جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
۱۲:۴۹ - ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۲۳۰۱۱
سایر اخبار حوادث

نجات معجزه آسای مرد گمشده در چاه

نجات از داخل چاه, تعقیب سارق
صاحب مرغداری هنگام تعقیب سارق به داخل چاهی ۴۰متری سقوط کرد و ۲روز تمام هیچ‌کس از او خبر نداشت تا اینکه با تلاش آتش‌نشانان به طرز معجزه‌آسایی از مرگ نجات یافت.

به گزارش همشهری، عصر شنبه صاحب یک مرغداری در حوالی پارک جنگلی شهید باهنر شهرستان اراک سرگرم انجام کارهایش بود که متوجه مردی غریبه بیرون از مرغداری شد. او کمی‌ بعد متوجه شد که مرد غریبه با عکس‌العملی سریع دوربین مرغداری را سرقت کرد و به سرعت به بیرون از مرغداری دوید تا مانع فرار سارق شود. مرد سارق اما به محض دیدن صاحب ۵۰ساله مرغداری پا به فرار گذاشت و مالباخته نیز درحالی‌که فریاد می‌زد:«دزد، دزد»‌ به تعقیب او پرداخت.

سقوط به چاه 

منطقه‌ای که مرغداری در آنجا راه‌اندازی شده بود از قدیم پر بود از چاه‌ و قنات. چاه‌هایی متروکه  که روی برخی از آنها را برگ و شاخه‌های درختان پوشانده بود. مرد ۵۰ساله به تنها چیزی که فکر می‌کرد به دام انداختن دزد دوربین بود و درحالی‌که به‌دنبال او می‌دوید، پایش را روی دهانه پوشیده شده یکی از همین چاه‌ها گذاشت و به داخل آن سقوط کرد. عمق چاه حدود ۴۰متر بود و بعضی از چوب‌هایی که داخل آن افتاده بود نوک تیز و به حالت عمودی در ته چاه قرار داشتند و مرد ۵۰ساله به طرزی معجزه‌آسا در کنار همین چوب‌ها فرود آمد و به این ترتیب در اعماق چاه گرفتار شد.

مرد گمشده

هوا رو به تاریکی می‌رفت و مرد میانسال هر چه فریاد زده بود، کسی صدایش را نشنیده بود. او خوب می‌دانست که در آن ساعت از روز افراد کمی از آنجا عبور می‌کنند و به همین دلیل بهترین کار، حفظ کردن انرژی‌اش بود. از سوی دیگر و با تاریک شدن هوا، خانواده این مرد که از غیبت او نگران شده بودند برای پیدا کردنش به تکاپو افتادند. آنها در ابتدا راهی مرغداری شدند اما اثری از وی پیدا نکردند. همسر این مرد که مطمئن بود اتفاق شومی برای او رخ داده، همه جا را به‌دنبال وی گشت اما اثری از او به‌دست نیاورد. این زن حتی راهی بیمارستان‌ها نیز شد اما همه تلاشش برای پیدا کردن مرد ۵۰ساله بی‌نتیجه ماند. در این شرایط بود که ماجرا را به پلیس نیز اطلاع داد و جست‌وجو برای پیدا کردن مرد گمشده شروع شد.

۴۸ساعت بعد 

۲روز از سقوط صاحب مرغداری به چاه ۴۰متری گذشته بود. همسرش که در همه این مدت به‌دنبال او می‌گشت، ظهر دوشنبه تصمیم گرفت اطراف مرغداری را جست‌وجو کند تا شاید اثری از شوهرش به‌دست آورد. او شروع به گشتن در زمین‌های اطراف مرغداری کرد و همینطور که جلو می‌رفت صدای ضعیف ناله‌ای را شنید. صدا از سمت چاهی می‌آمد که در آن حوالی بود. زن سراسیمه به سمت چاه رفت و وقتی به دهانه آن رسید مطمئن شد که صدای ناله از داخل چاه می‌آید. او که مطمئن شده بود فردی داخل چاه افتاده به سراغ پاکبانانی رفت که در پارک جنگلی مشغول کار بودند و از آنها کمک خواست. پاکبانان به سرعت خودشان را به دهانه چاه رساندند و چندین بار اسم مرد گمشده را فریاد زدند و مطمئن شدند کسی که داخل چاه گرفتار شده همان مرد گمشده است. در این شرایط ماجرا به آتش‌نشانی گزارش شد و دقایقی بعد تیم‌های نجات ایستگاه‌های یک و دو آتش‌نشانی اراک راهی محل حادثه شدند.

یک معجزه 

سیدسیف‌الدین اجاقی، مدیر روابط‌عمومی آتش‌نشانی اراک در گفت‌وگو با همشهری می‌گوید: وقتی آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند، عملیات نجات مرد ۵۰ساله را شروع کردند. با توجه به عمق زیاد چاه احتمال می‌رفت که مرد گمشده دچار جراحت‌های شدیدی شده باشد. در این شرایط سه پایه‌ای بر بالای دهانه چاه قرار داده شد و با توجه به حساسیت بالای عملیات، مدیر منطقه یک آتش‌نشانی شخصا با تجهیزات تخصصی امداد و نجات، وارد چاه شد.

اجاقی ادامه می‌دهد: به‌علت سست بودن دهانه و وجود زیاد شاخه‌های چوب در داخل چاه این عملیات بیش از ۲ساعت به طول انجامید اما در پایان آن، امدادگران با یک معجزه روبه‌رو شدند. هر چند عمق چاه ۴۰متر بود و تعدادی از چوب‌هایی که داخل آن افتاده بودند نوک تیز و به حالت عمودی بودند اما مرد ۵۰ساله به طرز شگفت‌آوری به گوشه چاه سقوط کرده و از مرگ حتمی نجات یافته بود. او فقط از ناحیه دست و پا دچار مصدومیت جزئی شده بود که خوشبختانه پس از گذشت ۲ روز به سلامت از چاه بیرون آورده شد و در اختیار اورژانس قرار گرفت و برای درمان مقدماتی به بیمارستان منتقل شد.

  • 15
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش