پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۴۹

مزایای سفر با اتوبوس نسبت به هواپیما

قیمت بدون تخفیف بلیط اتوبوس‌ها,ارزان‌ترین وسایل نقلیه,پایانه اتوبوس‌رانیمزایای سفر با اتوبوس نسبت به هواپیما

شما کدام وسیله را برای سفر‌های خود انتخاب می‌کنید؟ چه فاکتور‌هایی بر انتخاب این‌وسیله تاثیر می‌گذارند؟ در این‌مقاله می‌خواهیم درباره مزایای سفر با اتوبوس صحبت کنیم.

معمولا برای سفر راه‌‌ها و وسیله‌های مختلفی وجود دارد که شما باید یکی را با‌توجه‌به شرایط خود انتخاب کنید. البته این‌که چه وسایلی برای مسیر شما وجود دارند نیز باید در‌نظر داشته باشید. ممکن است برای مسیری شما امکان استفاده از هواپیما را نداشته باشید. یکی از راه‌های متداول و نسبتا قدیمی برای سفر استفاده از اتوبوس است.

اتوبوس‌‌ها انواع مختلفی دارند و بسیاری از مردم برای جا‌به‌جایی از آن‌ها استفاده می‌کنند. اگر‌چه بسیاری معتقد هستند که قطار یا هواپیما در برخی موارد از اتوبوس بهتر هستند، اما هنوز اتوبوس‌ها با‌قدرت کار خود را ادامه می‌دهند. اگر شما بین خرید بلیط اتوبوس یا دیگر وسایل نقلیه شک دارید بهتر است این‌مطلب را تا پایان مطالعه کنید. ما در این‌مقاله می‌خواهیم درباره مزایای اتوبوس و دلیل این‌که هنوز رقیبی جدی برای دیگر وسایل نقلیه است، صحبت کنیم.

قیمت بلیط اتوبوس

یکی از مزایای اصلی اتوبوس و مزیت رقابتی آن با دیگر وسایل نقلیه، قیمت آن است. معمولا به دلیل بیشتر بودن مسافران اتوبوس و هزینه‌های کمتر آن، بلیط اتوبوس نرخ کمتری نسبت به سایر وسایل نقلیه دارد. قسمت زیادی از هزینه‌های سفر به هزینه‌ بلیط رفت‌وبرگشت اختصاص دارد. 

انتخاب اتوبوس برای سفر، هزینه‌های مسافران را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. شاید فکر کنید تخفیف‌های زیادی روی بلیط‌های هواپیما و قطار ارائه می‌شود که ممکن است آن‌ها را نیز تا حد زیادی ارزان کند. این‌موضوع درست است ولی قیمت اتوبوس با فاصله زیادی از هواپیما قرار دارد و همچنین این‌تخفیف‌ها را روی بلیط‌های اتوبوس نیز پیدا خواهید کرد.

لذت از مسیر سفر,سفر بدون تاخیر و دقیق,قیمت بلیط اتوبوسمزایای سفر با اتوبوس نسبت به هواپیما

پس همچنان اتوبوس را یکی از ارزان‌ترین وسایل نقلیه می‌دانیم. سفر با اتوبوس برای شما هزینه‌هایی مانند عوارض یا هزینه سوخت جداگانه نیز ندارد و شما فقط برای بلیط هزینه می‌کنید.

البته استفاده از اتوبوس مزایای دیگری هم دارد که در ادامه درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد. اگر دوست دارید برای سفر بعدی خود بلیط اتوبوس تهیه کنید، حتما ادامه مقاله را مطالعه کنید.

تاریخ حرکت دلخواه

معمولا در بسیاری از شهر‌ها، تعداد اتوبوس‌ها از تعداد هواپیما و قطار برای مسیری خاص بیشتر است. این‌موضوع فقط  برای شهر‌های کوچک نیست و برای شهر‌های بزرگ مانند تهران در ایران هم صادق است. اگر شما بخواهید سفری با هواپیما داشته باشید احتمالا محدودیت‌های بیشتری نسبت به اتوبوس در زمان حرکت دارید. 

یکی از مزایای اصلی اتوبوس که آن را وسیله مناسبی برای مسافران می‌کند، امکان انتخاب زمان حرکت است. شما در یک روز چندین اتوبوس حتی از شهر‌های کوچک به مقصد خود پیدا می‌کنید.

این در حالی است که برای سفر به هواپیما احتمالا ساعت خاصی داشته باشید و ممکن است مجبور به انتخاب یک روز از هفته شوید. در بسیاری از شهر‌ها فقط شما یک یا دو هواپیما در هفته به مقصد مورد‌نظر دارید.

پس اگر شما قرار باشد مثلا در سه‌شنبه سفر کنید و آن روز هواپیمایی پیدا نشود، احتمالا اتوبوس‌های زیادی را برای مقصد‌تان در ساعت‌های مختلفی از روز سه‌شنبه پیدا می‌کنید.

لذت از مسیر سفر

معمولا قطار یا هواپیما در مسیر‌های طولانی توقف ندارند و اگر شما اهل نشستن‌های زیاد نباشید برای‌تان مسیر سختی پیش رو خواهد بود. اتوبوس در مسیر حرکت، توقف‌هایی خواهد داشت و شما امکان قدم‌زدن را محیط آزاد را پیدا می‌کنید. 

اگر دوست داشته باشید از طبیعت و مسیر حرکت هم استفاده کنید، اتوبوس یکی از بهترین وسایل نقلیه برای شما خواهد بود. کافی است پرده‌های پنجره را کنار بزنید و مسیر را تماشا کنید. اگر زمان سفر شما را خسته می‌کند امکان صحبت به دیگر مسافران را هم دارید. در قطار شما به کوپه خود محدود هستید ولی در اتوبوس با همه مسافران در یک کوپه بزرگ هستید.

امکان رزرو اتوبوس‌های بهتر,مزایای سفر با اتوبوس نسبت به هواپیما,تخفیف بلیط اتوبوس‌مزایای سفر با اتوبوس نسبت به هواپیما

سفر راحت با اتوبوس‌های VIP

بسیاری از افراد هواپیما یا قطار را راحت‌تر از اتوبوس می‌دانند. اگر دوست دارید بلیط اتوبوس راحتی برای خود تهیه کنید، به نوع اتوبوسی که رزرو می‌کنید دقت کنید. شما با کمی هزینه بیشتر امکان رزرو اتوبوس‌های بهتری را دارید. 

اتوبوس‌هایی هستند که نشستن و سفر در آن‌ها از بسیاری از هواپیما‌ها و قطار‌های قدیمی راحت‌تر است. توصیه می‌شود برای سفر‌های طولانی‌تر حتما از این‌نوع اتوبوس‌ها  vip استفاده کنید. اگر نگاهی به قیمت بدون تخفیف بلیط اتوبوس‌ها داشته باشید، تفاوت آن‌ها را متوجه می‌شوید.

سفر بدون تاخیر و دقیق

معمولا در حرکت با اتوبوس شما با تاخیر‌های متداول در هواپیما روبه‌رو نیستید و امکان حرکت در زمان مقرر برای اتوبوس بیشتر است. اگر اهل برنامه‌ریزی هستید و دوست دارید از زمان خود استفاده بهینه داشته باشید، احتمالا اتوبوس کمک زیادی برای سفر شما خواهد بود. 

شما معمولا با اتوبوس سفری دقیق دارید. بسیاری از افرادی که هواپیما را برای سفر‌های خود انتخاب می‌کنند گاه مجبور هستند فاصله برخی شهر‌ها را با اتوبوس طی کنند. در سفر با اتوبوس شما دقیقا به مقصد مورد‌نظر خود می‌روید و نیازی به استفاده از دیگر وسایل ندارید. حتی اگر شما برای تغییر مسیر بخواهید سوار اتوبوس دیگری شوید فقط در پایانه اتوبوس‌رانی، اتوبوس دیگری را سوار خواهید شد.

  • 17
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
ویژه سرپوش