سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۴۹

مزایای سفر با اتوبوس نسبت به هواپیما

قیمت بدون تخفیف بلیط اتوبوس‌ها,ارزان‌ترین وسایل نقلیه,پایانه اتوبوس‌رانیمزایای سفر با اتوبوس نسبت به هواپیما

شما کدام وسیله را برای سفر‌های خود انتخاب می‌کنید؟ چه فاکتور‌هایی بر انتخاب این‌وسیله تاثیر می‌گذارند؟ در این‌مقاله می‌خواهیم درباره مزایای سفر با اتوبوس صحبت کنیم.

معمولا برای سفر راه‌‌ها و وسیله‌های مختلفی وجود دارد که شما باید یکی را با‌توجه‌به شرایط خود انتخاب کنید. البته این‌که چه وسایلی برای مسیر شما وجود دارند نیز باید در‌نظر داشته باشید. ممکن است برای مسیری شما امکان استفاده از هواپیما را نداشته باشید. یکی از راه‌های متداول و نسبتا قدیمی برای سفر استفاده از اتوبوس است.

اتوبوس‌‌ها انواع مختلفی دارند و بسیاری از مردم برای جا‌به‌جایی از آن‌ها استفاده می‌کنند. اگر‌چه بسیاری معتقد هستند که قطار یا هواپیما در برخی موارد از اتوبوس بهتر هستند، اما هنوز اتوبوس‌ها با‌قدرت کار خود را ادامه می‌دهند. اگر شما بین خرید بلیط اتوبوس یا دیگر وسایل نقلیه شک دارید بهتر است این‌مطلب را تا پایان مطالعه کنید. ما در این‌مقاله می‌خواهیم درباره مزایای اتوبوس و دلیل این‌که هنوز رقیبی جدی برای دیگر وسایل نقلیه است، صحبت کنیم.

قیمت بلیط اتوبوس

یکی از مزایای اصلی اتوبوس و مزیت رقابتی آن با دیگر وسایل نقلیه، قیمت آن است. معمولا به دلیل بیشتر بودن مسافران اتوبوس و هزینه‌های کمتر آن، بلیط اتوبوس نرخ کمتری نسبت به سایر وسایل نقلیه دارد. قسمت زیادی از هزینه‌های سفر به هزینه‌ بلیط رفت‌وبرگشت اختصاص دارد. 

انتخاب اتوبوس برای سفر، هزینه‌های مسافران را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. شاید فکر کنید تخفیف‌های زیادی روی بلیط‌های هواپیما و قطار ارائه می‌شود که ممکن است آن‌ها را نیز تا حد زیادی ارزان کند. این‌موضوع درست است ولی قیمت اتوبوس با فاصله زیادی از هواپیما قرار دارد و همچنین این‌تخفیف‌ها را روی بلیط‌های اتوبوس نیز پیدا خواهید کرد.

لذت از مسیر سفر,سفر بدون تاخیر و دقیق,قیمت بلیط اتوبوسمزایای سفر با اتوبوس نسبت به هواپیما

پس همچنان اتوبوس را یکی از ارزان‌ترین وسایل نقلیه می‌دانیم. سفر با اتوبوس برای شما هزینه‌هایی مانند عوارض یا هزینه سوخت جداگانه نیز ندارد و شما فقط برای بلیط هزینه می‌کنید.

البته استفاده از اتوبوس مزایای دیگری هم دارد که در ادامه درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد. اگر دوست دارید برای سفر بعدی خود بلیط اتوبوس تهیه کنید، حتما ادامه مقاله را مطالعه کنید.

تاریخ حرکت دلخواه

معمولا در بسیاری از شهر‌ها، تعداد اتوبوس‌ها از تعداد هواپیما و قطار برای مسیری خاص بیشتر است. این‌موضوع فقط  برای شهر‌های کوچک نیست و برای شهر‌های بزرگ مانند تهران در ایران هم صادق است. اگر شما بخواهید سفری با هواپیما داشته باشید احتمالا محدودیت‌های بیشتری نسبت به اتوبوس در زمان حرکت دارید. 

یکی از مزایای اصلی اتوبوس که آن را وسیله مناسبی برای مسافران می‌کند، امکان انتخاب زمان حرکت است. شما در یک روز چندین اتوبوس حتی از شهر‌های کوچک به مقصد خود پیدا می‌کنید.

این در حالی است که برای سفر به هواپیما احتمالا ساعت خاصی داشته باشید و ممکن است مجبور به انتخاب یک روز از هفته شوید. در بسیاری از شهر‌ها فقط شما یک یا دو هواپیما در هفته به مقصد مورد‌نظر دارید.

پس اگر شما قرار باشد مثلا در سه‌شنبه سفر کنید و آن روز هواپیمایی پیدا نشود، احتمالا اتوبوس‌های زیادی را برای مقصد‌تان در ساعت‌های مختلفی از روز سه‌شنبه پیدا می‌کنید.

لذت از مسیر سفر

معمولا قطار یا هواپیما در مسیر‌های طولانی توقف ندارند و اگر شما اهل نشستن‌های زیاد نباشید برای‌تان مسیر سختی پیش رو خواهد بود. اتوبوس در مسیر حرکت، توقف‌هایی خواهد داشت و شما امکان قدم‌زدن را محیط آزاد را پیدا می‌کنید. 

اگر دوست داشته باشید از طبیعت و مسیر حرکت هم استفاده کنید، اتوبوس یکی از بهترین وسایل نقلیه برای شما خواهد بود. کافی است پرده‌های پنجره را کنار بزنید و مسیر را تماشا کنید. اگر زمان سفر شما را خسته می‌کند امکان صحبت به دیگر مسافران را هم دارید. در قطار شما به کوپه خود محدود هستید ولی در اتوبوس با همه مسافران در یک کوپه بزرگ هستید.

امکان رزرو اتوبوس‌های بهتر,مزایای سفر با اتوبوس نسبت به هواپیما,تخفیف بلیط اتوبوس‌مزایای سفر با اتوبوس نسبت به هواپیما

سفر راحت با اتوبوس‌های VIP

بسیاری از افراد هواپیما یا قطار را راحت‌تر از اتوبوس می‌دانند. اگر دوست دارید بلیط اتوبوس راحتی برای خود تهیه کنید، به نوع اتوبوسی که رزرو می‌کنید دقت کنید. شما با کمی هزینه بیشتر امکان رزرو اتوبوس‌های بهتری را دارید. 

اتوبوس‌هایی هستند که نشستن و سفر در آن‌ها از بسیاری از هواپیما‌ها و قطار‌های قدیمی راحت‌تر است. توصیه می‌شود برای سفر‌های طولانی‌تر حتما از این‌نوع اتوبوس‌ها  vip استفاده کنید. اگر نگاهی به قیمت بدون تخفیف بلیط اتوبوس‌ها داشته باشید، تفاوت آن‌ها را متوجه می‌شوید.

سفر بدون تاخیر و دقیق

معمولا در حرکت با اتوبوس شما با تاخیر‌های متداول در هواپیما روبه‌رو نیستید و امکان حرکت در زمان مقرر برای اتوبوس بیشتر است. اگر اهل برنامه‌ریزی هستید و دوست دارید از زمان خود استفاده بهینه داشته باشید، احتمالا اتوبوس کمک زیادی برای سفر شما خواهد بود. 

شما معمولا با اتوبوس سفری دقیق دارید. بسیاری از افرادی که هواپیما را برای سفر‌های خود انتخاب می‌کنند گاه مجبور هستند فاصله برخی شهر‌ها را با اتوبوس طی کنند. در سفر با اتوبوس شما دقیقا به مقصد مورد‌نظر خود می‌روید و نیازی به استفاده از دیگر وسایل ندارید. حتی اگر شما برای تغییر مسیر بخواهید سوار اتوبوس دیگری شوید فقط در پایانه اتوبوس‌رانی، اتوبوس دیگری را سوار خواهید شد.

  • 17
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی رسول خطیبی سرمربی تیم پیکان

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
ویژه سرپوش