیل پزشکی در اتریش یا سوئیس هستید، آینده شغلی شما تضمین شده است. پس تصمیم با شماست که به اتریش رفته و هزینه‌های تحصیلی بیشتری بپردازید و در آینده نیز درآمد بیشتری داشته باشید یا به اتریش سفر کرده و با کمترین هزینه به ادامه تحصیل بپردازید.

اگر قصد دارید اقامت دائم این کشورها را دریافت کنید باید حداقل ۴ الی ۵ سال به صورت مداوم در این کشورها سکونت داشته باشید. پس از آن می‌توانید درخواست دریافت اقامت دائم را به مراجع ذی‌صلاح تحویل دهید. کسانی که موفق به دریافت اقامت دائم در این کشورها شوند، در آینده نزدیک می‌توانند برای دریافت تابعیت آن نیز اقدامات لازم را انجام دهند.

در هر صورت در این مسیر سخت به مشاوره وکلای حقوقی احتیاج پیدا خواهید کرد. ما به شما مؤسسه مهاجرتی اصطهباناتی را پیشنهاد می‌کنیم زیرا تاکنون توانسته است با ارائه خدمات خود برای افراد زیادی اقامت سوئیس یا اتریش را دریافت کند.

کلام پایانی

انتخاب میان دو کشور سوئیس و اتریش که هر دو در قاره اروپا قرار دارند، کاری بسیار سخت است. شما باید با توجه به شرایط خودتان یکی از این دو کشور را انتخاب کنید. شرایط عمومی و همچنین امنیت این دو کشور با یکدیگر در یک سطح قرار دارد.

تنها تفاوت آنها در هزینه‌های زندگی است. اگر می‌خواهید هزینه‌های کمتری برای مهاجرت بپردازید بهتر است اتریش را انتخاب کنید و اگر محدودیتی در پرداخت هزینه‌های زندگی ندارید، مهاجرت به سوئیس گزینه بهتری برای شماست.

در هر صورت شما با مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری یا ازدواج در این کشور می‌توانید به اقامت دائم و همچنین تابعیت آن‌ها برسید. برای شروع کار و کوتاه کردن مسیر بهتر است با مشاوران مؤسسه مهاجرتی اصطهباناتی مشورت کرده و کارهای مهاجرت خود را به آن‌ها بسپارید.

  • 14
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
محمد بن راشد آل مکتوم بیوگرافی محمد بن راشد آل مكتوم حاکم موفق دبی

تاریخ تولد: ۱۵ ژوئیه ۱۹۴۵

محل تولد: دبی

ملیت: امارات متحده عربی

لقب: والاحضرت شیخ محمد

حرفه: حاکم دبی

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
ویژه سرپوش